Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Skratky vo Photoshope

jedendvatri
jedendvatri 2017-11-12 12:26:38+01
Potreboval by som sa dostat z prostredia photoshopu spat do Camera Raw, mala by na to byt skratka ctrl+shift+A ,ale nefunguje.
Jediny sposob ako sa mi da vojst do Camera Raw je otvorit novy subor
 
acton
2018-11-18 11:34:29+01
príspevok od: jedendvatri
Acton nie nepochopil si ma,vybral som konkrétnu vrstvu a jej masku, ďalšiu vrstvu chcem jej kópiu zluzenu aj s maskou, ale CTRL+e mi to zlúči aj napriek označeniu konkrétnej vrstvy s pozadím (foto)
Karol áno presne ,ako píšeš ,alebo cez to CTRL a klik na vrstvu a hneď na jej masku a potom CTRL+j a vznikne ďalšia vrstva zlúčená s maskou predošlej vrtvy
chces aby ti ostala vrstva bez masky?
 
jedendvatri
2018-11-18 12:53:33+01
ano, ale s aplikovanou maskou
ale ako som zistil je to na nic , pretoze sa na to nedaju pouzivat filtre potom
 
acton
2018-11-18 13:10:55+01
príspevok od: jedendvatri
ano, ale s aplikovanou maskou
ale ako som zistil je to na nic , pretoze sa na to nedaju pouzivat filtre potom
Klikni na masku a potiahni ju do kosa, potom vo vyskocenom okne klikni na aplikovat, ostane ti povodna vrstva s aplikovanou maskou ktora ostane percentualne transparentna, podla toho ako si masku aplikoval.
Bolo mi to cudne, ze chces pnechat iba vstvu s maskou kedze s nou sa uz neda moc pracovat.
 
jedendvatri
2018-11-18 15:18:05+01
Pri filtroch nik collection je to tiež nepoužiteľné ,stane to isté , tam ,kde sa aplikovala maska nebudú žiadne info , len základný biely papier
 
acton
2018-11-18 15:23:12+01
príspevok od: jedendvatri
Pri filtroch nik collection je to tiež nepoužiteľné ,stane to isté , tam ,kde sa aplikovala maska nebudú žiadne info , len základný biely papier
Aj tak mi to nedava zmysel o co ti ide ked mozes zlucit povodnu vrstvu s maskovou a pokracovat dalej.
 
jedendvatri
2018-11-18 16:02:09+01
Inak sa opýtam
CTRL+e je zlúčiť vrstvy dolu , to znamená aj keď označíš len jednu vrstvu s maskou ,tak sa ti to zlúči s tou , ktorá je tesne pod, čiže ak to je práve originál ,tak s ním
Je skratka aj na zlúčiť vrstvy hore?
 
acton
2018-11-18 16:22:26+01
Neviem netusim priznam sa nedava mi to zmysel, ktore vrstvy chcem zlucit oznacim a ctrl+e... vybavene.
 
Juraj Gavura
2018-11-18 18:57:21+01
príspevok od: jedendvatri
Inak sa opýtam
CTRL+e je zlúčiť vrstvy dolu , to znamená aj keď označíš len jednu vrstvu s maskou ,tak sa ti to zlúči s tou , ktorá je tesne pod, čiže ak to je práve originál ,tak s ním
Je skratka aj na zlúčiť vrstvy hore?
Neviem či je aj skratka zlúčiť hore, ale stačí ak si poprehadzuješ jednotlivé vrstvy nad seba ako potrebuješ a použiješ skratku ctrl+e, tak dosiahneš zlúčenie konkrétnych vrstiev podľa svojich predstáv.
 
MaxGamut
2018-11-21 21:19:06+01
Chces 2 kroky v jednom. (vid hore co pise Karol Srnec)
Nahraj si makro a pridel mu vlastnu skratku.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()