Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

čistenie obrazového snímača

VictimOfFate
2011-06-15 16:32:46+02
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
 
dodo_bb
2011-06-15 16:37:58+02
http://www.nikon.cz/cs_CZ/news_room/news_releases_main.page?Period=Archive&Quarter=Q1&SY=2007&ID=templatedata\cs_CZ\news_article\data\CZ_cisteni_cipu
 
VictimOfFate
2011-06-15 18:15:06+02
dik už tam mailujem
 
tino8
2011-06-15 20:52:59+02
ja by som ti poradil namiesto pouzitia balonika skusit pozret neake tie pripravky na cistenie chipu..predavaju sa rozne sady a su viac menej podobne ucinne... balonik sluzi iba na odfuknutie toho najvacsieho bordelu, ale inak ti nepomoze.. v servise ti to vycistia podobne ako by si to zvladol doma aj sam.. navyse je dobre sa to naucit(chce to trpezlivost..), lebo po par vymenach objektivovv to tam mas na snimaci znovu..
 
neox2
2011-06-15 20:58:10+02
http://www.photonet.sk/shop/kinetronics-speckgrabber/p_3700.html
co si tak kupit toto je to ucinne a cenovo dostupne
 
PeterMarek
2011-06-15 21:05:47+02
http://www.megafoto.sk/scat/cistenie-cipov-footechniky

Pýtajte si občana Knitla - je to precízny človek, modelár (dvojplošníky s tými malými dzindzíkmi a cverničkami), ruky ako hodinár, má toho načisteného tony a nikomu inému by som do rúk aparát nedal...
 
tino8
2011-06-15 21:32:33+02
príspevok od: PeterMarek
http://www.megafoto.sk/scat/cistenie-cipov-footechniky

Pýtajte si občana Knitla - je to precízny človek, modelár (dvojplošníky s tými malými dzindzíkmi a cverničkami), ruky ako hodinár, má toho načisteného tony a nikomu inému by som do rúk aparát nedal...
zbytocne demonizujes ... cistenie chipu nieje nic dramaticky nebezpecne ani zlozite, aby si k tomu potreboval tony praxe.. navyse necistis piramo chip ale len akysi filter ktory sa nachadza pred nim..pri dodrzani navodu a s trochou trpezlivosti to zvladne aj osoba ktora este nema obciansky preukaz a v ziovte zrkadlovku v rukach nedrzala..
 
PeterMarek
2011-06-15 21:52:26+02
príspevok od: tino8
zbytocne demonizujes ... cistenie chipu nieje nic dramaticky nebezpecne ani zlozite, aby si k tomu potreboval tony praxe.. navyse necistis piramo chip ale len akysi filter ktory sa nachadza pred nim..pri dodrzani navodu a s trochou trpezlivosti to zvladne aj osoba ktora este nema obciansky preukaz a v ziovte zrkadlovku v rukach nedrzala..
Ach mladosť pochabosť

Ak som dal za foťák X.XXX,- a potrebujem ho každý deň aby som mal za čo kúpiť psovi granule a benzín tak nebudem riskovať, že ho strčím do papŕč prvému frikulínovi čo si včera prečítal návod na internete. Štatistika je sviňa - Murphy nespí a poteší ma aj to, že ten čo to čistí má POISTKU - ergo, že keby sa nad ním utrhol plafón alebo silno kýchol a rozoral mi tým bazmekom čo drží v ruke čip dve polovice tak mi nepovie "sorry nevydalo" ale dostanem uhradenú škodu. Neopravujem si ani auto, ani vodovod ani práčku - napriek tomu, že sa určite dá vygúgliť kopa návodov - potrebujem mať čo najväčšiu istotu, že veci fungujú tak ako potrebujem. Ale to je možno vekom...
 
tino8
2011-06-15 22:13:06+02
príspevok od: PeterMarek
Ach mladosť pochabosť

Ak som dal za foťák X.XXX,- a potrebujem ho každý deň aby som mal za čo kúpiť psovi granule a benzín tak nebudem riskovať, že ho strčím do papŕč prvému frikulínovi čo si včera prečítal návod na internete. Štatistika je sviňa - Murphy nespí a poteší ma aj to, že ten čo to čistí má POISTKU - ergo, že keby sa nad ním utrhol plafón alebo silno kýchol a rozoral mi tým bazmekom čo drží v ruke čip dve polovice tak mi nepovie "sorry nevydalo" ale dostanem uhradenú škodu. Neopravujem si ani auto, ani vodovod ani práčku - napriek tomu, že sa určite dá vygúgliť kopa návodov - potrebujem mať čo najväčšiu istotu, že veci fungujú tak ako potrebujem. Ale to je možno vekom...
ak potrebujes mat fotak kazdy den aby si mal za co kupit psovi granule a benzin, tak zrejme aj tie objektivy menis dost casto a aj senzor je rovnako casto spinavy.. travenim casu u profeesionalov na veci co si dokazes spravvit doma aj sam a nemalcyh prostriedkov za to utratenych tak pravom preukazujes svoju senioritu..
 
PeterMarek
2011-06-15 22:20:42+02
príspevok od: tino8
ak potrebujes mat fotak kazdy den aby si mal za co kupit psovi granule a benzin, tak zrejme aj tie objektivy menis dost casto a aj senzor je rovnako casto spinavy.. travenim casu u profeesionalov na veci co si dokazes spravvit doma aj sam a nemalcyh prostriedkov za to utratenych tak pravom preukazujes svoju senioritu..
...nuž asi som nemal to šťastie a nenarodil som sa ako chrobák Truhlík, čo všetko vie, všade bol a všetko videl. A môj čas stojí viac ako služby ktoré mi ho ušetria. Snáď to v budúcom živote napravím
 
Misoo79
2011-06-15 22:29:49+02
Doma to možno dokáže vyčistiť každý, ale keď sa niečo poonačí, tak môžem zacvakať výmenu čipu (nie len filtra ale celého čipu, v inej téme riešili prečo) z vlastného vrecka. Keď to poonačí servisák, tak to platí on. Ak sa mýlim, tak ma opravte
 
tino8
2011-06-15 22:31:45+02
ked zvladnes cistenie snimaca sam, bude ti to trvat kratsie ako ked prejdes od auta k svojmu profikovi aby si mu vylozil aparat na stol..

mam vlastnu skusenost s cenou a casom za aky mi profesionalne vycistili snimac a za aky cas a peniaze si ho teraz cistim sam.. toto je o skusenosti ktoru nemas, tak sa jej nebran a skus to sam. Ak napriek tomu neveris alebo mas ine predsudky, nemusis to skusat a kludne si svoj/svoje aparaty nos profikom na cistenie a odchadzaj odtial s pocitom ze si nielen usetril ale dostalo sa ti niecoho co by si sam nezvladol.. ale v tom pripade si Truhlik co vsetko vie, vsade bol a vsetko videl sam, ked takto reagujes..
 
PeterMarek
2011-06-15 22:32:34+02
príspevok od: Misoo79
Doma to možno dokáže vyčistiť každý, ale keď sa niečo poonačí, tak môžem zacvakať výmenu čipu (nie len filtra ale celého čipu, v inej téme riešili prečo) z vlastného vrecka. Keď to poonačí servisák, tak to platí on. Ak sa mýlim, tak ma opravte
Myslím, že sa nemýlite. Akurát namiesto "poonačí" sa v tom prípade používa omnoho vulgárnejší výraz
 
tino8
2011-06-15 22:41:24+02
príspevok od: Misoo79
Doma to možno dokáže vyčistiť každý, ale keď sa niečo poonačí, tak môžem zacvakať výmenu čipu (nie len filtra ale celého čipu, v inej téme riešili prečo) z vlastného vrecka. Keď to poonačí servisák, tak to platí on. Ak sa mýlim, tak ma opravte
mas pravdu a je to na kazdom ako sa rozhodne.. ja iba tvrdim ze vycistit si to dokaze kazdy sam a zvladne to kazdy kto ma dostatok citu v rukacch na to aby dokazal pisat perom na papier bez toho aby do neho vyrazil dieru.. nic viac nic menej

Ak fotis aj makro a dost casto, tak nemas sancu chodit kazdu chvvilu do servisu a platit za cistenie snimaca.. Sam si nuteny hladat alternativu..
 
VictimOfFate
2011-06-16 00:03:41+02
No na tento fotoaparát som skoro dva roky šetril a nerád by som niečo skurvil, ak to čistenie stojí nejakých 10-15 eur tak to utiahnem.............. to veru už nie je ako moja stará dobrá Praktica tam stačí aj riedidlo a olej do štvortakru
 
Milstar
2011-06-16 05:55:31+02
Tak drahí kolegovia e-foťáci, neviem či ste poradili Victimovi, alebo ste iba predviedli bravúrnu hru slov.
 
VictimOfFate
2011-06-16 15:41:34+02
a neviete mi napísať na koľko ma to čistenie výde ?
 
Marcel Rebro
2011-06-16 15:48:14+02
príspevok od: PeterMarek
http://www.megafoto.sk/scat/cistenie-cipov-footechniky

Pýtajte si občana Knitla - je to precízny človek, modelár (dvojplošníky s tými malými dzindzíkmi a cverničkami), ruky ako hodinár, má toho načisteného tony a nikomu inému by som do rúk aparát nedal...
Mozem odporucit ... bezne "operativne" cistene si realizujem sam, ale raz za cas zneuzijem obcana Knitla.

Naposledy som mal uplne hore na cipe take spinku-svinku na ktoru som miul dve ci tri grin clin plaicky ale drzala ako prilepena.

Ked mi vracal fotak(y) ze "pohodka robotka" lavou zadnou.

Rozdiel asi bude v tom ze ja sa cistenim bavim 2-3 krat do roka, kdezto obcan Knitl na dennej baze ...
 
Marcel Rebro
2011-06-16 15:49:42+02
príspevok od: Milstar
Tak drahí kolegovia e-foťáci, neviem či ste poradili Victimovi, alebo ste iba predviedli bravúrnu hru slov.
 
Marcel Rebro
2011-06-16 15:50:54+02
príspevok od: VictimOfFate
a neviete mi napísať na koľko ma to čistenie výde ?
APS-C 18 EUR
FF 26 EUR

http://www.megafoto.sk/scat/cistenie-cipov-footechniky
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()