Hore
Fórum » Tlač
 

Chyba tlače, neoriginál papier....

lowenature
lowenature 2013-01-24 18:13:44+01
Mám Canon Pixma 5150 dal som do toho tento papier

http://www.alza.sk/print-it-paper-photo-glossy-a4-100-listu-d155028.htm

Chyba je tá že to spraví na výtlačku ako bi dierkované pásy po fotografii ....
Nevie niekto kde je chyba, mám to rovno hodiť do koša????
Predtým som tlačil na papier HP a všetko v poriadku, rozdiel bol však v gramáži HP je trochu hrubší ako tento nepodarok. Dík za rady.....
 
Marcel Rebro
2013-01-24 21:00:10+01
príspevok od: PeterMarek
No ale keď tlačíte tak čo poviete tlačiarni v ovládači? Že má lesklý papier? Matný? Polomatny? Driver Vám ponúkne zvoliť typ papiera. Nie? Tak skúste iný ako ste použili...
Ja mam to stastie ze sa nerozpravam s tlaciarnou, ale s jej obsluhou. A mal som taku co fungovala perfis, ale sa polamala. Ale som sa naucil rozpravat s novou. Dufam ze sa tiez nestane fanusikom Dürera
 
slavmiro
2013-01-24 21:01:13+01
príspevok od: PeterMarek
Tento problém s hlavami nič nemá.
Ale ved nech sa experti zapoja..
 
lowenature
2013-01-24 21:23:56+01
príspevok od: PeterMarek
No ale keď tlačíte tak čo poviete tlačiarni v ovládači? Že má lesklý papier? Matný? Polomatny? Driver Vám ponúkne zvoliť typ papiera. Nie? Tak skúste iný ako ste použili...
Lesklí papier, adobe RGB skúsil som aj iný nepomohlo....
 
lowenature
2013-01-24 21:32:57+01
príspevok od: lowenature
Lesklí papier, adobe RGB skúsil som aj iný nepomohlo....
Jo a tej co mám som zatiaľ nikdy papier nedefinoval, okrem predvolených . Tak si vravím či to tomu krámu čo mám vôbec niečo priradím...
 
PeterMarek
2013-01-24 21:45:40+01
príspevok od: lowenature
Lesklí papier, adobe RGB skúsil som aj iný nepomohlo....
No dobre... Tak nič...
 
PeterMarek
2013-01-24 21:46:50+01
príspevok od: slavmiro
Ale ved nech sa experti zapoja..
Tak ja sa radšej odpojím
 
keko
2013-01-24 21:55:25+01
príspevok od: lowenature
Lesklí papier, adobe RGB skúsil som aj iný nepomohlo....
Papier je leskly a nie leskli, ale nejde tu o to, ide o to, ci si pouzil iny profil papiera nie iny profil farebneho priestoru.
Iny profil papiera moze davat ine mnozstvo jednotlivych farieb a iny cas schnutia. To je povodna myslienka, ako vysvetlit tie kazy.
Uz to tu niekto spominal, ze na vine mozu byt valceky podavaca papiera, skor teda vlastnost toho papiera nechat sa otlacit tymito valcekami. Ak je povrch haklivy, je problem.
Skus pozorovat, ze s cim sa tie pasiky kryju, ci su pravidelne na tom istom mieste, ci su v smere pohybu papiera, ci v smere pohybu hlavy ... Ved tazko moze niekto nieco vyriesit, ked si skupy na informacie.
 
lowenature
2013-01-24 22:08:20+01
príspevok od: keko
Papier je leskly a nie leskli, ale nejde tu o to, ide o to, ci si pouzil iny profil papiera nie iny profil farebneho priestoru.
Iny profil papiera moze davat ine mnozstvo jednotlivych farieb a iny cas schnutia. To je povodna myslienka, ako vysvetlit tie kazy.
Uz to tu niekto spominal, ze na vine mozu byt valceky podavaca papiera, skor teda vlastnost toho papiera nechat sa otlacit tymito valcekami. Ak je povrch haklivy, je problem.
Skus pozorovat, ze s cim sa tie pasiky kryju, ci su pravidelne na tom istom mieste, ci su v smere pohybu papiera, ci v smere pohybu hlavy ... Ved tazko moze niekto nieco vyriesit, ked si skupy na informacie.
Papier je hlavne rovný ...............
 
lowenature
2013-01-24 22:12:02+01
Fajn tak môže mi niekto priamo a rovno vysvetliť ako do canon pixma MG 5150 pridám ICC profil papiera pretože nikdy som nič podobné neskúšal, ďakujem.....
 
RoboK
2013-01-24 22:17:25+01
príspevok od: lowenature
Fajn tak môže mi niekto priamo a rovno vysvetliť ako do canon pixma MG 5150 pridám ICC profil papiera pretože nikdy som nič podobné neskúšal, ďakujem.....
K papieru čo máš si kúp farbičky, a tlač fotografíí nechaj na odborníkov.
Ušetrí Ti to kopu nervov, a výsledky budú lepšie.
 
keko
2013-01-24 22:18:32+01
príspevok od: lowenature
Fajn tak môže mi niekto priamo a rovno vysvetliť ako do canon pixma MG 5150 pridám ICC profil papiera pretože nikdy som nič podobné neskúšal, ďakujem.....
Podla toho, co si napisal v inom vlakne, teda citujem "Takže tlačia so 16 Bit TIF , adobe RGB ??? A pokryjú aspoň max farebný priestor a neviem čo ešte všetko." sa zdalo, ze v tom mas jasno.
Teraz som (ason ja) pochopil, ze tvoje znalosti sa kryju so skusenostami z WEBu a nie su podlozene osobnymi skusenostami. Potom sa cudujem ze si dovolis tvrdit, ze citujem: "mne čo sa tíka tlače, kvality a ceny vychádza stále lepšie si kúpiť tlačiareň a tlačiť si to doma.... "
Nechcem rypat, ale nebudes mat 15 rokov
 
keko
2013-01-24 22:21:29+01
príspevok od: lowenature
Papier je hlavne rovný ...............
Odpovedz na tieto otazky:
- Robi to aj iny papier?
- Su pasy rovnobezne s ktorymkolvek okrajom papiera?
- Ked sa pozries cez strbinku tlaciarne a vidis valceky, kryje sa rozmiestnenie ktorehokolvek valceka s pasmi?
- Su pasy v smere pohyby papiera, alebo v smere pohybu hlavy?
 
lowenature
2013-01-24 22:25:22+01
príspevok od: keko
Odpovedz na tieto otazky:
- Robi to aj iny papier?
- Su pasy rovnobezne s ktorymkolvek okrajom papiera?
- Ked sa pozries cez strbinku tlaciarne a vidis valceky, kryje sa rozmiestnenie ktorehokolvek valceka s pasmi?
- Su pasy v smere pohyby papiera, alebo v smere pohybu hlavy?
-doteraz mi to iný papier nerobil
-sú rovnobežné
-tlačiareň momentálne nemám pri sebe napíšem zajtra
-smer pohybu papiera
 
lowenature
2013-01-24 22:26:00+01
príspevok od: keko
Podla toho, co si napisal v inom vlakne, teda citujem "Takže tlačia so 16 Bit TIF , adobe RGB ??? A pokryjú aspoň max farebný priestor a neviem čo ešte všetko." sa zdalo, ze v tom mas jasno.
Teraz som (ason ja) pochopil, ze tvoje znalosti sa kryju so skusenostami z WEBu a nie su podlozene osobnymi skusenostami. Potom sa cudujem ze si dovolis tvrdit, ze citujem: "mne čo sa tíka tlače, kvality a ceny vychádza stále lepšie si kúpiť tlačiareň a tlačiť si to doma.... "
Nechcem rypat, ale nebudes mat 15 rokov
Omyl mám 145
 
keko
2013-01-24 22:27:45+01
príspevok od: lowenature
Omyl mám 145
Aha, iba ak tak.
Ale aby sme sa pohli dalej, skus odpovedat na dobre mienene otazky vyssie.
(DK, boze ved je tam odtial moja mama)
 
lowenature
2013-01-24 22:29:32+01
príspevok od: RoboK
K papieru čo máš si kúp farbičky, a tlač fotografíí nechaj na odborníkov.
Ušetrí Ti to kopu nervov, a výsledky budú lepšie.
Vy tu máte kopec fotografií ja sa okrem tlače, či už domácej alebo "vašimi odborníkmi" venujem aj fotografovaniu, narozdiel od vás..... Takže si rýpte do nikoho iného pán dilino provokatér...
 
RoboK
2013-01-24 22:32:11+01
príspevok od: lowenature
Vy tu máte kopec fotografií ja sa okrem tlače, či už domácej alebo "vašimi odborníkmi" venujem aj fotografovaniu, narozdiel od vás..... Takže si rýpte do nikoho iného pán dilino provokatér...
Škoda že si nepochopil dobrú radu.
 
keko
2013-01-24 22:37:36+01
príspevok od: lowenature
-doteraz mi to iný papier nerobil
-sú rovnobežné
-tlačiareň momentálne nemám pri sebe napíšem zajtra
-smer pohybu papiera
Sorry, az teraz som si vsimol odpovede.
Teraz sa treba sustredit na otazku c. 3 a tipol by som, ze staci iba nepouzivat tento (a nejaky podobny) papier.
Papier skatak inak prijima farbu na "prevalcovanych" miestach, ako na inych miestach. Kvapocky farby sa potom scuknu dokopy a zasychaju na povrchu v podobe tmavsich bodiek, v okoli byvaju svetlejsie skvrny. Najcastejsie to robia papiere, kde sa coating nanasal na zle kalendrovany povrch. Dalsia z moznosti, ze coating nedrzi na podlozke tak, ako ma z dovodu vyssej prasnosti pri vyrobe.
To su problemy, s ktorymi som sa stretol ja. Ak pockas, mozno ti pomoze niekto s nejakym inym poznatkom.
Hlavou to nie je, PM mal pravdu.
 
total empty
2013-01-24 23:12:09+01
príspevok od: slavmiro
Ale ved nech sa experti zapoja..
Sluchaj,veď nech vyskuša skontrolovať všetko, možno neni chyba len v papieri,v zlom nastavení,možno je to aj neorginálnym atramentom,že nedokáže na určitý druch papiera vhodne reagovať-nevsakuje a robí škvrny a pod. Možnosti má kopu,takže musí skúšať, a nezrovnané hlavy tiež robia paseku.
 
slavmiro
2013-01-25 10:09:18+01
príspevok od: total empty
Sluchaj,veď nech vyskuša skontrolovať všetko, možno neni chyba len v papieri,v zlom nastavení,možno je to aj neorginálnym atramentom,že nedokáže na určitý druch papiera vhodne reagovať-nevsakuje a robí škvrny a pod. Možnosti má kopu,takže musí skúšať, a nezrovnané hlavy tiež robia paseku.
nema zmysel riesit pi*oviny, ked je zrejme s cim tu mame do cinenia: A4@155g/m2 v cene 8,90 EUR za 100ks! Podobne chujoviny robia Tesco Value fotopapiere. Ziadne profily, kalibracie, 16bit a pod. koniny, to je strata casu.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()