Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotograf na stužkovú

MRiX
MRiX 2010-11-14 18:39:21+01
Dobrý deň, neviem či sa tu tá téma už diskutovala, ale fórum často nesledujem a vyhladávač mi buď nefunguje korektne alebo nič nenašiel :) O rok takto budeme mať ako trieda stužkovú. Už začínajú zhánať fotografa. Našli si jedno nemenované individum, ktorý sa mi vôbec nepozdáva. Nikde na jeho stránke, v galerí, ani na Facebooku mu nechýba prívlastok profesionálny fotograf. Oháňa sa cenamy od 100-450€ za stužkovú a DVD na kaž. študenta (kalkuluje že len DVD+obal+potlač sú 3€ :D). Súčasne "dokáže" zobrať zákazku aj na fotenie aj na točenie aj keď je len jeden. Rieši to tak že on točí a svojmu synovy 17ročnému, ktorého poznám osobne a ktorý nevie o fotení vôbec nič, dá zrkadlovku do ruky nech cvaka. a dostávame sa k tomu. fotí na Nikon D90 + 18-200VR s interným bleskom. nič proti tomuto aparátu, ale aj to tak v tej galerii vyzerá. Lepšie fotky som ja spravil s mojim seťákom 18-55 IS a 450D sesternici na svadbe kde som bol pozvaný ako hosť a nič som za to nepítal. Fakt sa bojím že to bude fotiť on. Neviete mi doporučiť alebo napíšte mi niekto kto by bol ochotný. cena podobná, aspon znalosť práce s ext. bleskom a nejakú čestnosť voči svojmu remeslu, žiadny zárobkuchtivý amatér. Budem vďačný za vaše skúsenosti a posúdim podla galérie. Neberte to že sa považujem za profíka, ale aspoň trochu vidím do tohoto remesla a aj keď mám 70-200mm 2.8 a GN.60 (Nissin Di866) ext. blesk mám načítané všetko možné o fotení akcii a už som sa na nejakých aj zúčastnil (dobrovolne zdarma) netrúfam si zobrať svadbu ani nič podobné, neoznačujem sa za profesionála a nepíšm o svojej výbave že je to jedný foták s videom (na jeho stránke som sa dočítal aká jedinečná je D90 - teda bola pred 2 rokmy ale to tam uz nepise :D) nedávam fotit svadby niekomu co fotí na automatiku a blíska tam niekomu do xichtu napriamo a fotky vyzerajú ako ... ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU
 
javelin
2010-11-16 22:15:33+01
Nebol by som uprimný ,ak by som tvrdil že mám veľa ponúk....sú to už len dozvuky....
Poslednú mi dohadzoval dokonca kolega z Ephoto a kamarát Pampúch....
Celé je to o tom, ako sa vieš odprezentovať....nezavezne v spoločnosti spomenúť že sa tomu venuješ...spomenieš promócie ,svadby, krstiny, ...necháš kontakt....a o pol roka sa ti ozve neznama osoba..:))
Potom nastane reťazová reakcia...ludia sa pochvália známemu.......a si v jednom kolobehu......
Iste, chápem ,doba sa zmenila a fotografov google lúska ako na páse...klienti sú čoraz náročnejší....
 
micuro
2010-11-16 22:27:08+01
predpokladam ze stou 70-200 asi moc fotit nebudes :) beries teda aj tu 18-55IS co mas pisanu v profile? Ak hej,mohol by si sa potom pochvalit s par fotkami,dost by ma zaujimal vysledok kedze ma mozno caka nieco podobne :D
 
MRiX
2010-11-16 22:55:32+01
príspevok od: micuro
predpokladam ze stou 70-200 asi moc fotit nebudes :) beries teda aj tu 18-55IS co mas pisanu v profile? Ak hej,mohol by si sa potom pochvalit s par fotkami,dost by ma zaujimal vysledok kedze ma mozno caka nieco podobne :D
No,chcem to vyriešiť asi nasledovne :
500D + 70-200 + Di866
450D + 18-55IS + Soligor 28 (stary jak republika)
500D ma tato moj, a celkom som sa spoliahal na tu 70-200 tak nestras :D nemam momentalne na nic svetelnejsie zakladnejsie sirsie - 10-20 napr
 
conan7
2010-11-16 23:25:23+01
odporúčam ti, požičať si blesky 430 ex. ja by som bol kludnejší.
 
tomis.ales
2010-11-17 01:00:55+01
príspevok od: javelin
Nebol by som uprimný ,ak by som tvrdil že mám veľa ponúk....sú to už len dozvuky....
Poslednú mi dohadzoval dokonca kolega z Ephoto a kamarát Pampúch....
Celé je to o tom, ako sa vieš odprezentovať....nezavezne v spoločnosti spomenúť že sa tomu venuješ...spomenieš promócie ,svadby, krstiny, ...necháš kontakt....a o pol roka sa ti ozve neznama osoba..:))
Potom nastane reťazová reakcia...ludia sa pochvália známemu.......a si v jednom kolobehu......
Iste, chápem ,doba sa zmenila a fotografov google lúska ako na páse...klienti sú čoraz náročnejší....
Asi si teda este natlacim dalsie vizitky:) Dik.
 
tomis.ales
2010-11-17 01:04:14+01
príspevok od: MRiX
Vystihol si to. Aj ked ja nemam 6kil v brašni a čo som počítal tak som do toho vrazil zatial len okolo 1000 +/- ale set 450D + grip + 70-200 2.8 prípadne + blesk mat na krku/v ruke je vzhladom k mojim 182/67 dost náročné :D
Idem si akurát teraz piatok 19.11. skúsiť stužkovú. Bol som zásadne proti, ani počuť. Potom do mňa začali že nemajú iného fotgrafa všetci už zajednaný. potom že inak ak nepojdem tak im budú robiť fotky na kameru (a to už z morálneho hladiska povolilo) tak že ano. oboznámil som ich že neviem ako to dopadne :D oni budú radi aj za málo. predpokladám že to nebude až také zlé... a niesú náročný čo je fajn. držte palce.
Tak drzim palce teda. Dobra rada, ak mas auto chod na nom, tak ta aspon neozeru:)
 
conan7
2010-11-17 01:07:49+01
príspevok od: tomis.ales
Tak drzim palce teda. Dobra rada, ak mas auto chod na nom, tak ta aspon neozeru:)
na tvojom mieste by som popracoval na stránke. a svadby na papier nedávaš nič?
 
tomis.ales
2010-11-17 01:16:34+01
Na papier nikdo nic nechce, to vies, kazdy mam monitor v kazdej miestnosti...
Co myslis popracovat na stranke? Prijmem kazdu radu. Mozes aj sukromnu spravu, kedze je to docela of topic. Dik.
 
tomis.ales
2010-11-17 01:19:37+01
príspevok od: conan7
na tvojom mieste by som popracoval na stránke. a svadby na papier nedávaš nič?
Oprava!!! Sorry, ale uz som po siestom pive.

Na papier nikdo nic nechce, to vies, kazdy ma monitor v kazdej miestnosti...
Co myslis popracovat na stranke? Prijmem kazdu radu. Mozes aj sukromnu spravu, kedze je to docela of topic. Dik.
 
conan7
2010-11-17 01:33:07+01
nemám silu rozpísať sa. ráno sa zobudím a napíšem moje postrehy ohladom webstránky. do súkromnej pošty. chod spať, nepi :)
 
micuro
2010-11-17 12:12:02+01
nepovedal som ze ho nepouzijes vôbec :D len jednou z uloh fotografa na stuzkovej je aj zachytit triedu spolu ako kolektiv,pretoze vela sanci uz mat nebudu,preto si myslim ze tam bude vela skupinovych fotiek a ta 70-200 (+ crop) by bola nane dlha,bezohladu na svetelnost,bez blesku asi ani tak fotit nebudes a dofkou by som sa pri takejto udalosti az tak nezatazoval.
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()