Hore
Fórum » Tlač
 

CISS (Continuous Ink Supply System)

WildSammy
2012-06-25 11:03:23+02
V téme www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/tlac-foto/canon-pixma-pro-1/#cid-58167

sa rozbehla diskusia o CISS, tak som sa rozhodol založiť pre túto tému zvlášť thread. Bude určený pre informácie ohľadom dostupných CISS riešení a prípadnej spokojnosti/nespokojnosti s nimi. Ak niekto túto technológiu používa, nech sem prispeje so svojim názorom. Ak sa niekto o túto technológiu zaujíma, pridal som sem linky, kde zohnať dobré CISS jednotky a atramenty. Ak niekto vie o lepších, tak sem s nimi. CISS je hlavne určený pre veľkokapacitné tlačenie na atramentkách.

Rekapitulacia aj pre inych, co by to zaujimalo..

Dobre CISS jednotky sa daju zohnat tu (mimo SK):
1) www.cityinkexpress.co.uk
2) www.continuousinksupplysystem.com.au
3) www.rihac.com.au
4) www.inksystem.com

a dobry atrament do nich (na SK):
1) www.lomond.sk
2) www.inktec.com/english/ (www.inktec.sk)

Info o CISS jednotkach:
1) www.squidoo.com/continuous-ink-supply-systems

Ebayove jednotky a čínske bulk atramenty by som nedoporučoval kupovať. Epson tlačiarne znášajú CISS lepšie ako Canon, ale ani Canon tlačiarne s tým nemajú žiaden problém ak sa správne nainštaluje. Ja osobne používam CISS v Canon ix6550.
 
keko
2012-06-25 12:26:07+02
CISS sa inak preklada do slovenciny ako SPZR (Spolok Priatelov Zadrbanych Ruk).
Medzi nevyhody (z osobnych skusenosti) patria:
- pravidelne zadrbane ruky
- pravidelne zadrbana tlaciaren z titulu pretecenia farby cez hlavu
- aj tie najanglickesjsie a najnemeckejsie zancky su iba mimimikry cinskej uderky v snahe o ovladnutie svetoveho tlaciarenskeho priemyslu
- nevyhnutnost prace s injekcnou striekackou
- vacsina farby konci vo vylevke v kuchyni
- popri toxicite tychto farieb su ostatne znacky iba lizatka pre deti
- pravidelny nakup tlaciarne
- nepoznam osobne nikoho, kto sa tym zivi a etse stale to pouziva (myslim hlavne hrncekarov, trickarov, siltovkarov a pexesarov - ktori dnes uz asi vsetci pouzivaju konkurencny ricoh s gelovymi farbami)
- absolutne ziadna realna podpora farebneho mnagemntu

Toto nie je hanenie systemu samotneho, je to len male zhrnutie negativ, na ktore sa akosi nedostne v reklamnych materialoch ktorejkolvek CISS.
Preto privitam pozitivne (vo vztahu kl CISS) reakcie a sam si budem ich podstatu osvojovat.
 
WildSammy
2012-06-25 12:36:52+02
s tymi zadrbanymi rukami a okolim suhlasim, ale farba mi este cez hlavu nepretiekla (netreba zdvihat otvoreny zasobnik nad uroven tlaciarne)
 
pally67
2012-06-25 13:15:07+02
príspevok od: WildSammy
s tymi zadrbanymi rukami a okolim suhlasim, ale farba mi este cez hlavu nepretiekla (netreba zdvihat otvoreny zasobnik nad uroven tlaciarne)
 
JOK3R
2012-06-25 13:55:16+02
Ved epson uz predava tlaciarne s velkymi zasobnikmi, tak nejake vyrobky tretich stran s pochybnymi atramentmi by som asi nekupoval...
 
WildSammy
2012-06-25 14:00:04+02
príspevok od: JOK3R
Ved epson uz predava tlaciarne s velkymi zasobnikmi, tak nejake vyrobky tretich stran s pochybnymi atramentmi by som asi nekupoval...
hej, viem o tych tlaciarnach uz davno, len su len A4 a navyse nekompatibilne s MacOS..
 
keko
2012-06-25 14:41:15+02
príspevok od: WildSammy
hej, viem o tych tlaciarnach uz davno, len su len A4 a navyse nekompatibilne s MacOS..
Najvyssi cas prejst na Linux
Ubuntu samo naslo WiFi tlaciaren. Iba keby tie uctovne programy pod to pisali
 
WildSammy
2012-06-25 15:10:19+02
príspevok od: keko
Najvyssi cas prejst na Linux
Ubuntu samo naslo WiFi tlaciaren. Iba keby tie uctovne programy pod to pisali
Ubuntuu nieee, ked tak Linux Mint na desktop sak uctovny program si spustis pod wine alebo pod virtualboxom
 
tartarus
2012-06-25 15:15:33+02
príspevok od: keko
CISS sa inak preklada do slovenciny ako SPZR (Spolok Priatelov Zadrbanych Ruk).
Medzi nevyhody (z osobnych skusenosti) patria:
- pravidelne zadrbane ruky
- pravidelne zadrbana tlaciaren z titulu pretecenia farby cez hlavu
- aj tie najanglickesjsie a najnemeckejsie zancky su iba mimimikry cinskej uderky v snahe o ovladnutie svetoveho tlaciarenskeho priemyslu
- nevyhnutnost prace s injekcnou striekackou
- vacsina farby konci vo vylevke v kuchyni
- popri toxicite tychto farieb su ostatne znacky iba lizatka pre deti
- pravidelny nakup tlaciarne
- nepoznam osobne nikoho, kto sa tym zivi a etse stale to pouziva (myslim hlavne hrncekarov, trickarov, siltovkarov a pexesarov - ktori dnes uz asi vsetci pouzivaju konkurencny ricoh s gelovymi farbami)
- absolutne ziadna realna podpora farebneho mnagemntu

Toto nie je hanenie systemu samotneho, je to len male zhrnutie negativ, na ktore sa akosi nedostne v reklamnych materialoch ktorejkolvek CISS.
Preto privitam pozitivne (vo vztahu kl CISS) reakcie a sam si budem ich podstatu osvojovat.
Používam CISS už skoro dva roky, a nejako nechápem tie "zadrbané ruky". Ale možno robím niečo zle a zatiaľ som vždy nalial farbu do externých zásobníkov bez toho aby skončila aj niekde inde :-P
Striekačky používam raz za čas a aj to len na tlačiarni s sublimačnými atramentami, a to z dôvodu že tieto atramenty trošku viac sedimentujú ako bežné atramentny a musím "pretiahnuť" atrament cez celý systém (robota max na 15 minút raz za 3-4 mesiace). S pretečením atramentu som nemal zatiaľ absolútne žiaden problém, ale možno robím niečo zle :-P. Jediné čo mi niekedy neskutočne pije nervy je že nie je možné z resetovať naraz všetkých 6 farieb. Ja mám pre istotu opačnú skúsenosť s Ricoh a ich gelovkami, mám ich doma dve, jedna prestala, či skôr ani ako nová netlačila červenú, reklamácia a poslali mi druhú bez toho aby pýtali prvú späť, tá ako tak tlačila, ale keď začala takpovediac "poprašovať" celí papier modrou tak skončila tiež v krabici a len mi to zavadzia, ale ako som spomínal vyššie možno robím niečo zle ale o niečom tiež svedčí aj to, že keď minulý rok začal môj dodávateľ vo veľkom ponúkať tie Ricohy, tak ich neskutočne tiež chválil, zásobník na jednu farbu má 30ml(A4) príp.60ml(A3) takže interval resetovania je niekoľko násobne dlhší. Po pol roku je nejako ticho a už to moc nepropaguje, ktovie prečo

Netvrdím že CISS jednotky sú to najlepšie pre tlač s atramentovou tlačiarňou, ale ak sa bavíme o ekonomickej stránke tak nič lacnejšie v uvedenej triede tlače nenájdem. A je jedno či sa bavíme o sublimácii alebo normálnej tlači na papier.
 
tomis.ales
2012-06-25 15:16:51+02
Pre mna je riesenie Epson L800. Uz ho mam v kosiku. A4 mi staci, vacsie dam robit kamaratovi.
 
keko
2012-06-25 15:25:51+02
príspevok od: tartarus
Používam CISS už skoro dva roky, a nejako nechápem tie "zadrbané ruky". Ale možno robím niečo zle a zatiaľ som vždy nalial farbu do externých zásobníkov bez toho aby skončila aj niekde inde :-P
Striekačky používam raz za čas a aj to len na tlačiarni s sublimačnými atramentami, a to z dôvodu že tieto atramenty trošku viac sedimentujú ako bežné atramentny a musím "pretiahnuť" atrament cez celý systém (robota max na 15 minút raz za 3-4 mesiace). S pretečením atramentu som nemal zatiaľ absolútne žiaden problém, ale možno robím niečo zle :-P. Jediné čo mi niekedy neskutočne pije nervy je že nie je možné z resetovať naraz všetkých 6 farieb. Ja mám pre istotu opačnú skúsenosť s Ricoh a ich gelovkami, mám ich doma dve, jedna prestala, či skôr ani ako nová netlačila červenú, reklamácia a poslali mi druhú bez toho aby pýtali prvú späť, tá ako tak tlačila, ale keď začala takpovediac "poprašovať" celí papier modrou tak skončila tiež v krabici a len mi to zavadzia, ale ako som spomínal vyššie možno robím niečo zle ale o niečom tiež svedčí aj to, že keď minulý rok začal môj dodávateľ vo veľkom ponúkať tie Ricohy, tak ich neskutočne tiež chválil, zásobník na jednu farbu má 30ml(A4) príp.60ml(A3) takže interval resetovania je niekoľko násobne dlhší. Po pol roku je nejako ticho a už to moc nepropaguje, ktovie prečo

Netvrdím že CISS jednotky sú to najlepšie pre tlač s atramentovou tlačiarňou, ale ak sa bavíme o ekonomickej stránke tak nič lacnejšie v uvedenej triede tlače nenájdem. A je jedno či sa bavíme o sublimácii alebo normálnej tlači na papier.
Myslis tuto ? http://www.sawgrassink.com/v.php?pg=504
Lebo ta sa neresetuje... Alebo zeby som robil nieco zle ja?
 
WildSammy
2012-06-25 15:27:18+02
a co vravite na Shinko tlaciarne? http://www.shinkoprinter.net/
 
WildSammy
2012-06-25 15:39:46+02
príspevok od: tartarus
Používam CISS už skoro dva roky, a nejako nechápem tie "zadrbané ruky". Ale možno robím niečo zle a zatiaľ som vždy nalial farbu do externých zásobníkov bez toho aby skončila aj niekde inde :-P
Striekačky používam raz za čas a aj to len na tlačiarni s sublimačnými atramentami, a to z dôvodu že tieto atramenty trošku viac sedimentujú ako bežné atramentny a musím "pretiahnuť" atrament cez celý systém (robota max na 15 minút raz za 3-4 mesiace). S pretečením atramentu som nemal zatiaľ absolútne žiaden problém, ale možno robím niečo zle :-P. Jediné čo mi niekedy neskutočne pije nervy je že nie je možné z resetovať naraz všetkých 6 farieb. Ja mám pre istotu opačnú skúsenosť s Ricoh a ich gelovkami, mám ich doma dve, jedna prestala, či skôr ani ako nová netlačila červenú, reklamácia a poslali mi druhú bez toho aby pýtali prvú späť, tá ako tak tlačila, ale keď začala takpovediac "poprašovať" celí papier modrou tak skončila tiež v krabici a len mi to zavadzia, ale ako som spomínal vyššie možno robím niečo zle ale o niečom tiež svedčí aj to, že keď minulý rok začal môj dodávateľ vo veľkom ponúkať tie Ricohy, tak ich neskutočne tiež chválil, zásobník na jednu farbu má 30ml(A4) príp.60ml(A3) takže interval resetovania je niekoľko násobne dlhší. Po pol roku je nejako ticho a už to moc nepropaguje, ktovie prečo

Netvrdím že CISS jednotky sú to najlepšie pre tlač s atramentovou tlačiarňou, ale ak sa bavíme o ekonomickej stránke tak nič lacnejšie v uvedenej triede tlače nenájdem. A je jedno či sa bavíme o sublimácii alebo normálnej tlači na papier.
mna by zaujimalo ako resetujes tie cipy? lebo ja mam autoreset cipy, ale neviem ako funguju
 
keko
2012-06-25 15:51:10+02
príspevok od: WildSammy
a co vravite na Shinko tlaciarne? http://www.shinkoprinter.net/
1 € / 2Ox30 cm ?
 
tadzesi
2012-06-25 15:57:39+02
Kto chce lacno tlacit, tak nech si kupi CISS + sondu na vyrabanie profilov. CISS stoji babku, ale lepsia sonda par stoviek.

Mal som, skusil som, stravil som 2 mesiace kalibrovanim, znicil zopar 10tok foto papierov. Vysledna tlac bola ok, ale nie taka ako pri pouzivani original atramentov. To nespominam CB tlac ktora bola vselijaka, len nie ciernobiela. Dalsia vec je pochybna farbostalost.

Ak planujete CISS ako zdroj peniazkov z lacnej tlace, tak prajem Vam iluzie....

 
WildSammy
2012-06-25 16:01:01+02
príspevok od: keko
1 € / 2Ox30 cm ?
neprepocitaval som to na naklady ale ty si to uz zrejme vypocital
 
tartarus
2012-06-25 16:08:59+02
príspevok od: keko
Myslis tuto ? http://www.sawgrassink.com/v.php?pg=504
Lebo ta sa neresetuje... Alebo zeby som robil nieco zle ja?
Ak kupuješ priamo náplne od sawgrassu, tak nie je čo resetovať. Či už je GX2600, 3300 alebo 7000 tak cartrige sú v podstate rovnaké (2600 a 3300 cca 30ml a 7000 cca 60ml) Ak máš ale dolievacie cartrige, tak k nim je aj reseter Ak sa nepokúšaš resetovať nedopĺňacie cartrige, nerobíš nič zle.
 
keko
2012-06-25 16:52:40+02
príspevok od: tartarus
Ak kupuješ priamo náplne od sawgrassu, tak nie je čo resetovať. Či už je GX2600, 3300 alebo 7000 tak cartrige sú v podstate rovnaké (2600 a 3300 cca 30ml a 7000 cca 60ml) Ak máš ale dolievacie cartrige, tak k nim je aj reseter Ak sa nepokúšaš resetovať nedopĺňacie cartrige, nerobíš nič zle.
No a to je vlastne odpoved. Aj ja som mal CISS na termosublimaciu a myslel som si, ze je to jedina mozna cesta. A potom som objavil u konkurenta - kamarata sawgrass. Az sa cudujem, zko som mohol zit dovtedy s CISS, ked ja ani moj spolocnik sme nikdy nepouzivali a ani nemali v umysle pouzit nahradu alebo lacnejsiu verziu. Nikdy som nepochopil, ze ked niekto pyta za hrncek 9,90 hlada nejaku nahradu. CISS bolo iba z nevedomosti. Dnes, davno po tom, co som vyhodil cely CISS aj s Epson P5O-kou, mam po problemoch. A mozem smelo pozriet zakaznikovi do oci.
Povedz mi, videl si na strankach kohokolvek, co tlaci reklamny slogan: My tlacime nahradami? Nie? To asi preto, ze to proste zakaznik neuprednostnuje. Ba sa tomu vyhyba.
Doma je doma. Preco by som preboha jedol len tie najlepsie potraviny, ked mi staci nahrada z Polska? Alebo Ukrajiny? Alebo eltylenglykolove vino z Rakuska? Toto mi pride ako najlepsia analogia
 
keko
2012-06-25 16:56:02+02
príspevok od: WildSammy
neprepocitaval som to na naklady ale ty si to uz zrejme vypocital
Zrovna z tej stranky: 260 fotografii za 275 USD. Plus nejake postovne, plus DPH a clo
 
WildSammy
2012-06-25 16:58:17+02
príspevok od: keko
No a to je vlastne odpoved. Aj ja som mal CISS na termosublimaciu a myslel som si, ze je to jedina mozna cesta. A potom som objavil u konkurenta - kamarata sawgrass. Az sa cudujem, zko som mohol zit dovtedy s CISS, ked ja ani moj spolocnik sme nikdy nepouzivali a ani nemali v umysle pouzit nahradu alebo lacnejsiu verziu. Nikdy som nepochopil, ze ked niekto pyta za hrncek 9,90 hlada nejaku nahradu. CISS bolo iba z nevedomosti. Dnes, davno po tom, co som vyhodil cely CISS aj s Epson P5O-kou, mam po problemoch. A mozem smelo pozriet zakaznikovi do oci.
Povedz mi, videl si na strankach kohokolvek, co tlaci reklamny slogan: My tlacime nahradami? Nie? To asi preto, ze to proste zakaznik neuprednostnuje. Ba sa tomu vyhyba.
Doma je doma. Preco by som preboha jedol len tie najlepsie potraviny, ked mi staci nahrada z Polska? Alebo Ukrajiny? Alebo eltylenglykolove vino z Rakuska? Toto mi pride ako najlepsia analogia
Cize co odporucas na nizkonakladovu tlac vo vacsich mnozstvach? Najlepsie aj s vacsimi rozmermi ako A4 a aby si pre to nemusel chodit kazdy den do mesta
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()