Hore
Fórum » Pokec
 

Hladam fotografov amaterov na svadobne fotenia - Košice

Marek Janicko
Marek Janicko 2013-06-14 09:31:03+02
Ahojte,
hladam nadsenych foto amaterov, ktory by si radi obcasne zafotili na obrade, pripadne na hostine a zaroven i zarobili.

Z casu na cas sa u mna objavuju zakazky, kedy klientky su zufale a nemaju svadobneho fotografa a rozhodol som sa dat priestor mladym fotografom, ktory si chcu vyskusat fotografovanie svadby. A zaroven klientkam dat moznost vyberu ci budu mat pocas svadobneho dna fotografa uja alebo nadseneho fotoamatera.
Ide iba o oficialnu cast dna, ktoru niesom schopny pokryt z dovodu uz obsadeneho terminu. Portretne fotografovanie pokryjem vo vlastnej rezii.

Zaujem o svadobneho fotoamatera mi posielajte na marek@janicko.com (do internej posty mi neposielajte)

Podmienky
Lokalita: Kosice
Vek: 18 rokov a viac
Technika:
Telo: profesionalna rada Nikon (minimalne D300) u canonu zodpovedajuca rada a vyssie
Objektiv: skla s clonou 2.8 a lepsiou
Blesk: minimalne SB-700 u canonu zodpovedajuca rada a vyssie

Forma e-mailu:
- predstavenie vasej osoby,
- fotka,
- opis vasich foto skusenosti a odkaz na prezentaciu Vasich fotografii,
- predstavenie vasej techniky.

------------------------------------------

PS: Spoplatnenie ephoto bohuzial zabije v buducnosti obdobne moznosti. Velka skoda.
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-06-14 14:16:31+02
príspevok od: Marek Janicko
Nebojim sa nicoho. Ja viem co od takej spoluprace ocakavam, viem kam smerujem a za tym cielom idem tvrdo. Od kedy som sa pustil do fotenia tak som zatial neslapol vedla.

A to kradnutie zakazky ma absolutne nezaujima. Je to slovenske zmyslanie, tato krajina smeruje velmi zle a rozhodne nemienim stat v dave hundrajucich a neuspesnych ludi. A ak ukradne, nech sa paci, aspon budem mat volny vikend a mozem ist na vylet.

A na slovensku je klientela, ktoru by som pomenoval narocnou a ja som toho priklad. Sam som narocny na poskytovane sluzieb a vidim, ako poniektory ludia si dokazu sami znicit biznis. Napriklad stav penzionov, ktory sa zameriavaju na cestovny ruch.

Este si spomenul neuspesnych svadobnych fotografov. Ano su neuspesny pretoze byt fotografom nestaci vlastnit iba techniku a mat pekne fotky.
zaujala ma tvoja posledna veta..pretoze byt fotografom nestaci iba vlastnit techniku amat pekne fotky...a co viac zaujima potencionalnych zakaznikov.ked nie pekne fotky?aj ked ja osobne radsej robim dobre fotky ,nie pekne
0
0
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-06-14 14:25:37+02
mna by skor zaujimalo ,co sa za celym tymto filantropizmom skryva
1
6
 
Guybrush Threepwood
2013-06-14 14:34:01+02
príspevok od: sofy
Ako pocet fotografov zvysuje kvalitu prace??? Ze cim viac ludi si skusi fotit svadbu tym lepsie fotky budu? Inak pracu tu neponuka ten fotograf ktory na mojasvadba ponuka kazdej neveste svoje sluzby s tym ze ma presne ich termin volny? Zda sa mi ze ano.
Kvalitu nezvyšuje počet fotografov, ale to, že sa mladí majú od koho priučiť. Čím skúsenejší, tým lepšie. Keď ich má čo naučiť, je to len dobre, nie?
1
1
 
sofy
2013-06-14 14:37:24+02
príspevok od: Guybrush Threepwood
Kvalitu nezvyšuje počet fotografov, ale to, že sa mladí majú od koho priučiť. Čím skúsenejší, tým lepšie. Keď ich má čo naučiť, je to len dobre, nie?
Dobre pises, cim skusenejsi tym lepsie. Nie taky co foti 1-2 roky
0
0
 
sofy
2013-06-14 14:40:18+02
príspevok od: istvic
mna by skor zaujimalo ,co sa za celym tymto filantropizmom skryva
No hit je "fotopasaka" 10 amaterov fotiacich na cierno, kazdy po 150 eur, 100 im, 50 tebe. Nevesta je happy, amater je happy, sprostredkovatel je happy. American dream.
2
5
 
kuk
2013-06-14 15:18:47+02
zeber ich čo najviac veľkovýroba nestačí sa všade pchať na oči, robiť si reklamu zadarmoa hlavne zliznúť smotánku z fotenia v parku obehni za den aspoň 5-6 svadieba na ostatné pošleš aj bars koľko mäsiarov čo ti narobia z neviest a ženíchov fajný guľaš aj klobasešak sa ti ten mäsokombinát oplati
0
6
editovaný
 
Ľuboš Capcara
2013-06-14 16:39:35+02
Mail som vam poslal uz predtym ked ste tu dali tuto ponuku prvy krat no az teraz som sa dozvedel, ze s mojou technikou nemam sancu :/ Velka skoda
0
0
 
werdza
2013-06-14 20:30:50+02
" a rozhodol som sa dat priestor mladym fotografom, ktory si chcu vyskusat fotografovanie svadby." Nápad je to síce zaujímavý, ale neviem si predstaviť nevestu, ktorá dá nafotografovať svadbu niekomu cudziemu, ktorý ešte nemal možnosť svadbu fotografovať, teda nepíšete nič o tom, že by už mal mať aspoň jedno svadobné fotenie za sebou, alebo, že ho zaškolíte. To s neskúseným svadobným fotografom robia akurát nevesty, ak majú medzi priateľmi, alebo rodinou niekoho, kto fotí a ten fotograf je rád, že si môže fotenie svadby vyskúšať. Hlavne tá časť obradu, začiatku hostiny sú namáhavé na fotenie a vyžadujú si hlavne skúsenosti z reportážneho fotenia, nestačí na to len profi technika, ale aj fotografické cítenie a videnie. Keby som bola z KE a nie z BA, tak by som to aj skúsila, keďže s fotením svadieb len začínam (zatiaľ to boli len svadby kamarátov). Prajem veľa šťastia, nech niekoho zoženiete a nech je aj dotyčná nevesta s jeho fotkami spokojná.
0
1
 
Marek Janicko
2013-06-14 20:58:46+02
Su ludia koho ponuka zaujala a su ludia koho nie. Z toho dovodu na niektore prispevky nebudem reagovat. Usetrim tym Vas cas a hlavne moj. Caka ma uprava fotografii z 4 foteni. Esteze na vikend hlasia dazd.
PS: potesil ma pozitivny ohlas ludi z branze a nad negativnymi sa dokazem velmi lahko povzniest.
1
2
 
sofy
2013-06-14 21:28:23+02
Aj tento vikend mas volny, ze ti dazd nevadi
1
1
 
FencyPhoto
2013-06-14 21:48:24+02
1. Prenechávať amatérom fotografovanie najzložitejších a najdôležitejších častí svadobnej fotografie je trošku odvážne.
2. Hľadáte amatéra, zároveň vyžadujete profi ( pre amatéra ) výbavu.
3. Morálka
0
12
 
wmatko
2013-06-14 22:25:58+02
príspevok od: Marek Janicko
Ahojte,
hladam nadsenych foto amaterov, ktory by si radi obcasne zafotili na obrade, pripadne na hostine a zaroven i zarobili.

Z casu na cas sa u mna objavuju zakazky, kedy klientky su zufale a nemaju svadobneho fotografa a rozhodol som sa dat priestor mladym fotografom, ktory si chcu vyskusat fotografovanie svadby. A zaroven klientkam dat moznost vyberu ci budu mat pocas svadobneho dna fotografa uja alebo nadseneho fotoamatera.
Ide iba o oficialnu cast dna, ktoru niesom schopny pokryt z dovodu uz obsadeneho terminu. Portretne fotografovanie pokryjem vo vlastnej rezii.

Zaujem o svadobneho fotoamatera mi posielajte na marek@janicko.com (do internej posty mi neposielajte)

Podmienky
Lokalita: Kosice
Vek: 18 rokov a viac
Technika:
Telo: profesionalna rada Nikon (minimalne D300) u canonu zodpovedajuca rada a vyssie
Objektiv: skla s clonou 2.8 a lepsiou
Blesk: minimalne SB-700 u canonu zodpovedajuca rada a vyssie

Forma e-mailu:
- predstavenie vasej osoby,
- fotka,
- opis vasich foto skusenosti a odkaz na prezentaciu Vasich fotografii,
- predstavenie vasej techniky.

------------------------------------------

PS: Spoplatnenie ephoto bohuzial zabije v buducnosti obdobne moznosti. Velka skoda.
nedalo mi a pozrel som galeriu... pojem svetlo ti toho moc nehovori... aspon tvare by mohli byt ... ale jebem nato to je tvoj problem prajem vela uspechov
2
9
 
Rasty Gibel
2013-06-14 23:25:19+02
príspevok od: Marek Janicko
Dakujem za uznanie.

Ked som zacinal tak som si sadol a urcil cestu ktorou pojdem. Zahodil som slovensku mentalitu, ktora brani i susedovi dohodit kseft, len aby nezarobil a vybral som si cestu zahranicnej mentality a kvalitnych sluzieb, ktore su uplne bezne v zahranici.

Plany a ciele su velke, no nieje v mojich moznostiach ich na trh uviest za jeden den. Vsetko chce postupny progres.

Mnohokrat som clovek prveho kontaktu pri pripravach buducej svadby a uz davno dohadzujem biznis tym najlepsim DJ, cukrarom, kadernickam, vizazistkam, svadobnym salonom, kapelam ... ktore som mal doteraz moznost stretnut.

Mimochodom v plane mam spravit si i databazu fotografov profesionalov, ktorym rad dohodim biznis, no chce to cas a verim, ze uz v jeseni si na to najdem priestor. Sezona 2014 sa uz blizi.
no neda sa ale musim reagovat. Ocenujem, ze sa niekto najde kto dopraje aj inym, to si fakt cennim, ale povedat/napisat "ist cestou zahranicnej mentality"??? to je co za hlupoost??? Aku zahranicnu mentalitu???
0
0
 
legolas380
2013-06-14 23:42:10+02
ta fotovybava je dost kruta. myslim hlavne telo...nechystam sa do fotenia svadieb ale myslim si, ze by stacilo aj lacnejsie telo...ci? a zvlast ak ma ist o amatera. aky amater ma taku vybavu?
0
1
 
Rasty Gibel
2013-06-15 00:18:20+02
príspevok od: legolas380
ta fotovybava je dost kruta. myslim hlavne telo...nechystam sa do fotenia svadieb ale myslim si, ze by stacilo aj lacnejsie telo...ci? a zvlast ak ma ist o amatera. aky amater ma taku vybavu?
no vela ich nebude
0
1
 
Seto
2013-06-15 00:19:16+02
tak amater mozno co sa svadieb tyka, ale pokrocily v inej oblasti
0
0
 
zolec
ocenenie redakciou 2013-06-15 00:37:51+02
Rád by som si to vyskúšal, ale žiaľ tiež nespľňam podmienky, nemám Nicón ani Kanón
0
4
 
Daniel.U
2013-06-15 07:22:06+02
na slovensku je viac fotografov ako bezneho naroda neviem preco ma niekto nabrat roboty na rohy na nohy a potom ju prerozdelovat roznym fotonadsencom . Toto je skor pocudovanie nad neschopnymi nevestami lebo mozno taktika pana Janicka nieje taka zla. Vsade bude figurovat jedno meno a hlavne treba okolo seba vytvarat dojem vychyteneho fotografa aj keby hned nemal vacsinu roka do coho pichnut .
0
7
 
Marcel Rebro
2013-06-15 08:28:57+02
Hmmm ... mna zaujalo :

"PS: Spoplatnenie ephoto bohuzial zabije v buducnosti obdobne moznosti. Velka skoda."

Nejak neviem ako tomu mam rozumiet. Akoze amateri fotiaci pre profesionalov budu musiet mat aktivovane eKonto? Alebo profesionalny svadobny fotograf nema dostatok financii na to, aby si zaplatil 14 EUR rocne a nadalej siril svoju komercnu inzerciu?
0
3
 
lacikam
2013-06-15 08:44:15+02
Pôvodne som chcel byť neutrálny, ale pridám sa ku kritike.. V Prešove je bežné, že nevesta si objedná kameramana (video), ten to "vezme" (aj keby mal diár plný - jej o tom nepovie) na akciu vyšle svojho zástupcu, ktorý to (po svojom) natočí..(Tu je nevesta ojebaná prvýkrát - dostáva službu, ktorú si neobjednala a za ktorú neplatí!) Natočený matroš potom dotyčný kameraman zostrihá "ako sa dá-so svojím "umeleckýmrukopisom", aby to bolo "akožeOK." V horšom prípade aj to strihá niekto iný (druhýkrát ojeb")... To je tak s.l.o.v.e.n.s.k.é!! Myslím mentalitu.
0
7
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()