Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Čím ošetriť/zafarbiť zošúchané miesta na tele fotoaparátu?

jan.zitniak
jan.zitniak 2020-12-30 12:50:21+01
Na mojej Sony A6300 sa mi na šasi objavili drobné biele miesta, ktoré vznikli zošúchaním pôvodnej farby. Poradíte prosím čím ich ošetriť/zafarbiť?
Ospravedlňujem sa za nevalnú kvalitu foto a zaprašené telo 🙂
 
Ďuro71
2021-01-04 09:39:41+01
príspevok od: jozef84
To je zaujímavé. Toto využijem vo svojej práci na patinovanie. Ale nevidel som ešte fotoaparát so šasi z ocele. Pre tento účel, čo zakladateľ témy myslel, to myslím nebude vhodné.
Máš pravdu je to nevhodné, zakladateľ vyššie uviedol na otázku o materále, že je to kov a nie plast. Kovový materiál je však aj hliník. Preto asi nemal na mysli oceľ. Ten gravograph používame aj mi v práci po gravírovaní štítkov. Ako som už uviedol, ja by som opravu náteru neriešil.
 
jozef84
2021-01-04 10:30:02+01
príspevok od: Ďuro71
Máš pravdu je to nevhodné, zakladateľ vyššie uviedol na otázku o materále, že je to kov a nie plast. Kovový materiál je však aj hliník. Preto asi nemal na mysli oceľ. Ten gravograph používame aj mi v práci po gravírovaní štítkov. Ako som už uviedol, ja by som opravu náteru neriešil.
Ono by to mohlo fungovať aj na hliník, nielen na oceľ. Len je tam nepredvídateľný výsledok. Aj na štítkoch, keď sa gravíruje, tak výsledok je ako-kedy(na 100% som s tým nie spokojný) a tiež aj odtieň je skôr tmavo hnedočierny. Nie je to taká hlboká čierna. Ja by som to tiež neriešil, nechal by som to ako patinu. Pri takom členitom povrchu to nemá význam riešiť. Ale osobne si myslím, že na vine je úspora vo výrobe. Už dávajú tenšiu povrchovú vrstvu eloxu a navyše šetria aj na utesnení pórov v eloxe. Keď som začínal robiť pred pár rokmi, tak sa mi nestávalo, že pri gravírovaní a následnom černení, aby robilo farebné mapy mimo odgravírovaného miesta. Teraz je to už pomaly pravidlo a musím si na to dávať pozor. A tiež chémia hliníka je už iná, obsahuje asi aj iné prvky, ktoré zapríčiňujú po odgravírovaní rýchlu oxidáciu a už to tak nečernie, ako kedysi.
 
Ďuro71
2021-01-04 10:50:40+01
príspevok od: jozef84
Ono by to mohlo fungovať aj na hliník, nielen na oceľ. Len je tam nepredvídateľný výsledok. Aj na štítkoch, keď sa gravíruje, tak výsledok je ako-kedy(na 100% som s tým nie spokojný) a tiež aj odtieň je skôr tmavo hnedočierny. Nie je to taká hlboká čierna. Ja by som to tiež neriešil, nechal by som to ako patinu. Pri takom členitom povrchu to nemá význam riešiť. Ale osobne si myslím, že na vine je úspora vo výrobe. Už dávajú tenšiu povrchovú vrstvu eloxu a navyše šetria aj na utesnení pórov v eloxe. Keď som začínal robiť pred pár rokmi, tak sa mi nestávalo, že pri gravírovaní a následnom černení, aby robilo farebné mapy mimo odgravírovaného miesta. Teraz je to už pomaly pravidlo a musím si na to dávať pozor. A tiež chémia hliníka je už iná, obsahuje asi aj iné prvky, ktoré zapríčiňujú po odgravírovaní rýchlu oxidáciu a už to tak nečernie, ako kedysi.
My ten eloxovaný plech na štítky používame asi dva roky. Všimol som si tiež, že niekedy po použití prostriedku gravograph je to čierne ako uhoľ, a niekedy skôr do hneda. Materiál je stále od toho istého dodávateľa.
 
jozef84
2021-01-04 11:16:27+01
príspevok od: Ďuro71
My ten eloxovaný plech na štítky používame asi dva roky. Všimol som si tiež, že niekedy po použití prostriedku gravograph je to čierne ako uhoľ, a niekedy skôr do hneda. Materiál je stále od toho istého dodávateľa.
Bude to asi obsahom prídavných prvkov v hliníku. (horčík, kremík, ktoré urýchľujú povrchovú oxidáciu a "ochranu" hliníka). Ale v našom prípade takú rýchlu oxidáciu nepotrebujeme... Ja pretriem pred eloxovaním saponátovou vodou celý plech, aby sa zmyla mastnota a nerobilo farebné fľaky.
 
marianr
2021-01-05 09:57:05+01
To čo mám ja černí aj hliník. Ale fakt by som to nekupoval kvôli jednej bodke.
 
flapy
2021-01-05 10:38:59+01
Bude to vhodné.A trebars fotoaparár Olympus OM-D E-M10 Mark II.
Keď ho držím v ruke ten kov a váhu cítim v rukách.A aj preto som ho kúpil.100% -ná spokojnosť.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()