Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografie - retuš

bombay_himself
bombay_himself 2011-01-03 15:25:43+01
Ahojte, nájde sa tu niekto (ideláne profesionál), kto by mi poskytol foto z jeho vlastného fotenia - zo zameraním na fashion/portrét ?! Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií. Ako odmenu poskytnem spätne vyretušovanú fotku autorovi

Ďakujem.
 
ceco
2011-01-04 12:27:15+01
príspevok od: bombay_himself
Neviem aký presne Blur filter poznáš, ale použitiu Gaussian Blur sa nevyhneš, keď vieš aká je relácia medzi ním a Hi-pass filtrom, keď sa snažíš odseparovať textúru skinu a bla bla bla, alebo keď poznáš triky s Gaussian Blur aplikované pri selekciách atď..... To čo je v glalérii sú len hrátky, nič seriózne popravde polo-profi retoucher neretušuje amatérske fotky?!

Niennu1990 poznám, jej prácu mám naštudovanú, je to jeden zmojich vzorov
hociakemu bluru sa vyhnes a musis sa mu vyhnut ak chces zachovat strukturu pokozky
 
quaq
2011-01-04 13:00:42+01
super vlákno toto
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-01-04 13:11:13+01
príspevok od: ceco
hociakemu bluru sa vyhnes a musis sa mu vyhnut ak chces zachovat strukturu pokozky
Kazdy ma svoje techniky, ale kategoricky tvrdit ze sa musis vyhnut bluru nie je pravda. Dokonca sa blur casto pouziva pri retusovani pokozky. Vlastne ked chcem perfektne vyretusovat pokozku bez bluru sa nezaobidem.
 
quaq
2011-01-04 13:19:46+01
ako hovorí Robert Vano, dobrý fotograf vie vštko od nafoteniaaž po paspartu a inštaláciu, ďalej ešte spomina aj toto: 30 rokov sa uč, 30 rokov foť a potom môžeš publikovať takže mi už ostáva len 12 rokov učenia a môžem začať fotiť
 
bombay_himself
2011-01-04 13:26:24+01
príspevok od: ceco
hociakemu bluru sa vyhnes a musis sa mu vyhnut ak chces zachovat strukturu pokozky
ja osobne Blur ako taký potrebujem pre zachovanie pokožky to môžem aj ja tvrdiť, že sa musíš vyhnúť Hi-Passu alebno Unsharpen Mask aby som zachoval textúru pokožky.. ale myslím si, že oba názory nie sú správne..pravda je niekde uprostred Samozrejme ak myslíš použitie Blur ako samotný proces v retuši tak áno, ale ak k nemu doplníš nejaký proti-proces tak už je to niečo iné.... ale každý má svoje techniky a ani jedna nie je tá jediná správna
 
Fatty
2011-01-04 14:18:59+01
pán hlavný, poprosím jeden debušé - píše sa to debouche
 
morgoth
2011-01-06 08:47:28+01
príspevok od: bombay_himself
Ono ti geniálne príspevky s nulovou výpovednou hodnotou a žiadnym prínosom pre mňa nikdy neskončia?! Potreboval si si uľaviť? Alebo čo? Čítal si vôbec to čo som napísal? Očividne nie! Apropo: ako vieš že tá tvorba v mojej galérii je moja? A podľa čoho súdiš, že sa tam nachádzajú aj skutočné retuše? Ja tam nič také nevidím...
Podľa teba je každý profík fotograf aj profík retušér?! Tak ži vo svojom sne ďalej....
Vitaj na ephoto :/

Btw, prinajhorsom skus na retus stock photos z deviantartu. Kazdopadne ked budes mat v galerii aspon nejake svoje vytvory, budes to mat lahsie. Teraz ti malokto da svoje fotky, najma potom co ludia vedia, ako dokazu niektore modelky prznit fotky
 
Photograph33
2011-01-06 08:51:40+01
príspevok od: bombay_himself
Ahojte, nájde sa tu niekto (ideláne profesionál), kto by mi poskytol foto z jeho vlastného fotenia - zo zameraním na fashion/portrét ?! Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií. Ako odmenu poskytnem spätne vyretušovanú fotku autorovi

Ďakujem.
osobne nepoznam profi fotografa ktory by toto poslal......
 
Photograph33
2011-01-06 09:12:15+01
príspevok od: bombay_himself
Ja sa bavím vo všeobecnej rovine. Toto čo píšeš platí len v tvojom prípade. To ako keby si povedal, že všetci profesionálny retoucheri čo vlastne na svete sú. vlastne nie sú, pretože nemajú prácu, pretože každy fotograf si svoju fotku vie sám vyretušovať... Žiaľ na svete sú profesionálny fotografi, ktorí sú len fotografi a retouch nechávajú na iných profíkov retoucherov, ktorý nad fotkou strávia bez problémov 8 hodín. Ja mám v tomto jasno, žiaľ som tu asi jediný..
tak ak pan retuser.......ak je tvoje meno Stanislav Petera tak ja okamzite posielam svoje foto a este som ochotny aj zaplatit za 8 hodinovu pracu
 
bombay_himself
2011-01-07 15:15:20+01
príspevok od: Photograph33
tak ak pan retuser.......ak je tvoje meno Stanislav Petera tak ja okamzite posielam svoje foto a este som ochotny aj zaplatit za 8 hodinovu pracu
Stanislav Petera nie som, možno za pár rokov No ale je mu by som to neposielal na retouch, pač väčšinu práce mu retušuje jeho kolega Jaro Stehlík
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()