Hore
Fórum » Pokec
 

su vase ceny prilis vysoke?

kaFOtka
kaFOtka 2013-04-09 13:36:02+02
Chcem sa s vami podelit o toto video, od jednej, mozno na prvy pohlad uletenej dievciny po zhlianduti ma to az prinutilo zamysliet sa nad produktami svojej cinnosti a tym vsetkym, co ponukam.. urcite sa kazdy z nas stretol s tym, ze mu niekto povedal, ze jeho sluzby su prilis drahe a radsej si najde lacnejsiu nahradu. hlavne zacinajuci fotografi, (teda aj ja) sa snazime hnat ceny az do krajosti, len aby sme aspon nieco mali a niecim obohatili svoje portfolium. ale co tym ziskavame? U mna to bol neustaly strach z toho, ze ak konecne triezvo ohodnotim to co ponukam, zostanem na fotografickom suchu. Ked sa vsak nad tym, po zhliadnuti thto videa zamyslim, tym ze robim fotograficku "charitu" skodim len sama sebe. Ved ja vlastne nechcem fotit ludi, ktori si ma vybrali len preto, ze som im to urobila najlacnejsie.. Chcem takych, ktori si budu mysliet, ze moja praca je nenahraditelna a chcu take fotky, ake produkujem a nejdu len po tej najnizsej cene. taki ludia si nevedia potom vazit to co dostanu..

tu je spominane video.. je v anglictine, ale snad aj vam pomoze tak ako pomohlo mne..

http://www.alexbeadonphotography.com/blog/2013/03/19/what-to-do-when-people-say-your-prices-are-too-high/

Ake su vase skusenosti a pocity? Ako sa vam podarilo s tym vysporiadat?
 
kaFOtka
2013-04-13 13:48:09+02
príspevok od: alkaline
...keko...tvojim optimizmom presiaknutý záver je fajn...
...a ja k nemu len dodám...na slovensku je kopec výborných ľudí...
...kôli ktorým mi tvoja viera nevyznieva ako márne želanie...




...autorke vlákna...
...ak nájdeš odvahu nemárniť čas dohadovaním sa tými nesprávnymi...
...ostane ti ho viacej na hľadanie tých správnych...
...a to sa oplatí...
...po čase...tak ako píše jozef peniak...
...si tí správni začnú vyhľadávať teba...

...všetko dobré...




dakujem budem s vami zdielat svoje pokroky.. dufam ze to pojde len k lepsiemu. ked som zakladala vlakno, necakala som ze sa to takto bude tema rozvijat niekolko dni.. casto su moje kometare poslednymi vo vlaknach mozno by si ma mohla redakcia najat ako uzatvaraca tem
 
Lubo54
2013-04-13 23:02:38+02
Jozef Peniak...palec hore. Velmi dobre si to zhodnotil !!!
 
Photograph33
2013-04-19 10:59:03+02
príspevok od: kaFOtka
Chcem sa s vami podelit o toto video, od jednej, mozno na prvy pohlad uletenej dievciny po zhlianduti ma to az prinutilo zamysliet sa nad produktami svojej cinnosti a tym vsetkym, co ponukam.. urcite sa kazdy z nas stretol s tym, ze mu niekto povedal, ze jeho sluzby su prilis drahe a radsej si najde lacnejsiu nahradu. hlavne zacinajuci fotografi, (teda aj ja) sa snazime hnat ceny az do krajosti, len aby sme aspon nieco mali a niecim obohatili svoje portfolium. ale co tym ziskavame? U mna to bol neustaly strach z toho, ze ak konecne triezvo ohodnotim to co ponukam, zostanem na fotografickom suchu. Ked sa vsak nad tym, po zhliadnuti thto videa zamyslim, tym ze robim fotograficku "charitu" skodim len sama sebe. Ved ja vlastne nechcem fotit ludi, ktori si ma vybrali len preto, ze som im to urobila najlacnejsie.. Chcem takych, ktori si budu mysliet, ze moja praca je nenahraditelna a chcu take fotky, ake produkujem a nejdu len po tej najnizsej cene. taki ludia si nevedia potom vazit to co dostanu..

tu je spominane video.. je v anglictine, ale snad aj vam pomoze tak ako pomohlo mne..

http://www.alexbeadonphotography.com/blog/2013/03/19/what-to-do-when-people-say-your-prices-are-too-high/

Ake su vase skusenosti a pocity? Ako sa vam podarilo s tym vysporiadat?
http://www.facebook.com/fotodokonalost?fref=ts tak tu je napr aj cennik fotografky z KE, fotky ako z casopisu , nazor na kvalitu a cenu ponecham na vas
 
Marcel Rebro
2013-04-19 11:03:20+02
príspevok od: Photograph33
http://www.facebook.com/fotodokonalost?fref=ts tak tu je napr aj cennik fotografky z KE, fotky ako z casopisu , nazor na kvalitu a cenu ponecham na vas
15 tis fanusikov hovori za vsetko ...
 
haffen
2013-04-19 12:15:37+02
príspevok od: Photograph33
http://www.facebook.com/fotodokonalost?fref=ts tak tu je napr aj cennik fotografky z KE, fotky ako z casopisu , nazor na kvalitu a cenu ponecham na vas
Strasne rad by som vedel ake su jej naklady. Tu v Martine mame expertov co za jedno "fotenie" pytaju 35€. Ale tie fotky aj tak vyzeraju.
 
haffen
2013-04-19 12:33:15+02
No comment: http://www.facebook.com/IaM.fotograf?ref=ts&fref=ts
 
digihelion
2013-04-19 12:36:10+02
príspevok od: Neschopko
Máš pravdu, čo sa platov týka, no tu je skôr problém, že nepoznáme hodnotu peňazí a hlavne nepoznáme hodnotu práce. U nás nikto nezaplatí fotografovi toľko, ako napríklad v Rakúsku, no ak si má kúpiť nejaký tovar, tak tu človek ochotne a rád kúpi handry, elektro, proste čokoľvek omnoho drahšie, ako to kúpi tam, pritom tie výrobky, čo tu máme, častokrát dosahujú úroveň 3. triedy toho, čo predávajú napr. v Rakúsku (stačí, ak tu obchodník prečiarkne nejakú astronomickú sumu a pod ňou dá nejaké to % zľavu). Prečo, ak si fotograf tu pýta nejaké € za fotky, tak je označený div nie za zlodeja a ak obchodník dá 20% zľavu z tovaru, na ktorom má 200-300% zisk, tak sa tešíme, aký sme urobili super nákup? U nás si niektoré služby proste nevážime a naopak, vyhadzujeme peniaze za to, čo je neskutočne predražené.
1. Ludia u nas ovela radsej daju peniaze za nieco hmotne, co si mozu chytit/obliect/ukazat sa v tom ako za nejaku sluzbu....je to v hlavach.
2. Vacsina ludi u nas na to proste nema
3. Bohuzial vela ludi nepozna rozdiel medzi kvalitnou fotkou a vycvakom

Takze ked natrafite na cloveka, ktory nespada ani do jednej z tychto kategorii, mozeme hovorit o stasti
Good Luck!
 
digihelion
2013-04-19 12:40:23+02
príspevok od: Fuser
A nieje CELY PROBLEM v tom, že Vás "FOTOGRAFOV" je už príliš VEĽA?!
Pre neznalého je tazke hladat KVALITU v KVANTITE, každy uz ma fotak.

Fotka nema hodnotu pre "neznaleho" - ved fotograf len cvakne a za to chce take PENIAZE?!
Takato mentalita funguje pri stahovani MP3/Filmov/softwaru - "stahovanie zadarmo" - NIEJE TO HMOTNE = NEMA TO HODNOTU ako hmotny tovar.

Vela slovakov NEMA peniaze na zakladne veci a nie to este na "blbosti" ako kvalitne fotky.
Plny suhlas...fotografov je dnes uz tolko, ze clovek bude hladat dovtedy, kym nenajde to svoje...stale plati: "You will get what you will pay for"
 
WildSammy
2013-04-19 13:02:02+02
príspevok od: digihelion
Plny suhlas...fotografov je dnes uz tolko, ze clovek bude hladat dovtedy, kym nenajde to svoje...stale plati: "You will get what you will pay for"
clovek hladat nebude, lebo je lenivy.. clovek bude klikat na reklamy.. takze fotografi, ktori maju dobry marketing a reklamu budu najpredavanejsi, lebo su pre ludi najviac viditelny..
 
juve16
2013-04-19 13:53:06+02
príspevok od: digihelion
1. Ludia u nas ovela radsej daju peniaze za nieco hmotne, co si mozu chytit/obliect/ukazat sa v tom ako za nejaku sluzbu....je to v hlavach.
2. Vacsina ludi u nas na to proste nema
3. Bohuzial vela ludi nepozna rozdiel medzi kvalitnou fotkou a vycvakom

Takze ked natrafite na cloveka, ktory nespada ani do jednej z tychto kategorii, mozeme hovorit o stasti
Good Luck!
peknú fotku vo fotoalbume (na fejsbuku a pod) možno tiež rýchlo šíriť. Uznávam, môže sa to "biť" s tou treťou možnosťou..
 
Napster050
2013-04-19 21:16:41+02
príspevok od: haffen
Strasne rad by som vedel ake su jej naklady. Tu v Martine mame expertov co za jedno "fotenie" pytaju 35€. Ale tie fotky aj tak vyzeraju.
no veru ked vidím niektorých fotky a ešte si za to nehanbia aj pýtať peniaze.... po zhliadnutí takých fotiek si vždy poviem že prečo to ja robím len na TFP...
 
sachmo
2013-04-19 22:11:55+02
príspevok od: Marcel Rebro
15 tis fanusikov hovori za vsetko ...
http://www.facebook.com/pages/Rohl%C3%ADk/54246996053

12 tis je len o 3 tis menej ...
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()