Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Stolny pc na upravu fotografii

Falconer
Falconer 2012-04-23 22:58:34+02
Ahojte mam moznost si kupit tuto zostavu:
CPU:
* Intel i5 2320 2nd generation processor. 4
cores running at 3.0Ghz.
MEMORY:
* 4GB DDR3 1333Mhz Memory.
HARD DRIVE:
* 500GB Serial ATA II Hard Drive.
CD & DVD RE-WRITER:
* DVD Read Speeds of 16x and write speeds of
22x
* CD Read speeds of 48x and write speeds of
48x
GRAPHICS:
* Onboard integrated Intel HD graphics.
SOUND:
* 5.1 HD CH audio
REAR PORTS:
1 x PS/2 Keyboard
1 x PS/2 Mouse
6 x USB 2.0 Ports
1 x VGA Connector
1 x RJ-45 Port
1 x Line Out Port
1 x Microphone Port

1 x Speaker Port
FRONT PORTS:
2 x USB Ports
1 x Microphone Port
1 x Speaker Port
FUTURE EXPANSION
1 x PCI Express 2.0 x16 Slot
1 x PCI Express 2.0 x1 Slot

Prepacte ak tu nieco taketo je ale nasiel som len jeden prispevok ale je uz rok stary a pocitace idu dopredu kazdy mesiac dakujem
 
Miro Bartánus
2012-04-24 09:38:52+02
Toto je NAJ forum čo sa týka HW naokolo imho:

http://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html?sid=21b83a4eb34dde8a3804c57bfb5c9028

Sú tam rôzne typy zostáv, prispievajú tam odborníci ale pozor aj '"odborníci"'

Tiež som sa pred rokmi zaoberal podrobne všetkými detailami osobne, teraz ma to až tak nebaví, ale preferujem postaviť si PC vlasnoručne, tak si keď potrebujem pozriem tie odporúčané zostavy a upravím podľa mojich potrieb. Naposledy som šiel smerom ULN - ultra low noise a celkom sa mi zadarilo.

Good luck!
 
wlad
2012-04-24 11:01:28+02
príspevok od: viking81
opet suhlas s tymi cenami ale nesuhlas s tym WD....a to koli znacke....kamaratovi odisiel WD po dvoch mesiacoch....mne po dvoch rokoch....vcera mi moj WD disk ako tak zachranil len low level format co tam bolo tolko chybnych sektorov.....a to odisiel zo dna na den preto sa znacke WD vyhnem uz oblukom mam este nastastie druhy HDD samsung a aj externac mam samsung.....ma raz tolko hodin natocenych a pracuje bez chyby....
no vidis, a mne odisiel Seagate po roku a WD diskov mam 5 a so ziadnym zatial neboli problemy.
Keby tie disky boli take poruchove, asi by vyrobca na ne nedaval 5 rocnu zaruku (wd caviar black).
 
wlad
2012-04-24 11:09:18+02
príspevok od: viking81
suhlas....cital som o tom....ze SSD tak ako flaska ma obmedzeny pocet zapisov na jednu bunku....a ttym padom ho ako systemovy HDD neodporucaju...lebo moze rychlo odist...
tym trpeli prve generacia par rokov dozadu. Dnes su kontrolery inteligentne, je tu TRIM a vyrobcovia zvysili nevyuzivanu kapacitu diskov, zacali dokonca komprimovat data pred ulozenim atd:

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-520-sandforce-review-benchmark,3124-11.html

Intel dava 5 rokov zaruku na SSD disky. Ak to vydrzi tak dlho, boli to pre mna dobre investovane peniaze. Ak nie, dostanem novy disk - tj win-win
 
viking81
2012-04-24 11:14:27+02
príspevok od: wlad
no vidis, a mne odisiel Seagate po roku a WD diskov mam 5 a so ziadnym zatial neboli problemy.
Keby tie disky boli take poruchove, asi by vyrobca na ne nedaval 5 rocnu zaruku (wd caviar black).
kazdy ma stastie na inu znacku ja ostanem verny samsungom...aj ked si myslim ze creva im vyraba niekto iny
 
viking81
2012-04-24 11:16:12+02
príspevok od: wlad
tym trpeli prve generacia par rokov dozadu. Dnes su kontrolery inteligentne, je tu TRIM a vyrobcovia zvysili nevyuzivanu kapacitu diskov, zacali dokonca komprimovat data pred ulozenim atd:

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-520-sandforce-review-benchmark,3124-11.html

Intel dava 5 rokov zaruku na SSD disky. Ak to vydrzi tak dlho, boli to pre mna dobre investovane peniaze. Ak nie, dostanem novy disk - tj win-win
pokial by to neodchadzalo tak by to bolo skvele a rozhodne je to buducnost....priatelkyn otec ma notebook s SSD diskom a taku tychlost som nevidel....nemam najpomalsiu zostavu ale ked kliknem na word tak nabieha 2-3 sekundy....na tom SSD disku to bola snad pol sekunda....neuveritelne nieco
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-04-24 11:25:56+02
Ahoj, lepšie sa to rieši cez správu, takže keď chceš poradiť, napíš mi cenu, do ktorej sa to má zmestiť. Ak by si chcel môžem ti zostavu aj zložiť, no iba z komponentov z maloobchodu, vo firme už nie som.
 
Filip Bucher
2012-04-24 11:26:12+02
príspevok od: viking81
ano...viac jadier je lepsie...ale ak idu na rovnakej frekvencii...preto som pisal ze pri rovnakej cene by som uprednostnil menej jadier na vyssej frekvencii ako viac jadier na nizsej....to ze mas nejake veci otvorene popri tom vobec nevadi....firefox pri beznom prezerani webu bere minimum z vytazenia CPU....a pokial nic nerobi v lightroome tak na tu operaciu v photoshope sa budu sustredit obe jadra s vyssou frekvenciou...cize by to malo byt rychlejsie....s ramkou suhlasim...cim viac tym lepsie...mne osobne bohate stacia 4Gb....nedostal som sa do stavu ze by mi niekedy pri uprave fotiek vypisalo nedostatok pamete....osobne ale uprednostnujem vyssi takt pameti...a samozrejme znackove....kingstone...corsair alebo nieco podobne....na HDD a VGA sme sa zhodli a co sa tyka dosky.....nevravim aby si tam daval dosku za 150 eur....mal som na mysli nejaky gigabyt s P67 chipsetom...USB 3.0 sata III a s cenou okolo 80 eur....to nie je nic na com by si musel honit ego....a myslim ze je to velmi dobry zaklad....so zdrojom musim suhlasit...len je to otazjka penazi....lepsi znackovy zdroj 35-40 eur, tak ako pises....+ potrebuje bednicku...a hentak kupi bednicku aj so zdrojom za 25 eur.....takze ide o to aky ma rozpocet
skor som sa snazil doplnat tvoje informacie.... lebo nie uplne si mu to vysvetlil...
jedine co sa nezhodneme je teda CPU... stale si trvam natom ze stvor jadro
teraz co sa tyka RAMky... toto patri aj pre Le_chucka ktory hovori ze DISKY su drahe preto sa na nich neda setrit...
Tak dôvod preco som dal len jeden disk je prave to ze su drahe... a radsej by som to riesil vedsiou Ramkou, vypnut vo windowse uplne SWAP a v Photoshope pridelit dostatok RAMKY... tym sa eliminuje potreba rychleho respektive viacerych diskov, a zvysia naroky na kapacitu RAM.
Co sa tika rychlosti Ramiek neberem ti... ale jediny vyrazny rozdiel a to max 20% vidim pri komprimovani TIFFka cez ZIP... co z trojhodinovej roboty usetri 3s, inak pri beznych operaciach je to mozno 1% realne pri praci to neuvidi... radsej by som riesil potom rychlejsie casovanie ramiek... ako samotnu frekvenciu.
 
viking81
2012-04-24 11:33:13+02
príspevok od: Filip Bucher
skor som sa snazil doplnat tvoje informacie.... lebo nie uplne si mu to vysvetlil...
jedine co sa nezhodneme je teda CPU... stale si trvam natom ze stvor jadro
teraz co sa tyka RAMky... toto patri aj pre Le_chucka ktory hovori ze DISKY su drahe preto sa na nich neda setrit...
Tak dôvod preco som dal len jeden disk je prave to ze su drahe... a radsej by som to riesil vedsiou Ramkou, vypnut vo windowse uplne SWAP a v Photoshope pridelit dostatok RAMKY... tym sa eliminuje potreba rychleho respektive viacerych diskov, a zvysia naroky na kapacitu RAM.
Co sa tika rychlosti Ramiek neberem ti... ale jediny vyrazny rozdiel a to max 20% vidim pri komprimovani TIFFka cez ZIP... co z trojhodinovej roboty usetri 3s, inak pri beznych operaciach je to mozno 1% realne pri praci to neuvidi... radsej by som riesil potom rychlejsie casovanie ramiek... ako samotnu frekvenciu.
no to asi nezhodneme ja som za rychlejsie dvojjadro s tymi ramkami mas pravdu....aj s tym lepsim casovanim....ked si vyberam pamet tak sa snazim dat co najvyssiu frekvenciu s co najnizsim casovanim....viem ze realny rozdiel je v milisekundach a pri dlhych operaciach v sekundach...ale pre lepsi pocit davam taketo ramky....mne osobne stacia momentalne 4Gb....preto som odporucal 4Gb s tym ze by mu to malo stacit v ramci financnych moznosti...ak by bol priestor na narast ceny....tak rozhodne 8Gb....rozdiel tam bude snad 20-25 eur....
 
Ferdo
2012-04-24 11:53:55+02
Mne osobne bolo 4GB malo pri sucasne pustenom PS, LR a internetovom prehliadaci... pocitac velmi rad swapoval (win7), po dokupeni dalsich 4GB mam pokoj a cely PC ide rychlo a disk skoro vobec nepocujem pracovat. Doplatok za 2x4GB kit je oproti 2x2GB len okolo 12-15 EUR co si myslim ze stoji za to.
 
Falconer
2012-04-24 12:31:45+02
príspevok od: Filip Bucher
to je práve rada ktorú si nepotreboval.
To prečo je na úpravu fotiek lepšie dvoj jadro je preto že Adobe rozkladá spracovanie RAW len medzy dve jadrá(prečo to tak je nikto nevie). Ale predstav si že maš otvorený firefox, lightroom, a ešte aj photoshop, možno dotoho niake dalšie aplikácie, a 4jadro sa ti bude hodiť...
4GB hovorí že by malo stačiť, v podstate ano na úpravu fotiek by ti stačilo (mne odišla teraz rámka jedna a upravujem fotky s 2GB ked prepínam medzy lightroom a klasickým Photoshopom tak musím vždy jeden z nich vypnúť a da sa aj s 2GB). Ale na pohodlnú úpravu vzhľadom na rozdiel v cene by som zobral 8GB na tvojom mieste. Ale určite nie s vysokým taktom. taktovať nebudeš a to že Rámka ma menší takt neznamená že ti skorej odíde alebo že je nekvalitná.
Co sa týka HDD... sttým súhlasím dva, no neviem či ti nato vystačia eura.
grafika stačí integrovaná súhlasim(o akcelerácí sa nedá rozprávať v tejto cenovej kategórii).
Zakladná doska je základ to má pravdu odtoho je aj ten názov. Ale kludne nanej možeš šetriť. Neviem aká tam je ale sú aj lacné a dobré kúsky. Ja som mal 5 rokov low-endovu základku a s nataktovaným pc o 40% som nemal problém ešte dnes by šla(ta doska.). Drahšie dosky sa kupujú len ked potrebujes nieco navyse... napr... podporu 16GB resp. 32GB RAM, potrebujes taktovat, potrebujes vela USB, potrebujes si brnkat na ego, mas priesvitne plexi naboku skrinky tak nech to niako vyzera, a plno dalších droností(restart priamo na doske, atd atd atd). Ak si nepotrebuješ za niečo priplatiť bol by si blázon keby si si platil za niečo čo nevyužiješ. Zdroj hociaky low-end ale znackovy! ti bude stačiť. kedže tam nebudeš mať ani grafiku, tak odber bude tak malý že straty nebudu velké. A trošku keby si priplatil tak sa da fakt zohnať ovela lepšia zostava.
Dakujem pekne. Rozpočet moze byt kludne aj do tych 450 ečok. Idem mrknut este na nieco ine ale aspon viem co mam hladat a hlavne tie parametre . Vrela vdaka !!
 
Falconer
2012-04-24 12:47:33+02
príspevok od: Filip Bucher
CPU: Intel Core i5 2400 3.1GHz 171€
RAM: CORSAIR DDR3 2x4096MB 1333MHz 38,28€
HDD: HDD podla oblubenosti znacky. kup jeden 500GB a o rok kupis 2TB (70€)
MB: ASROCK H67-M 66,6€
ZDROJ: Zdroj Fortron HEXA 500W HE-500 40,20€

SPOLU: 386,68€

a grafika ?
 
steve2211
2012-04-24 13:06:28+02
príspevok od: Falconer
a grafika ?
Grafika je integrovaná na doskem, tak ako si mal v Tvojom , čo si si pozeral. Z mojich skúseností by som Ti doporučil ale trochu zmenu. Zdroj Ti v tejto zostave (ale aj na upgrade neskôr) bohate stačí 400W HEXA Forton. Ušetríš cca 10,- + je tichší. A pridaj si peniaze k základnej doske.
Vybral by som si Gigabyte H67MA USB3 B3 - cca 80,- EUR. (najlepšie skúsenosti čo do porúch, resp. reklamácií.
 
Falconer
2012-04-24 13:26:30+02
príspevok od: steve2211
Grafika je integrovaná na doskem, tak ako si mal v Tvojom , čo si si pozeral. Z mojich skúseností by som Ti doporučil ale trochu zmenu. Zdroj Ti v tejto zostave (ale aj na upgrade neskôr) bohate stačí 400W HEXA Forton. Ušetríš cca 10,- + je tichší. A pridaj si peniaze k základnej doske.
Vybral by som si Gigabyte H67MA USB3 B3 - cca 80,- EUR. (najlepšie skúsenosti čo do porúch, resp. reklamácií.
Dakujem za postreh snad nieco poskladam.Ale jedno viem ze celu zostavu naraz nebudem kupovat
 
viking81
2012-04-24 14:01:15+02
príspevok od: steve2211
Grafika je integrovaná na doskem, tak ako si mal v Tvojom , čo si si pozeral. Z mojich skúseností by som Ti doporučil ale trochu zmenu. Zdroj Ti v tejto zostave (ale aj na upgrade neskôr) bohate stačí 400W HEXA Forton. Ušetríš cca 10,- + je tichší. A pridaj si peniaze k základnej doske.
Vybral by som si Gigabyte H67MA USB3 B3 - cca 80,- EUR. (najlepšie skúsenosti čo do porúch, resp. reklamácií.
a co gigabyte P67 ?
 
steve2211
2012-04-24 15:48:37+02
príspevok od: viking81
a co gigabyte P67 ?
Mohlo by byť. Samozrejme. Ja som čisto pozrel len na chipset, ktorý vybral snap. Ty a aj Ja rozmýšlaš inak ako Falconer. Momentálne hľadá čo najefektívnejšie riešenie pomer cena/výkon s tým, že si upgradne neskôr. Na P67 by musel kupovať hneď aj grafiku a tomu sa chce momentálne vyhnúť, čo som pochopil. Grafika mu pomôže, ale ak dá dobrý základ, nie je to memontálne nevyhnutnosť, ak má svoj rozpočet. Ale súhlasím s P67 ak sú peniaze. Taktácia ramiek je inde a kúpil by som rýchlejšie atď. atď..
 
viking81
2012-04-24 15:51:34+02
príspevok od: steve2211
Mohlo by byť. Samozrejme. Ja som čisto pozrel len na chipset, ktorý vybral snap. Ty a aj Ja rozmýšlaš inak ako Falconer. Momentálne hľadá čo najefektívnejšie riešenie pomer cena/výkon s tým, že si upgradne neskôr. Na P67 by musel kupovať hneď aj grafiku a tomu sa chce momentálne vyhnúť, čo som pochopil. Grafika mu pomôže, ale ak dá dobrý základ, nie je to memontálne nevyhnutnosť, ak má svoj rozpočet. Ale súhlasím s P67 ak sú peniaze. Taktácia ramiek je inde a kúpil by som rýchlejšie atď. atď..
to som sa uz skor sukromne pytal...bo budem na takej zostave skladat ted jeden komp...tak to len tak btw ale so vsetkym co si napisal suhlasim
 
Falconer
2012-04-24 18:16:41+02
Dakujem vsetkym za ochotu a cas !!! Snad si nieco vyberiem
 
lacikam
2012-04-24 18:23:59+02
- len pre ujasnenie, spomína sa tu "grafická na doske"? (akože integrovaná) - s procesormi Intel i3, i5 - je grafická karta integrovaná priamo v procesore. Nie na doske.
 
Misoo79
2012-04-24 18:26:42+02
Vidím, že to tu už aj tak prechádza do OT, takže pridám svoju otázku aj ja.

Taktiež sa chystám skladať pc, no okrem úpravy fotiek bude musieť zvládať aj (a hlavne) hry Síce je to fotografické fórum, ale vidím, že sa vyznáte. Zbežne mám predstavu asi takú, že 8gb ram, intel i5 2500k, disk 500gb-1TB (na tom mi až tak nezáleží, fotky atď zálohujem na dvd a čo mi netreba to vymazávam). Otázka ostáva aká bude zákl. doska a grafika. Pozerám, hľadám, zisťujem čo sa dá, ale aj tak stále neviem vyšpekulovať nič rozumné a neviem, kde sa dá ušetriť. Cenový strop je cca 500€.
 
viking81
2012-04-24 20:43:14+02
príspevok od: Misoo79
Vidím, že to tu už aj tak prechádza do OT, takže pridám svoju otázku aj ja.

Taktiež sa chystám skladať pc, no okrem úpravy fotiek bude musieť zvládať aj (a hlavne) hry Síce je to fotografické fórum, ale vidím, že sa vyznáte. Zbežne mám predstavu asi takú, že 8gb ram, intel i5 2500k, disk 500gb-1TB (na tom mi až tak nezáleží, fotky atď zálohujem na dvd a čo mi netreba to vymazávam). Otázka ostáva aká bude zákl. doska a grafika. Pozerám, hľadám, zisťujem čo sa dá, ale aj tak stále neviem vyšpekulovať nič rozumné a neviem, kde sa dá ušetriť. Cenový strop je cca 500€.
ja mam geforce gt240 tusim....stala asi 80 eur ci kolko a taha mi to vsetky hry ktore vylezu takze akakolvek sucasna karta okolo 80 EUR by ti mohla stacit...
 
Strana 3 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()