Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony alpha 7 II alebo Fujifilm x-t20?

NikaTrik
NikaTrik 2019-03-13 15:23:15+01
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
 
fatality
2019-03-14 13:38:28+01
príspevok od: NikaTrik
Iba toto maju od canonu v sete co je a tak z tamade mam istotu, že aj zaruka aj vsetko bude, lebo mAm z tamade uz x veci a som spokojna
no..mrkol som ten mediamarket a vyber slaby..najma skiel..ak budes trvat na tomto obchode,bude to o kompromisoch..
 
NikaTrik
2019-03-14 14:07:01+01
Ja by som najskôr kupila hoci so setovymi objektivmi, a naucila sa najprv s nimi robiť, a neskôr riešila zvysne objektivy, ak bude samozrejme za co a ak bude cas sa romu venovat inak ako len hobby Lenze ja som taky strachopuch, či ja to dobre ponastavujem všetko, čítam, ze sony je komplikovane, tajze toto asi definitivne padá... A zvysok musim. Este googlit dakujem Vám zatial
 
Johnnny
2019-03-14 14:23:45+01
príspevok od: NikaTrik
Ja by som najskôr kupila hoci so setovymi objektivmi, a naucila sa najprv s nimi robiť, a neskôr riešila zvysne objektivy, ak bude samozrejme za co a ak bude cas sa romu venovat inak ako len hobby Lenze ja som taky strachopuch, či ja to dobre ponastavujem všetko, čítam, ze sony je komplikovane, tajze toto asi definitivne padá... A zvysok musim. Este googlit dakujem Vám zatial
Tymto sa prilis obtazovat nemusis. Nie je to raketoplan a realne budes vacsinu casu otacat dvoma kolieskami
 
NikaTrik
2019-03-14 14:26:54+01
príspevok od: Johnnny
Tymto sa prilis obtazovat nemusis. Nie je to raketoplan a realne budes vacsinu casu otacat dvoma kolieskami
Jasne scenária, a automatika alebo este nieco ine?
 
fatality
2019-03-14 14:30:02+01
príspevok od: NikaTrik
Ja by som najskôr kupila hoci so setovymi objektivmi, a naucila sa najprv s nimi robiť, a neskôr riešila zvysne objektivy, ak bude samozrejme za co a ak bude cas sa romu venovat inak ako len hobby Lenze ja som taky strachopuch, či ja to dobre ponastavujem všetko, čítam, ze sony je komplikovane, tajze toto asi definitivne padá... A zvysok musim. Este googlit dakujem Vám zatial
tak..len to si potom nemusela predavat d5600 ..cokolvek,o com sme sa tu teraz bavili,so setakom,bude fotit ako d5600 so setakom
 
Johnnny
2019-03-14 15:28:22+01
príspevok od: NikaTrik
Jasne scenária, a automatika alebo este nieco ine?
Nie, ale realne tie manualne nastavenia su hlavne o clone a case co nastavis jednym kruzkom. Samozrejme v tych fotakoch toho ide nastavovat viac, ale chvilu potreva nez to pre Teba zacne byt zaujimave. Rozhodne sa nemas coho bat. Teda, ja oosbne mam trochu strach z ovladania Fuji s XC sklami, ale asi staci len preluskat navod
 
brnj
2019-03-14 20:16:10+01
X trans nemusí vyhovovat každému ja osobne som ho mal a prešiel som radšej na nikon, so sony nemám skúsenost ale bude to snád OK foták, uvažoval by som nad sony mat na to rozpočet.
 
NikaTrik
2019-03-14 21:14:51+01
A panasonic lumix?ci radšej ani ne pozerať?
 
sharkyyy
2019-03-14 21:41:13+01
Telo strati cenu. Investuj do objektivu- ten ti prinesie vacsiu radost z fotenia a posunie ta dalej. Objektiv nestraca na cene, ak kupis z bazosu. Aj ked kupis novy, strati cenu na zaciatku a potom si uz ju drzi.
Ak kupis ci sony, fuji, olympus so setakom - nepolepsis si velmi a cela diskusia bola zbytocna-presne ako pise fatality.
 
Johnnny
2019-03-15 06:15:13+01
príspevok od: NikaTrik
A panasonic lumix?ci radšej ani ne pozerať?
Panasonic ma velku vyhodu v mnozstve a cene objektivov, pretoze ich ojektivy su navzajom kompatibilne s Olympusom, takze to mozes miesat. Oproti Fuji a Sony ale musis pocitat s horsim vykonom za nizsieho osvetlenia, co by sa ale mozno v tvojom pripade dalo kompenzovat objektivom
 
close
2019-03-15 11:22:52+01
príspevok od: NikaTrik
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
- nekupuj sony na kvalitu nemáš rozpocet
- nekupuj setovy objektiv k NICOMU ak chceš vidieť kvalitu
- obzvlášť v tvojom pripade pred kúpou vyskúšaj naživo inak budeš znova predávať ako ten nikon
 
PeCh
2019-03-15 18:36:24+01
príspevok od: close
- nekupuj sony na kvalitu nemáš rozpocet
- nekupuj setovy objektiv k NICOMU ak chceš vidieť kvalitu
- obzvlášť v tvojom pripade pred kúpou vyskúšaj naživo inak budeš znova predávať ako ten nikon
Máš pravdu vo všetkom, okrem toho, že svetový objektív u Fuji je dosť veľký nadpriemer (zato u Sony dosť veľký podpriemer).
 
NikaTrik
2019-03-15 19:09:28+01
Hmm, tak ja ked tak pozerám, tak aj fuji je drahé, aj všetko co sa týka techniky, cize na začiatok musim zacat, a aj bazarove popozerám v rakúsku maju dost sony objektivov na willhabene musim niečo pošpekulovat, hlavne sa bojim toho že to nebudem vediet nastavit dobre, aby to robilo pekne fotky... A popravde nepoznám nikoho z okolia kto ma Bezzrkadlovku, aby pomohol, takže google, manuál a Pan Boh pomáhaj
 
sharkyyy
2019-03-15 19:30:26+01
príspevok od: NikaTrik
Hmm, tak ja ked tak pozerám, tak aj fuji je drahé, aj všetko co sa týka techniky, cize na začiatok musim zacat, a aj bazarove popozerám v rakúsku maju dost sony objektivov na willhabene musim niečo pošpekulovat, hlavne sa bojim toho že to nebudem vediet nastavit dobre, aby to robilo pekne fotky... A popravde nepoznám nikoho z okolia kto ma Bezzrkadlovku, aby pomohol, takže google, manuál a Pan Boh pomáhaj
Ano, fuji je drahe.

Najhorsie je, ze nevies co chces.
Nikon si nemala predavat, akurat si si mala dokupit svetelny pevny objektiv. Tym si si to skomplikovala, a kupou sa vratis tam kde si bola, akurat budes nanovo studovat manual a ucit sa obsluhovat fotoaparat.
 
M41
2019-03-15 22:36:33+01
príspevok od: NikaTrik
Hmm, tak ja ked tak pozerám, tak aj fuji je drahé, aj všetko co sa týka techniky, cize na začiatok musim zacat, a aj bazarove popozerám v rakúsku maju dost sony objektivov na willhabene musim niečo pošpekulovat, hlavne sa bojim toho že to nebudem vediet nastavit dobre, aby to robilo pekne fotky... A popravde nepoznám nikoho z okolia kto ma Bezzrkadlovku, aby pomohol, takže google, manuál a Pan Boh pomáhaj
Je jedno či má niekto v tvojom okolí foťák so zrkadlom alebo bez. Expozičný trojuholník (nastavenie clony, času a iso) to nezmení. Hlavne že sa tu stále točí o panike zo seťákov..
 
Paladin25
2019-03-16 18:05:27+01
Taktiež netreba zabúdať na nasledovnú uprávu v PC. JPG z foťáku ťa nemusí uspokojiť a je jedno o akú značku sa jedná.
 
Krtko fotografom
2019-03-17 08:35:38+01
príspevok od: Paladin25
Taktiež netreba zabúdať na nasledovnú uprávu v PC. JPG z foťáku ťa nemusí uspokojiť a je jedno o akú značku sa jedná.
Ved to, nechcem byt zly, ale ked citam tak vsetky prispevky, tak urcite by jej stacil nejaky mobil s "dobrym" fotakom. S akym kolvek fotakom nebude nikdy spokojna.
 
aesace
2019-03-18 11:05:21+01
Podla mna by si si mala kupit Fuji (alebo panasonic/olympus). Snazim sa pochopit tvoje ocakavania od fotaku a myslim, ze ak ti mobil doposial dobre sluzil na fotenie a pritom by si to chcela trochu povysit na inu uroven a nestratit komfort toho, ze z fotaku aj realne dostanes dobru fotku uz po odfoteni a nie az po nastudovani a excelovani vo Photoshope, tak vo Fiji/Olympus/Panasonic vyuzijes tie kreativne rezimy fotenia (ci uz sa to 'naozajstnym fotografom' paci alebo nie). Minule som pozeral youtube video profika, co fotil s Leicou a skusal to s panasonicom a prave to bolo to, z coho bol nadsedny: Realna pouzitelnost fotiek cvaknutych v kreativnych rezimoch, aj ked vsetko mal ulozene aj v RAWe. Fotky sa mu pacili take, ake vyliezli z fotaku a nie po hodinach uprav. V tomto myslim Sony nie je az taky privetivy a realne pouzitelny, napriek tomu, ze nepochybujem o jeho kvalite.
 
francesco
2019-03-18 11:27:09+01
príspevok od: Krtko fotografom
Ved to, nechcem byt zly, ale ked citam tak vsetky prispevky, tak urcite by jej stacil nejaky mobil s "dobrym" fotakom. S akym kolvek fotakom nebude nikdy spokojna.
Jednoznacne v tomto pripade vsetko ine ako telefon su vyhodene peniaze.
 
aesace
2019-03-18 12:57:33+01
Prilis sa vsetci 'fotografi' beru vazne. Ved fotit s modernym fotakom ako je panasonic,olympus, fuji nie je ziadna veda..a ked to niekoho bavi, tak preco mu tvrdit, ze na to nema a nech si nic nekupuje. Tiez som mal vo svojich casoch Nikon D5100, lebo to mal byt najlepsi fotak za tie prachy na trhu...ale mne sa vobec nepacil, nesadol mi, za mesiac som ho vratil a so Sony som bol ovela spokojnejsi. Takze chapem, ze ten nikon za vela nestal, aj ked bol papierovo dobry. Chce to nieco modernejsie a menej neohrabane a to mirrorlessy ponukaju. Takze bud Fuji X-T20, Olympus E-m10 III alebo Panasonic GX9 Napriklad.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()