Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Vplyv ISO na RAW

martinXY
martinXY 2012-01-10 17:01:08+01
Ahojte!
Som tu sice novy ale dva roky vas uz sledujem a ucim sa. Nikde som nenasiel aky vpliv ma nastavenie ISO vo fotaku pri foteni do RAW.

Zatial co som vybadal sa mi zda ze to vpliv ma ale nie som si isty ci sa mi to iba nezda.

Mate s tym niekto skusenost?
 
calven
2012-01-11 14:28:34+01
príspevok od: martinXY
So sumom mozno nic no s farebnym vystupom a hlbkou farieb asi vsetko.
Ach jaj - jeden o voze a druhý o koze.
Toto je debata ako keď sa rozpráva hluchý s blbým...
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 14:34:17+01
príspevok od: calven
Ach jaj - jeden o voze a druhý o koze.
Toto je debata ako keď sa rozpráva hluchý s blbým...
A ktory som ten ja?
0
0
 
inkubbus
2012-01-11 14:39:11+01
príspevok od: calven
Ach jaj - jeden o voze a druhý o koze.
Toto je debata ako keď sa rozpráva hluchý s blbým...
co hovoriiiis? nepocujem!
0
0
 
calven
2012-01-11 14:42:27+01
príspevok od: Karol Srnec
A ktory som ten ja?

Sofiina voľba...
0
0
 
calven
2012-01-11 14:42:45+01
príspevok od: inkubbus
co hovoriiiis? nepocujem!
Hej hej, presne tak som to myslel...
0
0
 
Fatty
2012-01-11 15:06:47+01
príspevok od: bubu1687
Ja som vedela ze ta tu najdem s reakciou )
fíha, ty si ma hľadala?
tak to bude vážne...
0
0
 
slavmiro
2012-01-11 15:21:52+01
Jo to co Karol pise, miesas jablka s klincami. 1024 pixelov je RGB snimac merania expozicie, ma vplyva na presnost jej merania.
Hodnotit kvalitu sum/ostrost/farebne podanie a prechody pri A4 vytlacku NA PLATNO! chce velke sebazaprenie alebo svedci o nedostatku intelektu.

Zle svetelne podmienky co definujes ako svetlo od lampy, svedcia o diletatstve. O vyjadreni ze dobre vysledky su jedine od 400 ISO ale len do 640 hranicia s mentalnou poruchou. Ak som Ta nahodou urazil, chcel som.

Toto bude vazny kandiat na najvacsiu blbost roka 2012 a to mame este len 10ho januara!
[i]"Nic pod ani nad toto iso nie je lepsie a vytvara to iba viac sumu. Dynamicky rozsah kontrast a saturacia nehra rolu kedze je mozne s tym dalej pracovat. Paradoxne je v tomto pripade vyssie iso lepsie kedze sum sa da lepsie odsumiet."
[/i]

MARTYNxy, davam Ti sancu na reparat, oscanuj a zapostuj sem prosim vyrezy s tych vytlackov aby sme videli to co si videl a konstatujes. Som velmi zvedavy na tie viditelne plnsie farby 14 vs. 12 bit raw, na nissi sum pri ISO400 vs.200 resp. 100-D7000)
0
0
 
Misoo79
2012-01-11 15:47:07+01
príspevok od: slavmiro
Jo to co Karol pise, miesas jablka s klincami. 1024 pixelov je RGB snimac merania expozicie, ma vplyva na presnost jej merania.
Hodnotit kvalitu sum/ostrost/farebne podanie a prechody pri A4 vytlacku NA PLATNO! chce velke sebazaprenie alebo svedci o nedostatku intelektu.

Zle svetelne podmienky co definujes ako svetlo od lampy, svedcia o diletatstve. O vyjadreni ze dobre vysledky su jedine od 400 ISO ale len do 640 hranicia s mentalnou poruchou. Ak som Ta nahodou urazil, chcel som.

Toto bude vazny kandiat na najvacsiu blbost roka 2012 a to mame este len 10ho januara!
[i]"Nic pod ani nad toto iso nie je lepsie a vytvara to iba viac sumu. Dynamicky rozsah kontrast a saturacia nehra rolu kedze je mozne s tym dalej pracovat. Paradoxne je v tomto pripade vyssie iso lepsie kedze sum sa da lepsie odsumiet."
[/i]

MARTYNxy, davam Ti sancu na reparat, oscanuj a zapostuj sem prosim vyrezy s tych vytlackov aby sme videli to co si videl a konstatujes. Som velmi zvedavy na tie viditelne plnsie farby 14 vs. 12 bit raw, na nissi sum pri ISO400 vs.200 resp. 100-D7000)
Bože, šák ty o fotení nič nevieš! Je jasné, že pri vyššom ISO je šum menší a ak aj náhodou nie, tak sa to dá lepšie "odšumieť" keďže ho tam je viac (teda ak som správne pochopil to, čo vykladal pán majster). Ja vždy fotím na iso 6400+ a aj tak mi to šumí. Ani len nechcem vedieť aká hrôza by to bola, keby som to skúsil nastaviť pod hodnotu, ktorú odporúča pán majster. A áno, RGB snímač fatálne ovplyvňuje sýtosť atď. výslednej fotografie, podobne ako materiál tela (s horčíkovým foťákom majú farby studený, kovový nádych), počet AF senzorov a v neposlednom rade popruh na ktorom máš foťák zavesený.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 15:50:12+01
príspevok od: Misoo79
Bože, šák ty o fotení nič nevieš! Je jasné, že pri vyššom ISO je šum menší a ak aj náhodou nie, tak sa to dá lepšie "odšumieť" keďže ho tam je viac (teda ak som správne pochopil to, čo vykladal pán majster). Ja vždy fotím na iso 6400+ a aj tak mi to šumí. Ani len nechcem vedieť aká hrôza by to bola, keby som to skúsil nastaviť pod hodnotu, ktorú odporúča pán majster. A áno, RGB snímač fatálne ovplyvňuje sýtosť atď. výslednej fotografie, podobne ako materiál tela (s horčíkovým foťákom majú farby studený, kovový nádych), počet AF senzorov a v neposlednom rade popruh na ktorom máš foťák zavesený.
Myslis, akoze ked vymenim tmavomodry "Aniversary" popruh za bordovy, budem mat teplejsie farby?
0
0
 
Misoo79
2012-01-11 15:59:14+01
príspevok od: Karol Srnec
Myslis, akoze ked vymenim tmavomodry "Aniversary" popruh za bordovy, budem mat teplejsie farby?
Nie, v tomto je "chyták". Popruh určuje farebné tóny, ktoré budú na výslednej fotke potlačené, čiže ak máš modrý popruh fotky budú v teplejších farbách. Ale rozdiel nieje viditeľný ak použiješ iné iso ako 400-640 a taktiež potrebuješ 14-bitové farby. 12 je o ničom, tam ti nepomôže ani otepľujúci filter.
0
0
 
calven
2012-01-11 16:01:46+01
Hmmm, a vraj na odborných fórach nie je sranda...
Díky chlapci
0
0
 
nino74
2012-01-11 16:24:57+01
príspevok od: calven
Hmmm, a vraj na odborných fórach nie je sranda...
Díky chlapci
ani neviem preco som sem zasiel ale nelutujem DIKY !!
0
0
 
Fatty
2012-01-11 17:54:32+01
príspevok od: calven
Hmmm, a vraj na odborných fórach nie je sranda...
Díky chlapci
toto je odborné fórum?
asi hej, samý odborník...
0
0
 
calven
2012-01-11 21:37:44+01
príspevok od: Fatty
toto je odborné fórum?
asi hej, samý odborník...
No, samý odborník a neomylný jedinec...
0
0
 
martinXY
2012-01-11 21:49:12+01
príspevok od: calven
No, samý odborník a neomylný jedinec...
Chlapci vdaka za diskusiu!!!! Ja som sa sice uz na prvej strane dozvedel co som chcel no je to pekny pocit ze som zaujal na prvy krat tolko ludi
Niektory z vas ma sice pekne rozdrvili ale to patri k veci inac by nebola sranda.
Celkom sa mi pacite a mozno sem znova niekedy zavitam.
Hlavne ze nas bavi fotit a neopusta nas humor.
Koniec diskusie. howk.
0
0
 
calven
2012-01-11 22:01:42+01
príspevok od: martinXY
Chlapci vdaka za diskusiu!!!! Ja som sa sice uz na prvej strane dozvedel co som chcel no je to pekny pocit ze som zaujal na prvy krat tolko ludi
Niektory z vas ma sice pekne rozdrvili ale to patri k veci inac by nebola sranda.
Celkom sa mi pacite a mozno sem znova niekedy zavitam.
Hlavne ze nas bavi fotit a neopusta nas humor.
Koniec diskusie. howk.
Máme to chápať tak, že dôkaz ktorý po Tebe chcel slavmiro, aby si doložil svoje tvrdenia, nech to nie sú len slová do vetra nebude?
Pýtam sa teraz úplne bez irónie alebo niečoho takého, celkom by ma to zaujímalo, aj keď Nikon nevlastním.
0
0
 
martinXY
2012-01-11 22:18:11+01
príspevok od: calven
Máme to chápať tak, že dôkaz ktorý po Tebe chcel slavmiro, aby si doložil svoje tvrdenia, nech to nie sú len slová do vetra nebude?
Pýtam sa teraz úplne bez irónie alebo niečoho takého, celkom by ma to zaujímalo, aj keď Nikon nevlastním.
Dobre calven tak moja posledna reakcia. Diskusia sa stocila tam kde by som si ani vo sne nepredstavoval. Zial zostanem iba pri slovach lebo aj slavmiro uz bol pekne mimo a ja uz som to bral iba ako srandu. Ja chapem ze je tazke sa niekedy pochopit ale nemam potrebu robit reparat ved ked nejde o zivot ide o hovno takze naco. Vsetci mame kus pravdy tak naco si dokazovat kto ma vacsi
PS: chalani neberte ma vazne toto bol len taky moj ulet ved kto si cas od casu rad neuleti aj ked do blbosti
caute.
0
0
 
calven
2012-01-11 22:24:59+01
príspevok od: martinXY
Dobre calven tak moja posledna reakcia. Diskusia sa stocila tam kde by som si ani vo sne nepredstavoval. Zial zostanem iba pri slovach lebo aj slavmiro uz bol pekne mimo a ja uz som to bral iba ako srandu. Ja chapem ze je tazke sa niekedy pochopit ale nemam potrebu robit reparat ved ked nejde o zivot ide o hovno takze naco. Vsetci mame kus pravdy tak naco si dokazovat kto ma vacsi
PS: chalani neberte ma vazne toto bol len taky moj ulet ved kto si cas od casu rad neuleti aj ked do blbosti
caute.
Pozri sa, mne je to úplne jedno čo urobíš. Ide skôr o to, že v tejto debate si niečo bohorovne prehlásil (a aj ja osobne som presvedčený že je to blbosť čo si nápísal), a že niekto kto po čase bude toto čítať, môže nadobudnú presvedčenie, že to čo vie a čo si poctivo naštudoval je úplne na riť.
Ako sa hovorí - reči sú zadarmo, skutok niečo stojí. Takže pokiaľ nepodložíš faktami čo tvrdíš, tak jednoducho trepeš do vetra a len si sa pred ostatnými zhovadil. Jednak tým, že si netušil čo píšeš, a druhak tým, že ak si si aj uvedomil že nemáš pravdu, tak že nemáš "gule" na to, aby si priznal to, že si sa mýlil.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 22:30:34+01
0
0
 
Martin P
2012-01-11 22:41:35+01
príspevok od: martinXY
Dobre calven tak moja posledna reakcia. Diskusia sa stocila tam kde by som si ani vo sne nepredstavoval. Zial zostanem iba pri slovach lebo aj slavmiro uz bol pekne mimo a ja uz som to bral iba ako srandu. Ja chapem ze je tazke sa niekedy pochopit ale nemam potrebu robit reparat ved ked nejde o zivot ide o hovno takze naco. Vsetci mame kus pravdy tak naco si dokazovat kto ma vacsi
PS: chalani neberte ma vazne toto bol len taky moj ulet ved kto si cas od casu rad neuleti aj ked do blbosti
caute.
tak ty si pripad pre doktora a ked sa urazis tak som to tak aj chcel - povedane slovami klasika
ty nemozes byt uplne kompletny a ako si spravne napisal ze sa je niekedy tazke pochopit
nechapem ako dokazes s tvojim iq zapnut a vypnut fotak
vyinat ho nemusis baterka sa vybije ale ako ju nabijes to nechapem
a nechapem preco niektori ludia maju volebne pravo
toto vsetko neboli urazky mimochodom ale priamo urcene pre teba
vsetci sa tu snazili v ramci slusnosti ti vysvetlit a dost polopatisticky kde sa mylis a kde by si to mohol napravit ale myslim ze to bola zbytocna namaha lebo tebe sa to do tvojej makovice nezmesti ani keby sisi dokupil este neviekolko giga pamate bohuzoal sa to zatial neda
a myslim si toto co som napisal nepochopis lebo si duta hlava a hanbim sa ze takemu trotlovi akosi ty predali fotak ta ze sa nazyvas pokrocilym fotografom s amaterskymi skusenostami
no sklamal ma dnesny den a vobec tato tvoja debata a reakcie myslim ze by si mal prehodnotit svoju ucast na akomkolvek odbornom fore a venovat sa tomu comu najlepsie rozumies - strkat hlavu do dutych kmenov stromov a citit sa tam ako medzi sberovnymi
ostatnym sa ospravedlnujem za tieto vety ale uz som sa dnes dost nasrdil tak som to musel napisat aj ked viem ze to nebolo spravne a korektne
0
0
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()