Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Notebook pre photoshop

Miro Sabo
2012-10-09 21:28:10+02
Ahojte, nerád zakladám témy aké tu už boli, ale tie staršie sú z r. 2010 a vývoj v počítačoch ide rýchlo dopredu. Navyše máme tu aj Photoshop CS6 so špecifickými nárokmi na hardware. Vedeli by ste prosím odporučiť parametre "ekonomického" notebooku pre bezproblémovú prácu s týmto programom? Plánujem dokúpiť i dobrý externý monitor takže pomer cena/výkon u notebooku je pre mňa dosť podstatný. Viem, že desktop by bol lepší, ale dosť cestujem a väčšinou mám čas na úpravu fotiek keď som mimo domova.

Našiel som zaujímavé odporučenie na konfiguráciu v nasledovnom linku (neviem nakoľko sa možno na autora spoliehať). V podstate odporúča nabiť pomerne lacný notebook dostatkom operačnej pamäte.
http://robertoblake.com/blog/2012/06/buying-a-photoshop-cs6-laptop/
 
pyrula
2012-10-09 21:45:57+02
no ked mas 800 eur na PS6 tak ziaden notebook nebude pre teba nedostupny, vsak? takze macbook pro retina 16 GB/512 GB SSD ti bude myslim dostat stacit
 
Miro Sabo
2012-10-09 21:53:03+02
Zatial pouzivam CS5 i ked clovek nikdy nevie... s Apple skusenosti nemam a ani neplanujem notebook preplacat, takze radsej by som uprednostnil napr. lenovo, asus, toshiba.
 
total empty
2012-10-09 22:02:40+02
Nech má aspoň výkonné 4jadrá, ramka ti postačí aj 4G, ale chce to aj rýchly hardisk ! . A v pohode môžeš upravovať rawka a mať otvorené aj tri grafické programy.
 
keko
2012-10-09 22:09:34+02
príspevok od: total empty
Nech má aspoň výkonné 4jadrá, ramka ti postačí aj 4G, ale chce to aj rýchly hardisk ! . A v pohode môžeš upravovať rawka a mať otvorené aj tri grafické programy.
Naco su ti styri jadra? DNes som to specialne pozoroval, PS ich nedokaze vyuzit. Mozno je to 64bit W7 professional, ale aj narocnejsie upravy su skor problemom pamati a hlavne swapovania
Ale mozno to zle robim ...
 
Filip Bucher
2012-10-09 22:12:03+02
príspevok od: total empty
Nech má aspoň výkonné 4jadrá, ramka ti postačí aj 4G, ale chce to aj rýchly hardisk ! . A v pohode môžeš upravovať rawka a mať otvorené aj tri grafické programy.
ja mam 8GB RAM a idem kupit dalsich 8GB photoshop si spapa 6GB a musim zatvorit lightroom ktory si papa 1,4GB (SWAP mam vypnuty)
Ono zalezi jasne ako ho chce vyuzivat ale na jednoduche upravy mu staci skoro hocico... ale ked bude pouzivat vela vrstiev tak urcite Ram ocení viac.
 
Marcel Rebro
2012-10-09 22:13:35+02
príspevok od: Miro Sabo
Zatial pouzivam CS5 i ked clovek nikdy nevie... s Apple skusenosti nemam a ani neplanujem notebook preplacat, takze radsej by som uprednostnil napr. lenovo, asus, toshiba.
toshiba Z930 (8GB RAM, 256 GB SSD) + externy disk pripnuty cez USB3.0 + dynadock 3 ... a mas portable aj desktop riesenie
 
keko
2012-10-09 23:03:14+02
príspevok od: Filip Bucher
ja mam 8GB RAM a idem kupit dalsich 8GB photoshop si spapa 6GB a musim zatvorit lightroom ktory si papa 1,4GB (SWAP mam vypnuty)
Ono zalezi jasne ako ho chce vyuzivat ale na jednoduche upravy mu staci skoro hocico... ale ked bude pouzivat vela vrstiev tak urcite Ram ocení viac.
Swap mas vypnuty aj v PS?
 
Imiy
2012-10-10 00:02:53+02
MacBook
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-10-10 00:26:58+02
Čo znamená ekonomický?
 
Miro Sabo
2012-10-10 08:18:18+02
príspevok od: Michal Matloň
Čo znamená ekonomický?
Nemám stanovený finančný limit, ale neplánujem kupovať Mercedes. Postačí mi Octavia, ktorá ma odvezie tak isto. Inými slovami nehľadám najvýkonnejšiu zostavu, ale strednú triedu za slušný peniaz, hlavne aby práca s PS neviazla napr. z dôvodu nedostatku RAM a pod. Povedzme že suma 600-700 Eur by sa mi zdala prijateľná. Je to málo ?
 
LastHit
2012-10-10 08:40:00+02
príspevok od: Miro Sabo
Nemám stanovený finančný limit, ale neplánujem kupovať Mercedes. Postačí mi Octavia, ktorá ma odvezie tak isto. Inými slovami nehľadám najvýkonnejšiu zostavu, ale strednú triedu za slušný peniaz, hlavne aby práca s PS neviazla napr. z dôvodu nedostatku RAM a pod. Povedzme že suma 600-700 Eur by sa mi zdala prijateľná. Je to málo ?
No 8 GB RAM, i7 (i3, i5), SSD a aspon priemernu grafiku za tie peniaze fakt nezozenies. I ked podmienku plynuleho PS by ti splnala
 
sachmo
2012-10-10 08:56:01+02
príspevok od: pyrula
no ked mas 800 eur na PS6 tak ziaden notebook nebude pre teba nedostupny, vsak? takze macbook pro retina 16 GB/512 GB SSD ti bude myslim dostat stacit
Kto povedal, ze bude PS6 kupovat?
 
total empty
2012-10-10 09:25:58+02
príspevok od: keko
Naco su ti styri jadra? DNes som to specialne pozoroval, PS ich nedokaze vyuzit. Mozno je to 64bit W7 professional, ale aj narocnejsie upravy su skor problemom pamati a hlavne swapovania
Ale mozno to zle robim ...
Mrkni občas pri práci na využitie procesora a ram, veľa veci beží na pozadí,máš otvorené viac programy atď. si na nete a zapne sa ti antivirak,dačo sťahuješ alebo napaľuješ, prerábaš video, jednoducho všetko ťa môže spomaliť,prípadne spôsobiť zamrznutie.
V práci mám dvojadrovy ASUS, 4G ram,ale fotky na ňom neupravíš, otvorím raw editor a robí nenormálne dlho,ak otvorím aj niečo iné okolo toho tak zmrzne,nehovorím o mizernej kvalite monitora ktorí sa nedá nijak nastaviť . J eho cena je okolo 400eury z win7 homeedition. A absolútne nevyhovuje na prácu z fotkamy.
 
lubomirzvolensky
2012-10-10 09:28:46+02
700eur za i7 bude problem, skor tak bez dph ale da sa na tlak. Pozres ponuky, nebudes trvat na 17" displeji 1920x1200, 8GB RAM tam mas, cenovky su s 0.75 az 1TB HDD okolo 620,- az 650,- bez dph cize len dokupis Vertex4 128GB za 88,- plus suflik usb3 za 20,- a mas sucet tesne nad 700 s bombovou zostavou. Jediny kompromis v pripade i7 procesoru bude displej, tam sa musis bud zmestit s 15.6" pripadne 17" lesklym co je samozrejme kravina.

Takze ja osobne by som zlavil na procesore, zobral by som i5. Povedzme si uprimne : i7 nedokazes vyuzit all day long. Namiesto toho by som preferoval lepsi displej, rozhodne matny, zrejme s vacsou uhloprieckou teda 17" a lepsim rozlisenim. Rozhodne radsej displej ako procesor - hovoris ze chces robit grafiku. Tam uz sa do 700eur zmestis.

Do 800eur najdes v pohode. Mam dojem ze ti to nebude robit problem, vyzera to tak ze nemas pevny strop na 699.99 a viac ani za svet.
 
vajasko
2012-10-10 09:52:40+02
Tiez prave riesim notebook pre spracovanie fotiek. Sice tam nebude ficat Photoshop ale aj LR zozerie dost pri RAWoch. 17" notebook pod 700 eur s i7 nezozenies. Avsak s i5 uz ano. Problem je vsak ten, ze do tej sumy nezozenies nic take ako 17"matny display. Preto ak to surne nepotrebujes, odporucam 15" ROZHODNE matny display + i7 +SSD + aspon 8GB RAM. Hlavne ak si zoberies lacnejsi s mensim diskom a menej RAMky, stale si ju mozes dodatocne dokupit a navyse ta to vyjde este lacnejsie. (akurat musis mat moznost neskorsieho upgrade a nie na ukor garancie)
 
calven
2012-10-10 10:07:44+02
príspevok od: total empty
Mrkni občas pri práci na využitie procesora a ram, veľa veci beží na pozadí,máš otvorené viac programy atď. si na nete a zapne sa ti antivirak,dačo sťahuješ alebo napaľuješ, prerábaš video, jednoducho všetko ťa môže spomaliť,prípadne spôsobiť zamrznutie.
V práci mám dvojadrovy ASUS, 4G ram,ale fotky na ňom neupravíš, otvorím raw editor a robí nenormálne dlho,ak otvorím aj niečo iné okolo toho tak zmrzne,nehovorím o mizernej kvalite monitora ktorí sa nedá nijak nastaviť . J eho cena je okolo 400eury z win7 homeedition. A absolútne nevyhovuje na prácu z fotkamy.
To bude skôr problém Win. Doma mám iMAC s teraz už fakt obstarožným Core2Duo a 6GB RAM. A žiadne zamrzanie pri práci s Rawom nehrozí. A to pokojne môžem na pozadí robiť kopec iných vecí...
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-10-10 10:09:54+02
Ja hlavne odporucam taky co ma SSD. Ja mam i7 8GB ram atd... vsetko mozne snazil som sa to poskladat co najlepsie a figu. Ak sa upravuju fotky v 16bit TIFF, vela vrstiev atd... Klasicky disk nestaci. Aj ja uz preto idem dokupit kvalitny SSD
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-10 10:15:29+02
príspevok od: calven
To bude skôr problém Win. Doma mám iMAC s teraz už fakt obstarožným Core2Duo a 6GB RAM. A žiadne zamrzanie pri práci s Rawom nehrozí. A to pokojne môžem na pozadí robiť kopec iných vecí...
na iMacu ficim s 4GB Ram, spustený ps, iTunes, Safari...a beži dobre´ ale upgrade na min. 8 ho neminie
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-10 10:16:11+02
príspevok od: Cako
Ja hlavne odporucam taky co ma SSD. Ja mam i7 8GB ram atd... vsetko mozne snazil som sa to poskladat co najlepsie a figu. Ak sa upravuju fotky v 16bit TIFF, vela vrstiev atd... Klasicky disk nestaci. Aj ja uz preto idem dokupit kvalitny SSD
len tie ceny SSD su
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()