Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Skenovanie negatívu

martinagiu
martinagiu 2009-05-04 21:19:45+02
Vie mi niekto poradiť ako má byť správne naskenovaný negatív vo fotolabe,aké má mať správne parametre,aby bola zachovaná kvalita snímkov.Vo fotolabe mi naskenovali v parametroch 1840x1232,72DPI.S kvalitou nie som spokojná.
 
Niegdo
2012-10-09 13:43:02+02
Ponúkam naskenovanie Vašich fotografií, diapozitívov, negatívov a filmov na novom vylepšenom skenery z rady Microtek so špičkovým programom SilverFast. Je ideálny pre digitalizáciu fotografií, ilustrácií a negatívov, pretože prevyšuje bežné skenery v ostrosti obrazu, kalibrácií a podaní farieb, pokročilými možnosťami úprav a to rýchlo aj pri optickom rozlíšení 4800 dpi CCD technológiou. Kontaktujte ma... http://www.printcut.sk/skenovanie.html.
 
grubko
2022-12-09 21:19:18+01
Ahoj chcem spýtať: ze ako narovnám stare ČB negatívy, ktore otec po vyvolani zroloval do rolky (nix proti tomu, je to priemerne OK) ............ ale teraz ich chcem zdigitalizovat (prefotit, skener nemam, su pridrahe pre moje 1razove použitie ); kúpil som si "Essential film holder" (clifforth.co.uk), ale ono to očakáva&predpokladá , ze film je rovny...tak si otcove negativy chcem narovnat a nastrihať na 3-snímkové pasy a takto potom archivovať. Na sucho som sa snazil film zavesiť (ako pri vyvolavani) a na konci zaťažiť, ale moc to nepomohlo 😕 Tak ich chcem namočiť do cca 30 - 40stupnovej zohriatej destilky s trochou ustalovaca na cca. 2hod. - aby ten celuloid zmaekol , a takto vysušiť visiac so závažím. Ale známy mi to neodporúča - ze udajne vlažno_teplá voda rozpustí foto citlivú emulziu a po takomto kúpeli budem mat z filmu iba cisty hladky celuloid...

Neviete niekto - ci je kúpeľ v teplej vode tak škodlivý (to by bol "FATAL ERROR") a teda ako inak dosiahnut narovnanie? Jedna sa mi o filmy 120 (6cm x 6cm).
 
seifi
2022-12-11 16:10:51+01
Koľko máš tých negatívov ? Taký že prípad som riešil uskladnením nastrihaných negatívov medzi stránkami starých kníh. Postálo to 2 roky, už sú rovné . Negatívy som sťahoval a preklopil do pozitívov / jpg v Epsone V ... , kde ich rámik dokázal podržať vyrovnané. Tie negatívy by si nemohol dať medzi 2 tenké sklá ?
 
grubko
2022-12-11 20:35:37+01
príspevok od: seifi
Koľko máš tých negatívov ? Taký že prípad som riešil uskladnením nastrihaných negatívov medzi stránkami starých kníh. Postálo to 2 roky, už sú rovné . Negatívy som sťahoval a preklopil do pozitívov / jpg v Epsone V ... , kde ich rámik dokázal podržať vyrovnané. Tie negatívy by si nemohol dať medzi 2 tenké sklá ?
Odhadujem cca. 50 filmov 120 (väčšinou 6cm x 6cm) a cca. 70 kino_filmov...Trochu primoc na vyrovnavanie k knihe. Skener nemam (ani do toho nexcem investovat); planujem prefocovat. Skla sa daju kupit kde? Radsej "opticky plast"(napodobenina skla - aby som filmy nedoskrabal a nix nerozbil)
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()