Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Portret a stabilizacia obrazu

gfx42
gfx42 2011-01-13 20:03:49+01
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
 
kecal
2011-01-14 09:21:24+01
príspevok od: majkyke
Ach jaj,dalsi co zjedol vsetku mudrost sveta
Mozno je to fraza co so napisal,ale je to pravda.

Mal by si sa venovat teme,a poradit gfx42...
Maj sa.
ja som mu poradil prvým mojim príspevkom .. A tu múdrosť si pojedol ty. Druhý krát nemudruj a nepíš cipoviny.
 
majkyke
2011-01-14 13:31:54+01
príspevok od: kecal
ja som mu poradil prvým mojim príspevkom .. A tu múdrosť si pojedol ty. Druhý krát nemudruj a nepíš cipoviny.
Tak to si mu naozaj poradil...
Chlapce,spamataj sa,spravaj sa slusne
 
psykora2
2011-01-14 13:54:43+01
ak chces profi vysledky tak jednoznacne dobry stativ k tej 85 lebo potom nepotrebujes stabilizator a mas volne ruky (ja fotim v malom atelieri 30-kou, ked dam 85 tak vidim len hlavu, ale v exterieri je 85 super)
 
kecal
2011-01-14 14:00:02+01
príspevok od: majkyke
Tak to si mu naozaj poradil...
Chlapce,spamataj sa,spravaj sa slusne
jaj ... naozaj som mu poradil. Nakoľko je portrét štylizovaná foto - nie si odkázaný na moment, ale určíš si čas a miesto, čo ti teda bráni štylizovať si aj svetlo?

aly ty si hlupák čo iba neustále kope a zamotáva aby si dokázal že je nekonečne všeznalý .. skús už napísať niečo k veci a povedať v čom nemám pravdu.
 
majkyke
2011-01-14 14:14:57+01
príspevok od: kecal
jaj ... naozaj som mu poradil. Nakoľko je portrét štylizovaná foto - nie si odkázaný na moment, ale určíš si čas a miesto, čo ti teda bráni štylizovať si aj svetlo?

aly ty si hlupák čo iba neustále kope a zamotáva aby si dokázal že je nekonečne všeznalý .. skús už napísať niečo k veci a povedať v čom nemám pravdu.
V prvom rade ti nenadavam kecalko,a uz z tvojho nicku kazdy vie co si...
 
kecal
2011-01-14 15:44:41+01
príspevok od: majkyke
V prvom rade ti nenadavam kecalko,a uz z tvojho nicku kazdy vie co si...
podľa tvojho nicvku by som povedal že si teplý afroameričan --- to je argument ako prasa priateľu

 
majkyke
2011-01-14 15:50:13+01
príspevok od: kecal
podľa tvojho nicvku by som povedal že si teplý afroameričan --- to je argument ako prasa priateľu

S tebou je debata fakt na urovni,mas ukoncenu aspon zakladnu skolu kecal?
 
Granko
2011-01-14 15:58:39+01
príspevok od: majkyke
Ach jaj,dalsi co zjedol vsetku mudrost sveta
Mozno je to fraza co so napisal,ale je to pravda.

Mal by si sa venovat teme,a poradit gfx42...
Maj sa.
Neviem sa zbaviť pocitu, že čo si myslíš ty, musí byť 100pro pravda, pritom ti fakty unikajú ako prd v prievane a svoje domýšľania prezentuješ ako zaručené veci. A to nie je prvýkrát.
Fakt ťa prosím, nezavádzaj ľudí svojou \"pravdou\", lebo ich viac domýliš, ako pomôžeš. Je to v záujme tých, ktorým sa rozhodneš poradiť, tak ber na nich ohľad.
 
kecal
2011-01-14 16:04:40+01
príspevok od: majkyke
S tebou je debata fakt na urovni,mas ukoncenu aspon zakladnu skolu kecal?
opúť vravíš o mne - začali sme debatu a ty si nepovedal jediný argument, iba sa tváriš ako génius a pritom nechápeš nielen tomu čo píšem, ale ani tomu čo si napísal ty sám. Alebo to nechceš chápať vďaka ješitnosti. Tak ešte raz, vrátim sa k debate, a som zvedavý pán vzdelaný, ako zareaguješ a budeš debatovať.

Napísal si, že:

- použitie takto svetelných objektívov ti zaručuje že nemusíš použiť dlhé časy ...

ja som na to odpísal:

- že to je hlúposť ... ani objektív so sveteľnosťou 1.0 ( tobôť 1.8 ) mu to nezaručí ( iný význam zlova - nezagarantuje ) ..

odvtedy píšeš krávoviny a iba kopeš.. Niečo si napísal a ja tvrdím opak. Skús povedať kto má pravdu, skús odpovedať:

\" Zaručuje použitie objektívu so sveteľnosťou 1.8 fakt že nebudem pri fotení musieť použiť dlhšie časy !? \"

Áno, či nie ?!

Iste mi ako pán nekonečne vzdelaný odpovieš na túto otázku. Lebo ja tvrdím že NIE !!!

...... a môžeme pokračovať v debate ... To je predsa to čo sa ti snažím vysvetliť celý čas a ty to nevieš ( nechceš, nemôžeš ) pochopiť. Iba kopeš a píšeš hlúposti, nič k debate ...
 
kecal
2011-01-14 16:12:17+01
príspevok od: majkyke
S tebou je debata fakt na urovni,mas ukoncenu aspon zakladnu skolu kecal?
a ak to nevieš pochopiť, dáme to na papier ako zmluvu, kde ten fakt podpíšeš. Ja od teba kúpim 85/1.8 a 50/1.8 za desaťnásobok ich ceny v hotovosti, ale s tým že ty mi podpíšeš v kúpnopredajnej zmluve tvoje tvrdenie. kopírujem to z tvojho príspecku:

***** Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy ******

Podmienka bude tá, že ak mi to nezabezpečí pri fotení ( dáme to posúdiť súdnemu znalcovi ) , tak ti tie objektívy vrátim a ty my vrátiš peniaze + kompenzáciu 10 násobok tej sumy čo ti ja dám za ovjektívy ( teda stonásobok )

berieš?!
 
jimmy_rs
2011-01-14 16:18:56+01
nezabudni v tej zmluve definovat co je to dlhy cas
 
conan7
2011-01-14 16:25:55+01
príspevok od: kecal
a ak to nevieš pochopiť, dáme to na papier ako zmluvu, kde ten fakt podpíšeš. Ja od teba kúpim 85/1.8 a 50/1.8 za desaťnásobok ich ceny v hotovosti, ale s tým že ty mi podpíšeš v kúpnopredajnej zmluve tvoje tvrdenie. kopírujem to z tvojho príspecku:

***** Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy ******

Podmienka bude tá, že ak mi to nezabezpečí pri fotení ( dáme to posúdiť súdnemu znalcovi ) , tak ti tie objektívy vrátim a ty my vrátiš peniaze + kompenzáciu 10 násobok tej sumy čo ti ja dám za ovjektívy ( teda stonásobok )

berieš?!
odo mňa nechceš nejaký objektív za 10násobok ceny? ja ti všetko zagarantujem len mi daj peniaze najprv
 
kecal
2011-01-14 19:17:16+01
príspevok od: conan7
odo mňa nechceš nejaký objektív za 10násobok ceny? ja ti všetko zagarantujem len mi daj peniaze najprv
voči podpisu zmluvy kľudne dám ... Ak mi podpíšeš zmluvu čo napíšem ....
 
kecal
2011-01-14 19:19:23+01
príspevok od: jimmy_rs
nezabudni v tej zmluve definovat co je to dlhy cas
myslí sa štandartné fotenie z ruky pri použiteľnej kvalite výstupu , o tom bola reč
 
kecal
2011-01-14 19:20:46+01
príspevok od: Granko
Neviem sa zbaviť pocitu, že čo si myslíš ty, musí byť 100pro pravda, pritom ti fakty unikajú ako prd v prievane a svoje domýšľania prezentuješ ako zaručené veci. A to nie je prvýkrát.
Fakt ťa prosím, nezavádzaj ľudí svojou \"pravdou\", lebo ich viac domýliš, ako pomôžeš. Je to v záujme tých, ktorým sa rozhodneš poradiť, tak ber na nich ohľad.
o to mi ide v mojich \"ostrých\" reakciách, okresať do roviny reality bláboly odborníkov.
 
majkyke
2011-01-14 19:55:45+01
príspevok od: Granko
Neviem sa zbaviť pocitu, že čo si myslíš ty, musí byť 100pro pravda, pritom ti fakty unikajú ako prd v prievane a svoje domýšľania prezentuješ ako zaručené veci. A to nie je prvýkrát.
Fakt ťa prosím, nezavádzaj ľudí svojou \"pravdou\", lebo ich viac domýliš, ako pomôžeš. Je to v záujme tých, ktorým sa rozhodneš poradiť, tak ber na nich ohľad.
Viem presne na co narazas,ale ak si docital cele vlakno tak si asi zistil ze som mal pravdu..
 
majkyke
2011-01-14 20:15:05+01
príspevok od: kecal
opúť vravíš o mne - začali sme debatu a ty si nepovedal jediný argument, iba sa tváriš ako génius a pritom nechápeš nielen tomu čo píšem, ale ani tomu čo si napísal ty sám. Alebo to nechceš chápať vďaka ješitnosti. Tak ešte raz, vrátim sa k debate, a som zvedavý pán vzdelaný, ako zareaguješ a budeš debatovať.

Napísal si, že:

- použitie takto svetelných objektívov ti zaručuje že nemusíš použiť dlhé časy ...

ja som na to odpísal:

- že to je hlúposť ... ani objektív so sveteľnosťou 1.0 ( tobôť 1.8 ) mu to nezaručí ( iný význam zlova - nezagarantuje ) ..

odvtedy píšeš krávoviny a iba kopeš.. Niečo si napísal a ja tvrdím opak. Skús povedať kto má pravdu, skús odpovedať:

\" Zaručuje použitie objektívu so sveteľnosťou 1.8 fakt že nebudem pri fotení musieť použiť dlhšie časy !? \"

Áno, či nie ?!

Iste mi ako pán nekonečne vzdelaný odpovieš na túto otázku. Lebo ja tvrdím že NIE !!!

...... a môžeme pokračovať v debate ... To je predsa to čo sa ti snažím vysvetliť celý čas a ty to nevieš ( nechceš, nemôžeš ) pochopiť. Iba kopeš a píšeš hlúposti, nič k debate ...
použitie takto svetelných objektívov ti zaručuje že nemusíš použiť dlhé časy ...
Ano je to tak,skus pouzit napriklad 50mm f1,8 a 18-105 f3,5-5,6,s ktorym s tymto objektivom dosiahnes kratsi cas na ?

\\\" Zaručuje použitie objektívu so sveteľnosťou 1.8 fakt že nebudem pri fotení musieť použiť dlhšie časy !? \\\"
Opat ano,v porovnani zo setovym objektivom napriklad.
 
conan7
2011-01-14 20:17:03+01
príspevok od: kecal
voči podpisu zmluvy kľudne dám ... Ak mi podpíšeš zmluvu čo napíšem ....
ja ti všetko zabezpečím, pri dlhých časoch ti budem svietiť zápalkou všetko spravím, len ked dáš tých 10 000 € neviem či sa viac stretneme )))))))))))))))
 
Granko
2011-01-14 20:17:41+01
príspevok od: majkyke
Viem presne na co narazas,ale ak si docital cele vlakno tak si asi zistil ze som mal pravdu..
Čítal som...Pravda nie je, sú len fakty. A tie sú na strane kecala. Je to tak, ako napísal vyššie - pokiaľ má človek svetelný objektív 1,8, ani ten mu nezaručí, že nepoužije dlhý čas.
 
attila.farkas
2011-01-14 20:18:05+01
a čo ste nejebali? zadávateľ otázky sa rozhodol už včera
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()