Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Kam poslat film na vyvolanie

Lubitelweb
Lubitelweb 2013-11-27 18:54:02+01
Zdravim, obcas za mnou chodia zakaznici s filmami a chcu ich dat vyvolat.
Hladam teda fotolab, alebo kohokolvek, komu by som film poslal v obalke a vratil by sa mi chemicky spracovany. Nic viac s nim robit netreba.
Nikto v meste chemicke spracovanie sam nerobi, su tu sice zberne fotolab.sk, ale nechcu brat film na spracovanie bez vyvolania fotiek.
Tym padom mi je jedno, kde na Slovensku to bude. Postu mam hned vedla prevadzky, takze je to pre mna najjednoduchsie.
Sam by som sa do toho sice rad pustil, ale momentalne nemam cas si to vsetko studovat (vyzera to dost zlozito pri farebnych filmoch a pri kazdom filme to je asi inak) a aj keby som mal, musel by som nabrat susenosti, kym by som to riskol na cudzom filme.

Vopred dakujem za rady.
 
Awen09
2020-01-10 15:40:41+01
Ahoj, vedeli by ste mi poradiť niekoho kto vyvoláva zvitkové čiernobiele filmy? Komu by som mohol poslať obálku s filmami a on by mi poslal scan fotiek cez mail.
Fotolaby to už nerobia a ak áno tak veľmi draho.
Najlepšie východné SK, BJ,PO, KE-môžete mi napísať aj mailom: daniel.marticek1@gmail.com
Ďakujem
 
mirosz
2020-01-12 11:37:48+01
príspevok od: Awen09
Ahoj, vedeli by ste mi poradiť niekoho kto vyvoláva zvitkové čiernobiele filmy? Komu by som mohol poslať obálku s filmami a on by mi poslal scan fotiek cez mail.
Fotolaby to už nerobia a ak áno tak veľmi draho.
Najlepšie východné SK, BJ,PO, KE-môžete mi napísať aj mailom: daniel.marticek1@gmail.com
Ďakujem
Postou sa da poslat aj do Film Labak v BA.
https://filmlabak.wixsite.com/filmlabakbratislava

Pripadne skus sa opytat niekoho na www.temnakomora.cz su tam aj Slovaci a isto aj z vychodu.
 
mrobertovic
2020-04-06 02:27:06+02
Kodak Express v OC Central
www.kodak-express.sk
 
holent
2020-04-08 07:46:30+02
Skenovanie filmov.
Profi kvalita.ww.fotopress.sk
 
filmlabak
2020-11-10 19:09:38+01
príspevok od: bluesundown
ahoj, roky pouzivam oba aj aupark aj v centre. henten Filmlabak vyzera amatersky a nedal by som tam film. Vyzera to ze dotycny si kupil nejake stare Jobo a placha to niekde v kupelni
Ahoj, tu Film labák klient ma upozornil na tento koment, tak snad sa neurazite, ze nan reagujem. Chcel by som vediet, ci je podla Vas spravne nazyvat nieco a niekoho amaterom, ak neviete o koho ide a nemate s jeho servisom skusenost. Ano, vlastnim dva rotacne stroje Jobo CPP2 a ak ste niekedy pricuchli k vyvolavaniu farebnych filmov (C-41, E-6 alebo aj ECN-2) a viete, ako tie "stare" Jobo stroje pracuju, tak by ste zrejme svoj koment stiahli. Vyvolanie v Jobo stroji nie je v ziadnom pripade horsie, ako vo filmovom procesore (ktory mimochodom mam tiez). Naopak, kvalita chemie, ak sa pouziva chemia na one shot development je dovolim si tvrdit ovela lepsia. Nehovoriac o tom, ze nie vsade pouzivaju kontrolne pruzky a uz vobec nie vsade sa cistia stroje tak, ako vo Film labaku. Takze nabuduce by mozno bolo vhodnejsie overit si informacie, pripadne prist si dat spracovat film, radsej ako bluznit nepravdy PS: a plachanie v kupelni je uplne v poriadku, kedysi som to robil aj ja, ked nebol iny priestor.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()