Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Web stránka s fotogalériou - kde?

Avantiswa
2012-11-27 11:20:39+01
Ahojte, chcem si založiť vlastnú stránku so svadobnými fotografiami, aký portál by ste mi poradili? Rozmýšľam nad weblahko.sk, ale chcem si to ešte porovnať s inými portálmi.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-27 12:04:23+01
AK si vytvoris stranku s vlastnou domenou, len velmi pomaly a s velkym usilim budes ziskavat navstevnikom. Omnoho rychlejsia a ucinnejsia cesta je skombinovat vytvorenie portfolia na nejakom prestiznom galerijnom portaly (napr. 500px) a vytvoeit si stranku na Facebooku, kory funguje na principe piramidy, takze cokolvek zverejnis sa siri do sveta omnoho rychlejsie.
Samozrejme mozes mat aj svoju stranku, kde to vsetko budes mat v takej forme ako chces, ale podpora FB je odporucana.
 
Deusexmachina
2012-11-27 12:06:09+01
dphoto.com
 
Avantiswa
2012-11-27 12:31:24+01
príspevok od: Karol Srnec
AK si vytvoris stranku s vlastnou domenou, len velmi pomaly a s velkym usilim budes ziskavat navstevnikom. Omnoho rychlejsia a ucinnejsia cesta je skombinovat vytvorenie portfolia na nejakom prestiznom galerijnom portaly (napr. 500px) a vytvoeit si stranku na Facebooku, kory funguje na principe piramidy, takze cokolvek zverejnis sa siri do sveta omnoho rychlejsie.
Samozrejme mozes mat aj svoju stranku, kde to vsetko budes mat v takej forme ako chces, ale podpora FB je odporucana.
Zabudla som pripomenúť, že mojím cieľom nie je získavať návštevnosť. Nechcem stránku na portáloch (Vivo, 500px, flicker a pod.); potrebujem mať vlastnú stránku.

Rozmýšľala som už aj nad Tumblr alebo Blogspot, ale nepozdáva sa mi "blogový" spôsob radenia príspevkov - čiže chronologicky. Potrebujem stránku, kde je nejaká úvodná stránka a menu, ktoré si môžem prispôsobiť podľa seba. A neviem, či sa toto dá na tumblr-i nastaviť.
 
netmouse
2012-11-27 12:36:30+01
príspevok od: Avantiswa
Zabudla som pripomenúť, že mojím cieľom nie je získavať návštevnosť. Nechcem stránku na portáloch (Vivo, 500px, flicker a pod.); potrebujem mať vlastnú stránku.

Rozmýšľala som už aj nad Tumblr alebo Blogspot, ale nepozdáva sa mi "blogový" spôsob radenia príspevkov - čiže chronologicky. Potrebujem stránku, kde je nejaká úvodná stránka a menu, ktoré si môžem prispôsobiť podľa seba. A neviem, či sa toto dá na tumblr-i nastaviť.
... Karol ma pravdu ... ak mas profil na FB tak si zrovna nemusis menit meno na xxx yyy photography ale priamo si mozes vytvorit stranku, ked sa ti to rozbehne stale mozes paralelne riesit vlastnu domenu ... za tu ale budes musiet platit.
FB je silny nastroj a nemusis len pisat co prave robis ....
 
dynnamic
2012-11-27 12:38:22+01
kup si domenu , hosting , stiahni wordpress alebo iny system a nebude to ani tak drahe
 
JakubCibik
2012-11-27 12:55:36+01
príspevok od: Avantiswa
Zabudla som pripomenúť, že mojím cieľom nie je získavať návštevnosť. Nechcem stránku na portáloch (Vivo, 500px, flicker a pod.); potrebujem mať vlastnú stránku.

Rozmýšľala som už aj nad Tumblr alebo Blogspot, ale nepozdáva sa mi "blogový" spôsob radenia príspevkov - čiže chronologicky. Potrebujem stránku, kde je nejaká úvodná stránka a menu, ktoré si môžem prispôsobiť podľa seba. A neviem, či sa toto dá na tumblr-i nastaviť.
Na tumblr je na výber množstvo tém a myslím, že sú tam aj nejaké "neblogové".
 
drummer54
2012-11-27 13:12:56+01
skus na wix.com ten je celkom oblubeny, popularna je aj joomla http://www.joomlaplates.com/
 
netmouse
2012-11-27 13:20:23+01
príspevok od: Avantiswa
Zabudla som pripomenúť, že mojím cieľom nie je získavať návštevnosť. Nechcem stránku na portáloch (Vivo, 500px, flicker a pod.); potrebujem mať vlastnú stránku.

Rozmýšľala som už aj nad Tumblr alebo Blogspot, ale nepozdáva sa mi "blogový" spôsob radenia príspevkov - čiže chronologicky. Potrebujem stránku, kde je nejaká úvodná stránka a menu, ktoré si môžem prispôsobiť podľa seba. A neviem, či sa toto dá na tumblr-i nastaviť.
ja ti nebudem protirecit ... ale stranka s minimalnou navstevnostou je ako varit 100 porcii gulasu pre rodicov a maleno brata ... vela roboty / financii ale osoch na bode mrazu!

to si mozes urobit na vlastnom PC zdielany dokument v domacej sieti, kde sa napoja okrem rodinnych prislusnikov aj traja susedia (lebo nemas blokovany WiFi hotspot)
 
andrejgrznar
2012-11-27 14:28:08+01
na začiatok odporúčam wordpress. Je tam vela volne dostupnych sablon, ktoré sa daju jednoducho prisposobiť.

Ja mám vytvorenú stránku cez http://jalbum.net (konkrétne cez http://jalbum.net/cs/skins/skin/BananAlbum - mám zaplatenú licenciu pre bananalbum a platím si ročne hosting a domenu, viď - http://andrejgrznar.com/portfolio/ - ale je to FLASH, takže SEO a vyhladavanie nič moc... pokiaľ ti však nejde o nejakú velku navstevnost, tak aj to je volba.

Inak zvážil by som 500px. - za $37.95/ ročne (je dnes akcia) dostaneš aj portfolio (v podstate web, nie len profil). Takže ked si k tomu kúpiš domenu je to podla mna dobrá voľba.
 
Avantiswa
2012-11-27 18:12:53+01
Dakujem za tipy, pozriem si to všetko.
Nepotrebujem mať za každú cenu vlastný názov stránky (www.meno.com), skôr by som uvítala ak by to bolo zadarmo s moznostou aktivacie vlastnej domény neskôr.
Ale prvoradé je pre mňa prostredie a možnosti úprav stránky.
 
Bambulka
2012-11-27 18:34:12+01
ja mam blogspot s kupenou domenou, mozem len odporucit ma velmi kvalitne zobrazenie fotografii a samozrejem FB
 
lacobi
redakcia ephoto.sk 2012-11-27 18:35:28+01
príspevok od: Avantiswa
Dakujem za tipy, pozriem si to všetko.
Nepotrebujem mať za každú cenu vlastný názov stránky (www.meno.com), skôr by som uvítala ak by to bolo zadarmo s moznostou aktivacie vlastnej domény neskôr.
Ale prvoradé je pre mňa prostredie a možnosti úprav stránky.
Este doporucujem pockat do zaciatku decembra a potom sledovat nove online produkty , funkcie , sluzby a moznosti na ephoto . Buduci tyzden budeme ephotakov aj celu fotoverejnost podrobne informovat .
 
Matúš Koprda
2012-11-27 19:26:27+01
príspevok od: lacobi
Este doporucujem pockat do zaciatku decembra a potom sledovat nove online produkty , funkcie , sluzby a moznosti na ephoto . Buduci tyzden budeme ephotakov aj celu fotoverejnost podrobne informovat .
like!
 
PsychX
2012-11-27 19:33:31+01
velmi zaujimava je aj stranka u spol webnode.sk zena si tam vytvorila stranku aj z galeriou asi za 20 min. je to gratis mas tam 100mb miesta na fotky a giga dat na prenos. na zaciatok to bohato staci.
 
pagara
2012-11-27 19:50:20+01
príspevok od: Avantiswa
Ahojte, chcem si založiť vlastnú stránku so svadobnými fotografiami, aký portál by ste mi poradili? Rozmýšľam nad weblahko.sk, ale chcem si to ešte porovnať s inými portálmi.
súhlasím s Karolom no ak by si chcela spraviť stránku, ktorá aj nejako vyzerá ( čo na weblahko.sk určite nedosiahneš ) určite odporučujem www.wix.com.

Najlepši zo všetkých webových editorov
 
Martin Prievalsky
2012-11-27 19:52:19+01
kedysi sa mi pozdávalo x10.com - nemali reklamy, ale zo Slovenska sa už stránky nedajú robiť

tie šablóny na wixe a webnode sa mi zdaju viac-menej gýčové a po pár dňoch sa mi znepáčia.
Moja posledná zastávka bola weblahko(wbl), kde som sa "usadil". Píšem si to v html, no v tom neviem galérie - som si stiahol nejaké jednoduché predlohy ale nie je to nič moc. V tomto sú tie šablóny lepšie. Čo mi vadí je reklamný prúžok.
FB podľa mňa nie je vôbec dobré riešenie, možno iba ako "fanpage" ale ako "homepage" nie. Vzhľad je ten klasický facebookový a pôsobí to mierne chaoticky.

Kto má peniaze, nech si kúpi doménu - to je naj riešenie.
 
calven
2012-11-27 20:45:16+01
.com domena, 2GB priestoru, 500MB na maily, sql databaza, php podpora plus kopec dalsich volovin v dnesnej dobe stoji rocne cca 33 €. Ak si tam vies rozbehat nejaky system spolu s galeriou, tak si myslim ze je to najlepsia volba.
 
Avantiswa
2012-11-28 15:12:12+01
Objavila som ešte Carbonmade.com, hovorí to niekomu niečo?
 
mtko
2012-11-28 18:48:34+01
príspevok od: Avantiswa
Objavila som ešte Carbonmade.com, hovorí to niekomu niečo?
Ak to potrebuješ na niečo seriózne tak si radšej zaplať to 1€ mesačne za vlastnú doménu.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()