Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Vyvolavanie a scanovanie cb filmov

Robert Simeg
Robert Simeg 2009-11-15 19:12:55+01
Ahojte ephotaci Chcem sa Vas spytat ci neviete kde v Bratislave vyvolavaju alebo pripadne aj scanuju cb filmy a s ich pracou ste spokojny.Dakujem
 
Deusexmachina
2013-02-05 10:03:32+01
vuescan alebo silverfast
 
haplo602
2013-02-05 10:22:19+01
príspevok od: DonDante
to som tiez skusal, ale ostavaju mi tam velmi viditelne a neodstranitelne flaky od skla
to je zaujimave ... ja ten problem nemam ... teda mam, ale s krycim sklom z fotoramika ... stacilo vsak posunut na spravne miesto a su mimo filmu.

tie kruzky vznikaju na necistotach v skle ....
 
oka
2013-02-05 10:51:24+01
Všetko je to pekné, len nechápem keď sa niekto rozhodne pre analóg, prečo ho zabíjať nejakou digitalizáciou??? To čo robí analóg analógom treba ukončiť klasickou optickou cestou a to zväčšovaním na klasický fotopapier v tmavej komore. Ak to celé nedotiahnete takouto cestou do úplného konca, strácate to čo ponúka len analóg, tú typickú hĺbku a tonálne podanie. Každá digitalizácia to zabíja a nemá analóg zmyslel. To už nehovorím o tom vzrušujúcom pocite pri spracovaní v tmavej komore....
 
inkubbus
2013-02-05 11:53:53+01
príspevok od: oka
Všetko je to pekné, len nechápem keď sa niekto rozhodne pre analóg, prečo ho zabíjať nejakou digitalizáciou??? To čo robí analóg analógom treba ukončiť klasickou optickou cestou a to zväčšovaním na klasický fotopapier v tmavej komore. Ak to celé nedotiahnete takouto cestou do úplného konca, strácate to čo ponúka len analóg, tú typickú hĺbku a tonálne podanie. Každá digitalizácia to zabíja a nemá analóg zmyslel. To už nehovorím o tom vzrušujúcom pocite pri spracovaní v tmavej komore....
áno, súhlasím. ale skôr ako sa zavrem do tmavej komory, chcem vedieť s ktorými zábermi má význam sa babrať
 
haplo602
2013-02-05 14:24:27+01
príspevok od: oka
Všetko je to pekné, len nechápem keď sa niekto rozhodne pre analóg, prečo ho zabíjať nejakou digitalizáciou??? To čo robí analóg analógom treba ukončiť klasickou optickou cestou a to zväčšovaním na klasický fotopapier v tmavej komore. Ak to celé nedotiahnete takouto cestou do úplného konca, strácate to čo ponúka len analóg, tú typickú hĺbku a tonálne podanie. Každá digitalizácia to zabíja a nemá analóg zmyslel. To už nehovorím o tom vzrušujúcom pocite pri spracovaní v tmavej komore....
uz sa tesim, ako tieto uzasne fotografie postnes do nejakej internetovej galerie (napriklad aj tu na ephoto) bez digitalizacie. sediet na nich doma nema v dnesnej dobe zmysel ....
 
Marcel Rebro
2013-02-05 14:30:14+01
príspevok od: haplo602
uz sa tesim, ako tieto uzasne fotografie postnes do nejakej internetovej galerie (napriklad aj tu na ephoto) bez digitalizacie. sediet na nich doma nema v dnesnej dobe zmysel ....
sak pojdu rovno na stenu do galerie, nie?
 
haplo602
2013-02-05 16:43:25+01
príspevok od: Marcel Rebro
sak pojdu rovno na stenu do galerie, nie?
nudis sa ze ? nemas nahodou oly xz-2 na pozicanie ? ))
 
Corvus
2013-02-05 16:57:50+01
poucenie pre mna z tejto diskusie: co nie je na webe nema zmysel.
 
oka
2013-02-05 20:56:23+01
príspevok od: haplo602
uz sa tesim, ako tieto uzasne fotografie postnes do nejakej internetovej galerie (napriklad aj tu na ephoto) bez digitalizacie. sediet na nich doma nema v dnesnej dobe zmysel ....
Však si naskenunuješ pozitív ak už veľmi chceš a to už nie je taký problém ako skenovať malý negatív. Ja nemám nič proti skenovaniu negatívov, len to už potom môžeš rovno použiť digitálny fotoaparát...
 
keko
2013-02-05 21:06:22+01
príspevok od: oka
Však si naskenunuješ pozitív ak už veľmi chceš a to už nie je taký problém ako skenovať malý negatív. Ja nemám nič proti skenovaniu negatívov, len to už potom môžeš rovno použiť digitálny fotoaparát...
Myslim, ze si ste sken a co sa s tym vsetko da, na vlastne oci. Inak si neviem vysvetlit tvoj oportunizmus
 
oka
2013-02-05 21:09:54+01
príspevok od: keko
Myslim, ze si ste sken a co sa s tym vsetko da, na vlastne oci. Inak si neviem vysvetlit tvoj oportunizmus
 
keko
2013-02-05 22:41:49+01
príspevok od: oka
Myslim, ze si este nevidel poriadny sken a co sa s nim vsetko da na vlastne oci. Inak si neviem vysvetlit tvoj oportunizmus. Takto to mal byt po slovensky
 
oka
2013-02-05 23:14:00+01
príspevok od: keko
Myslim, ze si este nevidel poriadny sken a co sa s nim vsetko da na vlastne oci. Inak si neviem vysvetlit tvoj oportunizmus. Takto to mal byt po slovensky
Nepochopil si o čom som písal. Jasne že to ide, pred pár rokmi neboli digitály a do tlače sa skenovali len negatívy na bubnových skeneroch. Ja som písal v čom je výhoda analógu oproti digitálu a digitalizovaním tú výhodu stráca. Tá výhoda je viditeľná len na výstavných zväčšeninách na klasickom fotopapieri urobená optickou cestou. Ale to by bolo na dlhú debatu.
 
keko
2013-02-05 23:32:01+01
príspevok od: oka
Nepochopil si o čom som písal. Jasne že to ide, pred pár rokmi neboli digitály a do tlače sa skenovali len negatívy na bubnových skeneroch. Ja som písal v čom je výhoda analógu oproti digitálu a digitalizovaním tú výhodu stráca. Tá výhoda je viditeľná len na výstavných zväčšeninách na klasickom fotopapieri urobená optickou cestou. Ale to by bolo na dlhú debatu.
Ja som vyznavacom vyroby fotografii pod zvcsovakom. Ale ani ta hybridna cesta nie je na zahodenie. Ty pises, ze ked este neboli digitalne aparaty ... Ale to je nieco uplne ine. Film aj po naskenovani zachova svoj charakter a ten je na mile od vysledku z digitalneho aparatu. Doma mi visia cb obrazky 90x90 cm, ktore su z 8x10 palcovych negativov a tie sa jednoducho digitalom nedaju napodobnit. A nebolo k tomu treba zvacsovak. Na to netreba ziadnu - nito dlhu debatu. Ziadna sa nepripusta
 
Napster050
2013-02-10 14:40:26+01
Minulý týždeň som si bol kúpiť čb film v ZA na Pernikárskej a pán mi vravel, že vyvolávajú aj diapozitívy. Máte niekto skúsenosti ? Len sa zabudol opýtať či aj 120ku alebo len 135ku
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()