Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Ako je to s tými FujiFilm "receptami na simuláciu filmov"

K1000
K1000 2022-10-19 13:58:49+02
Dobrý deň,

Chcel by som sa dozvedieť ako je to vlastne s tými FujiFilm X "receptami na simuláciu filmov" (Film Simulation Recipes), ale nejako sa neviem dopátrať k vysvetleniu, ktoré by som pochopil.

Na mňa to pôsobí ako obyčajné filtre podobne ako v Photoshope. Čítal som však článok (teraz ho narýchlo neviem nájsť) tvrdiaci, že to nie sú len také hocijaké filtre ako vo Photoshope, ale seriózna, hlboká "color science".

Tak teraz neviem.

Zaujíma ma to preto, lebo fotím rovno do JPEG a fotografie neupravujem, podobne ako tento človek:
https://lifeunintended.com/articles/my-favorite-fujifilm-film-simulation-settings/

Vopred vďaka.

Tu sú ešte nejaké zdroje, ale ani jeden to (pre mňa) zrozumiteľne nevysvetľuje:

https://fujixweekly.com/recipes/

https://www.ivanyolo.com/reviews/photography/5-best-custom-fuji-film-recipes-street-photography/

Pripájam aj jednu fotku s receptom založeným na Classic Chrome, ktorý som si ešte sám v aparáte upravil.
 
fatality
2022-10-21 22:19:07+02
príspevok od: JohnNewton
Až tak si klesol, že vykladáš ako na PC netráviš ani minútu, no nikoho neprakvapuje, že najväčšími odbojármi proti RAW sú Fuji fans. A ni sa nečudujem, ale rozprávať o Tvojej božej kompozícii, lebo Tebe netreba nikdy vyrovnať hirizont, ani zrovnať línie, ani orezať..... atď... skúšaj na nejakom detskom fóre, to si asi nikdy nefotil nič na čo bolo len 2-3 sec. času. No, vieš, nie celý svet rastie z hliny.... 😁
A x trans fans mám rád, sú ľahko dráždiví a ťažko ovládateľní.....


to vravis mne co fotil/foti s Nikon, Canon, Fuji, Olympus, DJI...
tie fotky su bezne cvaky, co ini fotia mobilmi..a ano, nad nimi nebudem
travit pri PC ani minutu
a "odbojar proti RAW","bozska kompozicia","netreba nikdy.."..to vsetko su tvoje fabulacie,
na ktore nasledne reagujes
ale vies, ze aj nemat rad je vztah, a velmi silny, takze dlhorocny a velky (anti)fan si tu vlastne ty
 
JohnNewton
2022-10-22 05:58:59+02
A prečo ste vy x trans rodoví fotografi takí agresívni, dúfam že nebudem omylom motať okolo Vašej reštiky😁 A či máš ešte râd, svoju rýchlovarnú konvicu, alebo nečo iné? To len aby sme neboli zbytočne v konflikte 😁
 
gytheio
2022-10-22 06:47:48+02
príspevok od: fatality
to vravis mne co fotil/foti s Nikon, Canon, Fuji, Olympus, DJI...
tie fotky su bezne cvaky, co ini fotia mobilmi..a ano, nad nimi nebudem
travit pri PC ani minutu
a "odbojar proti RAW","bozska kompozicia","netreba nikdy.."..to vsetko su tvoje fabulacie,
na ktore nasledne reagujes
ale vies, ze aj nemat rad je vztah, a velmi silny, takze dlhorocny a velky (anti)fan si tu vlastne ty
Kompozicia je nieco co naozaj nemusi byt ak sa na tu fotografiu dobre pozera, ty si sem dal fotografie u ktorych by to kompozicne malo ladit.
 
K1000
2022-11-05 14:38:57+01
príspevok od: martinmlm
keby si fotil raw+jpg, tak: 1.môžeš priamo vo foťaku z rawu vytvoriť dodatočne všetky film. simulácie.......2. to isté a viac môžeš s programom RAW FILE CONVERTER EX 3.0 od SILKYPIX, ktorý je zdarma a bol vytvorený v spolupráci s FUJI v čase keďy iné programy mali problém so spracovaním fuji rawov.
To bola fakt dobrá rada, ďakujem ešte raz. Normálne som si nainštaloval ten program a začal som sa tým celým zaoberať. Nevídané.
 
martinmlm
2022-11-05 20:10:31+01
príspevok od: K1000
To bola fakt dobrá rada, ďakujem ešte raz. Normálne som si nainštaloval ten program a začal som sa tým celým zaoberať. Nevídané.
Nie je za čo ....tie svoje vlastné simulácie si môžeš uložiť vpravo hore stlačením + vedľa ozubeného kolieska
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()