Hore
Fórum » Tlač
 

Chyba tlače, neoriginál papier....

lowenature
lowenature 2013-01-24 18:13:44+01
Mám Canon Pixma 5150 dal som do toho tento papier

http://www.alza.sk/print-it-paper-photo-glossy-a4-100-listu-d155028.htm

Chyba je tá že to spraví na výtlačku ako bi dierkované pásy po fotografii ....
Nevie niekto kde je chyba, mám to rovno hodiť do koša????
Predtým som tlačil na papier HP a všetko v poriadku, rozdiel bol však v gramáži HP je trochu hrubší ako tento nepodarok. Dík za rady.....
 
slavmiro
2013-01-25 10:09:50+01
príspevok od: total empty
Sluchaj,veď nech vyskuša skontrolovať všetko, možno neni chyba len v papieri,v zlom nastavení,možno je to aj neorginálnym atramentom,že nedokáže na určitý druch papiera vhodne reagovať-nevsakuje a robí škvrny a pod. Možnosti má kopu,takže musí skúšať, a nezrovnané hlavy tiež robia paseku.
oprava 115g/m2
 
om1ci
2013-01-25 10:40:05+01
Môj dedo hovorieval:
z hovna bič neupletieš
...
iba toľko...
neoriginálne farby, neoriginálny papier, atď...atď...
 
lowenature
2013-04-11 18:59:05+02
Tak som kúpil fotopapier Lomond ako mi bolo, tu poradené ...... gramáž normálna a je to ten istí šhit ako ten predtým na fotografiách drobné pásy bodiek .... nepríjemne znehodnotené fotografie. teraz ma to už pekne naštvalo a idem to vyreklamovať nech vrátia peniažky .... Napr. používam aj papier HP na canon a ten je úplne bez problému...... Ďakujem pekne za ten lomond, fuj tajbl....
 
lowenature
2013-04-11 19:00:35+02
Nehovoriac o stránkach Lomond kde priam nespievajú o svojich ICC profiloch a keď ich chcete stiahnuť cez odkaz tak vás to presmeruje na ruskú stránku lomond v azbuke kde si mozete stiahnut leda ak viete co.....
 
WildSammy
2013-04-11 19:09:53+02
problem je v tom, ze mas vybrany nespravny typ papiera v driveri.. canon podla toho rozoznava hrubku a tak nastavuje pritlak.. ak tlaci moc, spravi stopy, ak malo, tak sa smyka.. ak nepomoze nastavit spravy typ, skus zapnut prevent paper abrassion, ale toto sa zapina az nad 300gsm obvykle
 
lowenature
2013-04-11 19:39:56+02
príspevok od: WildSammy
problem je v tom, ze mas vybrany nespravny typ papiera v driveri.. canon podla toho rozoznava hrubku a tak nastavuje pritlak.. ak tlaci moc, spravi stopy, ak malo, tak sa smyka.. ak nepomoze nastavit spravy typ, skus zapnut prevent paper abrassion, ale toto sa zapina az nad 300gsm obvykle
Ako písem nie je ICC, tak ako to asi nastaviť ??? Nič také ako prevent paper abrassion som si v nastaveniach nevšimol, teraz to overiť nemôžem tlačiareň mám na druhom pracovisku.... pozrem zajtra, tak som fakt zvedaví či tam niečo také nájdem.....
 
lowenature
2013-04-11 20:03:08+02
Nehovoriac o tom čo predávali elektro dome, HP papier 10x15 na obale skutočný rozmer 16,5x10 cm ...... dig more dilino.....
 
keko
2013-04-11 20:23:25+02
No tak ta asi nepotesime, lebo v tom pripade su na hovno:
- bud tlaciaren
- bud profil
- alebo ruky ...
Prepac, ze trosku srandujeme na tvoj ucet ... Neber to tak vazne a zavolaj dakoho, co si myslis, ze to vie.
 
lowenature
2013-04-11 20:31:00+02
Ja ta tiez nepotesim tlaciaren je OK pretoze uz HP papier zvlada excelentne
Profil nemám tak asi prdlajs profil
Ruky mám OK..... Dve...
 
keko
2013-04-11 20:41:05+02
príspevok od: lowenature
Ja ta tiez nepotesim tlaciaren je OK pretoze uz HP papier zvlada excelentne
Profil nemám tak asi prdlajs profil
Ruky mám OK..... Dve...
Tak sme uz vycerpali vsetky moznosti ...
 
WildSammy
2013-04-11 20:55:16+02
príspevok od: lowenature
Ako písem nie je ICC, tak ako to asi nastaviť ??? Nič také ako prevent paper abrassion som si v nastaveniach nevšimol, teraz to overiť nemôžem tlačiareň mám na druhom pracovisku.... pozrem zajtra, tak som fakt zvedaví či tam niečo také nájdem.....
ICC profil hovori len o farbach a nema nic spolocne s nastavenim typu papiera v driveri tlaciarne
 
lowenature
2013-04-11 22:45:38+02
príspevok od: WildSammy
ICC profil hovori len o farbach a nema nic spolocne s nastavenim typu papiera v driveri tlaciarne
OK nie som si teraz istý, Profil papiera..... . HM tak potom potrebujem konkrétny profil, driver tlačiarne pre daný papier alebo profil papiera pre nastavenie v driveri ......... Alebo niečo podobné dík za tip ....... Som trocha s toho zamotaný ešte potom poraď ako to nastaviť, alebo to musí priamo podporovať tlačiareň ..... ?????
 
lowenature
2013-04-11 22:57:00+02
príspevok od: WildSammy
ICC profil hovori len o farbach a nema nic spolocne s nastavenim typu papiera v driveri tlaciarne
Pretože na výber mám toto a zatial som nevyskúšal všetko a ani skúšať nejdem pretože ten papier je shit ci uz s ICC alebo nie ak HP bere bez problemu a tento Lomond nie tak schvalne poraď čo z tohoto, vyskúšam .... Po prípade ak ide o to že to musí podporovať tlačiareň tak som nahraný. potom pomože už asi len nejaký Hack.....


Obyčajný papier, Obálky, Profesionálny fotografický papier platinum (PT-101), Profesionálny lesklý fotografický papier plus II (PP-201), Pololesklý fotografický papier plus (SG-201), Lesklý fotografický papier pre „Každodenné používanie“ (GP-501), Matný fotografický papier (MP-101), Papier s vysokým rozlíšením (HR-101N), Nažehľovacia fólia (TR-301), Fotografické samolepky (PS-101),
 
lowenature
2013-04-11 23:08:43+02
A teraz babo rad....... dobra rada nad zlato....
 
lowenature
2013-04-11 23:18:10+02
príspevok od: WildSammy
ICC profil hovori len o farbach a nema nic spolocne s nastavenim typu papiera v driveri tlaciarne
Tak ešte raz dík, už lovím na stránkach Canon a dúfam že sa k niečomu dopátram a nájdem nejaký driver alebo soft popr. update ak nie tak sa ešte ozvem.....
 
lowenature
2013-04-11 23:29:28+02
Tak len dodám, dúfam že pre daný papier netreba kalibrovat tlačiaren alebo nieco podobne, potom nech si ho radsej .... sak viete co....
 
WildSammy
2013-04-11 23:43:29+02
Nie je to sice uplne presne, ale aspon priblizne

Lomond fotopapier leskly povrch do 170g - Glossy photo paper
Lomond fotopapier leskly povrch nad 170g - Photopaper Plus Glossy II
Lomond fotopapier matny povrch - Matte photo paper
Lomond fotopapier premium extra leskly do 260g - Photopaper Plus Glossy II
Lomond fotopapier premium extra leskly nad 260g - Photo Paper Pro Platinum
Lomond fotopapier premium pololeskly - Photopaper Plus Semi-Gloss
Lomond fotopapier premium satin - Photopaper Plus Semi-Gloss
Lomond fotopapier Gold baryta do 310g - Photopaper Plus Semi-Gloss
Lomond fotopapier Gold baryta nad 310g - Photopaper Plus Semi-Gloss a zapnut prevent paper abrasion

v podstate vsetky tie premiove extra leskle od Lomondu sa kludne mozu tlacit ako Photo Paper Pro Platinum, klasicke leskle ako Photo Paper Plus Glossy II a pololeskle, satin, silk a matne ako Photo Paper Plus Semi-Gloss a potom len zapinat a vypinat prevent paper abrasion podla toho ci papier presiahne 300gsm alebo nie.. Je to tak jednoduchsie aj na zapamatanie.

Ak nemas originalne ICC k tym papierom, tak k tomu mozes pouzit pre leskle/pololeskle profil od Canonu GL2/SG2, pre matny je MP2, pre kvalitne extra-leskle papiere PR2, PT2 alebo SP2, rendering intent perceptual bez black point compensation a vzdy tlacit na kvalite high, color option standart a vypnut automaticky vyber profilu, cize canon color matching a vyberat profil pre tlac manualne, cize ICM
 
WildSammy
2013-04-11 23:49:00+02
ak budes mat s canon profilmi farby mimo, lebo mas ine papiere a ine farby, tak radsej pouzi na tlac sRGB a uz len dufaj, ze aj fotky mas v sRGB a nie v dakych exotickych profiloch.. kazdopadne toto riesi farby, ale nie tie stopy.. tie stopy po koleckach riesi vyber spravneho druhu papieru v nastaveniach tlace podla tabulky ako som pisal v prispevku vyssie.. ak nepomoze ani toto, potom sme uz vycerpali vsetky moznosti a ty nam das vediet ako si to nakoniec vyriesil
 
lowenature
2013-04-12 07:32:43+02
OK trocha som strelil ze Potrebujem ICC ale ja potrebujem profil tlaciarne pre daný papier ....
S farbami problém nemám tlačím z Adobe RGB a farby a podanie je super, správu farieb riadi Photoshop........ perceptualna alebo ta druha ....
Mám - Lomond fotopapier leskly povrch do 170g tlačil som to ako .... Glossy photo paper... aj ....
Photopaper Plus Glossy II dokonca aj other výsledok ten istý drobné dierky pod uhlom pri dopade svetla na papieri ...
 
lowenature
2013-04-12 07:36:48+02
Takze upresním mám papier Lomond pre atram.tlač, lesklý, 215 g/m2 skúsim este raz Photopaper Plus Glossy II snád na tom neminiem celú farbu.... OKI
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()