Hore
Fórum » Apple/Mac OS
 

Výber správneho SSD disku - reálne skúsenosti

meetU
meetU 2012-09-11 11:57:39+02
Mam 17" MacBook Pro MId 2009 s 500GB 5400ot. diskom a po kupeni D800ky, sa mi pri editacii a prehliadani fotiek v Aperture znacne spomalil cely system. Rozhodol som sa pre vymenu disku za 256GB SSD disk, nakolko verim ze 2,8 dvojjadrovy procesor a 8GB RAMka mi este budu postacovat. Dilemu mam vsak s vyberom znacky. Realne skusenosti by boli najlepsou radou a tiez ma zaujima, ci uz niekto podobnu vymenu diskov urobil a ako je spokojny. Dakujem za vsetky konstruktivne prispevky
 
Krtko fotografom
2012-11-07 10:11:12+01
príspevok od: lubomirzvolensky
vyborne, sikovny. Takze teraz skus len tak zo srandy uplne vypnut swap vo windowse, samozrejme Photoshop a aplikacie nechas nastavene tak ako doteraz.

Pozoruj zmenu spravania, mozno ti ublizuje swap kvoli blbemu VMM ako som popisoval. Ak je to tak, okamzite pocitis zlepsenie.

Ak nepocitis, musis vyskumat ci ta brzdia diskove operacie. Zakaznim swapu vylucis vsetok hrozny balast, potom uz je to tvoje. Ak ti furt svieti kontrolka disku, nestiha suborovy system. Pozorovanim parametru Disk Queue Length v Performance Monitore mozes dojst k tomu ci je disk bottleneck alebo nie - hodnota nad 2 je zla.

Moj nazor ale je ze SSD ti pomoze. Nie vo vsetkom a nie 100nasobne, ale neposkodi. Ak ti CPU nejde na plne pecky v jednom kuse (lahko zistis), ak mas pamat vyuzitu tak ako popisujes, tak potom ti zostava jedina vec. A ak ta nepomoze, tak uplne novy system.

Drzim palec. Pochval sa ked to budes mat rozuzlene.
Mal by som otazku. Vcera som nainstaloval SSD Samsung 830 128GB do mojho "starsieho" PC - procesor 2,93GHz Core2Duo, RAM DDR2 4GB (800MHz) .... Je to viditelne rychlejsie, ale zaujimalo by ma, ci vsetky "temp", Lightroom Cache, katalog LR, a pod., ze ci ich mam tiez nechat na tom SSD, alebo ich mam "presmerovat" na klasicky HDD? Diky za odpoved.
RAM-ku idem rozsirit na 8GB, uz som objednal...
 
zmizik
2012-11-07 12:04:40+01
Na SDD alebo sup do ramky
 
meetU
2012-11-09 13:25:34+01
po vsetkych peripetiach s ssd diskami a zakladnou doskou, ktoru mam v mojom MCP som nakoniec nasiel to spravne a hlavne funkcne riesenie. Prvy disk, ktory som si kupil je Intel 520series 246GB. Okrem toho, ze disk lagoval zhruba kazdych 20 min, tak nemal SW podporu pre pripojenie na sataII na v mojom booko. pani z intelu sa tento fakt proste vykaslali a aj napriek tisickam ziadosti uzivatelov si proste povedali, ze ich to nezaujima a nech si proste kupia inu znacku (zdroj Intel support). potom som dostal echo na disk ocz agility 3, ktory by vraj mal na 100% fungovat. a vsak az po update firmwaru. to by bole cele v poriadku, keby to slo. a az ked mi to ani pani v servise nevedeli aktualizovat, tak som dosiel na znacku crucial m4. tento disk je potrebne tiez aktualizovat, ale potom ide vynikajuco. prenosove rychlosti a celkocho chod booku je niekde uplne inde. chcel som sa len podelit o skusenosti a pripadne poradit majitelom starsich apple MCB, aby si hned usetrili kopec casu a namahy a v pripade upgradu hned siahli po znacke crucial. cest
 
parkie
2012-11-09 14:38:13+01
Chcel som trochu predlzit agoniu svojmu 4 rocnemu notebooku (Toshiba 2GHz Core 2 Duo), investoval som do intel 520 240GB. Sice notebook ma len sata I (150 MB/s), podla benchmarkov je tato 520-ka rychlejsia asi 3,5x oproti povodnemu disku. Disk slape ako ma, subjektivny pocit z prace v Lightroome 4 s 18Mpix RAWmi je _vyrazne_ lepsi. Mam na nom aj RAWy aj collections. Povodny disk hodim do drive caddy (z ebay-u) namiesto DVD, ktore som nepouzil snad aj 2 roky. S vyhodou sa bude dat pouzit sekundarny disk na prvu zalohu.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()