Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Prečo je to tak, že...

Marquest
Marquest 2010-09-06 21:05:44+02
Prečo je to tak, že vždy niekde niekoho vidím, ako má v rukách fotoaparát (či už zrkadlovku, ale častejšie kompakt) a fotí s bleskom v tých najnemožnejších situáciách? Určite ste si už všimli napríklad v telke, dávajú nejaký záber zo štadióna, alebo treba otvárací ceremoniál olympiády, a všade sa len tak blýska... Povie mi niekto, prečo sa fotí kompaktom na vzdialenosť 100m s bleskom? Nechápem. Myslíte si, že je to nevedomosťou ľudí, ktorí foťák používajú? Dajú si automatiku a tým je to vybavené? A popravde, ruku na srdce, nie je to niekedy aj dosť rušivé, keď je niekde taká atmosféra a vám do očí blikocú blesky? :D Táto otázka mi len tak napadla, nie že ja by som bol dajaký profesionál, ale skúste sa k tomu vyjadriť.
 
Strhak
2010-09-06 22:21:00+02
opravím tu rovnicu, nieje až taká jednoduchá. Ešte sa do toho počíta čas ktorý je fotoaparát schopný človek v ruke udržať a ISO pri ktorom predpokladá že fotka bude ešte použiteľná
 
Matúš Koprda
2010-09-06 22:23:39+02
príspevok od: viking81
a myslis ze v tej tme je aj zaostrene ?:D:D:D v
predpokladal som že sa to aspoň na osvetlený napr. trávnik chytí... Asi musím oprášiť starý kompakt, začínam zobožšťovať jeho schopnosti((:
 
Matúš Koprda
2010-09-06 22:28:13+02
príspevok od: Strhak
ad jedna pretože v takom priestore nevie kam zaostril a ad dva pretože je tak naprogramovaný. Rovnica je jednoduchá, málo svetla = blesk. Aké je to jednoduché
Jednoduchá by bola aj tou vzdialenosťou... TO toto robia aj super truper kanon mydlá?
 
ewenement
2010-09-06 22:36:07+02
príspevok od: viking81
som videl vcera videjko z koncertu robieho wiliamsa...a on tam vyzval ludi aby v jednom momente cvakli fotakmi s bleskami....to bola paradicka...ale odpovedal si si sam....oni proste nevedia ze ten blesk tam nedosvieti...im ho zapla automatika lebo ta vidi len tmu tak co ma robit...:)
to som videl aj ja. to bola tusim reklama na nikon ne?
 
Strhak
2010-09-06 22:46:44+02
príspevok od: Matúš Koprda
Jednoduchá by bola aj tou vzdialenosťou... TO toto robia aj super truper kanon mydlá?
ak je total tma nemá ako, to ti ani tá najlepšia zrkadlovka nezistí vzdialenosť a ak by sme boli úprimný tak ani až táka tma nemusí byť. Canon a Panasonic mydlá sú podľa mňa dnes špička v tejto triede a pre bežného užívateľa postačujú po všetkých stránkach.
 
planco
2010-09-07 19:11:51+02
Mohly by sme nieco take spravit aj tu na slovensku s externakmy na dakom zaujmavom mieste :)
 
quintes
2010-09-07 19:35:25+02
mne napríklad tiež vyhovuje mať nastavený blesk 80 na 20 aj keď fotím vonku.. Proste, je to z môjho pohľadu lepšie ako to šlahnúť naplno medzi oči. Nie žeby som to nemal odskúšané.. Proste, vážim túto voľbu z hľadiska iso clony a pod..možno ma niekto chytí za slová, ale mne to tak vyhovuje.. A áno mám aj bouncer fomei
 
Palso
2010-09-07 19:56:37+02
príspevok od: ewenement
to som videl aj ja. to bola tusim reklama na nikon ne?
Nie, bolo to reálne, až potom z toho Nikon spravil reklamu a Robbiemu nahradil to mydlo neviem už akej značky tam mal pôvodne svojim aparátom... nedávno tu bol o tom článok :)
 
conan7
2010-09-07 20:29:55+02
príspevok od: Palso
Nie, bolo to reálne, až potom z toho Nikon spravil reklamu a Robbiemu nahradil to mydlo neviem už akej značky tam mal pôvodne svojim aparátom... nedávno tu bol o tom článok :)
panasonic :)
 
jarosujo
2010-09-07 20:42:31+02
príspevok od: quintes
mne napríklad tiež vyhovuje mať nastavený blesk 80 na 20 aj keď fotím vonku.. Proste, je to z môjho pohľadu lepšie ako to šlahnúť naplno medzi oči. Nie žeby som to nemal odskúšané.. Proste, vážim túto voľbu z hľadiska iso clony a pod..možno ma niekto chytí za slová, ale mne to tak vyhovuje.. A áno mám aj bouncer fomei
A nebolo by rozumnejsie to dat napriamo a znizit vykon ? Takto dosiahnes jedine to, ze sa ti skor vybiju baterky.
 
lu_boss
2010-09-07 20:52:45+02
príspevok od: jarosujo
A nebolo by rozumnejsie to dat napriamo a znizit vykon ? Takto dosiahnes jedine to, ze sa ti skor vybiju baterky.
vidim vyuzitie blesku vonku s kartickou alebo odrazkou vtedy, ked potrebujem mensi svetelny vykon, nez je minimum nastavitelne na blesku.Blesk napriamo je skaredy, urobi ostre tiene aj pri minime. Ale tiez sa obcas pobavim, ked to niekto odraza od oblakov bez zjavnej rozumnej priciny.
 
iwet1211
2010-09-07 22:35:21+02
príspevok od: jarosujo
Mna skor rozosmeje, ked vidim fotografov s drahou vybavou, ktori v exterieroch maju externy blesk nasmerovany 45 stupnov dohora a posielaju signaly ufonom.
no...mne to dava uplne ine vysledne foto,ak mam blesk dohora a o par stupnou smerom nadol,ako ked robim tu istu fotku a bez blesku.preto fotim vonku s bleskom.
 
leto
2010-09-08 08:54:15+02
príspevok od: viking81
som videl vcera videjko z koncertu robieho wiliamsa...a on tam vyzval ludi aby v jednom momente cvakli fotakmi s bleskami....to bola paradicka...ale odpovedal si si sam....oni proste nevedia ze ten blesk tam nedosvieti...im ho zapla automatika lebo ta vidi len tmu tak co ma robit...:)
ludia skrátka radi fotia tmu,,, :))
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()