Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Stolny pc na upravu fotografii

Falconer
2012-04-23 22:58:34+02
Ahojte mam moznost si kupit tuto zostavu:
CPU:
* Intel i5 2320 2nd generation processor. 4
cores running at 3.0Ghz.
MEMORY:
* 4GB DDR3 1333Mhz Memory.
HARD DRIVE:
* 500GB Serial ATA II Hard Drive.
CD & DVD RE-WRITER:
* DVD Read Speeds of 16x and write speeds of
22x
* CD Read speeds of 48x and write speeds of
48x
GRAPHICS:
* Onboard integrated Intel HD graphics.
SOUND:
* 5.1 HD CH audio
REAR PORTS:
1 x PS/2 Keyboard
1 x PS/2 Mouse
6 x USB 2.0 Ports
1 x VGA Connector
1 x RJ-45 Port
1 x Line Out Port
1 x Microphone Port

1 x Speaker Port
FRONT PORTS:
2 x USB Ports
1 x Microphone Port
1 x Speaker Port
FUTURE EXPANSION
1 x PCI Express 2.0 x16 Slot
1 x PCI Express 2.0 x1 Slot

Prepacte ak tu nieco taketo je ale nasiel som len jeden prispevok ale je uz rok stary a pocitace idu dopredu kazdy mesiac dakujem
 
rk.
2012-04-23 23:04:40+02
my gratulujeme k vymenovaniu parametrov, no nejako nevidime otazku.
 
Marcel Rebro
2012-04-23 23:07:23+02
1 x PS/2 Keyboard je malo, lebo mam dve ruky ....

ps : pre mna je dolezite aby sa stolny pocitac zmestil na stol a / alebo pod stol
 
Falconer
2012-04-23 23:09:21+02
Otazku som dal ci je tato zostava postacujuca na UPRAVU FOTOGRAFII. photoshop cs5.
 
TomR
2012-04-23 23:09:57+02
mozna by nekoha zajimala i cena, a zalezi v cem zpracovavas fotky... na JPEG sestava staci , RAW/TIFF priprav se na nakup dalsich minimalne 4GB RAM + dalsi HDD, dnes Photoshop umi akcelerovat pomoci graficke karty nebude ti to chybet?

jinak nic proti ale popis sestavy je taky hodne osekany, strucne receno ma to proceser i5 2320, nejake 4GB RAM, nejakou DVD vypalovacku, integrovanou grafiku a nejakou zakladni desku, co zdroj? dokoupis tam 2x HDD ,RAM mozna grafiku a zdroj to neutahne
 
psykora2
2012-04-23 23:11:04+02
za tu cenu neni o com
 
viking81
2012-04-23 23:14:51+02
nenapisal si cenu a co od toho ocakavas....ale osobne by som uprednostnil takt jadra pred poctom jadier....to znamena ze mozno radsej len dvoj jadro ale na 3,4 napr ako 4-jadro na 3 GHz...kedze pri uprave ti akakolvek operacia aj tak bude bezat len na jednom jadre predpokladam....co sa pamete tyka...4 Gb by mali stacit...8 by ale bola istota...urcite by som ale volil pamete s co najvyssou mozno frekvenciou a lepsim taktom....t.j. aspon 1600 MHz a vyssie...hdd aspon dva....na jednom nech ti bezi windows a na druhom budes mat data ...o grafiku sa neboj...na upravu fotiek ti bude stacit aj ta integrovana....ale nenapisal si to najpodstatnejsie....aka doska je tam...ale predpokladam ze na nej sa setrilo...a ta je zaklad... p.s.lepsia zostava so samostanou grafikou....rychlejsou ramkou....vacsim hdd....lepsou doskou a len o chlp slabsim CPU (2x3,3 GHz Intel i3) sa da poskladat za 400 eur....to len aby si bol v obraze
 
viking81
2012-04-23 23:16:19+02
a som zabudol...pod tou lepsou doskou si predstav 2x SATA III + SATA II....USB 3.0 2x pci-e 16x atd
 
Falconer
2012-04-23 23:17:25+02
Cena je 350 € a zdroj tam je 500W . Takze aspon 8 GB RAM a este jeden hdd vravite?
 
wlad
2012-04-23 23:25:44+02
príspevok od: viking81
nenapisal si cenu a co od toho ocakavas....ale osobne by som uprednostnil takt jadra pred poctom jadier....to znamena ze mozno radsej len dvoj jadro ale na 3,4 napr ako 4-jadro na 3 GHz...kedze pri uprave ti akakolvek operacia aj tak bude bezat len na jednom jadre predpokladam....co sa pamete tyka...4 Gb by mali stacit...8 by ale bola istota...urcite by som ale volil pamete s co najvyssou mozno frekvenciou a lepsim taktom....t.j. aspon 1600 MHz a vyssie...hdd aspon dva....na jednom nech ti bezi windows a na druhom budes mat data ...o grafiku sa neboj...na upravu fotiek ti bude stacit aj ta integrovana....ale nenapisal si to najpodstatnejsie....aka doska je tam...ale predpokladam ze na nej sa setrilo...a ta je zaklad... p.s.lepsia zostava so samostanou grafikou....rychlejsou ramkou....vacsim hdd....lepsou doskou a len o chlp slabsim CPU (2x3,3 GHz Intel i3) sa da poskladat za 400 eur....to len aby si bol v obraze
nesuhlasim

4GB je na upravu fotiek nepouzitelne. Otvori 3 RAWy a komp bude 5 minut swapovat. Ramka je dnes zadarmo, takze 8GB je rozumne minimum.
A nesuhlasim ani s taktom RAMky - rozdiel medzi 1066Mhz a 1600Mhz spozna asi v 3 frameoch za sekundu v nejakej narocnej 3D hre. Pri uprave fotiek ho bude zdrzovat disk a nie RAMka, tam ziaden rozdiel v rychlosti neuvidi. Navyse vsetky radice su specifikovane na 1066Mhz resp 1333Mhz, takze prevadzkovanie 1600Mhz pameti znamena pretaktovavanie - co so sebou nesie zvysene napetie a zahrievanie a nejake (aj ked minimalne ale predsa) riziko poskodenia komponentov.
 
TomR
2012-04-23 23:27:20+02
príspevok od: viking81
nenapisal si cenu a co od toho ocakavas....ale osobne by som uprednostnil takt jadra pred poctom jadier....to znamena ze mozno radsej len dvoj jadro ale na 3,4 napr ako 4-jadro na 3 GHz...kedze pri uprave ti akakolvek operacia aj tak bude bezat len na jednom jadre predpokladam....co sa pamete tyka...4 Gb by mali stacit...8 by ale bola istota...urcite by som ale volil pamete s co najvyssou mozno frekvenciou a lepsim taktom....t.j. aspon 1600 MHz a vyssie...hdd aspon dva....na jednom nech ti bezi windows a na druhom budes mat data ...o grafiku sa neboj...na upravu fotiek ti bude stacit aj ta integrovana....ale nenapisal si to najpodstatnejsie....aka doska je tam...ale predpokladam ze na nej sa setrilo...a ta je zaklad... p.s.lepsia zostava so samostanou grafikou....rychlejsou ramkou....vacsim hdd....lepsou doskou a len o chlp slabsim CPU (2x3,3 GHz Intel i3) sa da poskladat za 400 eur....to len aby si bol v obraze
jit na 2 jadro misto 4? a je pravda ze usetri celych 20 € a ziska tak celych 40Mhz v zakladnim taktu protoze nezbyde nez jit do i3 2125/2130

4GB staci na praci v Photoshope v kombinace s W7 a dnesnima Mpixelama v RAW, asi neznate praci s vstvama

1600MHz RAM ktere nepodporuje i3 ani I5?

integrovana grafika nepodporuje akceleraci v Photoshope

SATA 3 vs SATA 2 a USB 2.0 a USB 3.0 je na honeni ega na nic jineho, jsou to zbytecne vyhozene penize
 
lacikam
2012-04-23 23:30:56+02
stále platný test - dokazujúci, že :
http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/21635-neutracejte-zbytecne-vykonem-staci-levnejsi-ddr3-pameti
novší testík v podobnom duchu : Náš nedávný test vlivu frekvence a časování na výkon počítače ukázal, že kupovat výkonné a drahé paměti nemá pro drtivou většinu uživatelů velký smysl. Půjčili jsme si proto celkem celkem sedm levných paměťových kitů s celkovou kapacitou 8 GB a zjistili, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Vyplatí se nekoukat jen na cenu, ale připlatit si?
http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/22266-velky-srovnavaci-test-levnych-ddr3-pameti-s-kapacitou-8-gb
 
TomR
2012-04-23 23:31:50+02
príspevok od: Falconer
Cena je 350 € a zdroj tam je 500W . Takze aspon 8 GB RAM a este jeden hdd vravite?
500W neznamena ze to da 500W jsou zdroje znackove a neznackovem, bohuzel mi chybi ten prehled znacek, pokud by to bylo z nejakych solidnich komponent rekl bych ze cena i ujde, ty RAM nemusite dokupovat hned ale garantuju ze v kombinaci Windows 7 , Photoshop CS5 a 4GB RAM velmi brzo uvidite hlasku o nedostatecne pameti, zvlast pokud budete delat s vrstvama do toho pusteny internetovy prohlizec, hudba, atd...
 
Falconer
2012-04-23 23:32:11+02
príspevok od: viking81
nenapisal si cenu a co od toho ocakavas....ale osobne by som uprednostnil takt jadra pred poctom jadier....to znamena ze mozno radsej len dvoj jadro ale na 3,4 napr ako 4-jadro na 3 GHz...kedze pri uprave ti akakolvek operacia aj tak bude bezat len na jednom jadre predpokladam....co sa pamete tyka...4 Gb by mali stacit...8 by ale bola istota...urcite by som ale volil pamete s co najvyssou mozno frekvenciou a lepsim taktom....t.j. aspon 1600 MHz a vyssie...hdd aspon dva....na jednom nech ti bezi windows a na druhom budes mat data ...o grafiku sa neboj...na upravu fotiek ti bude stacit aj ta integrovana....ale nenapisal si to najpodstatnejsie....aka doska je tam...ale predpokladam ze na nej sa setrilo...a ta je zaklad... p.s.lepsia zostava so samostanou grafikou....rychlejsou ramkou....vacsim hdd....lepsou doskou a len o chlp slabsim CPU (2x3,3 GHz Intel i3) sa da poskladat za 400 eur....to len aby si bol v obraze
Dakujem taketo nieco som potreboval pocut asi si ho poskladam sam ako som planoval dik
 
lacikam
2012-04-23 23:35:50+02
Môj tip - Ak je možné tú zostavu škálovať, pýtaj si namiesto 500GB mechanického disku - SSD disk. Možno i 128GB by postačil, zároveň si kúp disk na zálohovanie, taký 1TB/2TB (cca 100E, WD?)Tam budeš môcť ukladať zdrojové a hotové súbory.
 
Marcel Rebro
2012-04-23 23:40:29+02
príspevok od: Falconer
Otazku som dal ci je tato zostava postacujuca na UPRAVU FOTOGRAFII. photoshop cs5.
je
 
wlad
2012-04-23 23:41:38+02
príspevok od: lacikam
Môj tip - Ak je možné tú zostavu škálovať, pýtaj si namiesto 500GB mechanického disku - SSD disk. Možno i 128GB by postačil, zároveň si kúp disk na zálohovanie, taký 1TB/2TB (cca 100E, WD?)Tam budeš môcť ukladať zdrojové a hotové súbory.
uvedomujes si 128GB SSD disk stoji takmer POLOVICU (160eur) tej ceny co chce dat za cely komp (350eur) ?
SSD ani 10k rpm disk pri takom rozpocte nehrozi - najlepsie co moze kupit je WD black edition.
 
Falconer
2012-04-23 23:42:13+02
príspevok od: TomR
500W neznamena ze to da 500W jsou zdroje znackove a neznackovem, bohuzel mi chybi ten prehled znacek, pokud by to bylo z nejakych solidnich komponent rekl bych ze cena i ujde, ty RAM nemusite dokupovat hned ale garantuju ze v kombinaci Windows 7 , Photoshop CS5 a 4GB RAM velmi brzo uvidite hlasku o nedostatecne pameti, zvlast pokud budete delat s vrstvama do toho pusteny internetovy prohlizec, hudba, atd...
Ved to ze parametre napisane su ale znacky komponentov nie a to ma mrzi a po kupe pc budem trpnut ze co sa pokazi prve!!
 
lacikam
2012-04-23 23:44:50+02
V konvenčných PC je práve kvôli mechanickému disku a práci, ktorú vykonáva - práve ten najpomalšou časťou PC. Zbytočne sa budeš hnať za frekvenciami, jadrami, taktami a veľkosťou RAM, ak to bude brzdiť čítanie a zápis, seek a podobné mechanické radosti. Inak Procesor som pozeral má dosť vysoké TDP, to chladiť bude radosť tiež - aký je tam chladič? Myslel som, že éra horúcich procesorov je preč a štandard u Intelu (ruka v ruke s najnovšími výrobnými procesmi) je tých 65W. "Kukám, že ňe!"
 
TomR
2012-04-23 23:45:42+02
príspevok od: wlad
uvedomujes si 128GB SSD disk stoji takmer POLOVICU (160eur) tej ceny co chce dat za cely komp (350eur) ?
SSD ani 10k rpm disk pri takom rozpocte nehrozi - najlepsie co moze kupit je WD black edition.
navic v kombinaci s Windows + zapnutym swapem je SSD disk smrtici volba, windows swapuji dost casto bezduvodne i kdyz maji dostatek volneho mista v RAM na coz neni SSD disk moc pripraven
 
Strana 1 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()