Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Portret a stabilizacia obrazu

gfx42
gfx42 2011-01-13 20:03:49+01
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
 
pxls.jpg
2011-01-16 11:37:58+01
príspevok od: kecal
ale áno, len napísať všeobecne ako keby mu tá sveteľnosť zaručovala je značne zovšeobecnené ... je to také plácnutie do vetra ..

preto som písal o mesiaci že nezaručí .-) Niekto si niečo prečíta a potom špliecha ...

skús prečítať môj prvý koment o inscenovaní.
hlavne ze ty nezovseobecnujes, nie kazdy portret je inscenovany...
tiez ti mam povedat ze placas do vetra?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-16 13:47:04+01
je tu vášnivá debata ale najlepšie portréťáky sú pevné ohniská bez IS. 24L 35L 50L a 85L a tie su bez IS, ak sme lenivý alebo potrebujeme fotiť rýchlo tak je skvelý 24-70 2,8 alebo 70-200 2,8 v ktorom je IS príjemný bonus. Ja som uprednostil v danej cenovej hladine 2,8 pre F4 IS a neľutujem ani sekundu. Svetelnosť je pre mna prvorada. Stabilizácia je to čo mi pri klasickom portéte chýba najmenej...

Využil by som ju pri športe ale rýchlej reportáži z oficiálnych stretnutí a pod. kde musím rýchlo meniť kompo a mykať foťákom aby som stihol dôležitý okamih. Ale zas je pravda že na tých 10x15 a 13x18 čo odvzdávam zákazníkovi z reportu prd. vidieť či to mám trochu fláklé alebo nie.. Na krajinu preferujem statív výsledky sú ostrejšie ako s IS a nie som obmedzený dĺžkou času. Pekné svetlo!
 
kecal
2011-01-16 14:41:51+01
príspevok od: pxls.jpg
hlavne ze ty nezovseobecnujes, nie kazdy portret je inscenovany...
tiez ti mam povedat ze placas do vetra?
portrét je inscenovaná kategória. Pokiaľ fotíš bez inscenácie, jedná sa o momentku. Teda môžeš spraviť portrét pána XY, ale môžeš spraviť aj momentku pána XY ...
 
majkyke
2011-01-17 08:08:17+01
príspevok od: Granko
Presne si mi potvrdil to hádzanie hrachu na stenu. I tou tvojou urazenosťou :o)
Pritom nejde o základné definície, ale o logické uvažovanie defakto o jednoduchý sedliacky rozum. Nič viac. Stojíš si už druhýkrát za niečím, čo je faktovo úplne inde a nepriznáš si omyl, ani keby ti ho natlačili kladivom do makovice. Dokonca ani vtedy, keby si podstúpil ten návrh kecala ohľadom dania jeho a tvojich tvrdení na papier a oficiálnou cestou potvrdenia niektorej verzie. A ver tomu, že by si prehral :o)
Komu niet rady, tomu niet pomoci. Viem však jedno - na tvoju radu a pomoc nedám v žiadnom prípade. A tobôž nie, keď ide o peniaze:o)
Nie, šťastie si praj sebe. Lebo s takýmto zanovito-tvrdohlavým prístupom ho budeš potrebovať neuveriteľné množstvo. Takže veľa svetla hlavne nie na snímač. Potrebuješ ho ako soľ. Pekný deň.
Ja som sa neurazil,ale nebudem sa tu s vami natahovat.
Mam svoj nazor,svoje skusenosti,svoj zivot, toto je forum pre vsetkych,a ak sem napisem nieco,tak je na autorovi co zakladal temu ci si zoberie radu do zivota,alebo nie.
Neziadal som ta o komentare,a ani netuzim aby sa drzal mojich rad,ale ver ze ja na tvoje tiez nedam,staci si precitak koniec tej temy o formatovani,dopadlo to tak ako som pisal....
Kecal by mal v prvom rade uzatvorit zmluvu s nejakym psychiatrom,a nie so mnou.

 
kecal
2011-01-17 09:04:59+01
príspevok od: majkyke
Ja som sa neurazil,ale nebudem sa tu s vami natahovat.
Mam svoj nazor,svoje skusenosti,svoj zivot, toto je forum pre vsetkych,a ak sem napisem nieco,tak je na autorovi co zakladal temu ci si zoberie radu do zivota,alebo nie.
Neziadal som ta o komentare,a ani netuzim aby sa drzal mojich rad,ale ver ze ja na tvoje tiez nedam,staci si precitak koniec tej temy o formatovani,dopadlo to tak ako som pisal....
Kecal by mal v prvom rade uzatvorit zmluvu s nejakym psychiatrom,a nie so mnou.

 
Granko
2011-01-17 10:28:10+01
príspevok od: majkyke
Ja som sa neurazil,ale nebudem sa tu s vami natahovat.
Mam svoj nazor,svoje skusenosti,svoj zivot, toto je forum pre vsetkych,a ak sem napisem nieco,tak je na autorovi co zakladal temu ci si zoberie radu do zivota,alebo nie.
Neziadal som ta o komentare,a ani netuzim aby sa drzal mojich rad,ale ver ze ja na tvoje tiez nedam,staci si precitak koniec tej temy o formatovani,dopadlo to tak ako som pisal....
Kecal by mal v prvom rade uzatvorit zmluvu s nejakym psychiatrom,a nie so mnou.

Ale že ako si ty schopný zavádzať (klamať) ešte aj sám seba :o)
\"Fajn,tak pardon,vidim ze je tu dost vela mudrych hlav,ktori radi \\\'\\\"poradia\\\" takze uz vam tu nebudem kazit priemer svojimi nedakonalymi odpovedami...\"
To vôbec ale vôbec nebolo urazeným tónom ;o))

Netuším, odkiaľ si nabral niečo o tvojej žiadosti na moje komentáre, lebo je to hovadina absolútne mimo ihrisko a výplod len tvojej mysle. Kľudne posudzuj moje rady na základe niečieho rozhodnutia, lebo je to tvoja jediná chabá slamka, nakoľko prijať fakty nedokážeš, ani keď ti ich tam potvrdilo x ďalších ľudí.
eFoto sa má na čo tešiť, keď tu budú radiť tebe podobní radcovia a domýšľači. Ale aspoň bude zábava a plný bazár techniky. Zobuď sa už konečne a toho psychiatra porieš pre seba, aby si nebol každému na smiech svojimi \"pravdami\". Pokoj tvojej divnej duši i mysli, lietadielko ;o))
 
majkyke
2011-01-17 12:12:47+01
príspevok od: Granko
Ale že ako si ty schopný zavádzať (klamať) ešte aj sám seba :o)
\"Fajn,tak pardon,vidim ze je tu dost vela mudrych hlav,ktori radi \\\'\\\"poradia\\\" takze uz vam tu nebudem kazit priemer svojimi nedakonalymi odpovedami...\"
To vôbec ale vôbec nebolo urazeným tónom ;o))

Netuším, odkiaľ si nabral niečo o tvojej žiadosti na moje komentáre, lebo je to hovadina absolútne mimo ihrisko a výplod len tvojej mysle. Kľudne posudzuj moje rady na základe niečieho rozhodnutia, lebo je to tvoja jediná chabá slamka, nakoľko prijať fakty nedokážeš, ani keď ti ich tam potvrdilo x ďalších ľudí.
eFoto sa má na čo tešiť, keď tu budú radiť tebe podobní radcovia a domýšľači. Ale aspoň bude zábava a plný bazár techniky. Zobuď sa už konečne a toho psychiatra porieš pre seba, aby si nebol každému na smiech svojimi \"pravdami\". Pokoj tvojej divnej duši i mysli, lietadielko ;o))
Zaujimave ako to ty vies podla textu,akym tonom som to pisal.Neuveritelne.
Ak si precitas cele vlakno,tak zistis ze nie kazdy nesuhlasi s tym co som napisal,a
aj \"Mr\" Kecal priznal ze som to sice zovseobecnil,ale je to tak.
Ja uz mam psychiatra,vraj som velmi impuzivny,vybusny a nasilny,tak bud rad ze sedis niekde daleko za PC

 
kecal
2011-01-17 13:36:18+01
príspevok od: majkyke
Zaujimave ako to ty vies podla textu,akym tonom som to pisal.Neuveritelne.
Ak si precitas cele vlakno,tak zistis ze nie kazdy nesuhlasi s tym co som napisal,a
aj \"Mr\" Kecal priznal ze som to sice zovseobecnil,ale je to tak.
Ja uz mam psychiatra,vraj som velmi impuzivny,vybusny a nasilny,tak bud rad ze sedis niekde daleko za PC

klameš, nikde som nepriznal že je to tak. Práve naopak, písal som že to je hlúposť také tvrdenie ...
A čo si kompenzuješ tou výbušnosťou a násilnosťou? Iste ti to už psychiater povedal, ak nie tak ho vymeň ..
A pokiaľ bol význam tých slov skrytá hrozba .... LOL
 
conan7
2011-01-17 13:46:48+01
príspevok od: majkyke
Zaujimave ako to ty vies podla textu,akym tonom som to pisal.Neuveritelne.
Ak si precitas cele vlakno,tak zistis ze nie kazdy nesuhlasi s tym co som napisal,a
aj \"Mr\" Kecal priznal ze som to sice zovseobecnil,ale je to tak.
Ja uz mam psychiatra,vraj som velmi impuzivny,vybusny a nasilny,tak bud rad ze sedis niekde daleko za PC

noooo máš sa čím chváliť
 
kecal
2011-01-17 13:58:31+01
príspevok od: conan7
noooo máš sa čím chváliť
aspoň niečím ...
 
majkyke
2011-01-17 14:01:29+01
príspevok od: kecal
klameš, nikde som nepriznal že je to tak. Práve naopak, písal som že to je hlúposť také tvrdenie ...
A čo si kompenzuješ tou výbušnosťou a násilnosťou? Iste ti to už psychiater povedal, ak nie tak ho vymeň ..
A pokiaľ bol význam tých slov skrytá hrozba .... LOL
Ty klames,citujem ta:
teda idea \\\" Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy,preto ani stabilizator nie je potrebny \\\" je iba zbytočné zovšeobecnenie.

ale áno, len napísať všeobecne ako keby mu tá sveteľnosť zaručovala je značne zovšeobecnené ...

to čo si napísal je opísaná všeobecná fráza. Niečo ako reklamno-marketingový slogan.

Myslim ze staci....

A aby som nezabudol:
Opat ta citujem:
podľa tvojho nicvku by som povedal že si teplý afroameričan

Mas samozrejme pravdu ako vzdy,len aby neskoncil moj velky,cierny afroamericky kabel v
tvojom zadku...





 
Fatty
2011-01-17 15:11:06+01
tyvole, ja neviem o čo vám ide, ved majkyke to napísal v podstate správne - pre čo asi majú objektívy F1.8 a menej v angličtine pomenovanie fast lens???

myslím si že všetci chápu čo tým chcel povedať tak to kecalovo bazírovanie na slovíčkach fakt nechápem

http://www.digital-photography-school.com/what-is-a-fast-lens
 
majkyke
2011-01-17 15:17:31+01
príspevok od: Fatty
tyvole, ja neviem o čo vám ide, ved majkyke to napísal v podstate správne - pre čo asi majú objektívy F1.8 a menej v angličtine pomenovanie fast lens???

myslím si že všetci chápu čo tým chcel povedať tak to kecalovo bazírovanie na slovíčkach fakt nechápem

http://www.digital-photography-school.com/what-is-a-fast-lens
Dakujem
 
Fatty
2011-01-17 15:24:15+01
dakovať nemusíš...na začiatku tejto 4 stranovej debaty bola veta: Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy,preto ani stabilizator nie je potrebny.

myslím že je napísaná dobre a každý to pochopil, len bohužial niektorí potrebujú mudrovať a dokazovať si ego, ale tak to je normálna ľudská vlastnosť...
 
Granko
2011-01-17 15:48:58+01
príspevok od: Fatty
dakovať nemusíš...na začiatku tejto 4 stranovej debaty bola veta: Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy,preto ani stabilizator nie je potrebny.

myslím že je napísaná dobre a každý to pochopil, len bohužial niektorí potrebujú mudrovať a dokazovať si ego, ale tak to je normálna ľudská vlastnosť...
Fatty, ty aj rozumieš tomu, čo čítaš? Lebo v tom linku píšu:
\"The reason that a lens with a big maximum aperture is referred to as fast is that it lets more light in and therefore you CAN use faster shutter speeds even when there might not be much light around.\"

Považuješ sa za stredne pokročilého, ale podľa tohto to je skôr na fotojasle...
 
Fatty
2011-01-17 15:53:37+01
no a? zvýraznil si slovo CAN, to jest môžeš...
aký hrozný rozpor vidíš medzi slovami môžeš a nemusíš?
 
JOK3R
2011-01-17 16:01:01+01
príspevok od: Granko
Fatty, ty aj rozumieš tomu, čo čítaš? Lebo v tom linku píšu:
\"The reason that a lens with a big maximum aperture is referred to as fast is that it lets more light in and therefore you CAN use faster shutter speeds even when there might not be much light around.\"

Považuješ sa za stredne pokročilého, ale podľa tohto to je skôr na fotojasle...
Granko každý normálny človek pochopil vetu na začiatku tejto diskusie že je to vzhľadom k menej svetelným (rýchlym) objektívom. S kecalom tu chytáte za slovíčka a mútite vodu. Závidím koľko máš voľného času na tieto tvoje žabomyšie vojny...

Súhlasím s Fattym
 
Granko
2011-01-17 16:08:48+01
príspevok od: Fatty
no a? zvýraznil si slovo CAN, to jest môžeš...
aký hrozný rozpor vidíš medzi slovami môžeš a nemusíš?
tu nejde o \"nemusíš\"...ale o to, čo bolo predtým - o zabezpečenie...ja sa fakt divím, ako ľudia čítajú to, čo napíšu a že vôbec nechápu tomu, čo čítajú...ako keby človek písal s mongolmi, čo nikdy nevideli slovenský jazyk a teda ani nepoznali význam slov...

vieš mi vysvetliť rozdiel medzi slovami zabezpečiť a môcť?
alebo ak chceš, vysvetli mi, prosím, v tvojej reči tú prvú majkyho vetu.
 
Fatty
2011-01-17 16:14:38+01
omg, ked ti napíšem - ja jazdím v Lambo, zabezpečí mi, aby som sa nemusel vliecť za oktávkami...ty to nepochopíš čo som chcel povedať???

no ale debatujte kludne ďalej aj na ďalších 30 strán, mne to nevadí
 
Granko
2011-01-17 16:15:44+01
príspevok od: JOK3R
Granko každý normálny človek pochopil vetu na začiatku tejto diskusie že je to vzhľadom k menej svetelným (rýchlym) objektívom. S kecalom tu chytáte za slovíčka a mútite vodu. Závidím koľko máš voľného času na tieto tvoje žabomyšie vojny...

Súhlasím s Fattym
Každý normálny človek číta to, čo je napísané a nedomýšľa si...
Teba nech môj voľný čas netrápi...radšej namiesto toho porozmýšľaj, prečo je na matnici D7000 prach, keď samotný foťák je utesnený a tebe to nejde do hlavy. Ak na to neprídeš, prečítaj si odpoveď Flodura.
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()