Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

čistenie obrazového snímača

VictimOfFate
VictimOfFate 2011-06-15 16:32:46+02
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
 
santa777
2013-04-07 13:30:29+02
príspevok od: slavmiro
zvlastne, Nikon od uvedenia modelov D3/D300 kupony dava automaticky, D300 ich ma na 2.strane zarucnej knizky, dokonca 10 kuponov. D600 ma samostatnu karticku na 5 cisteni.

D7000 nema kupony na cistenie?? Kupony na cistenia ma pritom aj CSC Nikon 1 V1, to divne..
Má kupóny na čistenie, ale nie v tom obchode, kde som ho bral ja... Keď som ho ja kupoval, tak v bežných obchodoch stál 950-999€. Ja ho mám za 826 aj s DPH. Musel som oželieť kupóny na čistenie, ale ušetril som okolo 150€. Teraz som pozeral heureku, a bežne stojí 850-899e a v tom obchode, kde som ho ja bral, stojí 759e. Ale opäť bez kupónov.
 
martin9113
2013-04-07 13:36:50+02
príspevok od: santa777
Má kupóny na čistenie, ale nie v tom obchode, kde som ho bral ja... Keď som ho ja kupoval, tak v bežných obchodoch stál 950-999€. Ja ho mám za 826 aj s DPH. Musel som oželieť kupóny na čistenie, ale ušetril som okolo 150€. Teraz som pozeral heureku, a bežne stojí 850-899e a v tom obchode, kde som ho ja bral, stojí 759e. Ale opäť bez kupónov.
kupony nedava predajca ale nikon. cize tebe predali nekompletne balenie.
 
wmatko
2013-04-07 13:42:06+02
ked ta len toto trapi
 
slavmiro
2013-04-07 14:15:02+02
príspevok od: martin9113
kupony nedava predajca ale nikon. cize tebe predali nekompletne balenie.
presne tak, setrit sa na niektorych komponentoch neoplati. @Santa, aku mas zaruku, rocnu?
 
dodo_bb
2013-04-07 14:45:43+02
príspevok od: santa777
Má kupóny na čistenie, ale nie v tom obchode, kde som ho bral ja... Keď som ho ja kupoval, tak v bežných obchodoch stál 950-999€. Ja ho mám za 826 aj s DPH. Musel som oželieť kupóny na čistenie, ale ušetril som okolo 150€. Teraz som pozeral heureku, a bežne stojí 850-899e a v tom obchode, kde som ho ja bral, stojí 759e. Ale opäť bez kupónov.
A musel si oželieť pravdepodobne aj slovenský manuál a druhý rok záruky, či nie
 
martin9113
2013-04-07 14:52:53+02
príspevok od: slavmiro
presne tak, setrit sa na niektorych komponentoch neoplati. @Santa, aku mas zaruku, rocnu?
pockaj ja mam vsetko ok.
 
santa777
2013-04-07 16:24:57+02
@dodo_bb
A musel si oželieť pravdepodobne aj slovenský manuál a druhý rok záruky, či nie
@slavmiro
presne tak, setrit sa na niektorych komponentoch neoplati. @Santa, aku mas zaruku, rocnu?
//
presne tak chlapi.. bez SK návodu a ak sa nemýlim, tak ročná záruka
 
tari
2021-09-26 11:05:54+02
príspevok od: Cameron
Zle som sa vyjadril. Zaujímalo ma či naozaj iba namočíš tyčinku na čistenie uší do clinu a tým to opatrne očistíš, alebo si to napísal zo srandy.
Ale ak by sa našiel niekto v mojom okolí, kto už niečo podobné robil, tak by som to čistenie najradšej vyskúšal za asistencie už znalého človeka.
Chápenzi?
Nikon D80 sa da takto ocistit ale skusil som to aj na D700 a to uz som doplatil na to lebo
D700 uz ma v sachte cierny plis alebo nieco podobne a toto som nevedel a ani dajako nevidel
a nachytala sa mi tam vata ,taky pruser ste este nevideli ale nastastie mam technika kamarata Janko Vrabel ale ked to uvidel ani nechcel zacat ale nakoniec sa na to dal spokojnost ale uz teraz iba balonikom ahoj
PS.viem ze to uz nie je relevantna reakcia
 
fatality
2021-09-26 11:42:06+02
príspevok od: tari
Nikon D80 sa da takto ocistit ale skusil som to aj na D700 a to uz som doplatil na to lebo
D700 uz ma v sachte cierny plis alebo nieco podobne a toto som nevedel a ani dajako nevidel
a nachytala sa mi tam vata ,taky pruser ste este nevideli ale nastastie mam technika kamarata Janko Vrabel ale ked to uvidel ani nechcel zacat ale nakoniec sa na to dal spokojnost ale uz teraz iba balonikom ahoj
PS.viem ze to uz nie je relevantna reakcia
za tych 10 rokov uz snad niekoho zohnal
 
Porubo
2021-09-26 12:42:59+02
Ked som cital slovo "smirgel", az mi vyschlo v hrdle. Cistit snimac len tak laicky nie je ziadna sranda, je to velmi jemnucka a krehucka vec. Lepsie neriskovat poskrabanie, ak nevies, tak: Radsej dat do servisu precistit!
 
tari
2021-09-26 13:26:49+02
príspevok od: fatality
za tych 10 rokov uz snad niekoho zohnal
ved som to tam napisal ze to uz nie je relevantnt ale chcel som napisat svoju hlupu skusenost
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-09-26 13:56:41+02
príspevok od: VictimOfFate
Ahoj mám poriadne zašpinený snímač a neviem si s tým rady, skúšal som tie malé sk***vené bodky odstrániť čistiacim balónikom a nič. Neviete mi ešte niečo poradiť ? ( fén, šmirgeľ a podobné veci radšej nechám na profikov) Pripadne nejaký servis (mám nikon D7000) a koľko také niečo približne stojí................. dik za odpovede
Čistenie obrazového snímača prevádza aj niekoľko špecializovaných predajní zaoberajúcich sa predajom fotografickej techniky. Myslím, že v každom väčšom meste sa takáto predajňa nachádza. Po dohode sa dá prísť po fotoaparát ešte v ten deň. Cena na strednom Slovensku sa pohybuje od 18 do 25 eur. Ďalšia možnosť je dať vyčistiť snímač do opravovne fotografickej techniky, ktorá by sa tiež mala nachádzať v každom väčšom meste.
 
Porubo
2021-09-26 13:58:33+02
Co tak pocuvam ludi tak hadam kazdy spravil nejaku blbost pri cisteni snimacov. Ja som si napriklad kupil take tie specialne metlicky. Boli dost drahe, a kedze sa mi snimac stale nezdal a chcel som setrit metlicky, tak som presiel metlickou viac razy snimac. A stale sa mi zdal spinavy, tak som otvoril dalsiu. A az po chvilke mi doslo ze nove bodky na snimaci su ulomky zo samotnej metlicky. Tak som pouzil dalsiu ze ich zmetiem, ale nie, ono sa mi to tam stale kopilo. Tak som hned pisal do jedneho servisu a pochvalil sa s mojou novou skusenostou a poslal im fotak. Vysledkom bolo znicenie viacerych metliciek za dost vela eur, co ma mrzelo.
 
fatality
2021-09-26 14:16:13+02
príspevok od: tari
ved som to tam napisal ze to uz nie je relevantnt ale chcel som napisat svoju hlupu skusenost
ved vpoho, ty si vedome odpovedal na stary prispevok a ja som vedome odpovedal na prispevok,ktory bol oznaceny za nerelevantny
 
tari
2021-09-27 13:27:04+02
príspevok od: fatality
ved vpoho, ty si vedome odpovedal na stary prispevok a ja som vedome odpovedal na prispevok,ktory bol oznaceny za nerelevantny
O.K
 
bonifacko
2021-09-28 09:28:28+02
príspevok od: Porubo
Ked som cital slovo "smirgel", az mi vyschlo v hrdle. Cistit snimac len tak laicky nie je ziadna sranda, je to velmi jemnucka a krehucka vec. Lepsie neriskovat poskrabanie, ak nevies, tak: Radsej dat do servisu precistit!
Nečistíš snímač, ale hornú vrstvu blokujúceho filtra. A ten má vákuovo naparenú antireflexnú vrstvu a tá sa da ľahko poškriabat. Tyčinka vatova je OK, CLIN može byť, lepší je Dietyléter, vid foto flašky v mojom článku: http://fotovesely.com/sk/moje-clanky/2139/ir-konverzia-co-je-dolezite/

A ako píše @tari, ano, z vatovej tyčinky hrozí pri neopatrnej manipulácii zasvinenie komory zrkadlovky vláknami z tej vaty. A nech som akokolvek zručny, aj mne tam zvykne niečo ostat. No čistenie tymto spôsobom je cenovo najpriechodnejšie.
 
duroslav
2021-09-28 17:23:40+02
Ja mám dobré skúsenosti s týmto

https://lenspen.com/products/sensorklear-ii

To používam na čiastočky ktorré ostanú po ofúknutí balónikom

Kedysi som používal čistiacu sadu Green Clean ale už nepoužívam. Stalo sa mi ndeávno že čerstvo načatá vlhká tyčinka staršieho dáta bola degradovaná a pri kontakte so senzorom z nej odpadávali kúsky materiálu
 
Porubo
2021-09-29 10:22:27+02
príspevok od: duroslav
Ja mám dobré skúsenosti s týmto

https://lenspen.com/products/sensorklear-ii

To používam na čiastočky ktorré ostanú po ofúknutí balónikom

Kedysi som používal čistiacu sadu Green Clean ale už nepoužívam. Stalo sa mi ndeávno že čerstvo načatá vlhká tyčinka staršieho dáta bola degradovaná a pri kontakte so senzorom z nej odpadávali kúsky materiálu
Zahada sa vyriesila, pozrel som do zasuvky na balenie so zvysnymi tycinkami a tiez mam Green Clean. To su tie co som spominal z coho sa mi zacali drobit take ulomecky a nevedel som ich vymiest.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()