Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

s akou brasnou, batohom, ruksakom atd... chodite na svadby ?

djpali
2010-08-24 00:01:04+02
Cafte fotaci, zaujimalo by ma s akou kabelou atd. chodite na svadby. Vyskusal som uz plecniak, dvoj ramenny batoh, jednoramenny, otocny sling a tak ci tak zle. Sling sa mi smykal na smyklavom saku a pri davani na seba som si obcas v zapale fotenia znicil nagelovany uces :-), dvojramenny sposobil ze som sa spotil a pokrcil som cele sako na chrbte, jednoramenny zas pri 2 telach a 3-4 objektivoch a vybave po celom dni dost vazi a chrbat je nakriveny :-). Plecniak je zas maly a moc sa tam nevmesti. Tiez zrejme vacsina kvoli tematike svadby a ciernemu saku voli cierne farby batohov a brasien, v zapale fotenia vsak po polozeni na zem (nie vzdy je moznost inde) napriklad v zahradach / zamkoch cierna neprijemne zviditelnuje prach a necistoty ktore su potom magnet pre oci :-) a nie vzdy je lahke to sprasit alebo obehnut mokrou handrou. V zime zas pri napriklad zimnej bunde sa najlepsie nasadza brasna so zavesom na jedno rameno, kedze bunda je nafukana atd... dvojramenny batoh alebo sling katastrofa VIEM ze da sa to zvladnut s hocicim avsak pri svadobnej fotografii je kazda sekunda vzacna a fotograf by nemal zapasit s blbostami, cize keby ste kupovali batoh pre svadby, ktory ? pytam sa ako fungujete vy - skusenosti p.s. zatial volim plecniak, v kazdom rocnom obdobi rychlo po ruke vsetko, rychlo na rameno, po polozeni na zem stoji otvoreny, odspodu necistoty nevidno, len je maly a z inych batohov som tam nahadzal priecky medzi 2 telami a objektivmi.
 
atti
2010-08-24 07:56:13+02
Fotograf by mal byť na takýchto akciách vždy v pohode. Myslím že väčšina ľudí prepáči fotografovi aj to, keď na svadbe nemá sako, resp má ho menej formálne.
Možno by stálo za to si zohnať ´sekundanta´ čo by brašňu nosil za teba a prípadne v tej spomenutej záhrade/zámku aj podržal odrazku či externý blesk. Viem, že je môj príspevok trochu mimo témy, ale tiež je jedným z riešení.
 
martin
2010-08-24 08:08:50+02
a co topanky?...pouzivas outdoorove, alebo lakovky?. Do kostola totiz by sa hodili slusne a na pozovacky zas sandale ked je teplo, pripadne ked prsi, tak nieco s goratexom a samozrejme funkcne pradlo..... Jezisikriste, ja uz tu z niektorych tem nemozem. A s tym nagelovanym ucesom, ak to bolo myslene vazne....
 
inkubbus
2010-08-24 08:14:42+02
lol

este som nikde nevidel napisane ´batoh vhodny na svadby, nesmyka sa na smyklavom saku a neposkodi vas nagelovany uces´ :))))))))

s riadnymi blbostami ty zapasis.

ked ti tu kazdy napise nieco ine (vak, brasnu, igelitku...) tak co? budes to vsetko vlacit so sebou?
 
viking81
2010-08-24 09:11:37+02
bol som sidce len na dvoch svadbach, ale mam jednoramennu brasnu.....chrbat bolel ako kon....ale na to si clovek zvykne...staci chodit do posilovne a nebude ti to robit problem :D jooo a sako som nemal ani na jednej..bolo celkom teplo....tak som mal len koselu s viazankou, nohavice a lakovky (pre istotu som ich namiesto kremu naimpregnoval...akoze vtip :D)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-08-24 09:25:42+02
Svadba je vlastne umelecky ponata reportaz z dolezitej udalosti. Fotograf musi pohotovo menit objektivy, baterie, pamatove karty. Akekolvek zdrzanie moze viest k tomu, ze sa mu nepodari zaznamenat niektory dolezity okamih. Preto su najosvedcenejsie klasicke brasne na rameno v reporterskom style s rychlo pristupnym obsahom.
 
slavmiro
2010-08-24 09:39:50+02
LowePro Nova 5AW
 
slavmiro
2010-08-24 09:45:53+02
cau, sekundante.. ;) My sme uz nieco sme zmakli v slapkach a kratasoch, mimo kostola, samozrejme.. :)))
 
atti
2010-08-24 10:01:19+02
príspevok od: slavmiro
cau, sekundante.. ;) My sme uz nieco sme zmakli v slapkach a kratasoch, mimo kostola, samozrejme.. :)))
A podla mňa to bolo úplne super. Síce som to zažil len z hľadiska sekundanta, ale viem si to živo predstaviť aj ako fotograf. Ak pôjdem na nejakú akciu fotiť ako platený fotograf, určite zvážim pomocníka. A samozrejme pôjdem s brašňou a nie s vakom.
 
peto94
2010-08-24 10:16:19+02
Ja som bol sice len kamaratovy fotit ale nemozem si vynachvalit to ze sme ho pri strojnych fotkach fotili dvaja(proste 3 kamarati ´fotografi´ jeden sa zenil:-D)...mali sme 3 tela a na to dve brasne...viem si sice predstavit ze by som behal aj s jednym batohom ale to asi nepripada na obrad...ale kedze sme mali aj ´odrazonosica´ tak nebol problem ani s nevestinou kabelkou:-D
 
djpali
2010-08-24 10:49:47+02
Maj trochu zmysel pre humor chalan...
 
djpali
2010-08-24 10:53:47+02
príspevok od: martin
a co topanky?...pouzivas outdoorove, alebo lakovky?. Do kostola totiz by sa hodili slusne a na pozovacky zas sandale ked je teplo, pripadne ked prsi, tak nieco s goratexom a samozrejme funkcne pradlo..... Jezisikriste, ja uz tu z niektorych tem nemozem. A s tym nagelovanym ucesom, ak to bolo myslene vazne....
:-)) neries
 
djpali
2010-08-24 10:54:14+02
Jo, suhlas !
 
djpali
2010-08-24 10:54:43+02
Svadobcania mohli byt radi, ja by som tiez prijal 3 manikov :-)
 
djpali
2010-08-24 10:55:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Svadba je vlastne umelecky ponata reportaz z dolezitej udalosti. Fotograf musi pohotovo menit objektivy, baterie, pamatove karty. Akekolvek zdrzanie moze viest k tomu, ze sa mu nepodari zaznamenat niektory dolezity okamih. Preto su najosvedcenejsie klasicke brasne na rameno v reporterskom style s rychlo pristupnym obsahom.
tak tak, uz riesim, dikes
 
djpali
2010-08-24 10:56:11+02
príspevok od: viking81
bol som sidce len na dvoch svadbach, ale mam jednoramennu brasnu.....chrbat bolel ako kon....ale na to si clovek zvykne...staci chodit do posilovne a nebude ti to robit problem :D jooo a sako som nemal ani na jednej..bolo celkom teplo....tak som mal len koselu s viazankou, nohavice a lakovky (pre istotu som ich namiesto kremu naimpregnoval...akoze vtip :D)
:-)) napodobne, vsetko ako si to napisal. Btw. posilku az na jesen, cez leto to vzdy vzdam, vonku je krajsie :-) Zatial budem trpet
 
Zolibej
2010-08-24 10:57:49+02
este som nevidel fotografa na svatbe, ktory by medzi hostami pobehoval cely cas s hatyzakom na chrbte...
 
ado22
2010-08-24 12:23:26+02
trocha odskočím..... mám vstup do sakrisite v kostole a niektorý si nechali ruksak tam a do kostola zobrali telo 2 objektívy a blesk. to si odložili na bočnú lavičku a po kostole chodili iba s 1 telom a 1 objektívom. Rovnako sa to stalo na 1. sväté príjamnie
 
marcof
2010-08-24 12:33:47+02
s tou igelitkou si ma pobavil :)))
 
mipro
2010-11-23 20:06:06+01
kabela defender 200, po vybere skla a karty fotim a na mne je len telo fotaku. objekt nie je tak velky aby som nebol stlae v blizkosti dalsich veci. vies dobre kolko dokazes nafotit na kartu i na dane baterky a ked si v cca 85% menim baterky i kartu. o tom ci ides metit sklo vies tiez dopredu a je pohodlnejsie ho menit niekde bokom ako priamo nad aktermi v krci . a ked vies aky je priebeh obradu vies presne kedy mas priestor a kedy nie a i to co potrebujes mat za sklo na oku. mat na sebe v jednom kuse tasku je podla mna hlupost nakolko musis byt obratny a dostat sa do uhlov a miest kde ti to bude prekazat. tot moj nazor :)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()