Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Portret a stabilizacia obrazu

gfx42
gfx42 2011-01-13 20:03:49+01
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
 
majkyke
2011-01-15 11:33:17+01
príspevok od: Granko
Čítal som...Pravda nie je, sú len fakty. A tie sú na strane kecala. Je to tak, ako napísal vyššie - pokiaľ má človek svetelný objektív 1,8, ani ten mu nezaručí, že nepoužije dlhý čas.
...v porovnani s menej svetelnym objektivom?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-15 12:51:41+01
príspevok od: attila.farkas
a čo ste nejebali? zadávateľ otázky sa rozhodol už včera
konečne príspevok k veci chcalani to tu beru dako vážne pozerám
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-15 12:56:37+01
príspevok od: attila.farkas
iso 1600 pri 1,8? nepomylil si sa?
nie prečo?
 
Jozef96
2011-01-15 14:10:00+01
príspevok od: gfx42
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
50f1.4G ja ho mam a je super
 
hombreee
2011-01-15 15:52:15+01
to je jednoduche, zobrer aj 50/1.8 aj 85/1.8
 
attila.farkas
2011-01-15 15:52:31+01
príspevok od: Jozef Peniak
nie prečo?
no lebo mne casto vychadza v interieri na 1,8 - 2,2 pri pomerne dobre udrzatelnych 1/60 az 1/80 iso okolo 400, v horsom pripade 800
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-15 16:49:48+01
príspevok od: attila.farkas
no lebo mne casto vychadza v interieri na 1,8 - 2,2 pri pomerne dobre udrzatelnych 1/60 az 1/80 iso okolo 400, v horsom pripade 800
závidím taký interiér včera som fotil kamošovi akciu - vernisáž ISO 1250-1600 (viacej na 40D nedám), F1,8 - F2 / 100s a to sa mi zdalo že tam je dosť svetla... ono je to jedno hlavne že si rozumieme
 
javelin
2011-01-15 17:00:21+01
Fenomén stabilizácia tvrdo zasiahol už aj oblasť portrétu.....svet sa v kravskú ...šušku.....obracia.....
Ale zasa vytvorenie portrétu syndrómom dlhej ruky , si možno stabilizáciu vyžaduje....
 
attila.farkas
2011-01-15 17:02:42+01
príspevok od: Jozef Peniak
závidím taký interiér včera som fotil kamošovi akciu - vernisáž ISO 1250-1600 (viacej na 40D nedám), F1,8 - F2 / 100s a to sa mi zdalo že tam je dosť svetla... ono je to jedno hlavne že si rozumieme
myslis ze to moze byt zcasti aj tym ze 550D (ktoru pouzivam) ma tu novu generaciu cipu kde niesu medzi bunkami steny a teda (vraj) vyuzije lepsie aj mensie mnozstvo svetla?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-15 17:09:26+01
príspevok od: attila.farkas
myslis ze to moze byt zcasti aj tym ze 550D (ktoru pouzivam) ma tu novu generaciu cipu kde niesu medzi bunkami steny a teda (vraj) vyuzije lepsie aj mensie mnozstvo svetla?
nie nie ISO ako ISO to by sme dopadli ja len fotím v tmavšom prostredí
 
javelin
2011-01-15 18:45:24+01
príspevok od: majkyke
V prvom rade ti nenadavam kecalko,a uz z tvojho nicku kazdy vie co si...
Kolega , nevybral si si správnu ovcu na hádanie.....Kecal , (Root), je v technike doma viac ako by si predpokladal.....
PS : pre Roota: Neleziem do riti..., iba konštatujem
 
kecal
2011-01-15 19:10:11+01
príspevok od: majkyke
použitie takto svetelných objektívov ti zaručuje že nemusíš použiť dlhé časy ...
Ano je to tak,skus pouzit napriklad 50mm f1,8 a 18-105 f3,5-5,6,s ktorym s tymto objektivom dosiahnes kratsi cas na ?

\\\" Zaručuje použitie objektívu so sveteľnosťou 1.8 fakt že nebudem pri fotení musieť použiť dlhšie časy !? \\\"
Opat ano,v porovnani zo setovym objektivom napriklad.
presvedčil si ma o tom že si ešte ani ZŠ nevychodil ... Totiž tam už pri preberaní elementárnej algebry sa žiaci učia o tom že hrušky sa nedajú miešať z jabĺčkami ... Bohužiaľ nemáš na to ( je jedno či vedome, či nevedome ) aby si doházal logicky uvažovať. ... zbohom
 
Granko
2011-01-15 22:00:53+01
príspevok od: majkyke
...v porovnani s menej svetelnym objektivom?
ani...môžeš sa aj poskladať na kocku, pokiaľ nemáš dosť svetla, ani svetelný objektív ti nezaručí, že nepoužiješ dlhý čas (ergo že ti vyjde krátky čas). Pri svetelných sklách je len možnosť použitia kratšieho času, ale záruka tam nie je. Preto ti kecal napísal to, čo napísal, lebo fyziku neodžubeš.
Fakt je zbytočné z mojej strany v tejto debate pokračovať, bolo by to hádzanie hrachu na stenu.
Len ťa naozaj prosím, pokiaľ radíš, ber ohľad na tých, ktorým radíš. A priznať si chybu - ok, mýlil som sa - je prejav cti. Nebolí to a i keď to už nie je v móde, cení sa to. Lebo nikto nevie všetko, ale sú veci, kde sa domýšľať nemá a za každú cenu tvrdiť svoje. Maj sa.
 
kecal
2011-01-15 22:23:42+01
príspevok od: javelin
Kolega , nevybral si si správnu ovcu na hádanie.....Kecal , (Root), je v technike doma viac ako by si predpokladal.....
PS : pre Roota: Neleziem do riti..., iba konštatujem
ani ti neradím fčul .. akoprílohu som mal k večeri hoooodne pikantné zavárané feferóny - pílili by ťa oči
 
kecal
2011-01-15 22:26:21+01
príspevok od: Granko
ani...môžeš sa aj poskladať na kocku, pokiaľ nemáš dosť svetla, ani svetelný objektív ti nezaručí, že nepoužiješ dlhý čas (ergo že ti vyjde krátky čas). Pri svetelných sklách je len možnosť použitia kratšieho času, ale záruka tam nie je. Preto ti kecal napísal to, čo napísal, lebo fyziku neodžubeš.
Fakt je zbytočné z mojej strany v tejto debate pokračovať, bolo by to hádzanie hrachu na stenu.
Len ťa naozaj prosím, pokiaľ radíš, ber ohľad na tých, ktorým radíš. A priznať si chybu - ok, mýlil som sa - je prejav cti. Nebolí to a i keď to už nie je v móde, cení sa to. Lebo nikto nevie všetko, ale sú veci, kde sa domýšľať nemá a za každú cenu tvrdiť svoje. Maj sa.
a čo keď áno? Možno je to Chuck Norris ...
 
Granko
2011-01-15 22:36:16+01
príspevok od: kecal
a čo keď áno? Možno je to Chuck Norris ...
pokiaľ áno, tak po záruke :o)
 
conan7
2011-01-16 04:43:21+01
príspevok od: Granko
ani...môžeš sa aj poskladať na kocku, pokiaľ nemáš dosť svetla, ani svetelný objektív ti nezaručí, že nepoužiješ dlhý čas (ergo že ti vyjde krátky čas). Pri svetelných sklách je len možnosť použitia kratšieho času, ale záruka tam nie je. Preto ti kecal napísal to, čo napísal, lebo fyziku neodžubeš.
Fakt je zbytočné z mojej strany v tejto debate pokračovať, bolo by to hádzanie hrachu na stenu.
Len ťa naozaj prosím, pokiaľ radíš, ber ohľad na tých, ktorým radíš. A priznať si chybu - ok, mýlil som sa - je prejav cti. Nebolí to a i keď to už nie je v móde, cení sa to. Lebo nikto nevie všetko, ale sú veci, kde sa domýšľať nemá a za každú cenu tvrdiť svoje. Maj sa.
a ked neni svetlo tak je tma nie?

a netreba potom zasvíciť?
 
majkyke
2011-01-16 09:47:55+01
príspevok od: javelin
Kolega , nevybral si si správnu ovcu na hádanie.....Kecal , (Root), je v technike doma viac ako by si predpokladal.....
PS : pre Roota: Neleziem do riti..., iba konštatujem
Moze byt,ale aj tak mu to nedava pravo niekomu nadavat !
 
majkyke
2011-01-16 10:00:50+01
príspevok od: Granko
ani...môžeš sa aj poskladať na kocku, pokiaľ nemáš dosť svetla, ani svetelný objektív ti nezaručí, že nepoužiješ dlhý čas (ergo že ti vyjde krátky čas). Pri svetelných sklách je len možnosť použitia kratšieho času, ale záruka tam nie je. Preto ti kecal napísal to, čo napísal, lebo fyziku neodžubeš.
Fakt je zbytočné z mojej strany v tejto debate pokračovať, bolo by to hádzanie hrachu na stenu.
Len ťa naozaj prosím, pokiaľ radíš, ber ohľad na tých, ktorým radíš. A priznať si chybu - ok, mýlil som sa - je prejav cti. Nebolí to a i keď to už nie je v móde, cení sa to. Lebo nikto nevie všetko, ale sú veci, kde sa domýšľať nemá a za každú cenu tvrdiť svoje. Maj sa.
Fajn,tak pardon,vidim ze je tu dost vela mudrych hlav,ktori radi \'\"poradia\" takze uz vam tu nebudem kazit priemer svojimi nedakonalymi odpovedami...
Mozno nepoznam zakladne definicie,ale to co pisem,mam z vlastnych skusenosti a za tym si stojim.
Vela stastia




 
Granko
2011-01-16 10:30:17+01
príspevok od: majkyke
Fajn,tak pardon,vidim ze je tu dost vela mudrych hlav,ktori radi \'\"poradia\" takze uz vam tu nebudem kazit priemer svojimi nedakonalymi odpovedami...
Mozno nepoznam zakladne definicie,ale to co pisem,mam z vlastnych skusenosti a za tym si stojim.
Vela stastia




Presne si mi potvrdil to hádzanie hrachu na stenu. I tou tvojou urazenosťou :o)
Pritom nejde o základné definície, ale o logické uvažovanie defakto o jednoduchý sedliacky rozum. Nič viac. Stojíš si už druhýkrát za niečím, čo je faktovo úplne inde a nepriznáš si omyl, ani keby ti ho natlačili kladivom do makovice. Dokonca ani vtedy, keby si podstúpil ten návrh kecala ohľadom dania jeho a tvojich tvrdení na papier a oficiálnou cestou potvrdenia niektorej verzie. A ver tomu, že by si prehral :o)
Komu niet rady, tomu niet pomoci. Viem však jedno - na tvoju radu a pomoc nedám v žiadnom prípade. A tobôž nie, keď ide o peniaze:o)
Nie, šťastie si praj sebe. Lebo s takýmto zanovito-tvrdohlavým prístupom ho budeš potrebovať neuveriteľné množstvo. Takže veľa svetla hlavne nie na snímač. Potrebuješ ho ako soľ. Pekný deň.
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()