Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Farebná fotografia v mojej kupelke?

Cyril
2010-06-30 09:25:01+02
Chcel by som sa mozno postupne dopracovat k vlastnemu spracovaniu farebnych fotografii. Ak by sa nasiel niekto, kto ma skusenosti a podelil by sa s informaciami, co to vsetko obnasa. Pripadne aky material, chemiu, postup. Proste vsetko, co s tym suvisi.
 
Cyril
2010-06-30 09:26:16+02
Myslim, ze info tu uvita vela ludi :)
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2010-06-30 09:31:15+02
dobro dosli :> cakam aj ja, na odpoved
 
dodo_bb
2010-06-30 10:52:07+02
V domácej fotokomore som robil len čiernobielu, aspoň v tej dobe sa hovorilo, že farebná foto v domácej fotokomore je len pre ľudí z výrazne masochistickými sklonmi :-) Možno niečo zaujímavé nájdeš tu:
http://www.fotokomora.sk/
 
Usamma
2010-06-30 11:05:23+02
http://www.fotoreporter.cz/report/239-jak-vyvolat-film-nazvetsovat-fotografie.html
Je tam aj farebny proces :)
 
Krtko fotografom
2010-06-30 12:26:15+02
Ked uz sa tu spomina tato tema, predam farebnu hlavu do zvacsovaka + 12V napajaci zdroj.
Podla mna v domacich podmienkach je natazsie dodrzat pracovne teploty chemikalii. Pri CB fotke (v podstate) to az tak nevadi, ale pri farbe aj jeden stupen sposobi farebny posun.
 
haplo602
2010-06-30 14:13:40+02
pozri si nejake jobo procesory na ebay a podobne ... najefektivnejsia cesta na domace vyvolavanie filmov a papierov ...
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2010-06-30 14:54:47+02
´Som z toho mudry´ odkial si, mam zaujem
 
javelin
2010-06-30 21:20:53+02
na farabnú fotografiu mokrou cestou treba dorásť....je to dosť náročný proces....a dosť drahý....aby ťa prvá pekná fotka na A4 nevyšla spolu s odpadom vyprodukovaným pri je zhotovení na 100 Eur.
Hlavne to chce skúsenosti s tmavou komorou aspom v ČB procese...
 
Cyril
2010-06-30 22:00:10+02
V CB skusenosti mam, ale s farbou absolutne nie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-07-01 08:38:25+02
Pokial sa nechces zivit rucnym vyvolavanim farby, radsej to ani neskusaj. CB proces zvladne aj zaciatocnik, ale Farba je velmi obtiazna. Vysoke naklady do zariadenia su len zlomkom toho, co ta caka. Chemia musi mat presnu teplotu, taze je potrebne pouzivat temperovane mysky a vyvojnice. Ked sa do toho budes pustat, asi na to nepojdes najlacnejsou farebnou hlavou Opemus, ale zozenies si poriadny Durst.
Ak aj zvladnes technologicky proces, zistis, ze ten skutocny problem je filtracia farieb. K dobrym vysledkom sa dopracujes dlhorocnou praxou.
Cas a peniaze, ktore do tho vrazis, sa ti dnes uz nevratia. Aj ti, co to vedeli perfektne a boli vyhlasenymi majstrami, s tym uz pre nerentabilnost skoncili.
Ocakavat, ze v domacich podmienkach, v dohladnej dobe, trumfnes milionovy minilab, je nemyslitelne. Ak chces perfektne fotky mokrym procesom, najdi poriadny lab a dohodni sa s obsluhou, ze chces byt pri vyvolavani, je to o nieco drahsie, ale po par ´akciach´ uz budes s obsluhou labu zohraty.
 
tadzesi
2010-07-01 10:59:54+02
Aky mas dovod spracovavat doma farebne fotografie mokrou cestou? Tiez si nenapisal ci chces mokrou cestou vyvolavat digitalne foto alebo klasicke. Kazdopadne ti tu uz napisali ze to nieje ani jednoduche a ani financne nenarocne.

Ak mas v prasiatku viac penazi, kup si lepsiu foto A3 tlaciaren, zvladni color management a na stene v tvojej detskej izbe bude vysiet viac kvalitne vytlacenych A3 fotografii ako kvalitne spravenych A4 fotografii mokrou cestou.

Osobne som asi pred 4 rokmi mal v plane kupit minilab, vyrabat fotky mokrou cestou, chcel som si zobrat pozicku. Zacal som zhanat informacie, kontaktoval som zastupci FUJI minilabov v SK, videl som proces na vlastne oci, bola mi vysvetlena problematika a hlavne zaludnosti s ktorymi sa budem stretavat pri prevadzkovani labu. Pochopil som, zamyslel a zabudol. Masinka stala necelych 2M SKK, ako ti tu uz pisal Srnec, doma asi len tazko tromfnes niekolko milionovu technoliu labov.
 
Cyril
2010-07-01 11:50:02+02
Dovod je skor zvedavost ako potreba. To je ako: ´Vidiet Neapol a zomriet´. Nejde mi o to, ci sa mi to oplati, navratnost. Ide mi o to, ci sa to da a co s tym vsetko suvisi.
Detska izba potesila :))
Dakujem vsetkym za zastavenie a linky a Vas cas ;)
 
javelin
2010-07-01 17:16:24+02
Mám živo v pameti , ako som mokrému labu vrátil 50 ks fotografii so zelenkavým nádychom.....Boli perfektne spracované v PC (kalibrovaný monitor) na BW .....
 
tadzesi
2010-07-02 08:23:13+02
Preto ak si dakto chce vyskusat ´vyrobu´ vlastnych fotiek, nech si kupi foto tlaciaren. Ale urcite nie printo-skenero-kopiro-kavovaro-TV ... Tiez pride na to ze to nieje ako vytlacit dokument z wordu pri zakliknuti FB/CB print.

Spravne zvladnutie color managementu chalanisko skor vyuzije v zivote ako vyrobu FB fotiek v komore. Ale to je asi iba moj pohlad na vyuzitie casu a skusenosti ;)
 
javelin
2010-07-02 09:06:07+02
vystihol si to....:))))
Z vlastnej skúsenosti ....... (nedá mi nepochvaliť sa) ..... vyhotovil som pár tisíc kúskov ČB obrázkov v tmavej komore , mnoho krát za peniaze (korunka dvadsať/ks), to ešte ako desať ročný chlapec a v podstate som si tak zarobil na prvú zrkadlovku (praktica MTL3)....Fotil som všetky spol. akcie našej školy a tak....Po čase som začal experimentovať s farebnou hlavou a aj som hnaď prestal....:))))
Lacnejšie som to mal vo Foto-Kino , do 24 h..:)))
 
Cyril
2010-07-02 09:20:31+02
Nie nie, tlaciaren nie, klasicky mokry proces.
 
tadzesi
2010-07-02 10:12:54+02
Sikulka si, musim uznat ;) Ja som fotil s otcovim Flexaretom, vyvolal film podla navodu a otcovych rad. Potom som mal pozicanu fotopusku Zenit ,uz neviem ani aku, na 2 mesiace a 2 mesiace som cvakal, skusal, vyvolaval, sedel v komore.

Zvetsovak, lesticku, vyvolavaci tank, cervenu ziarovku a ine serepeticky som mal pozicane asi od 2 susedov co sa tiez isty cas venovali fotke, cize som investoval maximalne do filmov a chemie. Sice v tom case som bol decko, cize investovali moji rodicia. Neviem ci si pamatam spravne ale 35mm film stal tusim daco okolo 13-20 KSČ?
 
tadzesi
2010-07-02 10:21:50+02
príspevok od: Cyril
Nie nie, tlaciaren nie, klasicky mokry proces.
Aka je tvoja predstava o vyvolavani FB fotiek doma na mokro? 6 druhov chemie, zvetsovak z FB hlavou, susicka, lesticka ?

Tu som nasiel jedno forum, tak citaj, mozno ta prejde chut:
http://www.rangefinderforum.com/forums/showthread.php?p=1265001

Tu je nejaky navod:
http://lilserenity.wordpress.com/photography-and-darkroom/easy-home-colour-printing-in-the-darkroom/

Ak chces viac, tak hladaj RA4 processor.
 
Cyril
2010-07-02 11:03:37+02
Vdaka, idem to preluskat :)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()