Hore
Fórum » Video
 

Výber kamery

Ricvasi
2017-10-22 21:46:42+02
Potreboval by som pomôcť pri výbere kamery tak do 600-700 eur. Natáčam skôr športové videá, občas nejaké rozhovory. Nejaké typy na kamery, poprípade príslušenstva alebo aj rady k samotnému natáčniu. Za každú odozvu som rád.
 
Fuser
2017-10-23 09:53:51+02
Napisal si tu dost malo informacii co od kamery pozadujes - 4K, FULL HD, ci to ma byt akcna kamera (napr. GOPRo), ako chces mat zvuk porieseny atd ....
Za 700 Eur mozes mat aj "mobil" ako kameru a obraz moze byt aj lepsi ako z lacnej kamery, egonomia ale nie, bez drziaka.
 
asverusko
2017-10-23 12:00:55+02
príspevok od: Ricvasi
Potreboval by som pomôcť pri výbere kamery tak do 600-700 eur. Natáčam skôr športové videá, občas nejaké rozhovory. Nejaké typy na kamery, poprípade príslušenstva alebo aj rady k samotnému natáčniu. Za každú odozvu som rád.
Na podobné účely používam k veľkej spokojnosti Canon G25. Má i vstup na externý mikrofón. V AQT cena 800 E.
 
Ricvasi
2017-10-23 12:13:01+02
príspevok od: Fuser
Napisal si tu dost malo informacii co od kamery pozadujes - 4K, FULL HD, ci to ma byt akcna kamera (napr. GOPRo), ako chces mat zvuk porieseny atd ....
Za 700 Eur mozes mat aj "mobil" ako kameru a obraz moze byt aj lepsi ako z lacnej kamery, egonomia ale nie, bez drziaka.
Tak od kamery by som chcel aby mala Full HD 60-50/fps zvuk cez externý mikrofón a gopro mam ale chcel by som nieco profesionálnejšie lebo predsa len natáčať gopro rozhovory je dost nahovno.
 
shagy2301
2017-10-23 13:01:38+02
Osobne si myslím že v tej cenovej relácii sa nedá nájsť nič profesionálne. Prvá kamera ktorá prichádza do úvahy je Canon G40, ktorá je fakt veľmi kvalitná ako na šport tak na reportáž.
Tu vyššie spomínanú G25 by som už nebral nakoľko nemá 50 plných snímkov ale len polsnímkov, čo je pri športe cítiť, na reportáž by sa dala ešte aj dnes krásne použiť
 
Fuser
2017-10-23 21:11:27+02
SONY FDR-AX33 - cena cca 600Eur
https://www.sony.cz/electronics/videokamery-handycam/fdr-ax33#product_details_default

Profesionálnejšie? Tak to mas velmi malo penazi, preto nakupom kamery sa to len zacina ... externy mikrofon, stativ, svetlo, atd...
 
Ricvasi
2017-10-24 16:43:14+02
príspevok od: Fuser
SONY FDR-AX33 - cena cca 600Eur
https://www.sony.cz/electronics/videokamery-handycam/fdr-ax33#product_details_default

Profesionálnejšie? Tak to mas velmi malo penazi, preto nakupom kamery sa to len zacina ... externy mikrofon, stativ, svetlo, atd...
Všetko okrem svetiel už mám
 
SomBystrik
2018-01-22 14:04:49+01
Ahojte.. Rozhodol som sa pre upgrade techniky a premýšlam nad niečim lepším... Momentálne mám Panasonic Lumix GH4 s objektívom m.zuiko 17mm . Nejako sa mi na GH4 prestal páčiť obraz, ostrosť atď... Hľadám telo fotoaparátu do cca 1500 eur ktorý by zvládal 4k s lepším obrazom poprípade stabilizovaným snímačom. Je niečo čo by ste mi vedeli odporučiť ? Poprípade nejaká stránka kde nájdem rôzne fotoaparáty ? Nerád by som sa vrátil k Panasonicu, skúsil by som zrejme Sony... Ďakujem
 
asverusko
2018-01-22 14:47:01+01
V tej cenovej relácii sa často spomína Sony A6500 (osobne nemám odskúšané). Prajem "šťastnú ruku!"
 
SomBystrik
2018-01-22 15:59:41+01
Pozeral som aj A6300 aj A6500 ideálne keby sa našiel niekto kto s tým fotoaparátom má skúsenosti lebo chcem urobiť krok vpred nie vzad čo snáď Sony by mohla byť správna volba, no nepoznám nikoho so sony A....
 
SomBystrik
2018-01-22 18:07:45+01
Nemám... Nemám nikoho kto by mi poradil, preto to píšem sem.. Skupujem kamery, objektívy a chcem aby pomer cena výkon bol čo najlepší... Zatiaľ som neni spokojný preto to tu stále riešim.
 
fatality
2018-01-22 18:24:26+01
príspevok od: SomBystrik
Ahojte.. Rozhodol som sa pre upgrade techniky a premýšlam nad niečim lepším... Momentálne mám Panasonic Lumix GH4 s objektívom m.zuiko 17mm . Nejako sa mi na GH4 prestal páčiť obraz, ostrosť atď... Hľadám telo fotoaparátu do cca 1500 eur ktorý by zvládal 4k s lepším obrazom poprípade stabilizovaným snímačom. Je niečo čo by ste mi vedeli odporučiť ? Poprípade nejaká stránka kde nájdem rôzne fotoaparáty ? Nerád by som sa vrátil k Panasonicu, skúsil by som zrejme Sony... Ďakujem
gh5 z eglobalcentral..napr..
 
M41
2018-01-22 20:16:44+01
príspevok od: SomBystrik
Nemám... Nemám nikoho kto by mi poradil, preto to píšem sem.. Skupujem kamery, objektívy a chcem aby pomer cena výkon bol čo najlepší... Zatiaľ som neni spokojný preto to tu stále riešim.
..a nemas nejake ukazky? Lent tak, aby si clovek vedel predstavit co ti nestaci.
 
SomBystrik
2018-01-24 11:27:33+01
Včera som skúšal nové nastavenie rendrovania a obraz sa mi zdá krajší... Tu je ukážka v 4k :
https://www.youtube.com/watch?v=JbbYdxtsKuc&feature=youtu.be
 
asverusko
2018-01-24 13:22:29+01
Dobrý deň. Bystrík, Pripájam sa druhýkrát do Tvojich tém. Vyššie uvedené video je na môj vkus pomerne šedivé, obraz nevýrazný. Ostrosť: veľmi slabá!!! Ten psík nemá chĺpky, len akési zliate štetiny. V 28. sekunde sa v obraze objavil vybielený nezmysel. Pri pohybujúcej hojdačke sa v oblasti medzi retiazkami "trepe" na pozadí sneh. Ja používam k spokojnosti Pan LX 100, Pan GX 80 a Pan LX7(!). Zrkadlovku mám Canon 750D - na video nevhodná!!!
Uvedené nedostatky som zvlášť nehľadal. Samé mi padli do očí. Pozdravujem a prajem šťastnú ruku!!!
 
SomBystrik
2018-01-25 16:48:15+01
Dobrý deň.
Ďakujem za názor... 28. sekunda zrejme máte na mysli ten prechod, ostrosť s tým súhlasím, musím sa viac povenovať nastaveniam. hojdačka a trepanie snehu, tam pri spomalení mi to spravilo takú neplechu v adobe premier a všimol som si to až na youtube.. LX100 som mal, podľa môjho názoru vynikajúci fotoaparát, predal som ho a kúpil GH4 od ktorej som čakal lepšiu kvalitu obrazu.. GX80 je super na stabilizáciu a premýšlam nad touto voľbou mne ide len o to či nemám skúsiť inú značku a nedržať sa len panasonicu, ale to je asi 100 ľudí 100 chutí
 
blahoslav J B Art
2018-01-25 17:21:10+01
príspevok od: SomBystrik
Dobrý deň.
Ďakujem za názor... 28. sekunda zrejme máte na mysli ten prechod, ostrosť s tým súhlasím, musím sa viac povenovať nastaveniam. hojdačka a trepanie snehu, tam pri spomalení mi to spravilo takú neplechu v adobe premier a všimol som si to až na youtube.. LX100 som mal, podľa môjho názoru vynikajúci fotoaparát, predal som ho a kúpil GH4 od ktorej som čakal lepšiu kvalitu obrazu.. GX80 je super na stabilizáciu a premýšlam nad touto voľbou mne ide len o to či nemám skúsiť inú značku a nedržať sa len panasonicu, ale to je asi 100 ľudí 100 chutí
treba si pozriet na webe videa z GH4 ci GX80 od ludi, ktori to s videom naozaj vedia ... a ak ani tieto nebudu splnat ocakavanu kvalitu, potom by som riesil inu znacku ...
lebo podla prilozeneho videa som si na 99% isty, ze chyba nebude vo fototechnike
 
SomBystrik
2018-01-25 18:14:37+01
Chápem.. Ďakujem
 
PeCh
2018-01-25 18:32:12+01
príspevok od: SomBystrik
Včera som skúšal nové nastavenie rendrovania a obraz sa mi zdá krajší... Tu je ukážka v 4k :
https://www.youtube.com/watch?v=JbbYdxtsKuc&feature=youtu.be
Nebudem sa vyjadrovať k obsahu, beriem ho len ako ukážku. Čo sa týka technickej kvality, tak:
* Expozícia je zle. Zábery sú podexponované. Častá chyba pri fotení na snehu. Musíš sa naučiť ovládať expozíciu.
* Chýbajú jemné detaily. To by som si ale tipol, že je za tým youtube. Môžeš sa síce snažiť natočiť superkvalitné video, youtube ho aj tak zmrší.
* Ako posledné mám výhradu k 4K ale to nie je tvoj problém. Osobne 4K pokladám za zbytočnosť (s výnimkou profesionálnej tvorby, do čoho nespadá youtube). Pri bežných zobrazovadlách a bežných vzdialenostiach nezbadáš rozdiel v kvalite medzi 4K a FullHD a často ani medzi FullHD a HD (u mňa je strop FullHD a na amatérske zábery HD). Oveľa väčší vplyv na kvalitu má použitý bitrate (pokiaľ máš dve rovnako veľké videá v rovnakom kodeku, tak obrazovo kvalitnejšie bude FullHD video ako 4K video, nakoľko bude mať vyšší bitrate a v 4K videu budú stratené jemné detaily). Navyše pokiaľ na youtube nahráš 4K video, tak nižšie rozlíšenia urobí youtube so svojími presetmi, ktoré sú optimalizované na nízku veľkosť na úkor kvality. Keďže väčšina ľudí pozerá youtube na HD alebo FullHD, tak uvidí práve toto nekvalitnejšie video. Osobne odporúčam na youtube nahrávať radšej kvalitnejšie FullHD video ako 4K. Viacej ľudí ho uvidí kvalitnejšie.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()