Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nikon servis

SK_8er
SK_8er 2011-09-20 13:10:39+02
Zdravim, tato tema je len take varovanie pre vas, ktorych sa to tyka alebo bude tykat. A nieco ako to prebieha...

22.8. som posielal nikon d80 do servisu lebo mi vypisalo "Err" ... 24.8. bol fotacik uz doruceny do servisu 29.8. mi prisiel list kde boli pisane informacie o fotaku, kedy bol prijaty, kedy je odhadovany datum opravy atd ... hned som volal do servisu, lebo som cakal ze uz budu mat aj cenu po tyzdni ale na stranke nebola... na nikon.cz -> servis -> sledovanie zakazky ... bolo pisane, ze moj fotak caka v rade alebo nieco take... v servise mi povedali, ze maju 14 dni na nacenenie opravy, tak som si povedal ze ok necham to tak... okolo 4.9. mi tam skocilo, repair in progress ... tak som sa potesil ze uz to opravuju ... lenze to som tam mal az do dnes co je 20.9. som si poveda,l ze asi najprv vybavuju teda zarucny servis a pozarucny az ked maju cas... ale nedalo mi a tak som tam teraz volal zas a slecna mi povedala ze sa zrejme dakde stala chyba, ze fotak je uz opraveny od 7.9. a stalo to 43 euro...

ja ze no to je pekne, som spokojny aj so sumou, ale tak ani na stranke som to nikde nemal, ziadne info nic som nepotvrdil ... a fotak este stale neodoslali a keby som tam nevolal tak mozem cakat mozno este niekolko mesiacov kym si ho tam dakto vsimne v rohu ze aha daky fotak... ale teta povedala, ze to dako popozenie a ze snad buduci tyzden uz fotak bude spat ... a ze keby som nebol spokojny so sumou opravy, tak ze oni fotak zas rozoberu a daju tam stare suciastky a vratia ho spat ... no to by som si pozrel teda

takze koniec bajky znie -> radsej si zavolajte o info uz sa neda doverovat ani nikonu
 
Goriot
2014-09-18 20:57:07+02
príspevok od: total empty
Len smelo do toho a vyfukaj si ho !
Mesiac bež ženy vydržím, ale mesiac bez foťaku nie.
Nehovorí sa náhodou tomu závislosť ... ja som minulý mesiac oslávil päťdesiatšetku a tiež už častejšie fotim ako ......
Inak raz som v Lidli kúpil taký strojček na inhaláciu, je to vlastne taký kompresorik a keď vzduch z neho je určený na dýchanie tak je tam na saní nejaký filter a rozmýšľam či by nebol vhodnejší ako balónik ... je tam stály prúd čistého vzduchu ... no až sa čip zase zašpiní tak ho vyskúšam.
 
Džema
2014-09-18 20:58:38+02
príspevok od: Goriot
V prvom rade ďakujem za reakciu a zoznam opravovní ... už len zistím či akceptujú kupóny Nikonu (mám ešte tri) a je to. Balónik som si aj kúpil, ale keď som si prečítal niekoľko návodov na čistenie čipu akosi som stratil odvahu A ešte sa pochválim ... dnes som si dokúpil Tamron AF 70-300 a to znamená že už budem aj objektívy meniť ... tak asi to čistenie bude častejšie a raz sa do toho pustím aj sám
Ahoj.Troska OT: Mam 4 objektivy a Tiez mam 5100. Budu to 2 roky co ho mam a este som necistil snimac.a je cisty.Maximalne ho vyfukam balonikom.A to menim objektivy da sa povedat denno-denne tak ziadny strach
 
Goriot
2014-09-18 21:17:33+02
príspevok od: Džema
Ahoj.Troska OT: Mam 4 objektivy a Tiez mam 5100. Budu to 2 roky co ho mam a este som necistil snimac.a je cisty.Maximalne ho vyfukam balonikom.A to menim objektivy da sa povedat denno-denne tak ziadny strach
Môj bude mať na Vianoce tiež dva roky ... písal som Ježiškovi a nič, tak nakoniec som si ho musel kúpiť pod stromček sám . Som s ním spokojný akurát mi vadia niektoré "funkcie" ktoré sa po vypnutí zrušia. Najviac má vie "vytočiť" ak fotím krajinu pomocou diaľkovej spúšte a statívu a keď sa premiestňujem o pár sto metrov, tak fotoaparát vypnem a pri opätovnom zapnutí musím zase zapnúť snímanie cez spúšť lebo vypnutím sa prepne do snímania pomocou tlačítka.
 
tari
2014-11-13 16:36:44+01
Pozdravujem.

Na Nikon D700 prestal fungovat autofocus.
funguju iba starsie objektivi co nemsju AWS motor

a to sa mi stalo pri foteni
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()