Hore
Fórum » Tlač
 

CISS (Continuous Ink Supply System)

WildSammy
WildSammy 2012-06-25 11:03:23+02
V téme www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/tlac-foto/canon-pixma-pro-1/#cid-58167

sa rozbehla diskusia o CISS, tak som sa rozhodol založiť pre túto tému zvlášť thread. Bude určený pre informácie ohľadom dostupných CISS riešení a prípadnej spokojnosti/nespokojnosti s nimi. Ak niekto túto technológiu používa, nech sem prispeje so svojim názorom. Ak sa niekto o túto technológiu zaujíma, pridal som sem linky, kde zohnať dobré CISS jednotky a atramenty. Ak niekto vie o lepších, tak sem s nimi. CISS je hlavne určený pre veľkokapacitné tlačenie na atramentkách.

Rekapitulacia aj pre inych, co by to zaujimalo..

Dobre CISS jednotky sa daju zohnat tu (mimo SK):
1) www.cityinkexpress.co.uk
2) www.continuousinksupplysystem.com.au
3) www.rihac.com.au
4) www.inksystem.com

a dobry atrament do nich (na SK):
1) www.lomond.sk
2) www.inktec.com/english/ (www.inktec.sk)

Info o CISS jednotkach:
1) www.squidoo.com/continuous-ink-supply-systems

Ebayove jednotky a čínske bulk atramenty by som nedoporučoval kupovať. Epson tlačiarne znášajú CISS lepšie ako Canon, ale ani Canon tlačiarne s tým nemajú žiaden problém ak sa správne nainštaluje. Ja osobne používam CISS v Canon ix6550.
 
tartarus
2012-06-25 17:08:25+02
príspevok od: keko
No a to je vlastne odpoved. Aj ja som mal CISS na termosublimaciu a myslel som si, ze je to jedina mozna cesta. A potom som objavil u konkurenta - kamarata sawgrass. Az sa cudujem, zko som mohol zit dovtedy s CISS, ked ja ani moj spolocnik sme nikdy nepouzivali a ani nemali v umysle pouzit nahradu alebo lacnejsiu verziu. Nikdy som nepochopil, ze ked niekto pyta za hrncek 9,90 hlada nejaku nahradu. CISS bolo iba z nevedomosti. Dnes, davno po tom, co som vyhodil cely CISS aj s Epson P5O-kou, mam po problemoch. A mozem smelo pozriet zakaznikovi do oci.
Povedz mi, videl si na strankach kohokolvek, co tlaci reklamny slogan: My tlacime nahradami? Nie? To asi preto, ze to proste zakaznik neuprednostnuje. Ba sa tomu vyhyba.
Doma je doma. Preco by som preboha jedol len tie najlepsie potraviny, ked mi staci nahrada z Polska? Alebo Ukrajiny? Alebo eltylenglykolove vino z Rakuska? Toto mi pride ako najlepsia analogia
Lenže je tu je drobný problém s tou analógiou ja nemám absolútne žiaden problém (okrem resetovania chipov - a aj to v podstate vlastnosť a nie problém) a som s uvedeným systémom spokojný. A pri objemoch ktoré robím, je pre mňa dosť podstatná aj cena a pri cenách ktoré má Sawgrass, ehm... ja som začínal kedysi presne naopak najskôr Sawgrass a ich gelovky a až následne ciss. Podla mňa nie je podstatný systém ale výsledný produkt, a či sú klienti spokojný. A na našom malom slovensku aj cena a tú má sawgrass príliš vysokú :-/
 
keko
2012-06-25 17:25:28+02
príspevok od: WildSammy
Cize co odporucas na nizkonakladovu tlac vo vacsich mnozstvach? Najlepsie aj s vacsimi rozmermi ako A4 a aby si pre to nemusel chodit kazdy den do mesta
Ja neviem, tuto odpoved hladam aj ja. Podla mna ale lacna tlac nie je proste lacna a auz vobec nie dobra.
Ak je to pre mna, asi by som si zvolil cestu sluzby niekoho ineho a nemusim nevyhnutne kazdy den do mesta. Alebo prestanem porovnavat centove rozdiely a spolahnem na zaruky renomovaneho vyrobcu.
Ak sam sluzbu poskytujem, jednoducho sa musim predat a najnizsia vysupna cena nie je univerzalne lakadlo.
Zadrbane ruky je zas nieco, co nechcem absolvovat. Aj ked ich mam furt zadrbane od vyvojky. To je ale o inom. Tomu hovorim zazitok. A to aj zazitok je. Na rozdiel od potahovania atramentu injekcnou striekackou.
 
keko
2012-06-25 17:28:30+02
príspevok od: tartarus
Lenže je tu je drobný problém s tou analógiou ja nemám absolútne žiaden problém (okrem resetovania chipov - a aj to v podstate vlastnosť a nie problém) a som s uvedeným systémom spokojný. A pri objemoch ktoré robím, je pre mňa dosť podstatná aj cena a pri cenách ktoré má Sawgrass, ehm... ja som začínal kedysi presne naopak najskôr Sawgrass a ich gelovky a až následne ciss. Podla mňa nie je podstatný systém ale výsledný produkt, a či sú klienti spokojný. A na našom malom slovensku aj cena a tú má sawgrass príliš vysokú :-/
Hrncek za 9,90 a teba zaujima naklad na farbu?
 
tartarus
2012-06-25 17:40:33+02
príspevok od: keko
Hrncek za 9,90 a teba zaujima naklad na farbu?
ja som nepovedal že hrnček predávam za 9,90 a keby som ho aj predával za 9,90 tak pri objeme cca 700 hrnčekov mesačne je už pre mňa aj tento faktor podstatný
 
keko
2012-06-25 17:55:30+02
príspevok od: tartarus
ja som nepovedal že hrnček predávam za 9,90 a keby som ho aj predával za 9,90 tak pri objeme cca 700 hrnčekov mesačne je už pre mňa aj tento faktor podstatný
Tak po com ich teda predavas?
 
tartarus
2012-06-25 18:05:46+02
o niečo menej
 
keko
2012-06-25 18:45:48+02
príspevok od: tartarus
o niečo menej
Nehanbi sa. My to robime po 7,90. 700 ich neurobime, mas moju poklonu, ale bez problemov tie naklady ustojime
 
tartarus
2012-06-25 19:32:06+02
nehanbím robím ich za menej a práve vďaka množstvám doháňam nízku cenu... alebo žeby vďaka nízkej cene mám také odbery?
 
keko
2012-06-25 19:37:24+02
príspevok od: tartarus
nehanbím robím ich za menej a práve vďaka množstvám doháňam nízku cenu... alebo žeby vďaka nízkej cene mám také odbery?
Neviem, ked si nemozes dovolit lepsiu kvalitu...
 
keko
2012-06-25 19:39:25+02
príspevok od: tartarus
nehanbím robím ich za menej a práve vďaka množstvám doháňam nízku cenu... alebo žeby vďaka nízkej cene mám také odbery?
Ale nie, verim, ze pri tom mnozstve to mas inak odladene. A nemyslim si ani, ze by si to nevedel, lebo to uz nepusti profesionalna cest. Dufam.
Vela zdaru
 
tartarus
2012-06-25 20:50:56+02
Bol som na zopár prezetáciách Sawgrassu a nejaký veľký rozdiel medzi ich atramentami a chinou nie je skôr je dôležitý papier, to je ten paradox že radšej kupujem textprint ako rayfilm aj keď je raz tak drahý... keby vedeli ešte číňania okopčiť Chromablast tak by mi bolo sveta žiť
 
tartarus
2012-07-02 22:40:31+02
aj na základe príspevkov v tomto fóre som skúsil dať ešte jednu šancu Ricohu a jediný výsledok je ten že som si porezal ruku ako som dal zopár pästí do tlačiarne... tlaćiareň je už v kontajneri, atrament vyťahaný vo flaštičkách (100 ml chromablastu stojí cca 110,- €) a môžem povedať RICOH nikdy viac! Nech si hovorý kto chce, čo chce ale zlatý ciss a epson, keď som to kúpil natiahol som do toho farby, a už len dolievam a raz za čas stlačím tlačítko reset. Ricoh viac farby ťahal do zásobníka a následne do odpadnej nádoby ako tlačil. Ak by mal niekto záujem, mám ešte jednu Ricoh 3300, podarujem ju za odvoz. Ak sa nikto do cca týždňa neozve, končí aj tá v kontajneri. Momentálne ju mám vo vysokých tatrách a budúci týždeň pôjdem nr-pp-nr. Takže ak má niekto záujem, napíšte.
 
keko
2012-07-02 22:51:46+02
príspevok od: tartarus
aj na základe príspevkov v tomto fóre som skúsil dať ešte jednu šancu Ricohu a jediný výsledok je ten že som si porezal ruku ako som dal zopár pästí do tlačiarne... tlaćiareň je už v kontajneri, atrament vyťahaný vo flaštičkách (100 ml chromablastu stojí cca 110,- €) a môžem povedať RICOH nikdy viac! Nech si hovorý kto chce, čo chce ale zlatý ciss a epson, keď som to kúpil natiahol som do toho farby, a už len dolievam a raz za čas stlačím tlačítko reset. Ricoh viac farby ťahal do zásobníka a následne do odpadnej nádoby ako tlačil. Ak by mal niekto záujem, mám ešte jednu Ricoh 3300, podarujem ju za odvoz. Ak sa nikto do cca týždňa neozve, končí aj tá v kontajneri. Momentálne ju mám vo vysokých tatrách a budúci týždeň pôjdem nr-pp-nr. Takže ak má niekto záujem, napíšte.
Mam zaujem. Posles mi ju kurierom na moje naklady? Poslem ti moju adresu do posty.
 
WildSammy
2012-07-03 11:06:25+02
no ja som si kupil do CISSu, ktory mam v ix6550tke novy atrament Lomond - povodne som mal Fotorite a som nadmieru spokojny.. na skusku som si kupil aj od nich papier a pri pouziti ICC profilu, ktory maju na stranke, tak som velmi spokojny s farebnym podanim. Nemam vobec ziadne vyhrady bodaj by ta tlaciaren bola original s CISSom, aby sa to nemuselo riesit takto externe
 
MichalMM
2013-05-16 22:22:50+02
pozdravujem vas CISS-kaci

tak som sa k vam rozhodol pridat.. a to nie len tu na fore ale aj kupov CISS-u

uz to tu nejaky cas sledujem a nejako to tu stagnuje..
tak co mame nove?
ta canonka este fici WildSammy? a co Lomond? stale je to ok? tiez rozmyslam nad lomondom atramentmi aj papiermi, tak preto sa pytam.. alebo si objavil nieco lepsie?

ja planujem prerobit na ciss svoju canon pro 9000 a epson 1500w
s tou canonkou je ale problem tu na sk, kvoli tym osmim farbam, takze to budem riesit cez zahranicie (skoda - ten lomond sa mi cenovo veeeelmi paci)
zas na druhej strane www.continuousinksupplysystem.com.au a tie ich nove Robust ciss-y - to je paradicka - tie pravdepodobne vezmem k tej canonke

a len pre ozrejmenie.. prisiel som k tej canonke ako slepe kura k zrnu za par € a som s nou velmi spokojny a to aj napriek tomu, ze doteraz tlacim s najlacnejsimi atramentmi ake existuju.. a pre ciss som sa rozhodol hlavne kvoli tomu, ze sa mi uz nechce kazdu chvilu vymienat cartridge, ked som sa nejako v poslednej dobe roztlacil..

tolko asi pre zaciatok..

tak co.. dame dalsiu stranu?
 
slavmiro
2013-05-16 22:36:30+02
príspevok od: MichalMM
pozdravujem vas CISS-kaci

tak som sa k vam rozhodol pridat.. a to nie len tu na fore ale aj kupov CISS-u

uz to tu nejaky cas sledujem a nejako to tu stagnuje..
tak co mame nove?
ta canonka este fici WildSammy? a co Lomond? stale je to ok? tiez rozmyslam nad lomondom atramentmi aj papiermi, tak preto sa pytam.. alebo si objavil nieco lepsie?

ja planujem prerobit na ciss svoju canon pro 9000 a epson 1500w
s tou canonkou je ale problem tu na sk, kvoli tym osmim farbam, takze to budem riesit cez zahranicie (skoda - ten lomond sa mi cenovo veeeelmi paci)
zas na druhej strane www.continuousinksupplysystem.com.au a tie ich nove Robust ciss-y - to je paradicka - tie pravdepodobne vezmem k tej canonke

a len pre ozrejmenie.. prisiel som k tej canonke ako slepe kura k zrnu za par € a som s nou velmi spokojny a to aj napriek tomu, ze doteraz tlacim s najlacnejsimi atramentmi ake existuju.. a pre ciss som sa rozhodol hlavne kvoli tomu, ze sa mi uz nechce kazdu chvilu vymienat cartridge, ked som sa nejako v poslednej dobe roztlacil..

tolko asi pre zaciatok..

tak co.. dame dalsiu stranu?
Epson L800 bude takmer rok v pouzivani a este som doplnal len Bk. Cez 2000ks 10x15 a cez sto A4 potlacenych, farebne vernych, vodostalych.. Original CISS je original.
 
MichalMM
2013-05-16 22:58:25+02
jj, to verim, len v tej canonke su tie patrony po 13ml x 8 farieb a kazdu chvilu to pyta jest
tu canonku mam tiez uz nejak cca rok
osobne sa mi ta rada epsoniek velmi paci (hlavne co sa tyka orig ciss), len skoda ze ich zatial nerobia A3..

a co sa tyka farebnej vernosti a vodostalosti a blednutioodolnosti, tak mam jednu fotku na nastenke nad stolom.. bola jedna z prvych ktore som urobil na tej canonke (uz s vymenenymi neorig. naplnami) a nevidim ze by nejako vybledla.. ale zato raz som jeden taky nepodarok nechal mesiac lezat nad stole pod oknom na priamom slnku a to uz bol vidiet paradny rozdiel jak to vytahalo tu farbu .. a co sa tyka farebnej vernosti.. bol som taky vselijaky ked som tam srkal tie lacne neoriginalky a musim povedat, ze ma velmi prekvapili.. cakal som, ze to bude katastrofa, ked je to take lacne.. ale nie vsetko lacne musi byt spravidla hned zle.. (samozrejme nemozem posudit co to urobi s hlavou a so zivotnostou tlaciarne)
 
WildSammy
2013-05-16 23:33:17+02
príspevok od: MichalMM
jj, to verim, len v tej canonke su tie patrony po 13ml x 8 farieb a kazdu chvilu to pyta jest
tu canonku mam tiez uz nejak cca rok
osobne sa mi ta rada epsoniek velmi paci (hlavne co sa tyka orig ciss), len skoda ze ich zatial nerobia A3..

a co sa tyka farebnej vernosti a vodostalosti a blednutioodolnosti, tak mam jednu fotku na nastenke nad stolom.. bola jedna z prvych ktore som urobil na tej canonke (uz s vymenenymi neorig. naplnami) a nevidim ze by nejako vybledla.. ale zato raz som jeden taky nepodarok nechal mesiac lezat nad stole pod oknom na priamom slnku a to uz bol vidiet paradny rozdiel jak to vytahalo tu farbu .. a co sa tyka farebnej vernosti.. bol som taky vselijaky ked som tam srkal tie lacne neoriginalky a musim povedat, ze ma velmi prekvapili.. cakal som, ze to bude katastrofa, ked je to take lacne.. ale nie vsetko lacne musi byt spravidla hned zle.. (samozrejme nemozem posudit co to urobi s hlavou a so zivotnostou tlaciarne)
s hlavou to nerobi nic.. staci si dat pozor, len aby si netlacil na sucho, co sa pri ciss obvykle nema ako stat.. jedine, ze by netesnil.. hlava je to posledne o co by som sa bal.. na a3+ canonku stoji nova 60eur.. skor sa obavam o krokove motorceky, ze kolko najazdia a aj waste ink pad dostava papat castejsie ako bol projektovany tlaciaren podla mna nebola navrhnuta na taku silnu prevadzku ako, ked je v nej nainstalovany ciss.. kazdopadne moja canonka ix6550 sa drzi dost slusne.. kamoska uz vyreklamovala 3x L800 a ja som reklamoval ix6550 len raz aj to koli tomu, ze dostala slehu pri burke zo siete..
 
MichalMM
2013-05-17 00:16:42+02
noo, tak to rad pocujem ze hlava ok

este sa ta chcem opytat na ten Lomond.. stale spokojny? alebo je nieco nove na trhu ohladne ciss o com by som mal vediet a co som prehliadol?

dik
 
prettydash
2013-05-28 13:36:19+02
tohle by mě celkem zajímalo. Já jsem si koupila epson stylus R1800 s ciss systémem a celkem by jsem ráda věděla jestli je to dobrá volba nebo se mám podívat po něčem jiným?
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()