Hore
Fórum » Pokec
 

Statív a Stativová hlava výber

stefanf
2013-07-11 16:11:04+02
Zdravím, konečne som sa rozhodol kúpiť poriadny statív, no je ich tak veľa že neviem ako vybrať, samozrejme to isté aj s hlavou.
Nemám penazí na rozdaj, chcel by som tak zlatu strednú cestu.
Môžete mi poradiť aj z vlastnej skúsenosti? značku, kombinácia hlava statív.... Mám Nikon D3100 (najtažší objektív) Tamron SP 70-300 DI VC USD, (+ blesk Nikon SB 700), ak by som toto všetko naraz použil aby to udržalo, + rezerva do budúcna ak by som mal niečo tažšie.

našiel som tento Manfrotto MT 294 A3 , ktorý by sa cenovo ešte dal, už na hranici ( investícia ), no neviem akú hlavu, značku, možnosti ......., ak by sa dalo statív za túto či menšiu cenu a bol by lepší tak to by som bral, len neviem aká značka je dobrá a aká nie,

Ďakujem za radu, príspevky, verím že sa niekto nájde, kto mňe " lajk " poradí
 
pufko
2013-07-11 19:04:44+02
Ja mám vyhliadnutý Giottos Vitruvian VGR9255 + hlavu (cca160-170€) chcem aby bol po zložený nízky - je rozdiel mať niečo čo po zložení má 40cm alebo v tvojom prípade 60cm. Nemať na rozdávanie, tak kludne ho zoberiem na splátky systémom 1/10 a ani trochu by ma netoto, že pri cene 160€ preplatím tovar o 16€ , ale mal by som istotu že by ma neskôr nehrýzlo svedomie že som šetril na nesprávnom mieste a teraz znova musím kúpiť poriadny statív už za štandartnú sumu. Ono síce všeobecne platí že čím menej sekcií tým je v zloženom stave dlhý , ale často aj pevnejší (to sa odvíja aj od ceny)
 
kasko
2013-07-11 19:06:36+02
dalsi tazky oriesok napis asi rovno cenovy strop, lebo som musel guglit. Nasiel si len stativ cca za 80eur + to chce cenu hlavy. O akej hlave uvazujes? Gulova, videohlava... Dalej skus specifikovat max.vyska stativu, dlzka zlozeneho, min.vyska, max.vaha stativu s hlavou, moznosti zakoncenia noh....
Napr. na 70-300 vr mi staci velbon sherpa 600 bez vytiahnutia stred.stlpika a spodnych noh, ale na tazsiu vybavu som kupoval cosik drahsie (kuk moj clanok).
Skus teda tie parametre specifikovat a snad nieco najdeme.
 
yquinox
2013-07-11 20:18:17+02
príspevok od: stefanf
Zdravím, konečne som sa rozhodol kúpiť poriadny statív, no je ich tak veľa že neviem ako vybrať, samozrejme to isté aj s hlavou.
Nemám penazí na rozdaj, chcel by som tak zlatu strednú cestu.
Môžete mi poradiť aj z vlastnej skúsenosti? značku, kombinácia hlava statív.... Mám Nikon D3100 (najtažší objektív) Tamron SP 70-300 DI VC USD, (+ blesk Nikon SB 700), ak by som toto všetko naraz použil aby to udržalo, + rezerva do budúcna ak by som mal niečo tažšie.

našiel som tento Manfrotto MT 294 A3 , ktorý by sa cenovo ešte dal, už na hranici ( investícia ), no neviem akú hlavu, značku, možnosti ......., ak by sa dalo statív za túto či menšiu cenu a bol by lepší tak to by som bral, len neviem aká značka je dobrá a aká nie,

Ďakujem za radu, príspevky, verím že sa niekto nájde, kto mňe " lajk " poradí
Nenapisal si vyuzitie stativu (atelier, exterier, hory atd.). Podla toho by som volil parametre (vaha, vyska, pocet noh ... ). Ja riesim toto iste uz asi pol roka. Precital som uz asi vsetko. Zatial mi vychadza najlepsie pomer cena/vykon Triopo GT-3230X8C. Vyuzitie u mna je na 90% vysokohorska turistika, takze karbon (vaha, tlmenie vybracii, moznost zavesit zavazie). V neposlednom rade je dolezity aj rozmer v zlozenom stave. Cena je do 150 €. Akurat ho neviem nikde zohnat v SR.
 
kasko
2013-07-11 21:04:34+02
príspevok od: yquinox
Nenapisal si vyuzitie stativu (atelier, exterier, hory atd.). Podla toho by som volil parametre (vaha, vyska, pocet noh ... ). Ja riesim toto iste uz asi pol roka. Precital som uz asi vsetko. Zatial mi vychadza najlepsie pomer cena/vykon Triopo GT-3230X8C. Vyuzitie u mna je na 90% vysokohorska turistika, takze karbon (vaha, tlmenie vybracii, moznost zavesit zavazie). V neposlednom rade je dolezity aj rozmer v zlozenom stave. Cena je do 150 €. Akurat ho neviem nikde zohnat v SR.
a to pises len o stative a cena je uz teraz 150... + hlava? Teda pri tomto vybere: CENA,vaha,skladnost,vyska... vhodne znacky su sirui a triopo. Ked to tak zhodnotim, tak pri tychto cenach bude kazdy stativ dobry v danej cene...
 
yquinox
2013-07-11 21:30:58+02
príspevok od: kasko
a to pises len o stative a cena je uz teraz 150... + hlava? Teda pri tomto vybere: CENA,vaha,skladnost,vyska... vhodne znacky su sirui a triopo. Ked to tak zhodnotim, tak pri tychto cenach bude kazdy stativ dobry v danej cene...
Ked das na prve miesto cenu, tak vaha, skladnost, vyska jej budu podriadene. Ja som kedysi uvazoval podobne pri kupe Velbon Sherpa 600R. Stativ je to vynikajuci aj cena velmi dobra, ale na moje vyuzitie tazky a nie prilis skladny takze siel po case prec hoci za tu cenu vyhodna kupa.

Pisal, ze chce poriadny stativ a zadarmo to bohuzial nebude. Na prve miesto by som daval parameter, ktory je pre neho najdolezitejsi (ak to bude vlacit po horach tak zrejme vaha/skladnost). Lebo najhorsi stativ je ten, co lezi nevyuzity v skrini, hoci bol vyhodne kupeny.

Za tych 150 mas uz ale karbon. Skus si pozret konkurenciu v karbonovom prevedeni. Pripadne ho moze kupit v hlinikovej verzii za cca 90 €. Vravim ale, ze zatial nepozname oblast vyuzitia stativu, takze mozme len mudrovat .
 
kasko
2013-07-11 21:46:07+02
príspevok od: yquinox
Ked das na prve miesto cenu, tak vaha, skladnost, vyska jej budu podriadene. Ja som kedysi uvazoval podobne pri kupe Velbon Sherpa 600R. Stativ je to vynikajuci aj cena velmi dobra, ale na moje vyuzitie tazky a nie prilis skladny takze siel po case prec hoci za tu cenu vyhodna kupa.

Pisal, ze chce poriadny stativ a zadarmo to bohuzial nebude. Na prve miesto by som daval parameter, ktory je pre neho najdolezitejsi (ak to bude vlacit po horach tak zrejme vaha/skladnost). Lebo najhorsi stativ je ten, co lezi nevyuzity v skrini, hoci bol vyhodne kupeny.

Za tych 150 mas uz ale karbon. Skus si pozret konkurenciu v karbonovom prevedeni. Pripadne ho moze kupit v hlinikovej verzii za cca 90 €. Vravim ale, ze zatial nepozname oblast vyuzitia stativu, takze mozme len mudrovat .
sak to ze si tu mudrujeme... Ja len ze pisal o stative za 80, ponukame mu za 150 a to este nema hlavu na ten stativ. Ja som sa inak nachodil s tou sherpou po horach hodne, potom prislo tazsie sklo a nedavno som kupil najtazsie sklo a potreboval som heavy duty stativ a chodim s tym vsetkym po horach nadalej.... ja nakoniec vo vahe +/- 0.5kg a vyske velky rozdiel nevidim, kedze ked beham s technikou dakam a oblecenim, jedlom.... tak ci tak ma ruksak cca 15-20kg. Neskor to neni o vahe stativu, ale o kondicke
Pome spat, xman4 ma dobre foto aj bez stativu...
 
stefanf
2013-07-12 21:35:07+02
príspevok od: kasko
dalsi tazky oriesok napis asi rovno cenovy strop, lebo som musel guglit. Nasiel si len stativ cca za 80eur + to chce cenu hlavy. O akej hlave uvazujes? Gulova, videohlava... Dalej skus specifikovat max.vyska stativu, dlzka zlozeneho, min.vyska, max.vaha stativu s hlavou, moznosti zakoncenia noh....
Napr. na 70-300 vr mi staci velbon sherpa 600 bez vytiahnutia stred.stlpika a spodnych noh, ale na tazsiu vybavu som kupoval cosik drahsie (kuk moj clanok).
Skus teda tie parametre specifikovat a snad nieco najdeme.
Zdravím, ďakujem za reakciu , no ten cenový strop by mohol byť do 80 € ( statív ), teraz som pozeral statívové hlavy ( na heureke ), no neviem ale ako si čakal menšie ceny :/, vidím že sa mi to zasa predraží, ako všetko :/ , 130 € je až privela ako som plánoval, ale ako som videl ceny hláv ....., uvidím,, hlava nviem aká, preto som písal že nejaké rady z praxe, či páková gulová ......, žiadnu som nemal, tak neviem, som začiatočník amatér samouk, ( 3 roky mam zrkadlo, je mi 20, teraz skončil školu takže peniaze nemam veľa ) podla udržatelnej hnotnosti statívu by som mal asi aj zvoliť nosnosť hlavy,, neviznám sa vela, využite po horách kopcoch aj tatry nechodím aspoň zatiaľ, kopce malé tu mám,, či bude mať po zložení 60 cm mi nevadí, ide mi skor o pevnosť a nosnosť, nejakú váhu unesiem ked som mladý ešte moj Nikon D3100 + Tamron SP 70-300mm DI VC USD + blesk Nikon SB-700 ak by bola takáto kombinácia, nepresahuje skoro 2 kg, ťažšiu výbavu zatiaľ nemam,,, neviem či som na niečo zabudol pri pomoci výberu
 
stefanf
2013-07-12 21:42:44+02
príspevok od: kasko
sak to ze si tu mudrujeme... Ja len ze pisal o stative za 80, ponukame mu za 150 a to este nema hlavu na ten stativ. Ja som sa inak nachodil s tou sherpou po horach hodne, potom prislo tazsie sklo a nedavno som kupil najtazsie sklo a potreboval som heavy duty stativ a chodim s tym vsetkym po horach nadalej.... ja nakoniec vo vahe +/- 0.5kg a vyske velky rozdiel nevidim, kedze ked beham s technikou dakam a oblecenim, jedlom.... tak ci tak ma ruksak cca 15-20kg. Neskor to neni o vahe stativu, ale o kondicke
Pome spat, xman4 ma dobre foto aj bez stativu...
cena som písal tu pri reakcii, nezarábam zatial, fotenie je jeden z koníčkov, každý však pýta € ,, preto si nemôžem dovolit dať za statív a hlavu spolu 200€, max tak 130 ( ak podporia rodičia tak o niečo viac ), váha zatial nehraje rolu, zatial som mladý a vládzem fotovýbavu za 15 kg zatiaľ nemam ,, dobré foto aj bez statívu ďakujem,, statív chcem využiť aj na oblohu nočné foto, neskor panorama teda + kúpa dalšej panoramatickej hlavy , statív mam požičaný od rodiny " statív " detská hračka skôr
 
stefanf
2013-07-12 21:44:05+02
cením si pomoc, rady z praxe ... , určite mi v tom nejako poradíte a budem mať jasno nad kúpou ďakujem
 
pufko
2013-07-12 22:41:03+02
Pri akejkolvek hlave treba vždy počítať s nejakou rezervou, ono aj záleží ako tam je ten foťák upevnený / vyvážený. Trebárs spomínaný Tamron síce nie je ťažký ale nemá statívovú objímku a teda pre samotnú guľu hlavy bude "ťažší" ako sklo ktoré je síce celkove ťažšie, ale vdaka tomu že bude mať objímku si ho vieš lepšie vyvážiť

No a čo sa týka tých rozmerov, tak to nevadí teraz, respektíve takému, ktorý ho má niekde trvale postavený v ateliery.

Kúpu si poriadne premysli, aby ťa ušetrených 30€ v budúcnosti nestálo znovu dalších kopec penazí na kúpu lepšieho a drahšieho statívu, preto som ti napísal že to zober kludne na splátky, pri sume 160€ systémom 1/10 preplatíš 16€ , vždy je tých 16€ menej ako pôvodných 100€ za lacný a neskôr 150€ za lepší
 
Napster050
2013-07-12 22:53:16+02
ja mám ten lacnejší triopo statív (C258) a príde mi celkom fajn... V práci máme Manfrotto 190Xprob a o moc pevnejší mi nepríde.. nejaký rozdiel tam je, ale nie taký veľký, ako cenový rozdiel. Tie magnéziové a karbónové musia byť na tom ešte lepšie. (aj keď u toho karbónového som si nie moc úplne istý na pevnosť v "krute", tzn, keď chytím foťák na utiahnutej hlave a budem chcieť s ním otočiť) Tento C258 sa mierne krúti veru.
Pôvodnú KJ-2 hlavu som ale nahradil hlavou B-3, ktoráje o hodne lepšia, hlavne aj kôli pevnejšiemu uchyteniu doštičky. Inak taká veľká hlava vyzerá aj trošku komicky na tom statíve... niekto by možno aj povedal že to vyzerá profi
 
kasko
2013-07-12 23:24:56+02
to je pravda s tymi splatkami, aj ked som nikdy nic takto nekupoval. Ale spat k stativom...
Kvoli cene bude najlepsie hladat nejaky ten set, ako napr. to co mam este stale ja: Velbon Sherpa 600R a k tomu je aj trojcestna pakova hlava PH-157Q a da sa kupit okolo 100,- Eur, alebo hladat bazarove kusy. Ja som ho predat chcel, keby si ho manzelka nezobrala....
Ten stativ v pohode udrzi Nikon 70-300 kym nieje fakt silny vietor. Stredovy stlpik som nevysuval - zhorsuje to stabilitu. Otazne je aky vysoky stativ hladas.
V tvojom pripade bude mozno zatial najlepsi priatel google,lebo aj keby som ti vyslovene doporucoval napr. Velbon Sherpa, tak je to starsi model a uz ho len tak nezozenies. Najdi si pripadne zopar stativov s hlavou v cene ktoru si ochotny dat a hod sem link.
Manfrotto stativ ktory si nasiel ako prvy nevyzera zle. Ma tusim aj penu na nohach co je super, lebo Velbon Sherpa ti v zime primrzne k ruke.
Hlava stativu... na jednom mam pakovu 3cestnu a druhy ma gulovu, z ktorej kvazi po naklone viem urobit nieco podobne funkcne ako gimbal hlavu... kazda ma svoje +/-
Odkial si? mozem ti dat vyskusat co mam a uvidis...
 
stefanf
2013-07-14 08:33:10+02
príspevok od: pufko
Pri akejkolvek hlave treba vždy počítať s nejakou rezervou, ono aj záleží ako tam je ten foťák upevnený / vyvážený. Trebárs spomínaný Tamron síce nie je ťažký ale nemá statívovú objímku a teda pre samotnú guľu hlavy bude "ťažší" ako sklo ktoré je síce celkove ťažšie, ale vdaka tomu že bude mať objímku si ho vieš lepšie vyvážiť

No a čo sa týka tých rozmerov, tak to nevadí teraz, respektíve takému, ktorý ho má niekde trvale postavený v ateliery.

Kúpu si poriadne premysli, aby ťa ušetrených 30€ v budúcnosti nestálo znovu dalších kopec penazí na kúpu lepšieho a drahšieho statívu, preto som ti napísal že to zober kludne na splátky, pri sume 160€ systémom 1/10 preplatíš 16€ , vždy je tých 16€ menej ako pôvodných 100€ za lacný a neskôr 150€ za lepší
no práve, ten Tamron s fotiakom, tažisko je dosť v predu, asi žiadna objímka naň neexistuje že? ani z iného by nepasovala, to som si všinom, je to škoda. Studio nemám, len tak na vychádzky do prírody a normálna porteba statívu, na nočné foto chcem aj skúsiť. No práve chcem dobre kúpiť, preto ak by som dal oniečo viac, beriem to ako istú investíciu do budúcna, len tú hlavu zatial neviem, ktore značky su dobre a typy.
 
stefanf
2013-07-14 08:58:43+02
príspevok od: kasko
to je pravda s tymi splatkami, aj ked som nikdy nic takto nekupoval. Ale spat k stativom...
Kvoli cene bude najlepsie hladat nejaky ten set, ako napr. to co mam este stale ja: Velbon Sherpa 600R a k tomu je aj trojcestna pakova hlava PH-157Q a da sa kupit okolo 100,- Eur, alebo hladat bazarove kusy. Ja som ho predat chcel, keby si ho manzelka nezobrala....
Ten stativ v pohode udrzi Nikon 70-300 kym nieje fakt silny vietor. Stredovy stlpik som nevysuval - zhorsuje to stabilitu. Otazne je aky vysoky stativ hladas.
V tvojom pripade bude mozno zatial najlepsi priatel google,lebo aj keby som ti vyslovene doporucoval napr. Velbon Sherpa, tak je to starsi model a uz ho len tak nezozenies. Najdi si pripadne zopar stativov s hlavou v cene ktoru si ochotny dat a hod sem link.
Manfrotto stativ ktory si nasiel ako prvy nevyzera zle. Ma tusim aj penu na nohach co je super, lebo Velbon Sherpa ti v zime primrzne k ruke.
Hlava stativu... na jednom mam pakovu 3cestnu a druhy ma gulovu, z ktorej kvazi po naklone viem urobit nieco podobne funkcne ako gimbal hlavu... kazda ma svoje +/-
Odkial si? mozem ti dat vyskusat co mam a uvidis...
No statív by som chcel aby sa mi dal aspon do výšky očí, ked oči mám vo výške 160, teda stačil by aj do 150, pretože + hlava a na nej fotiak tak do hledáčika sa výška zdvyhne oniečo viac, neviem kolko sice, ale myslm že by stačil statív 150 výška ( ved trocha stredového stlpika sa vysunie ak by ). Nemám teraz vela času, takže mi to trocha potrvá, jasné google pomôže aj heuréka na cenu,, Hlava stativu, neviem ktorá značka je dobrá, či sa daju kombinovať rôzne značky statív a hlava, ale asi ano, pohyb vodorovný, zvyslo, aj na výšku vyklopenie by som chcel ak sa dá,, hlavu neviem aký systém bude lepší, rýchlejší, nenáročný...... na ovládanie myslím.. Ja od Skalice na dedine blízko, ale neviem kde ste vy.
 
Napster050
2013-07-14 11:50:22+02
výška statívu sa udáva aj s vysunutým stredovým stĺpikom, takže na 150cm je vysunutý celý a nie trocha ako si myslíš... 150cm bez vysunutého stĺpika majú statívy s výškou cca 170cm
 
vlasto13
2013-07-14 14:27:36+02
Ak máš vybraný nejaký statív tak chod na oficiálnu stránku výrobcu a tam máš všetko napísane. Obchody píšu len základné info.
 
stefanf
2013-07-14 19:06:55+02
Takže som našiel
Manufrotto 190XDB /výška bez stĺpika 118 / so stĺpikom 146 / zložený 53, / nosnosť 5 / váha 1,6/ cena 90 €
Manufrotto 190XPROB /výška bez stĺpika 122 / so stĺpikom 146 / zložený 57, / nosnosť 5 / váha 1,8/ cena 104 €
Velbon Sherpa 800 R /výška bez stĺpika 139 / so stĺpikom 169 / zložený 62,5 / nosnosť 4 / váha 1,9/ cena 87,9 €
Velbon Sherpa plus 630 /výška bez stĺpika nenašiel som / so stĺpikom 163 / zložený 56 / nosnosť 5 ( oficial stranka mala 4 tak neveim ) / váha 1,6/ cena 93,3 €
Giottos MTL 361B /výška bez stĺpika 144 / so stĺpikom 165 / zložený 68 / nosnosť 8 / váha 2,5 / cena 89,08 €
Giottos MTL 3261 /výška bez stĺpika 141 / so stĺpikom 167 / zložený 65 / nosnosť 8 / váha 2 / cena 81,3 €
Giottos MTL 3251B /výška bez stĺpika 132 / so stĺpikom 164 / zložený 58 / nosnosť 5 / váha 1,7 / cena nenašiel som €
Giottos MT 9251 /výška bez stĺpika 133 (129 ) neveim ako to píšu ked som načiel 2 rôzne údaje / so stĺpikom 161 ( 158) / zložený 61 / nosnosť 5 / váha 2,5 / cena 69,87 ( akcia ) €


moje výsledky a " nároky "
Tak toto sú mojoe prieskumi, zistilsom že zátaž stačí 5, viac netreba, počet noh 3 ( stabilita ) , zložený by bolo lepšie ak by nepresiahol 60 cm, váha menej ako 2 kg, nohy samostatne nastaviť, ale to idú asi všetkým, stredový stĺpik vytiahnuť a dať do vodorovnej polohy ( nie všetky to majú, ale bolo by to dobré ++ ), výška čo možno najviac, ved to je lepšie , no treba počítať + hlava a fotoaparát ....., a samozrejme cena ten posledný Giottos MT9251 má fajn cenu aj údaje, no Giottos MTL 3261B pre velkú zátaž " oniečo lepšiu triedu " stojí 81 €naproti Manfrotto 190XDB je aj menší aj menšiu zátaž udrží a stojí až 90

Toto je moje zhrnutie pre výber statívu, prosím poradiť ešte, neviem či som na niečo zabudol k statívom, moj favorit je Giottos MT9251 pomer cena výkon, cena je najmenšia ( je v akcii ) rád si nechám poradiť iné názory
 
pufko
2013-07-14 20:58:04+02
Čím vyšší tým horšia stabilita a pri tej cene tomu asi ani nejak nepomôže ani menej sekcií nôh
 
kasko
2013-07-14 21:26:30+02
Ked je favorit Giottos MT 9251, tak potom nevahaj, len mne sa nepozdava vyska bez hlavy az 61cm a bez vytiahnutia stlpika ma len 133cm - udava vyrobca na stranke. Ak ta tlacia peniaze, tak hladaj bazarove kusky, napr: www.ephoto.sk/bazar/predam/stojany/kraj/29687/stativ-velbon-sherpa-600-r/
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()