Hore
Fórum » Pokec
 

uvaha

stano170
stano170 2012-11-23 10:24:21+01
necakam nejaku konkretnu odpoved, vlastne to ani nieje otazka len taka uvaha. Ked pozeram na krasne fotky ktore su zhotovene ci uz z drahou technikou alebo len tou uplne beznou stale ma udivuje krasa vyslednych fotiek. Snazim sa snazim a stale to nieje ono. Ajked obcas sa nieco aj podari ajtak vecsina putuje do kosa. Potom hladam chybu v technike a pozeram ze by to chcelo ine sklo alebo nebodaj fotak ajked viem ze je to blbost. A tak vidim dokonalu fotku a mrzi ma ze nemozem vidiet original foto. Si kladiem otazku co z tej dokonalosti je vdaka technike a co vdaka postprocesu? Ale toto je tajomstvo kazdeho fotografa comu uplne rozumiem.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-23 15:55:11+01
príspevok od: radoadamek
hmmmm vies ak by mu niekto pisal konstruktivnu kritiku co ho posunie vpred tak beriem...ale bohuzial sa to tak velakrat nedeje.
aj u mna totak bolo...velakrat mi len napisali zla fotka.....ale nic viac...keby napisali pozri sa kompozicia je zla preto ze blablabla....svetlo tu mas tvrde..pretoze blablabla....toto je rusime v zabere, odputava pozornost od modelky...blablabla....
ale toto sa bohuzial fakt nedeje moc casto, nie len u mna ale ako sledujem kritiku tak aj u inych.
mala by sa spravit zmena s tym, ze kazdy uzivatel by mal moznost pridat jednu fotku za 2 - 3 dni a nie kazdy den....
potom je toho vela a verim ze nie kazdy stiha kazdu jednu fotku komentovat
toto je časový problém. ak ti niekto napíše že zle a teba zaujíma prečo, skús mu napísať a popýtať sa ho prečo je to zle.

ja napr. nie vždy mám čas písať viac, niekedy čakám aktivitu z druhej strany či má vôbec význam mu niečo viac písať.
 
PeCh
2012-11-23 16:14:25+01
Niekde som videl takú nekonečnú súťaž, kde do súťaže išla fotka v RAW formáte a ostatní ju mali vyvolať/upravovať a poslať jpeg a xmp súbor s úpravami. Po týždni sa urobilo vyhodnotenie. Víťaz získal možnosť poskytnúť novú fotku do súťaže na ďalší týždeň.

Celkom fajn to bolo, aby sa ľudia lepšie naučili postproces. Páčilo by sa mi to aj na tomto portáli.
 
zuzka1
2012-11-23 16:20:40+01
Stano , ale co je dokonala fotka? Sam pises, ze kazdemu sa paci nieco ine.
Niekto iny tu napisal, ze vela ludi podcenuje PP. Ja pisem ,ze vela ludi ho zas precenuje. Su tu mnohe fotky ktore maju tak omalovankove farby a tak drasticke postprocesove zasahy nespravnym smerom, ze v mojich ociach ma ta fotka s kvalitnym vysledkom pramalo spolocne.
A napriek tomu ma ta fotka "like" nejeden krat... co sa potom ludom paci? Kvalita fotografii, alebo kvantita postprocesu?
 
Paladin25
2012-11-23 16:25:04+01
príspevok od: zuzka1
Stano , ale co je dokonala fotka? Sam pises, ze kazdemu sa paci nieco ine.
Niekto iny tu napisal, ze vela ludi podcenuje PP. Ja pisem ,ze vela ludi ho zas precenuje. Su tu mnohe fotky ktore maju tak omalovankove farby a tak drasticke postprocesove zasahy nespravnym smerom, ze v mojich ociach ma ta fotka s kvalitnym vysledkom pramalo spolocne.
A napriek tomu ma ta fotka "like" nejeden krat... co sa potom ludom paci? Kvalita fotografii, alebo kvantita postprocesu?
Každému niečo iné. Ľudia sú individuality...
 
sachmo
2012-11-23 18:10:54+01
príspevok od: zuzka1
Stano , ale co je dokonala fotka? Sam pises, ze kazdemu sa paci nieco ine.
Niekto iny tu napisal, ze vela ludi podcenuje PP. Ja pisem ,ze vela ludi ho zas precenuje. Su tu mnohe fotky ktore maju tak omalovankove farby a tak drasticke postprocesove zasahy nespravnym smerom, ze v mojich ociach ma ta fotka s kvalitnym vysledkom pramalo spolocne.
A napriek tomu ma ta fotka "like" nejeden krat... co sa potom ludom paci? Kvalita fotografii, alebo kvantita postprocesu?
Zuzka, ja fotim macro. Ak som na jednom fotoportali pridal fotku, zostala bez vyraznejsieho zaujmu. Naproti tomu, fotky, ktore boli rozne rozmazane, mali velky uspech u uzivatelov. Potom sa mi raz stalo, ze siel som po lese s fotakom cez plece. Mal som nastavenu prioritu clony a pri chodzi, ako sa mi fotak hojdal na pleci, som otocnym volicom nevedome nakrutil max. clonu a nejako laktom som asi stlacil spust. Doma som si nasiel vo fotaku vlnovkovu mazanicu. Tak som si povedal, ze z recesie z toho urobim umenie. Dal som tomu cierny ramcek, "hlboky" nazov a pridal som to na ten portal. A cuduj sa svete, pozitivne ohlasy, lepsie ako pri mojich macro zaberoch.
Zaver: Prdiet na to, co si myslia ostatni, zaklad je, aby som bol s fotkou spokojny ja.
 
b0baz
2012-11-23 18:26:47+01
príspevok od: zuzka1
Stano , ale co je dokonala fotka? Sam pises, ze kazdemu sa paci nieco ine.
Niekto iny tu napisal, ze vela ludi podcenuje PP. Ja pisem ,ze vela ludi ho zas precenuje. Su tu mnohe fotky ktore maju tak omalovankove farby a tak drasticke postprocesove zasahy nespravnym smerom, ze v mojich ociach ma ta fotka s kvalitnym vysledkom pramalo spolocne.
A napriek tomu ma ta fotka "like" nejeden krat... co sa potom ludom paci? Kvalita fotografii, alebo kvantita postprocesu?
Dokonalá fotka ? Kuk sem a uvidíš ju: http://hnonline.sk/c1-53608450-vydrazili-najdrahsiu-fotografiu-na-svete-zobrazuje-rieku-ryn
 
sachmo
2012-11-23 18:35:16+01
príspevok od: b0baz
Dokonalá fotka ? Kuk sem a uvidíš ju: http://hnonline.sk/c1-53608450-vydrazili-najdrahsiu-fotografiu-na-svete-zobrazuje-rieku-ryn
A toto tiez nie je zle: www.ephoto.sk/galeria/k-clanku/388/
 
mieroslav
2012-11-23 22:02:32+01
príspevok od: jozefmicic
Odkedy sa spustila funkcia vkladania fotografií do komentárov, dávam do komentára aj originál fotografie pre porovnanie. Nie je to tajné
Presne túto dilemu som mal kedysi aj ja, ako je možné, že s rovnakou technikou dosahujú ostatní také super fotky. Základ je samozrejme dobrá kompozícia a významým faktorom svetlo a znalosť miesta, ako to už niektorí v tejto diskusii spomenuli. Nie vždy (väčšinou ) však ale svetelné podmienky vyjdu alebo nie sú ideálne a tak nastupuje postprocess. Prvoradá je však kompozícia (keď sa bavíme o klasickom fotení krajiny), bez toho to nejde. Komponovanie sa ale dá natrénovať, len to chce veľa fotiť. Postprocess potom už len slúži na dokončenie celého tvorivého procesu fotenia a prevencia frustrácie, ak sa fotky priamo z foťáku nevydaria
Technika je takmer nepodstatná, ja fotím skoro tri roky starým amatérskym foťákon Nikon D5000 a ide to v pohode. Iné by bolo, keby som to chcel tlačiť vo veľkých formátoch, tam mi mojich 12Mpx už bude málo.
Inak ešte k postprocesu - na mojich stránkach mám aj Návody k tomu, ako sa dá krajinárska fotka upravovať - v dokumentoch na stiahnutie sú aj fotky na porovnanie.
Škoda, Jozef, že ma tvoje stránky "nakopú do zadku", keď sa chcem na ne pozrieť z iPhone, alebo iPadu. Dôvod: Adobe Flash.
 
yves998
2012-11-23 22:11:52+01
príspevok od: stano170
necakam nejaku konkretnu odpoved, vlastne to ani nieje otazka len taka uvaha. Ked pozeram na krasne fotky ktore su zhotovene ci uz z drahou technikou alebo len tou uplne beznou stale ma udivuje krasa vyslednych fotiek. Snazim sa snazim a stale to nieje ono. Ajked obcas sa nieco aj podari ajtak vecsina putuje do kosa. Potom hladam chybu v technike a pozeram ze by to chcelo ine sklo alebo nebodaj fotak ajked viem ze je to blbost. A tak vidim dokonalu fotku a mrzi ma ze nemozem vidiet original foto. Si kladiem otazku co z tej dokonalosti je vdaka technike a co vdaka postprocesu? Ale toto je tajomstvo kazdeho fotografa comu uplne rozumiem.
uvaha spravnym smerom.
ja nerobim postproces ziadny,ani nemam photoshop.
len si vezmem fotak sos ebou von ked mam nahodou 2 krat za mesiac cas a som tak stastny,nenavidim komputre
 
jozefmicic
2012-11-24 00:22:50+01
príspevok od: mieroslav
Škoda, Jozef, že ma tvoje stránky "nakopú do zadku", keď sa chcem na ne pozrieť z iPhone, alebo iPadu. Dôvod: Adobe Flash.
To ma mrzí. Čo sa tvorby webu týka, v tom som zatiaľ úplný amatér. Tam, kde som si vytvoril stránku, stačilo jednotlivé časti stránky len umiestniť na miesto a bolo. V čom a ako sú naprogramované, v tom sa vôbec nevyznám. Môžem Ti ale poslať návody na mail, ak by si mal o ne záujem.
 
mieroslav
2012-11-24 09:40:08+01
príspevok od: jozefmicic
To ma mrzí. Čo sa tvorby webu týka, v tom som zatiaľ úplný amatér. Tam, kde som si vytvoril stránku, stačilo jednotlivé časti stránky len umiestniť na miesto a bolo. V čom a ako sú naprogramované, v tom sa vôbec nevyznám. Môžem Ti ale poslať návody na mail, ak by si mal o ne záujem.
Ďakujem Jozef za ponuku. Občas sedím za Macom a tam Flash ide. Chcel som upozorniť na širší problém. A týka sa aj tohoto webu - ePhoto.sk. Flash je platforma, ktorú už dnes nepodporuje na mobilných plaformách (Android, iOS, mobilné Windows) ani samotný Adobe. Pritom väčšina ľudí dnes surfuje po nete práve mobilmi a tabletmi. Tvoje stránky preto väčšina ľudí nikdy neuvidí! A to si hádam nechcel. ePhoto je na tom lepšie, aj preto môžem tieto riadky písať na iPade. Bohužiaľ sem ale z iPadu nenahrám ani jednu fotku! Flash! Všetky slušne napísané fotografické sajty mi to umožnia, ePhoto nie. Tento problém je stále vypuklejší, preto naň upozorňujem. A, Jozef. Sú webové služby, ktoré už na mobiloch fungujú. Oplatí sa preto niečo o tom, ako sú naprogramované, vedieť.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()