Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Stolny pc na upravu fotografii

Falconer
Falconer 2012-04-23 22:58:34+02
Ahojte mam moznost si kupit tuto zostavu:
CPU:
* Intel i5 2320 2nd generation processor. 4
cores running at 3.0Ghz.
MEMORY:
* 4GB DDR3 1333Mhz Memory.
HARD DRIVE:
* 500GB Serial ATA II Hard Drive.
CD & DVD RE-WRITER:
* DVD Read Speeds of 16x and write speeds of
22x
* CD Read speeds of 48x and write speeds of
48x
GRAPHICS:
* Onboard integrated Intel HD graphics.
SOUND:
* 5.1 HD CH audio
REAR PORTS:
1 x PS/2 Keyboard
1 x PS/2 Mouse
6 x USB 2.0 Ports
1 x VGA Connector
1 x RJ-45 Port
1 x Line Out Port
1 x Microphone Port

1 x Speaker Port
FRONT PORTS:
2 x USB Ports
1 x Microphone Port
1 x Speaker Port
FUTURE EXPANSION
1 x PCI Express 2.0 x16 Slot
1 x PCI Express 2.0 x1 Slot

Prepacte ak tu nieco taketo je ale nasiel som len jeden prispevok ale je uz rok stary a pocitace idu dopredu kazdy mesiac dakujem
 
lacikam
2012-04-23 23:52:50+02
príspevok od: wlad
uvedomujes si 128GB SSD disk stoji takmer POLOVICU (160eur) tej ceny co chce dat za cely komp (350eur) ?
SSD ani 10k rpm disk pri takom rozpocte nehrozi - najlepsie co moze kupit je WD black edition.
ah, áno - vlastne pravda. AK je balík takto.. Ale zase tá 500vka bude stáť tak polovicu toho SSDčka - to za ten príplatok stojí. Vážne, dnes už treba zvážiť aspoň pri skladaní PC - kúp SSD disku. Dokonca je možné vydať sa aj opačným smerom - hoci práve rýchlosť poklesne, získaš ticho.. Namiesto 3,5" disku dať NTBK 2,5" disk. Niekde som o tom zachytil článok, do budúcnosti sa chystá (hlavne z marketingových dôvodov) ústup 3,5" HDD a do PC pôjdu 2,5". Ekológia si tiež polepší. Kto bude chcieť rýchlosť, pôjde do SSD.
 
Falconer
2012-04-23 23:56:47+02
príspevok od: lacikam
V konvenčných PC je práve kvôli mechanickému disku a práci, ktorú vykonáva - práve ten najpomalšou časťou PC. Zbytočne sa budeš hnať za frekvenciami, jadrami, taktami a veľkosťou RAM, ak to bude brzdiť čítanie a zápis, seek a podobné mechanické radosti. Inak Procesor som pozeral má dosť vysoké TDP, to chladiť bude radosť tiež - aký je tam chladič? Myslel som, že éra horúcich procesorov je preč a štandard u Intelu (ruka v ruke s najnovšími výrobnými procesmi) je tých 65W. "Kukám, že ňe!"
Nieje tam napisane nic len to co som napisal ziadna znacka chladica, ramky nic ken parametre
 
TomR
2012-04-23 23:56:52+02
príspevok od: lacikam
V konvenčných PC je práve kvôli mechanickému disku a práci, ktorú vykonáva - práve ten najpomalšou časťou PC. Zbytočne sa budeš hnať za frekvenciami, jadrami, taktami a veľkosťou RAM, ak to bude brzdiť čítanie a zápis, seek a podobné mechanické radosti. Inak Procesor som pozeral má dosť vysoké TDP, to chladiť bude radosť tiež - aký je tam chladič? Myslel som, že éra horúcich procesorov je preč a štandard u Intelu (ruka v ruke s najnovšími výrobnými procesmi) je tých 65W. "Kukám, že ňe!"
ono to neni o honeni za krekvencemi atd... dost lidi zapomina na to ze nejvetsi brzda v PC jsou samotne Windows, provozuji v mem PC Q6600, 8GB RAM, 2x systemovy 500GB HDD nezavisle Windows 7 a Linux (Ubuntu mnou lehce upravene) , po nastartovani Windows okamzite v tom bezednem zroutu zmizu 1GB RAM po chvili surfovani a 5ti otevrenych zalozkach jsem na 3GB RAM pri praci v Photoshopu si odejdu udelat kafe a i po 10ti minutach co jsem pryc pocitac stale zurive hrabe na HDD, v Linuxu je situace jina po nastartovani si system veme okolo 150MB RAM, pri serfovani se nedostanu vice jak 500MB RAM, a i v Photoshopu bych si vystacil s tema 4GB RAM, HDD ma naprosto klidny chod, zadne zurive swapovani se nekona jako u Windows, je to jen druha strana pohledu ja moc dobre to taky muze fungovat, buhuzel v Linuxu mam zase problemy s Lightroomem, ktery nefunguje korektne
 
wlad
2012-04-24 00:02:30+02
príspevok od: lacikam
ah, áno - vlastne pravda. AK je balík takto.. Ale zase tá 500vka bude stáť tak polovicu toho SSDčka - to za ten príplatok stojí. Vážne, dnes už treba zvážiť aspoň pri skladaní PC - kúp SSD disku. Dokonca je možné vydať sa aj opačným smerom - hoci práve rýchlosť poklesne, získaš ticho.. Namiesto 3,5" disku dať NTBK 2,5" disk. Niekde som o tom zachytil článok, do budúcnosti sa chystá (hlavne z marketingových dôvodov) ústup 3,5" HDD a do PC pôjdu 2,5". Ekológia si tiež polepší. Kto bude chcieť rýchlosť, pôjde do SSD.
SSD su podla mna vhodne len na prevadzkovanie OS - tam sa ich rychlost naplno prejavi a tych 30GB staci kazdemu OS s beznymi aplikaciami. Na ukladanie dat su ale absolutne nevhodne, pretoze cena za megabajt je niekolkonasobne vyssia ako pri klasickych diskoch. Idealne je teda spustat OS a aplikacie z SSD pripadne z 10k rpm disku, a data drzat na pomalom klasickom (a lacnom) disku.

 
lacikam
2012-04-24 00:08:24+02
- vravíš z vlastnej skúsenosti? Ja nemám žiadnu (zatiaľ), ale som optimista. Nové radiče, výsledky testov, možnosť update firmware, možnosť vypnúť swap ma ale nechávajú v optimizme.. Zbytočne?
 
wlad
2012-04-24 00:09:45+02
príspevok od: TomR
ono to neni o honeni za krekvencemi atd... dost lidi zapomina na to ze nejvetsi brzda v PC jsou samotne Windows, provozuji v mem PC Q6600, 8GB RAM, 2x systemovy 500GB HDD nezavisle Windows 7 a Linux (Ubuntu mnou lehce upravene) , po nastartovani Windows okamzite v tom bezednem zroutu zmizu 1GB RAM po chvili surfovani a 5ti otevrenych zalozkach jsem na 3GB RAM pri praci v Photoshopu si odejdu udelat kafe a i po 10ti minutach co jsem pryc pocitac stale zurive hrabe na HDD, v Linuxu je situace jina po nastartovani si system veme okolo 150MB RAM, pri serfovani se nedostanu vice jak 500MB RAM, a i v Photoshopu bych si vystacil s tema 4GB RAM, HDD ma naprosto klidny chod, zadne zurive swapovani se nekona jako u Windows, je to jen druha strana pohledu ja moc dobre to taky muze fungovat, buhuzel v Linuxu mam zase problemy s Lightroomem, ktery nefunguje korektne
v Linuxe nemas Photoshop

Ale opatrne s tou RAMkou vo windoozoch - to co je v stave "standby" je pamet sice vyuzivana, ale windoozy do nej natiahli najcastejsie pouzivane subory aby v pripade spustenia oblubenej aplikacie nemuseli vsetko hladat v realnom case na disku. Je to technologia Superfetch:
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista_I/O_technologies#SuperFetch

a je to vyborna vec. To len windoozy optimalne vyuzivaju pamet, ktora by bola inak nevyuzita. A v pripade ze potrebujes s touto pametou pracovat, windoozy ju automaticky uvolnia pre tvoje potreby.
 
lacikam
2012-04-24 00:11:11+02
OK, ako to tak čítam - odbočil som ÚPLNE z témy. Beriem späť - akoby som tu nič nebol písal, nejde mi o to presadzovať svoj názor. Hlavne v klídku.
 
Falconer
2012-04-24 00:12:38+02
príspevok od: lacikam
V konvenčných PC je práve kvôli mechanickému disku a práci, ktorú vykonáva - práve ten najpomalšou časťou PC. Zbytočne sa budeš hnať za frekvenciami, jadrami, taktami a veľkosťou RAM, ak to bude brzdiť čítanie a zápis, seek a podobné mechanické radosti. Inak Procesor som pozeral má dosť vysoké TDP, to chladiť bude radosť tiež - aký je tam chladič? Myslel som, že éra horúcich procesorov je preč a štandard u Intelu (ruka v ruke s najnovšími výrobnými procesmi) je tých 65W. "Kukám, že ňe!"
O chladici a inych komponentoch nieje ani ťuk preto sa radsej informujem ze co ako kde kedy a za kolko no aj tak dik
 
wlad
2012-04-24 00:21:22+02
príspevok od: lacikam
- vravíš z vlastnej skúsenosti? Ja nemám žiadnu (zatiaľ), ale som optimista. Nové radiče, výsledky testov, možnosť update firmware, možnosť vypnúť swap ma ale nechávajú v optimizme.. Zbytočne?
Na jednom SSD disku mam windooze 7, na druhom Linux. Rychlost oproti klasickym diskom je absolutne neporovnatelna. Ale kedze su stale take drahe, oplati sa ich davat len tam, kde tu rychlost vyuzijes - co je podla mna hlavne prevadzka OS. Intel dava 5 rocnu zaruku a pokial nebudes mat ten disk stale totalne zaplneny (cim znemoznis wear-leveling), myslim ze tych 5 rokov to bez problemov vydrzi. Viac od toho ani neocakavam.
 
viking81
2012-04-24 07:18:08+02
príspevok od: wlad
nesuhlasim

4GB je na upravu fotiek nepouzitelne. Otvori 3 RAWy a komp bude 5 minut swapovat. Ramka je dnes zadarmo, takze 8GB je rozumne minimum.
A nesuhlasim ani s taktom RAMky - rozdiel medzi 1066Mhz a 1600Mhz spozna asi v 3 frameoch za sekundu v nejakej narocnej 3D hre. Pri uprave fotiek ho bude zdrzovat disk a nie RAMka, tam ziaden rozdiel v rychlosti neuvidi. Navyse vsetky radice su specifikovane na 1066Mhz resp 1333Mhz, takze prevadzkovanie 1600Mhz pameti znamena pretaktovavanie - co so sebou nesie zvysene napetie a zahrievanie a nejake (aj ked minimalne ale predsa) riziko poskodenia komponentov.
jasne ze je lepsie mat 8Gb....ale neviem co otvarate vy v photoshope....ale ja si na 4Gb otvorim naraz 20 fotiek a nema s tym pocitac najmensi problem...a tiez suhlas ze najvacsi brzdic je HDD....ale pochybujem ze bude mat peniaze na SSD disk ktory jediny by pomohol....alebo na nejakeho 10000 otackoveho raptora
 
viking81
2012-04-24 07:25:42+02
príspevok od: TomR
jit na 2 jadro misto 4? a je pravda ze usetri celych 20 € a ziska tak celych 40Mhz v zakladnim taktu protoze nezbyde nez jit do i3 2125/2130

4GB staci na praci v Photoshope v kombinace s W7 a dnesnima Mpixelama v RAW, asi neznate praci s vstvama

1600MHz RAM ktere nepodporuje i3 ani I5?

integrovana grafika nepodporuje akceleraci v Photoshope

SATA 3 vs SATA 2 a USB 2.0 a USB 3.0 je na honeni ega na nic jineho, jsou to zbytecne vyhozene penize
pri priblizne rovnakej cene za CPU by som zvolil menej jadier na vyssej frekvencii ako viac jadiet na nizsej.....tolko moj nazor....idel co najviac jadier na co najvacsej frekvencii.....pracu s vrstvami poznam....a este ani raz sa mi nestalo ze by mi na W7 so 4 Gb vypisalo nedostatok pamete.....zaujimave ze dosky pre i3 a i5 tie 1600MHz podporuju....a dokonca aj 1866 a vyssie....beriem ze integrovana grafika nepodporuje akceleraciu....ja som mu odporucal zostavu so samostatnou VGA....ale kebyze ju nema....tak az taka tragedia sa nestane.... a k sata 3 a usb 3....stava sa to standardom...tak preco to pri kupe nemat ked je to neporovnatelne rychlejsie ako verzia 2 ?
 
viking81
2012-04-24 07:27:10+02
príspevok od: TomR
500W neznamena ze to da 500W jsou zdroje znackove a neznackovem, bohuzel mi chybi ten prehled znacek, pokud by to bylo z nejakych solidnich komponent rekl bych ze cena i ujde, ty RAM nemusite dokupovat hned ale garantuju ze v kombinaci Windows 7 , Photoshop CS5 a 4GB RAM velmi brzo uvidite hlasku o nedostatecne pameti, zvlast pokud budete delat s vrstvama do toho pusteny internetovy prohlizec, hudba, atd...
to je blbost....500W zdroj ti da vzdy 500W ! ide o to ale z kolkych watov ti tych 500 da znackovy z 550 napr a neznackovy mozno zo 700.....a znackovy je oproti neznackovemu ovela stabilnejsi....ja osobne mam zdroj corsair 400W a max spokojnost...
 
Filip Bucher
2012-04-24 07:28:03+02
príspevok od: lacikam
V konvenčných PC je práve kvôli mechanickému disku a práci, ktorú vykonáva - práve ten najpomalšou časťou PC. Zbytočne sa budeš hnať za frekvenciami, jadrami, taktami a veľkosťou RAM, ak to bude brzdiť čítanie a zápis, seek a podobné mechanické radosti. Inak Procesor som pozeral má dosť vysoké TDP, to chladiť bude radosť tiež - aký je tam chladič? Myslel som, že éra horúcich procesorov je preč a štandard u Intelu (ruka v ruke s najnovšími výrobnými procesmi) je tých 65W. "Kukám, že ňe!"
na úpravu fotiek potrebuje rýchly disk? ma tam fotku ktorá zo vsetkymi vrstvami nech má dobre aj 300MB tak ju bude zapisovať až celé 4s a to som možno prehnal. Disk určite nebude najslabší článok jeho zostavy.
 
viking81
2012-04-24 07:29:31+02
príspevok od: wlad
uvedomujes si 128GB SSD disk stoji takmer POLOVICU (160eur) tej ceny co chce dat za cely komp (350eur) ?
SSD ani 10k rpm disk pri takom rozpocte nehrozi - najlepsie co moze kupit je WD black edition.
opet suhlas s tymi cenami ale nesuhlas s tym WD....a to koli znacke....kamaratovi odisiel WD po dvoch mesiacoch....mne po dvoch rokoch....vcera mi moj WD disk ako tak zachranil len low level format co tam bolo tolko chybnych sektorov.....a to odisiel zo dna na den preto sa znacke WD vyhnem uz oblukom mam este nastastie druhy HDD samsung a aj externac mam samsung.....ma raz tolko hodin natocenych a pracuje bez chyby....
 
viking81
2012-04-24 07:30:57+02
príspevok od: TomR
navic v kombinaci s Windows + zapnutym swapem je SSD disk smrtici volba, windows swapuji dost casto bezduvodne i kdyz maji dostatek volneho mista v RAM na coz neni SSD disk moc pripraven
suhlas....cital som o tom....ze SSD tak ako flaska ma obmedzeny pocet zapisov na jednu bunku....a ttym padom ho ako systemovy HDD neodporucaju...lebo moze rychlo odist...
 
Filip Bucher
2012-04-24 07:54:22+02
príspevok od: Falconer
Dakujem taketo nieco som potreboval pocut asi si ho poskladam sam ako som planoval dik
to je práve rada ktorú si nepotreboval.
To prečo je na úpravu fotiek lepšie dvoj jadro je preto že Adobe rozkladá spracovanie RAW len medzy dve jadrá(prečo to tak je nikto nevie). Ale predstav si že maš otvorený firefox, lightroom, a ešte aj photoshop, možno dotoho niake dalšie aplikácie, a 4jadro sa ti bude hodiť...
4GB hovorí že by malo stačiť, v podstate ano na úpravu fotiek by ti stačilo (mne odišla teraz rámka jedna a upravujem fotky s 2GB ked prepínam medzy lightroom a klasickým Photoshopom tak musím vždy jeden z nich vypnúť a da sa aj s 2GB). Ale na pohodlnú úpravu vzhľadom na rozdiel v cene by som zobral 8GB na tvojom mieste. Ale určite nie s vysokým taktom. taktovať nebudeš a to že Rámka ma menší takt neznamená že ti skorej odíde alebo že je nekvalitná.
Co sa týka HDD... sttým súhlasím dva, no neviem či ti nato vystačia eura.
grafika stačí integrovaná súhlasim(o akcelerácí sa nedá rozprávať v tejto cenovej kategórii).
Zakladná doska je základ to má pravdu odtoho je aj ten názov. Ale kludne nanej možeš šetriť. Neviem aká tam je ale sú aj lacné a dobré kúsky. Ja som mal 5 rokov low-endovu základku a s nataktovaným pc o 40% som nemal problém ešte dnes by šla(ta doska.). Drahšie dosky sa kupujú len ked potrebujes nieco navyse... napr... podporu 16GB resp. 32GB RAM, potrebujes taktovat, potrebujes vela USB, potrebujes si brnkat na ego, mas priesvitne plexi naboku skrinky tak nech to niako vyzera, a plno dalších droností(restart priamo na doske, atd atd atd). Ak si nepotrebuješ za niečo priplatiť bol by si blázon keby si si platil za niečo čo nevyužiješ. Zdroj hociaky low-end ale znackovy! ti bude stačiť. kedže tam nebudeš mať ani grafiku, tak odber bude tak malý že straty nebudu velké. A trošku keby si priplatil tak sa da fakt zohnať ovela lepšia zostava.
 
Filip Bucher
2012-04-24 08:30:38+02
CPU: Intel Core i5 2400 3.1GHz 171€
RAM: CORSAIR DDR3 2x4096MB 1333MHz 38,28€
HDD: HDD podla oblubenosti znacky. kup jeden 500GB a o rok kupis 2TB (70€)
MB: ASROCK H67-M 66,6€
ZDROJ: Zdroj Fortron HEXA 500W HE-500 40,20€

SPOLU: 386,68€

 
Filip Bucher
2012-04-24 08:32:27+02
zober radsej:
CPU: Intel Core i5 2500 3.3GHz BOX 185€ dal som najprv slabsi nevedel som ci sa zmestim do 400€
 
viking81
2012-04-24 08:42:24+02
príspevok od: Filip Bucher
to je práve rada ktorú si nepotreboval.
To prečo je na úpravu fotiek lepšie dvoj jadro je preto že Adobe rozkladá spracovanie RAW len medzy dve jadrá(prečo to tak je nikto nevie). Ale predstav si že maš otvorený firefox, lightroom, a ešte aj photoshop, možno dotoho niake dalšie aplikácie, a 4jadro sa ti bude hodiť...
4GB hovorí že by malo stačiť, v podstate ano na úpravu fotiek by ti stačilo (mne odišla teraz rámka jedna a upravujem fotky s 2GB ked prepínam medzy lightroom a klasickým Photoshopom tak musím vždy jeden z nich vypnúť a da sa aj s 2GB). Ale na pohodlnú úpravu vzhľadom na rozdiel v cene by som zobral 8GB na tvojom mieste. Ale určite nie s vysokým taktom. taktovať nebudeš a to že Rámka ma menší takt neznamená že ti skorej odíde alebo že je nekvalitná.
Co sa týka HDD... sttým súhlasím dva, no neviem či ti nato vystačia eura.
grafika stačí integrovaná súhlasim(o akcelerácí sa nedá rozprávať v tejto cenovej kategórii).
Zakladná doska je základ to má pravdu odtoho je aj ten názov. Ale kludne nanej možeš šetriť. Neviem aká tam je ale sú aj lacné a dobré kúsky. Ja som mal 5 rokov low-endovu základku a s nataktovaným pc o 40% som nemal problém ešte dnes by šla(ta doska.). Drahšie dosky sa kupujú len ked potrebujes nieco navyse... napr... podporu 16GB resp. 32GB RAM, potrebujes taktovat, potrebujes vela USB, potrebujes si brnkat na ego, mas priesvitne plexi naboku skrinky tak nech to niako vyzera, a plno dalších droností(restart priamo na doske, atd atd atd). Ak si nepotrebuješ za niečo priplatiť bol by si blázon keby si si platil za niečo čo nevyužiješ. Zdroj hociaky low-end ale znackovy! ti bude stačiť. kedže tam nebudeš mať ani grafiku, tak odber bude tak malý že straty nebudu velké. A trošku keby si priplatil tak sa da fakt zohnať ovela lepšia zostava.
ano...viac jadier je lepsie...ale ak idu na rovnakej frekvencii...preto som pisal ze pri rovnakej cene by som uprednostnil menej jadier na vyssej frekvencii ako viac jadier na nizsej....to ze mas nejake veci otvorene popri tom vobec nevadi....firefox pri beznom prezerani webu bere minimum z vytazenia CPU....a pokial nic nerobi v lightroome tak na tu operaciu v photoshope sa budu sustredit obe jadra s vyssou frekvenciou...cize by to malo byt rychlejsie....s ramkou suhlasim...cim viac tym lepsie...mne osobne bohate stacia 4Gb....nedostal som sa do stavu ze by mi niekedy pri uprave fotiek vypisalo nedostatok pamete....osobne ale uprednostnujem vyssi takt pameti...a samozrejme znackove....kingstone...corsair alebo nieco podobne....na HDD a VGA sme sa zhodli a co sa tyka dosky.....nevravim aby si tam daval dosku za 150 eur....mal som na mysli nejaky gigabyt s P67 chipsetom...USB 3.0 sata III a s cenou okolo 80 eur....to nie je nic na com by si musel honit ego....a myslim ze je to velmi dobry zaklad....so zdrojom musim suhlasit...len je to otazjka penazi....lepsi znackovy zdroj 35-40 eur, tak ako pises....+ potrebuje bednicku...a hentak kupi bednicku aj so zdrojom za 25 eur.....takze ide o to aky ma rozpocet
 
Pospo
2012-04-24 08:51:28+02
Disky je posledna vec na ktorej by som setril (hlavne sa to teraz ani velmi neda). Mam zraidovane vyssie spominane 750GB WD Blacky a teda radsej by som vymenil kapacitu, za nejake svizne SSD-cka. Ja tieto kompromisy moc nemam rad.
 
Strana 2 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()