Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Pc cisto na postprocesing foto.

mikulcik
2017-08-28 17:04:07+02
Pekny den. Zacal som sa venovat foteniu ako konicek a zabavu. Potreboval by som info nakolko vmam pc som uplne mimo a nerad by som investoval na slepo mam starsi pc ktory by som chcel preinstalovat na win7 ale potreboval,by som poradit od skusenejsich ci by to ta skrinka rozbehla a teda mam v plane prcovat s photozoner,ps6,adobe rae a lightroom. Takze uvadzam zakladne info zostavy pls ak sa niekto vyzna je mozne ze tieto softiky utiahne?
Maticna doska Nettle 3
Procesor AMD Phenom 9500 quad-core measured frequenci 2210MHz
Pamat 3 gb ram
Grafika AMD Radeon HD 6670 voprad dakujem za pomoc
 
Fuser
2017-08-28 18:42:17+02
Kolko mas na to penazi?

Ak mas stary fotak, ktory robi 8MP...tak to nemusis menit.
Ak chces upravovat RAW fotky napr. 16MP, tak tu "haraburdu" zahod.
 
mikulcik
2017-08-28 20:31:18+02
príspevok od: Fuser
Kolko mas na to penazi?

Ak mas stary fotak, ktory robi 8MP...tak to nemusis menit.
Ak chces upravovat RAW fotky napr. 16MP, tak tu "haraburdu" zahod.
Jedna sa mi cisto o upravu raw suborov nikonu d3200 , Ram sa da zvysit do 8gb ide mi o to ci to vobec utiahne vecsia investicia urcite nie neskor chcem kupit nieco nove teraz mi ide skor oto vyskusat nejaky ten soft a pracu s raw.
 
jozef84
2017-08-28 21:40:29+02
príspevok od: Fuser
Kolko mas na to penazi?

Ak mas stary fotak, ktory robi 8MP...tak to nemusis menit.
Ak chces upravovat RAW fotky napr. 16MP, tak tu "haraburdu" zahod.
cs6, adobe raw ide aj na intel celeron 1,9 mhz, 4gb ram,Pokiaľ nechceš spájať 5 a viac fotiek. Ale na úpravy fotiek v adobe raw, retuše v CS6- tak dá sa s tvojou zostavou v pohode. Skôr ťa bude limitovať disk.
 
petokato
2017-08-28 21:54:55+02
z Nikonu d 3200 vychádzajú asi 20MB RAWy. PC ti dané softy utiahne. horšie to bude s rýchlosťou. budeš potrebovať zlaté nervy a vedro času. ak chceš robiť aj v PS, rošíriť RAM bude nutnosť. ale odporučil by som aj SSD. v minulosti som upgradoval silnejším CPU, rozšírením RAMky, ale najciteľnejšie zrýchlenie prišlo výmenou klasického HDD za SSD.
ACR, čiže adobe camera raw je súčastou PS aj lightroomu. myslím, že zoner bude pre tvoje PC asi najmenšia záťaž
 
fatality
2017-08-29 12:19:37+02
príspevok od: mikulcik
Pekny den. Zacal som sa venovat foteniu ako konicek a zabavu. Potreboval by som info nakolko vmam pc som uplne mimo a nerad by som investoval na slepo mam starsi pc ktory by som chcel preinstalovat na win7 ale potreboval,by som poradit od skusenejsich ci by to ta skrinka rozbehla a teda mam v plane prcovat s photozoner,ps6,adobe rae a lightroom. Takze uvadzam zakladne info zostavy pls ak sa niekto vyzna je mozne ze tieto softiky utiahne?
Maticna doska Nettle 3
Procesor AMD Phenom 9500 quad-core measured frequenci 2210MHz
Pamat 3 gb ram
Grafika AMD Radeon HD 6670 voprad dakujem za pomoc
dopln ram na 8gb a kup ssd hd 250gb..na profi pracu s velkymi mnozstvami fotiek to nebude ale na hobby spracuvanie bude bohate stacit..
 
patrik.murárik
2017-09-22 09:21:08+02
Cavte, pomaly budem chystat pravdepodobne skladacku PC, ntbk by som chcel asi uz len mac a tam by financie stacili tak na pouzity 12´´ alebo air, cize skladacka bude asi rozumnejsia.
Cenovo by som to videl tak medzi 500-600 za bednu.
Komponenty
Intel i5 7500
8gb RAM ddr4 (neskor +dalsich 8gb)
250gb SSD
1(mozno aj 2,3 podla ceny) TB HDD
zakladna doska- zatial neviem, moc sa v nich nevyznam ale tak do max 150€
zdroj - nejaky mam doma ale ked tak nieco do 50€ vyber je podla mna velky
skrinka - cca 30€ nejaky cooler master asi
Teoreticky by som procesor mohol nahradit AMD ryzen 5 1400, tam aj so zakladnou doskou by mohla byt uspora cca 50-100€, skor som nakloneny Intelu, co som cital tak pre Adobe je lepsi skor vykon na jedno jadro a to ma lepsi intel, no ja som iba pokrocily amater cize mozno by stacil aj ten AMD.

Monitor zatial planujem LG 27´´ 27UD58-B 4K UHD.

Co poviete na tuto zostavu? .. hry uz nehravam, mozno tak dva razy za rok si pustim fifu par zapasov a to je vsetko ale prezijem aj bez nej, videa tiez netocim minimalne zatial nie a aj keby zacnem tak to nebude nic pokrocile najblizsi rok, dva.
 
Fuser
2017-09-22 09:47:50+02
Az taky velky vyber dobry zdrojov nieje a dal som si pozor co kupujem. Ak ti raz zdroj exploduje, alebo ty odpali cele PC, tak budes lacaky uz nebudes kupovat.
Dobra znacka: SEASONIC

Skrinka: tie najlacnejsie mavaju casto - tenky plech,dorezes si na nich ruky, problem s umiestnenim komponentov
RAM: Pozor na pocet modulov t.j. 8GB predavaju ako 2x modul po 4GB, alebo aj 4x po 2GB, zakladna doska moze mat 2 alebo 4 sloty. Ak chces rosirovat na 16GB tak si teraz kup 1 modul 8GB.
 
fatality
2017-09-22 12:47:03+02
príspevok od: patrik.murárik
Cavte, pomaly budem chystat pravdepodobne skladacku PC, ntbk by som chcel asi uz len mac a tam by financie stacili tak na pouzity 12´´ alebo air, cize skladacka bude asi rozumnejsia.
Cenovo by som to videl tak medzi 500-600 za bednu.
Komponenty
Intel i5 7500
8gb RAM ddr4 (neskor +dalsich 8gb)
250gb SSD
1(mozno aj 2,3 podla ceny) TB HDD
zakladna doska- zatial neviem, moc sa v nich nevyznam ale tak do max 150€
zdroj - nejaky mam doma ale ked tak nieco do 50€ vyber je podla mna velky
skrinka - cca 30€ nejaky cooler master asi
Teoreticky by som procesor mohol nahradit AMD ryzen 5 1400, tam aj so zakladnou doskou by mohla byt uspora cca 50-100€, skor som nakloneny Intelu, co som cital tak pre Adobe je lepsi skor vykon na jedno jadro a to ma lepsi intel, no ja som iba pokrocily amater cize mozno by stacil aj ten AMD.

Monitor zatial planujem LG 27´´ 27UD58-B 4K UHD.

Co poviete na tuto zostavu? .. hry uz nehravam, mozno tak dva razy za rok si pustim fifu par zapasov a to je vsetko ale prezijem aj bez nej, videa tiez netocim minimalne zatial nie a aj keby zacnem tak to nebude nic pokrocile najblizsi rok, dva.
urcite intel,nie amd..
ssd mlc nie tlc..
zdroj kvalitny,s rezervou aspon 20-30%,je to srdce zostavy a ak
odide,moze zo sebou zobrat do kremikoveho neba vacsinu komponentov..
bedna kludne lacnejsia a vacsia..
 
acton
2017-09-22 13:25:03+02
príspevok od: mikulcik
Pekny den. Zacal som sa venovat foteniu ako konicek a zabavu. Potreboval by som info nakolko vmam pc som uplne mimo a nerad by som investoval na slepo mam starsi pc ktory by som chcel preinstalovat na win7 ale potreboval,by som poradit od skusenejsich ci by to ta skrinka rozbehla a teda mam v plane prcovat s photozoner,ps6,adobe rae a lightroom. Takze uvadzam zakladne info zostavy pls ak sa niekto vyzna je mozne ze tieto softiky utiahne?
Maticna doska Nettle 3
Procesor AMD Phenom 9500 quad-core measured frequenci 2210MHz
Pamat 3 gb ram
Grafika AMD Radeon HD 6670 voprad dakujem za pomoc
moc na pocitace nie som ale nedavno som kupil tento pocitac o ktorom si myslim, ze je za velmi dobru cenu za to ako dobre maka, mal som obavy ale pri tom, ze spracovavam fotografie ktore maju aj 3gb a upravujem videa vo formate 4k... som nadmieru spokojny.

http://www.conrad.com/ce/en/product/1539785/Midi-tower-PC-HP-Pavilion-570-p060ng-AMD-A10-A10-9700-8-GB-1000-GB-HDD-128-GB-SSD-Microsoft-Windows-10-AMD-Radeon-R4
 
patrik.murárik
2017-09-22 13:32:06+02
príspevok od: fatality
urcite intel,nie amd..
ssd mlc nie tlc..
zdroj kvalitny,s rezervou aspon 20-30%,je to srdce zostavy a ak
odide,moze zo sebou zobrat do kremikoveho neba vacsinu komponentov..
bedna kludne lacnejsia a vacsia..
preco nie AMD? , prave ten Ryzen mi bol celkom dost odporucany, vraj Ryzen 3 ma vykon ako I5 a je lacnejsi cca o 50€ oproti mne zmienovanemu intelu.
 
shagy2301
2017-09-22 15:00:16+02
príspevok od: patrik.murárik
preco nie AMD? , prave ten Ryzen mi bol celkom dost odporucany, vraj Ryzen 3 ma vykon ako I5 a je lacnejsi cca o 50€ oproti mne zmienovanemu intelu.
Ten kto ti napíše že na rendering jedine intel nevie o čom hovorí.
Osobne by som dnes išiel do kombinácie: Ryzen 5 + 2*8GB RAM (nejaké 3000MHz+ moduly). SSD si vyber nejaký 240GB, kľudne aj TLC, nie je to tak hrozné ako to tu niektorý popisujú. A na zálohu nejaký HDD. Určite pozri poriadny zdroj (certifikácia Gold, Platinum alebo Titanium) ale rezerva výkonu ku komponentom nech bude medzi 20-40%
 
orim
2017-09-22 15:03:14+02
príspevok od: acton
moc na pocitace nie som ale nedavno som kupil tento pocitac o ktorom si myslim, ze je za velmi dobru cenu za to ako dobre maka, mal som obavy ale pri tom, ze spracovavam fotografie ktore maju aj 3gb a upravujem videa vo formate 4k... som nadmieru spokojny.

http://www.conrad.com/ce/en/product/1539785/Midi-tower-PC-HP-Pavilion-570-p060ng-AMD-A10-A10-9700-8-GB-1000-GB-HDD-128-GB-SSD-Microsoft-Windows-10-AMD-Radeon-R4
no to je riadna výbehová šunka. a predražená. je mi to luto, ale nechal si sa dobehnut.
 
acton
2017-09-22 16:19:53+02
príspevok od: orim
no to je riadna výbehová šunka. a predražená. je mi to luto, ale nechal si sa dobehnut.
necital si co som pisal? tiez som si myslel, ze to nebude fungovat, mal som predtym skladacku za 1640 eur co mi v nemecku skladali a vobec tak dobre nefungovala ako tento pavilion, asi sa tomu nerozumies lebo to slape ako hodinky.
 
JohnNewton
2017-09-22 17:10:14+02
príspevok od: acton
necital si co som pisal? tiez som si myslel, ze to nebude fungovat, mal som predtym skladacku za 1640 eur co mi v nemecku skladali a vobec tak dobre nefungovala ako tento pavilion, asi sa tomu nerozumies lebo to slape ako hodinky.
Ty máš vzácnu schopnosť sa vyjadrovať ku všetkému čomu sa nerozumieš CPU A10-9700, 505 miesto medzi súčasnými CPU v CPU Rank. Musíš mať masochistické sklony pri práci s PC Aspoň s tým nikoho neoblbuj.
 
acton
2017-09-22 17:36:06+02
príspevok od: JohnNewton
Ty máš vzácnu schopnosť sa vyjadrovať ku všetkému čomu sa nerozumieš CPU A10-9700, 505 miesto medzi súčasnými CPU v CPU Rank. Musíš mať masochistické sklony pri práci s PC Aspoň s tým nikoho neoblbuj.
toto milujem, napisal som, ze sa tomu nerozumiem ale naozaj mi to maka, preco by som mal niekoho oblbovat? Alebo ma chces presvedcovat, ze mi to nefunguje? O co ti ide?
 
JohnNewton
2017-09-22 18:10:53+02
príspevok od: acton
toto milujem, napisal som, ze sa tomu nerozumiem ale naozaj mi to maka, preco by som mal niekoho oblbovat? Alebo ma chces presvedcovat, ze mi to nefunguje? O co ti ide?
Čo znamená že " maká ", konkrétne pri 4k renderingu ? Lebo rendering toho istého videa môže trvať 1 hod ale kľudne aj 10 hod, v závislosti na výkone PC. Nepísal som, že nefunguje .... len na to existuje 504 lepších CPU.
 
acton
2017-09-22 18:16:45+02
príspevok od: JohnNewton
Čo znamená že " maká ", konkrétne pri 4k renderingu ? Lebo rendering toho istého videa môže trvať 1 hod ale kľudne aj 10 hod, v závislosti na výkone PC. Nepísal som, že nefunguje .... len na to existuje 504 lepších CPU.
Nedavno som robil kolaz pre jedneho zakaznika ktora ma 3g, vzdy trva dlho kym mi ju otvori, pridem domov a napisem ti kolko to trva
 
JohnNewton
2017-09-22 18:45:39+02
Tento test sa dá stiahnúť a spustiť. Výsledok je v FPS pri kódovaní do H.265 4k. Vľavo to je zoradené podľa dosiahnutých výsledkov.

http://hwbot.org/benchmark/hwbot_x265_benchmark_-_4k/rankings#start=0#interval=20#cores=4#undefined=

tak že od cca 0,01 po 47 snímkov za sec.
 
acton
2017-09-22 19:47:43+02
pre mna bolo vzdy najdolezitejsie pri 4k videu, video upravujem v Magixe lebo je to jednoduchy a spolahlivy program, aby sa mi nezadrhavalo pri slowmotion co sa mi nezadrhava a co mi robilo problemy pri dvoch predoslych Pc ktore boli skladane z najnovsich komponentov, teraz mam pocitac za tretinovu cenu a nezadrhava sa... prilozena fotografia ma 2,2 Gb a v predchadzajucom kompe ju v Ps vo formate PSB otvaralo asi 2 minuty a v Pavilione 15 sec... pre mna je dolezite ci mi to funguje bez cakania a to naozaj funguje.
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()