Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Aky program na upravu fotiek?

Radovan
Radovan 2008-05-11 18:16:45+02
Chce, len vediet aky je mat dobry program na upravu fotiek a prevod z RAW. Som len zaciatocnik a fotky som este neupravoval.
 
8martin5
2009-12-04 21:30:26+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja na RAW pouzivam Adobe Lightroom, okrem upravy Rawu vyborne zvlada celkovu organizaciu, triedenie a vyhladavanie.
pan Srnec dnes ste mi poradili co s D5000, este raz dakujem, pridal som prve foto {mesiac v splne}, prakticky bez softovych uprav. Mam Lightroom, poradite este s upravou velkosti fotky, aby bola uploadovatelna {mam na mysli zmensenie velkosti..., popripade dalsie upravy}. Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-12-04 23:13:43+01
príspevok od: 8martin5
pan Srnec dnes ste mi poradili co s D5000, este raz dakujem, pridal som prve foto {mesiac v splne}, prakticky bez softovych uprav. Mam Lightroom, poradite este s upravou velkosti fotky, aby bola uploadovatelna {mam na mysli zmensenie velkosti..., popripade dalsie upravy}. Dakujem.
V exporte zvolit vystup v JPG, farebny priestor sRGB (!), rozlisenie cca 1200 bodov (najdlhsia strana) kompresia cca 90%. U fotografie s vacsim mnozstvom detailov aj menej, aby si sa zmestil do limitu 450 kb
 
8martin5
2009-12-04 23:16:09+01
príspevok od: Karol Srnec
V exporte zvolit vystup v JPG, farebny priestor sRGB (!), rozlisenie cca 1200 bodov (najdlhsia strana) kompresia cca 90%. U fotografie s vacsim mnozstvom detailov aj menej, aby si sa zmestil do limitu 450 kb
dakujem.
 
ado22
2009-12-11 20:53:15+01
používam zadarmo zps 12 ktorý som dostal na dvdčku k časopisu PC Revue dnes nainštalovaný a som na max spokojný určite najlepší program na svete
 
peterVVV
2016-12-29 20:43:52+01
Ahoj.... fotky sa mozu upravovat vraj v Zoner studio alebo ako sa volá ten program. Vies tam dobre upraviť fotografie len treba to vediet a v mojom veku na to nemám moc čas a asi ani kreativitu sak nemozme robiť vsetci vsetko ..... takže po mojej super skusenosti som radšej na úrpavu fotografií vyhladal odbornu pomoc.... ak ti to pomože pripajam aj stranku : http://www.rabbitstudio.sk/uprava-fotografii/

Ale ak sa chces ucit sam upravovať fotky tak prajem ti vela stastia a uspechov

peter
 
Tibor78
2016-12-29 22:03:15+01
príspevok od: peterVVV
Ahoj.... fotky sa mozu upravovat vraj v Zoner studio alebo ako sa volá ten program. Vies tam dobre upraviť fotografie len treba to vediet a v mojom veku na to nemám moc čas a asi ani kreativitu sak nemozme robiť vsetci vsetko ..... takže po mojej super skusenosti som radšej na úrpavu fotografií vyhladal odbornu pomoc.... ak ti to pomože pripajam aj stranku : http://www.rabbitstudio.sk/uprava-fotografii/

Ale ak sa chces ucit sam upravovať fotky tak prajem ti vela stastia a uspechov

peter
Myslim si, ze za tych 7 rokov ak ostal pri fotografii sa to uz aj naucil.
 
zeroname
2017-01-08 11:34:55+01
Maly tip v tejto teme - Affinity Photo - https://affinity.serif.com/en-gb/photo/ , cena 49.99€
 
Strana 8 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()