Hore
Fórum » Tlač
 

Canon pixma PRO-1

Krtko fotografom
2015-01-16 09:16:47+01
Chalani cau. Tato tlaciaren je model z roku 2011, a preto by som sa Vas chcel opytat, kto mate tuto tlaciaren dlhsie, ako 2 roky? Pytam sa len preto, ci sa aj pri tejto tlaciarni objavila "slavna" chyba B200.
Prva tlaciaren 4600 mi odisla po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch, kvoli chybe B200. Druha tlaciaren 4950 mi odisla po roku a pol, tiez chyba B200. Teraz mam 7250 uz pol roka, a zatial ide .
Na tu PRO-1 sa pytam preto, lebo vacsinou robim CB fotky (to je aj odpoved pre tych, ktorych by zaujimalo, ze naco je amaterovi profi tlaciaren), a tato tlaciaren, je podla vsetkych recenzii najlepsia na CB tlac. A vzhladom k cene, mam trosku obavy kvoli tej slavnej chybe B200, kedze fotografovanim sa nezivim, predsa len pre amatera, je to trosku drahy spas.
Este, len tak okrajovo, k papierom. Mne sa najlepsie osvedcili fotopapiere Lomond, a po mnohych skuskach, ine uz ani nepouzivam. Pre mna su to TOP fotopapiere.
Diky za Vase skusenosti a odpovede.
 
PeterMarek
2015-01-16 10:16:36+01
Máme tieto tlačiarne v práci, celkom tri kusy a počas 3 rokov s nimi nebol žiadny problém. Využívame ich veľmi intenzívne.

Na ČB fotky je naozaj veľmi dobrá.

Používame papiere Tecco, Hahnemuhle a Canon - všetko v pohode pracuje ako má

Dobre tlačí aj na Pictorico fólie ak treba vyrobiť z digitálnych dát negatív pre nejakú starú techniku. Krytie je vyhovujúce.

 
Domino
2015-01-16 12:01:52+01
príspevok od: Krtko fotografom
Chalani cau. Tato tlaciaren je model z roku 2011, a preto by som sa Vas chcel opytat, kto mate tuto tlaciaren dlhsie, ako 2 roky? Pytam sa len preto, ci sa aj pri tejto tlaciarni objavila "slavna" chyba B200.
Prva tlaciaren 4600 mi odisla po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch, kvoli chybe B200. Druha tlaciaren 4950 mi odisla po roku a pol, tiez chyba B200. Teraz mam 7250 uz pol roka, a zatial ide .
Na tu PRO-1 sa pytam preto, lebo vacsinou robim CB fotky (to je aj odpoved pre tych, ktorych by zaujimalo, ze naco je amaterovi profi tlaciaren), a tato tlaciaren, je podla vsetkych recenzii najlepsia na CB tlac. A vzhladom k cene, mam trosku obavy kvoli tej slavnej chybe B200, kedze fotografovanim sa nezivim, predsa len pre amatera, je to trosku drahy spas.
Este, len tak okrajovo, k papierom. Mne sa najlepsie osvedcili fotopapiere Lomond, a po mnohych skuskach, ine uz ani nepouzivam. Pre mna su to TOP fotopapiere.
Diky za Vase skusenosti a odpovede.
Tak neviem.Mám 4600 už štvrtý rok,tlačím na nej veľa ale zatiaľ som nemal najmenší problém dokonca ani s neoriginálnymi atramentami, ktoré som občas v núdzi použil.Napriek pomerne často spomínanej chybe B200 si nemyslím,že je to pravidlo

 
Krtko fotografom
2015-01-16 12:27:09+01
príspevok od: Domino
Tak neviem.Mám 4600 už štvrtý rok,tlačím na nej veľa ale zatiaľ som nemal najmenší problém dokonca ani s neoriginálnymi atramentami, ktoré som občas v núdzi použil.Napriek pomerne často spomínanej chybe B200 si nemyslím,že je to pravidlo

Ja pouzivam vzdy iba original atramenty. A zauiimave je, pre mna sice nepochopitelne, ze obidve tlaciarne slak trafil presne vtedy, ked som kupil nove atramenty . Ako keby tusili, ze uz ich cakaju nove atramenty .
Pisal som aj do Canon-u, kvoli tej chybe B200, ale vobec nereagovali, neodpisali ani slovicko, ale na internete su miliony odkazov na tu slavnu chybu B200. Dokonca uz ma aj svoj fanclub .
 
PeterMarek
2015-01-16 13:13:48+01
4600 mám doma viac ako 5 rokov. Stále funguje. Nemal som s ňou problém.
 
Krtko fotografom
2015-01-16 13:16:38+01
príspevok od: PeterMarek
4600 mám doma viac ako 5 rokov. Stále funguje. Nemal som s ňou problém.
Zeby som mal len ja taku smolu? .
 
j.a.r.o.
2015-01-16 14:37:13+01
Ja mám Pixmu 4500 niekoľko rokov a zatiaľ všetko OK. Dokonca na nej niekedy netlačím aj 2 mesiace a atrament v tryskách nezaschol (používam iba ofiko Cannon atrament).
 
pepo27
2015-01-16 20:19:08+01
Pixma 4700 odvtedy ked bola dostupna a ziadny problem som zatial nemal, pouzivam len originalne naplne
 
Dzambor
2016-01-04 18:02:35+01
Ahojte. Mám PRO-1 z druhej ruky, moc na nej tlačené nebolo, boli len využité štartovacie cartridge. Objednal som do toho neorig. cartridge, chcel som vyskusat zatial len vystupnu kvalitu tlace, moznosti nastaveni a pod. Prvý obrázok vytlačila krásne na obyč. papier úplne bez problémov. Vypol som tlačiareň a za chvíľu som ju zapol a aha tlačiareň nejde. Preblikáva oranžová a biela 26x po sebe. Nejdú otvoriť ani dvierka s cartridgami, tlačiareň na nič nereaguje. Neviete niekto čo je to za kód? Zatiaľ som nič nevypátral. Ďakujem.
 
mirec01
2016-01-04 19:27:38+01
Ahoj Dzambor. Problem s neorginalnymi naplnami riesili napr. tu:
http://www.printerknowledge.com/threads/canon-pixma-pro-1-ink-and-refill-options.9954/page-2

Tu je dokument priamo od Canonu:
http://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/Manual/M/PRO-1%20v1-1%20series/EN/UG/UG_Trouble0300.html

Snad nieco pomoze. Potom daj vediet, ako si dopadol.
Nech sa Ti dari!
 
Dzambor
2016-01-04 19:44:56+01
Ahoj. Dakujem za linky, no tie som uz pozeral a zatial som nenasiel riesenie. Ked som pripojil tlaciaren k Notebooku a dal tlacit tak vypisalo chybu Error 6010 co by mal byt cudzi predmet v tlaciarni. Preliezol som celu tlaciaren a nic tam nebolo. Pripajal som ju aj cez service tool, tlaciaren pripojilo ale vobec sa nedlao nic robit. Vyhadzoval to chybu Error 009. Som z toho zufaly...pretoze zase lacna nebola a servis by stal pekne prachy pocitam.
 
mirec01
2016-01-04 20:52:34+01
Ahoj. Skusil si ju vypnut komplet aj z napajania a pockat par minut? Mne davnejsie tiez zacala hadzat kadejake odveci hlasky a takyto restart jej pomohol.
V Tvojom pripade to vidim na problem s neorginalnymi naplnami. Tusim som to cital na horeuvedenej stranke. Ak uz nie je z zaruke, skusil by som otvorit kryt naplni podla navodu na stranke vyssie a vymenit ich za stare tj. povodne naplne.
 
Dzambor
2016-01-04 21:00:00+01
Ahoj. Mal som tam neorig. cartridge. Ale vytlačil som na nich testovaciu stránku a jednu foto na A4. Podľa vyššieho návodu som aj cartridge vymenil za orig. ale stále preblikáva oranžová a biela. Ale dopracoval som sa ku kódu Error 6901. A zostal som visieť. Skúšal som aj na pár minút odpájať napájací kábel, no nepomohlo mi to. Nechám to dlhšie. zatiaľ je to bezvýsledne.
 
Dzambor
2016-01-04 21:17:08+01
Tak som sa zasa dopracoval ďalej. Už to preblikáva len 8x čo som sa dopátral je plný absorbovač atramentu. Netuším čo s tým ďalej resp. ako to riešiť.

EDIT: pardon to sa týka iného problému, to musí blikať len oranžová a mne to preblikáva aj s bielou.
 
mirec01
2016-01-05 19:45:27+01
Podarilo sa to vyriesit?
 
Dzambor
2016-01-06 12:57:44+01
Vobec. Zasa som sa dostal k tomu 26x preblikávaniu. Uvažujem že kúpim orig. cartridge a ak to s nimi ani nepôjde tak asi len servis... :/

Nepomáha ani odpojenie napájacieho kábla. Tlačiareň vôbec nereaguje. Prikláňam sa teórii, že to spôsobili tie neoriginálne cartridge.
 
Dzambor
2016-01-31 13:54:10+01
Tak v piatok došli orig. atramenty do tej PRO-1. Atramenty nahodené. Bracho šikovný mi našiel servisný manuál k PRO-1 takže to 26x preblikávanie bola vadná batéria ktorá zálohuje čas. Po vyresetovaní tejto chyby cez Service tool v 3400 tlačiareň sa spustila no zase začala blikať chyba 17x, čo znamená, že treba nakalibrovať LF/EJ. A to sa mi nedarí cez ten SW, vždy mi zamrzne. Skúšané na W10 (64bit), W7 (32 aj 64 bit) aj W XP (32bit). Má niekto nejaký nápad? ďakujem.
 
depesak
2021-04-21 16:56:31+02
Ahoj viem že je to stará téma ale vie niekto povedať po dlhšiom používaní či je tlačiareň canon pro1 spolahlivá a aké sú reálne náklady na tlač foto A3-A4.
Ďakujem.
 
peterpeto
2023-09-25 10:30:59+02
Už od posledného príspevku prešiel značný čas, ale zhrniem aj ja moje skúsenosti s PIXMA PRO-1.

Tlačiareň som mal možnosť dostať plne funkčnú zadarmo s cca 1/2 náplňami. Dotyčná firma sa jej zbavovala najmä kvôli spotrebe atramentu Skúsil som vytlačiť čiernobielu fotku a bol dom ohromený výstupom aj na bežnejší fotopapier. Tak som si povedal, že prečo nie?

Plánoval som s ňou vytlačiť 6 veľkých ČB fotografií a že keď tak ju potom vyradím.
Tlač fotografií som robil na MacBooku cez Adobe Lightroom. Pri tlači je oveľa menej dostupných nastavení v ovládači pre tlačiareň voči Windows.

1. Na tlačiarni som vytlačil 8 fotografií 10x15cm a začala pýtať výmenu PGI-29M za 23 EUR
2. Vytlačil som 6 farebný fotografií 10x15cm a pýtala výmenu PGI-29PM a PGI-29GY spolu za 49 EUR. Už som premýšľal že ju vyšmarím, ale že už budú všetky vyše polovice a budem mať dlho pokoj.
3. Vytlačil som 5 fotografií 10x15cm a zase pýtala výmenu PGI-29CO za 25 EUR. Vymenil som aj ten že vytlačím čiernobiele fotky a už ju fakt vyšmarím preč. Po výmene tohto atramentu Croma Optimizer tlačiareň vytlačila 2 farebné fotky 10x15cm a následne začala hlásiť chybu. Ani sa nevie odparkovať hlava, ani neotvorí dvierka k atramentom. Podľa toho čo som našiel, hlási plnú nádobku absorbéra atramentu. Podľa jedného youtube videa som prelepil zopár pinov na tlačovej hlave a následne korektne prebehne test, povolí otvoriť dvierka k náplniam a vie zaparkovať hlavu. Pri pokuse o tlač ale tiež začne LED-kami hlásiť inú chybu.

Náplne boli po celý čas používané iba CANON a ja som tiež kupoval iba originál.
Na tlačiarni boli spotrebované originál dodané atramenty pri kúpe a následne 1x postupne vymenené za originál zo zvýhodnených sád. Tieto keď sa cca do polovice minuly, sa dostala tlačiareň ku mne.

Takže 97 eur som dal za 19 fotografií 10x15 ????? To neni snáď pravda.
Tlačila v super kvalite, ale hodnotím to ako mnou najhoršie investované peviaze a to tlačiareň ako takú som mal zadarmo!

Na domácu tlač ju teda rozhodne neodporúčam. A to zobrazovanie zostatkového atramentu v CANON aplikácii je predpokladám značne nepresné keď mi ukázalo že všetky náplne sú 1/2 a viac a po 5 malých fotografiách pýtala výmenu jedného z atramentov!

Už nikdy viac
Teraz mám tú tlačiareň ešte doma. Ak by niekto chcel, sú v nej neminuté náplne, 3ks plné do 3/4.
 
Rofo
2023-09-25 11:51:09+02
príspevok od: peterpeto
Už od posledného príspevku prešiel značný čas, ale zhrniem aj ja moje skúsenosti s PIXMA PRO-1.

Tlačiareň som mal možnosť dostať plne funkčnú zadarmo s cca 1/2 náplňami. Dotyčná firma sa jej zbavovala najmä kvôli spotrebe atramentu Skúsil som vytlačiť čiernobielu fotku a bol dom ohromený výstupom aj na bežnejší fotopapier. Tak som si povedal, že prečo nie?

Plánoval som s ňou vytlačiť 6 veľkých ČB fotografií a že keď tak ju potom vyradím.
Tlač fotografií som robil na MacBooku cez Adobe Lightroom. Pri tlači je oveľa menej dostupných nastavení v ovládači pre tlačiareň voči Windows.

1. Na tlačiarni som vytlačil 8 fotografií 10x15cm a začala pýtať výmenu PGI-29M za 23 EUR
2. Vytlačil som 6 farebný fotografií 10x15cm a pýtala výmenu PGI-29PM a PGI-29GY spolu za 49 EUR. Už som premýšľal že ju vyšmarím, ale že už budú všetky vyše polovice a budem mať dlho pokoj.
3. Vytlačil som 5 fotografií 10x15cm a zase pýtala výmenu PGI-29CO za 25 EUR. Vymenil som aj ten že vytlačím čiernobiele fotky a už ju fakt vyšmarím preč. Po výmene tohto atramentu Croma Optimizer tlačiareň vytlačila 2 farebné fotky 10x15cm a následne začala hlásiť chybu. Ani sa nevie odparkovať hlava, ani neotvorí dvierka k atramentom. Podľa toho čo som našiel, hlási plnú nádobku absorbéra atramentu. Podľa jedného youtube videa som prelepil zopár pinov na tlačovej hlave a následne korektne prebehne test, povolí otvoriť dvierka k náplniam a vie zaparkovať hlavu. Pri pokuse o tlač ale tiež začne LED-kami hlásiť inú chybu.

Náplne boli po celý čas používané iba CANON a ja som tiež kupoval iba originál.
Na tlačiarni boli spotrebované originál dodané atramenty pri kúpe a následne 1x postupne vymenené za originál zo zvýhodnených sád. Tieto keď sa cca do polovice minuly, sa dostala tlačiareň ku mne.

Takže 97 eur som dal za 19 fotografií 10x15 ????? To neni snáď pravda.
Tlačila v super kvalite, ale hodnotím to ako mnou najhoršie investované peviaze a to tlačiareň ako takú som mal zadarmo!

Na domácu tlač ju teda rozhodne neodporúčam. A to zobrazovanie zostatkového atramentu v CANON aplikácii je predpokladám značne nepresné keď mi ukázalo že všetky náplne sú 1/2 a viac a po 5 malých fotografiách pýtala výmenu jedného z atramentov!

Už nikdy viac
Teraz mám tú tlačiareň ešte doma. Ak by niekto chcel, sú v nej neminuté náplne, 3ks plné do 3/4.
Tak tlač na nej ďalej. Tá spotreba nie je lineárna a pravdepodobne už minieš memej. Keď si ju doniesol, tlačiareň bola vypnutá od prúdu a potom sa pri prvých tlačeniach naštartuje hĺbkové čistenie hláv aj všetkého. Treba si zistiť aký časový interval má tlačiareň pre malý čistiaci proces a medzi tým keď tlačís tak minieš minimálne, iba presne to čo ide na papier. Pri týchto pigmentových asi každé 3-4 dni prebehne malý čiatiaci proces. Ten veľký čisitaci proces už máš za sebou a malý uz toľko veľa atramentu neminie.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()