Hore
Fórum » Pokec
 

Načo mi je fotoaparát

K1000
K1000 2017-11-15 12:27:50+01
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

 
PeterSV
2017-12-02 17:20:22+01
príspevok od: K1000
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

si šikovný,,,a dobre sa učíš,,
 
vaclav.pavelek
2017-12-03 01:08:51+01
príspevok od: K1000
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

Dúfam že je to len zo srandy
 
K1000
2017-12-03 18:34:17+01
príspevok od: vaclav.pavelek
Dúfam že je to len zo srandy
Možno je, možno nie je... to sa nevie
 
vladdo
2019-11-08 20:15:25+01
Tiez som sa nedavno zhrozil na co mi je nedavno kupena D 3400 + 18-140 + 12 -28.
Mam LG V40 ktory foti RAW.
Neviem, skuste to pozriet, ja tam nevidim nic horsie na tej fotke z mobilu, sice Nikon pri 18 mm nema taku ostrost ale aj tak. Fotka z mobilu sa my nezda horsia, mozno este lepsia.Fotky aj raw som dal tu (teda ak mozem)
https://uloz.to/file/QlGEeG2mhhqX/bdmv-zip
 
photox
2019-11-08 20:37:41+01
príspevok od: vladdo
Tiez som sa nedavno zhrozil na co mi je nedavno kupena D 3400 + 18-140 + 12 -28.
Mam LG V40 ktory foti RAW.
Neviem, skuste to pozriet, ja tam nevidim nic horsie na tej fotke z mobilu, sice Nikon pri 18 mm nema taku ostrost ale aj tak. Fotka z mobilu sa my nezda horsia, mozno este lepsia.Fotky aj raw som dal tu (teda ak mozem)
https://uloz.to/file/QlGEeG2mhhqX/bdmv-zip
Rozdiel je vidno az ked tie RAWY zacnes upravovat v Ps. RAW z LG neverim, ze to je neupravovany RAW. Ked ma fotoaparat objektiv v priemere 3mm nijako nemoze prepustit tolko detailov ako ked ma napr. 50mm. Je to marketingovy trik, aj GOPRO na funkciu, ze moze zapisovat neupravene fotografie, ale ked som ich chcel upravit tak som nedosahoval vobec take vysledky ako s jpegom od GOPRO.
 
vladdo
2019-11-09 20:26:49+01
Ano, je to upravovane v Ps, samozrejme. Lebo vystup jpg z LG je total voprus, hnus.Kontrastne, noise reduction tak velke ze je to zliate. Pisal som do LG, nemaju zaujem o vylepsenie, staci im par blbcov na selfie ze si to kupi, vobec tieto raw speciality a manualne rezimy neriesia.

Ale napriek tomu aby sme sa pochopily ten samotny vystup raw z toho 3 mm objektivu ma takmer rovnaku ostrost, kvalitu ako ten Nikon. Vsimni si v rohoch nie je takmer ziadne znizenie ostrosti. Narozdiel od nikonu pri F4. ANi prepaly, ani shadows,...takze pri 18 mm my netreba ani trepat zrkadlovku.....
 
photox
2019-11-09 20:47:23+01
príspevok od: vladdo
Ano, je to upravovane v Ps, samozrejme. Lebo vystup jpg z LG je total voprus, hnus.Kontrastne, noise reduction tak velke ze je to zliate. Pisal som do LG, nemaju zaujem o vylepsenie, staci im par blbcov na selfie ze si to kupi, vobec tieto raw speciality a manualne rezimy neriesia.

Ale napriek tomu aby sme sa pochopily ten samotny vystup raw z toho 3 mm objektivu ma takmer rovnaku ostrost, kvalitu ako ten Nikon. Vsimni si v rohoch nie je takmer ziadne znizenie ostrosti. Narozdiel od nikonu pri F4. ANi prepaly, ani shadows,...takze pri 18 mm my netreba ani trepat zrkadlovku.....
Nemozem sa na to pozriet, neotvori mi ten link pise mi cez cely monitor ERROR 451
 
Paladin25
2019-11-10 08:20:55+01
príspevok od: photox
Nemozem sa na to pozriet, neotvori mi ten link pise mi cez cely monitor ERROR 451
skús to ešte raz ide to normálne....
 
Paladin25
2019-11-10 08:47:07+01
príspevok od: vladdo
Tiez som sa nedavno zhrozil na co mi je nedavno kupena D 3400 + 18-140 + 12 -28.
Mam LG V40 ktory foti RAW.
Neviem, skuste to pozriet, ja tam nevidim nic horsie na tej fotke z mobilu, sice Nikon pri 18 mm nema taku ostrost ale aj tak. Fotka z mobilu sa my nezda horsia, mozno este lepsia.Fotky aj raw som dal tu (teda ak mozem)
https://uloz.to/file/QlGEeG2mhhqX/bdmv-zip
tá fotka z telefonu mi príde lepšia
 
photox
2019-11-10 08:49:30+01
príspevok od: Paladin25
skús to ešte raz ide to normálne....
Neotvorim, v Nemecku to asi nie je mozne.
 
Paladin25
2019-11-10 15:17:37+01
príspevok od: photox
Neotvorim, v Nemecku to asi nie je mozne.
pekne cenzúra na internete...

Páči sa môžeš to stiahnuť odtiaľto...

https://drive.google.com/open?id=1eNbjYRAWoug1nSZAOxMlxJMNnBwBztJs
 
photox
2019-11-10 16:33:56+01
príspevok od: Paladin25
pekne cenzúra na internete...

Páči sa môžeš to stiahnuť odtiaľto...

https://drive.google.com/open?id=1eNbjYRAWoug1nSZAOxMlxJMNnBwBztJs
Zvacsi si to do praveho dolneho rohu, tam je vidiet kde je kvalita fotografie z telefona a z fotoaparatu. Pozri si casy a clonu na akej to bolo fotene. Ked si priblizis stred fotografie uvidis lepsiu kvalitu fotografie z telefonu, ale to iba preto lebo telefon to odfotil desat krat rychlejsie ako fotak, pozri si casy ktore su tam.Ten co to fotil nevie fotit to je vsetko alebo ucelovo potreboval vyrobit takuto temu.
Ked to priblizis na stred je vidno, ze fotoaparat nebol na stative, dotycny neudrzal stabilny fotoaparat.

Nemam nic proti handy fotografii, sam rad robim handy fotografie ale clovek ktory tvrdi, ze mu telefon spravil lepsi RAW ako zrkadlovka nevie fotit.
 
photox
2019-11-10 16:37:05+01
príspevok od: photox
Zvacsi si to do praveho dolneho rohu, tam je vidiet kde je kvalita fotografie z telefona a z fotoaparatu. Pozri si casy a clonu na akej to bolo fotene. Ked si priblizis stred fotografie uvidis lepsiu kvalitu fotografie z telefonu, ale to iba preto lebo telefon to odfotil desat krat rychlejsie ako fotak, pozri si casy ktore su tam.Ten co to fotil nevie fotit to je vsetko alebo ucelovo potreboval vyrobit takuto temu.
Ked to priblizis na stred je vidno, ze fotoaparat nebol na stative, dotycny neudrzal stabilny fotoaparat.

Nemam nic proti handy fotografii, sam rad robim handy fotografie ale clovek ktory tvrdi, ze mu telefon spravil lepsi RAW ako zrkadlovka nevie fotit.
Pardon, zvacsi si to do laveho dolneho rohu...
 
Paladin25
2019-11-10 18:26:28+01
príspevok od: photox
Pardon, zvacsi si to do laveho dolneho rohu...
Ako ved jasné ja sa nehádam a nikdy som netvrdil že telefon je lepší na fotografovanie

To či tázateľ nevie fotiť alebo len holt automatika v telefone je o toľko lepšia je už na druhú debatu...
 
photox
2019-11-10 19:04:57+01
príspevok od: Paladin25
Ako ved jasné ja sa nehádam a nikdy som netvrdil že telefon je lepší na fotografovanie

To či tázateľ nevie fotiť alebo len holt automatika v telefone je o toľko lepšia je už na druhú debatu...
Take parametre zrkadlovka v automate nenastavi.
Za slnecneho dna cas 1/160 f6.3? Preco by na slnku dal automat taky kratky cas?
 
JohnNewton
2019-11-10 19:16:37+01
Neprežívajte to tak, ak sa niekto pýta na čo mu je to alebo ono, tak to zjavne nepotrebuje. Aspoň to správne vyhodnotil. Mám v zozname asi milión veci, ktoré nepotrebujem
 
vladdo
2019-11-10 20:26:48+01
photox.
si protirecis. Kratky cas mam prave preto, lebo to mam v ruke. Kebyze mam stativ tak dam dlhsi cas. Ako si pisal ze som neudrzal v ruke...to hlavne na dlhom case.
Slnko bolo uz ale nad obzorom, takze neboli to najidealnejsie podmienky.
John. - ok ale porovnaj 3 mm verzus 58 mm. clovek by tam cakal VYRAZNY rozdiel snad?nie?To nevravim o tom ze to vytiahnes z vrecka, tu musim nosit brasnu a 3 objektivy.
Ano v tom lavom rohu je dost rozdiel.
 
CrazY_Red_FoX
2019-11-10 23:05:58+01
Ale ved ta fotka z d3400 ma taku pohybovu neostrost ze az... ked uz porovnavas fotky, tak sa treba presvedcit, ze sa tam nevyskytla chyba zo strany pouzivatela
 
photox
2019-11-11 04:04:09+01
príspevok od: vladdo
photox.
si protirecis. Kratky cas mam prave preto, lebo to mam v ruke. Kebyze mam stativ tak dam dlhsi cas. Ako si pisal ze som neudrzal v ruke...to hlavne na dlhom case.
Slnko bolo uz ale nad obzorom, takze neboli to najidealnejsie podmienky.
John. - ok ale porovnaj 3 mm verzus 58 mm. clovek by tam cakal VYRAZNY rozdiel snad?nie?To nevravim o tom ze to vytiahnes z vrecka, tu musim nosit brasnu a 3 objektivy.
Ano v tom lavom rohu je dost rozdiel.
Vruke mas 10 krat dlhsi cas ako v mobile a neudrzal si to, to som pisal.
 
JohnNewton
2019-11-11 07:51:09+01
príspevok od: vladdo
photox.
si protirecis. Kratky cas mam prave preto, lebo to mam v ruke. Kebyze mam stativ tak dam dlhsi cas. Ako si pisal ze som neudrzal v ruke...to hlavne na dlhom case.
Slnko bolo uz ale nad obzorom, takze neboli to najidealnejsie podmienky.
John. - ok ale porovnaj 3 mm verzus 58 mm. clovek by tam cakal VYRAZNY rozdiel snad?nie?To nevravim o tom ze to vytiahnes z vrecka, tu musim nosit brasnu a 3 objektivy.
Ano v tom lavom rohu je dost rozdiel.
Krútiš sa stále za vlastným chvostom : Ak chceš fotografovať mobilom, je to len Tvoja výsostná voľba. Načo potrebuješ požehnanie od iných ? Realita je ale dnes ešte taká, že aj relatívne lacný fotoaparát dá dolu najdrahší fotomobil. Ale ten fotomobil stačí skutočne a objektívne veľkej časti populácie. Na čo by si si mal robiť násilie, keď nevieš dosiahnuť lepší výsledok fotoaparátom.Tu v galérii je veľa skvelých foto, no ale nerád by som hľadal tie, ktoré vznikli mobilom, bola by to strata času
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()