Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

HDR

Palso
Palso 2010-07-27 02:18:59+02
Ako robite HDR? V akych programoch? Ja som z toho uz zufaly, chcem sa aspon z par percent dopracovat k niecomu takemuto - http://steppenwolf.1x.com/gallery/641 - avsak neviem ako. Mam namysli ten "rozpravkovy" look a taku peknu nerealnost. Skusal som robit HDR vo Photoshope, z toho som dostal akurat tak realisticke vysledky, potom som skusal Photomatix, tam sa uz co to rysovalo, ale stale to nie je ono :( Uvitam akekolvek napady, tipy, linky na SCHOPNE tutorialy a podobne. Vdaka.
 
veronikaS
2010-11-07 14:07:48+01
príspevok od: quintes
ci pana, ja neviem, preco sa vam tie foto nepacia.... bud mam mensiu farebnu citlivost v oku alebo vacsiu, no nic zle na tych foto nie je.... jeden povie a ostatni prikyvuju jak ovce.... klub oviec ...
aj ja si myslim, niektore fotky suu fajn, mozno tam ide iba o pohlad, o styl, niekto to mozno nedokaze vnimat tak aby sa mu to pacilo, linie su tam zaujimave, farby tiez, mne sa pacia hlavne posledne dve s prveho uvedeneho odkazu..

inak zaujimava tema :)
 
veronikaS
2010-11-07 14:10:13+01
ved ale on to chcel prave take ´cartoon´..
 
dodo_bb
2010-11-07 21:29:11+01
Tak prečo sa pýtal na HDR, keď chcel kartón? To, že to je výsledok fatálneho prehnania pôsobenia HDR technológie na obraz, neznamená, že to je HDR... Proste len si nezamieňať pojmy, inak každý nech si v pohode robí, čo chce :-)))
 
conan7
2010-11-07 22:04:11+01
príspevok od: dodo_bb
Tak prečo sa pýtal na HDR, keď chcel kartón? To, že to je výsledok fatálneho prehnania pôsobenia HDR technológie na obraz, neznamená, že to je HDR... Proste len si nezamieňať pojmy, inak každý nech si v pohode robí, čo chce :-)))
si nevieš predstaviť jak som sa začal smiať :) aj mi zabehlo, tak to si výborne trafil :)
 
veronikaS
2010-11-07 22:07:35+01
príspevok od: dodo_bb
Tak prečo sa pýtal na HDR, keď chcel kartón? To, že to je výsledok fatálneho prehnania pôsobenia HDR technológie na obraz, neznamená, že to je HDR... Proste len si nezamieňať pojmy, inak každý nech si v pohode robí, čo chce :-)))
tak to je dobra otazka :) no asi to bude tym ze jednie sposobom ako sa tvori HDR sa daju vytvorit obrazky, ktore boli uvedene v linku :) asi by sa na to zislo vymysliet nejaky iny pojem, co tak EHDR (Extrem high dinamic range) :D :D
 
Paulie
2010-11-07 22:14:13+01
Ja používam Qtpsfgui, a keďže ´výroba´ HDR nekončí spojením viacerých snímkov s rozličnou expozíciou, tak potom ešte nejaké tie úpravy v PS. Pripájam link na tutorial, možno Ti pomôže: http://www.youtube.com/watch?v=NkVozL3QEx4
 
Sd108
2010-11-07 22:32:03+01
príspevok od: conan7
si nevieš predstaviť jak som sa začal smiať :) aj mi zabehlo, tak to si výborne trafil :)
:D taktiez :D

inak tie obr. v ukazke su fakt prisery
 
duroslav
2010-11-07 22:50:21+01
príspevok od: veronikaS
tak to je dobra otazka :) no asi to bude tym ze jednie sposobom ako sa tvori HDR sa daju vytvorit obrazky, ktore boli uvedene v linku :) asi by sa na to zislo vymysliet nejaky iny pojem, co tak EHDR (Extrem high dinamic range) :D :D
To nie. Tie patlaniny nemajú s vysokým dynamickým rozsahom nič spoločné, takže označiť ich EHDR asi nebude to pravé orechové.
Je to len výsledkom nesprávneho nastavenia parametrov operátora na mapovanie tonality.
Leda že by si vymyslela pre skratku EHDR úplne iný význam.
 
veronikaS
2010-11-07 23:02:59+01
tak nespravne nastavenie ze z toho vznikal zaujimva vec, potlacaju sa tam niektore detali a cele to ma dojem akejsi malby alebo nejakej novej techniky, mohol by z toho vzniknut zaujimavy rukopis, a autor by ziskal akusi originalitu :) uz to len musi nejako vymysliet :)

a myslim ze chyba ani tak nenastala u zakladatela temy ale hlavne u toho kto ten fotoalbum tak pomenoval..
 
Palso
2010-11-07 23:24:34+01
Tie fotky sa robia pomocou HDR. Je to normálny postup a je úplne jedno, či sa tebe ten výsledok páči alebo nie, je to robené ako HDR. Tiež si myslím, že sú gýčové, ale osobne neodvraciam od všetkého tvár a ak vidím niečo zaujímavé a kľudne aj gýčové a prehnané (ako tie v prvom príspevku), tak porozmýšľam, či sa to nedá využiť aj nejako inak. A preto som sa založil toto fórum.

Ďakujem Ti aj za tvoj nulový prínos doň, už môžeš odísť.
 
Palso
2010-11-07 23:27:07+01
Nikde nenastala chyba, nech si každý volá albumy ako chce. Našiel som zaujímavý postup, ktorý ma tísíc iných využití, tak som sa spýtal. To len miestna kontrarozviedka musí pravidelne udrieť aspon v piatich fórach.
 
veronikaS
2010-11-07 23:31:06+01
príspevok od: Palso
Nikde nenastala chyba, nech si každý volá albumy ako chce. Našiel som zaujímavý postup, ktorý ma tísíc iných využití, tak som sa spýtal. To len miestna kontrarozviedka musí pravidelne udrieť aspon v piatich fórach.
taky pristup sa mi paci, len tak dalej.. a uz som si vsimla ako to tu chodi ;-)
 
dodo_bb
2010-11-08 09:07:41+01
dosiahnutý výsledok môže byť samozrejme zaujímavý, len - vzhľadom na ´prefláknutosť´ techniky už určite nie je originálny (je to momentálne módne a teda to robí dnes kopa autorov). Je to niečo ako efekt rybieho oka. Je to zaujímavý efekt, ale urobiť v reportáži viac ako jednu fotku rybím okom je okamžite nuda. Podobne aj tu. Je to preto, že v takýchto prípadoch sa impakt fotografie nahradzuje nekritickým používaním jednej technológie. Treba hľadať vhodný výrazový prostriedok na dosiahnutie žiadaného impaktu a nie naopak... Potom je to klišé :-)
 
kralik_j
2010-11-08 10:11:00+01
´Treba hľadať vhodný výrazový prostriedok na dosiahnutie žiadaného impaktu a nie naopak...´

Toto je uplne trefne pomenovane, kopec HDR je robenych presne opacnym sposobom.
 
veronikaS
2010-11-08 12:14:55+01
hmm tak toto beriem.. viac uz asi nie je k tomu co dodat :)
 
dodo_bb
2010-11-08 12:26:25+01
príspevok od: veronikaS
hmm tak toto beriem.. viac uz asi nie je k tomu co dodat :)
:-))) HOWGH, ako by povedal môj červený brtat Winnetou :-)))
 
veronikaS
2010-11-08 12:34:42+01
príspevok od: dodo_bb
:-))) HOWGH, ako by povedal môj červený brtat Winnetou :-)))
hehe :) aj ja som taky experimentator ale trochu so sirsim zaberom, no taketo pekne vysvetlenie toho kde sa stala chyba dostanem len málokedy :)
 
Palso
2010-11-08 20:35:11+01
príspevok od: veronikaS
hmm tak toto beriem.. viac uz asi nie je k tomu co dodat :)
Uff, nechceš prísť učiť teóriu umenia, základy estetiky alebo pokračovanie avantgardy? Študáci by z takéhoto jednoduchého a bez urážky veľmi obmedzeného výkladu mali určite radosť :)
 
Palso
2010-11-08 20:39:08+01
Keď si to tak po sebe čítam, tak to fakt mohlo vyznieť urážlivo :) Takže obmedzené malo znamenať okresaného pre upresnenie. Síce IMHO nemáš úplnú pravdu a mnohokrát sa technológia dala použiť aj opakovanie a klišé nie je implicitne toto, ale povedal si to vcelku pekne :)
 
dodo_bb
2010-11-08 21:07:42+01
príspevok od: Palso
Keď si to tak po sebe čítam, tak to fakt mohlo vyznieť urážlivo :) Takže obmedzené malo znamenať okresaného pre upresnenie. Síce IMHO nemáš úplnú pravdu a mnohokrát sa technológia dala použiť aj opakovanie a klišé nie je implicitne toto, ale povedal si to vcelku pekne :)
:-))) Ja IMHO (neviem, čo to je, ale znie to tak vznešene) dosť často nemám celkom pravdu :-))) Ako chceš natesnať celú pravdu do párslovného komentára? A navyše - kúsok pravdy si musím nechať aj nabudúce, predsa si ju nevystrieľam všetku naraz :-))))
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()