Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Canon R6 vs. Sony A7III

Franko56
Franko56 2021-02-19 21:46:26+01
Ahojte, chcel by som radu ohľadom výberu fotaku. Rozmýšľal som medzi R6 a A7III. Fotím hlavne eventy, portrét a krajinu. Mal som Canon 7D, ktoru som utopil a teda potrebujem nejakú náhradu. Ostala mi Canonacke 85 1.8, 50 1.8, 100 2.8 a Tokina 11-16. Láka ma zmeniť značku, ale o R6 som čítal väčšinou pozitívne recenzie, len tie RF sklá sú dosť drahé. Dik za každú radu.
 
MagickVamp
2021-02-26 18:24:30+01
príspevok od: roka222
Napísali ste ,,ako R6,,
Nemali ste na mysli ,, R ,,
Ano mal namysli R.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-05 11:21:33+01
príspevok od: robertondrejovic
Môžem potvrdiť že Nikon Z7 sa správa veľmi podobne alebo skôr tak isto ako R6 ktorý som síce v ruke nemal ale opis vlastností sedí aj na Z7.
Neviem, ako bol na tom Nikon Z7, ale s mojím Nikonom Z6II som maximálne spokojný. S rýchlosťou a s výdržou batérie a ani s prehrievaním nemám žiadny problém. Pohľad cez elektronicky hľadáčik je tiež príjemný. Nový systém Canon je cenovo nákladnejší a kvalitou na tom nebude lepšie ako Nikon, hlavne čo sa týka skiel. Myslím si, že Nikon Z6II porazí jediné nástupca Sony A7III.
 
fatality
2021-03-05 12:36:51+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Neviem, ako bol na tom Nikon Z7, ale s mojím Nikonom Z6II som maximálne spokojný. S rýchlosťou a s výdržou batérie a ani s prehrievaním nemám žiadny problém. Pohľad cez elektronicky hľadáčik je tiež príjemný. Nový systém Canon je cenovo nákladnejší a kvalitou na tom nebude lepšie ako Nikon, hlavne čo sa týka skiel. Myslím si, že Nikon Z6II porazí jediné nástupca Sony A7III.
obcas by nebolo spatne povzniest sa nad to,co vlastnim a byt objektivny.. ..
skla ma a vzdy mal Canon lepsie(aj ked aj Nikon su vyborne) a na R5 sa nechyta ani jedna
Nikon bezzrkadlovka..a to ti vravi ex-Nikonak ..aby sme sa vyhli reciam o nadrzani vlastnenej
znacke.. ..
 
gytheio
2021-03-05 13:03:42+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Neviem, ako bol na tom Nikon Z7, ale s mojím Nikonom Z6II som maximálne spokojný. S rýchlosťou a s výdržou batérie a ani s prehrievaním nemám žiadny problém. Pohľad cez elektronicky hľadáčik je tiež príjemný. Nový systém Canon je cenovo nákladnejší a kvalitou na tom nebude lepšie ako Nikon, hlavne čo sa týka skiel. Myslím si, že Nikon Z6II porazí jediné nástupca Sony A7III.
Nie si ty nahodou srncov pribuzny?
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-03-05 14:35:28+01
príspevok od: gytheio
Nie si ty nahodou srncov pribuzny?
Tohto pána si veľmi vážim a nie sme príbuzný. Spolu sme sa nikdy nestretli. Vychádzam hlavne s osobnej skúsenosti a s informácií, ktoré sa na internete objavujú a tiež zo skúsenosti iných fotografov s ktorými sa stretávam. Je to prostá matematika a čísla nepustia. Canon EOS R5 je to dobrý prístroj, ale nemôže to byť dokonalý prístroj, pretože do budúcnosti by už nebolo čo zlepšovať.
 
gytheio
2021-03-05 15:14:40+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Tohto pána si veľmi vážim a nie sme príbuzný. Spolu sme sa nikdy nestretli. Vychádzam hlavne s osobnej skúsenosti a s informácií, ktoré sa na internete objavujú a tiež zo skúsenosti iných fotografov s ktorými sa stretávam. Je to prostá matematika a čísla nepustia. Canon EOS R5 je to dobrý prístroj, ale nemôže to byť dokonalý prístroj, pretože do budúcnosti by už nebolo čo zlepšovať.
Nebolo co zlepsovat? Ked vymysleli parnu lokomotivu tak prehlasili, ze uz sa neda nic vymysliet. Vzdy je co zlepsovat.

Ten pan sa vyjadroval o Canone presne ako aj ty, preto som sa to opytal. Clovek ktory pise recenzie, foti "olympusom" a o kanone sa vyjadruje, ze je to srot... to si moze ozaj iba na Slovensku dovolit, inde by dostal okamziteho padaka.
 
Lekso
2021-05-10 23:11:15+02
Ahojte,
Ma tu niekto prakticku skusenost skiel sigma art s R5 pripadne R6?
Pocul som ze u tychto bezzrkadloviek problemy s FF/BF uz niesu...
Moze to niekto potvrdit?
 
MagickVamp
2021-05-11 07:07:19+02
príspevok od: Lekso
Ahojte,
Ma tu niekto prakticku skusenost skiel sigma art s R5 pripadne R6?
Pocul som ze u tychto bezzrkadloviek problemy s FF/BF uz niesu...
Moze to niekto potvrdit?
Mam R6, ale nemam sigmy, no cital som si ze nefunguje stabilizacia v tele so sigmamy. Ale co sa tyka BF a FF samozrejme nie je. Ostri to presne.
 
gytheio
2021-05-11 07:49:43+02
Mam R + 35 mm art + 24 mm art a ostri to tip top.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()