Hore
Fórum » Pokec
 

Načo mi je fotoaparát

K1000
K1000 2017-11-15 12:27:50+01
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

 
photox
2019-11-11 07:58:32+01
príspevok od: photox
Vruke mas 10 krat dlhsi cas ako v mobile a neudrzal si to, to som pisal.
Teraz som to uplne doplietol, nemam odpovedat ked rano otvorim oci.
 
tibren
2019-11-11 10:55:31+01
príspevok od: K1000
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

na to aby to vyzeralo ako fotka anie ako nepodarena patlanica
 
vladdo
2019-11-11 19:55:10+01
tak ja ti poviem preco. Lebo ten rozdiel je minimalny az my je s toho zle.
Lebo naozaj iba o par percent horsia fotka z mobilu(akurat tam dolu vlavo, inac stromy, prepaly domy vzadu vo vazci uplne rovnake) a nemusim sa srat z troma brasnami, menit objektivy, davat stativy a este sa bat ze dostanem po hube a okradnu ma o 100 vky euro.
Takto vytiahnem mobil a je to.
Galeriu neporovnavaj tu, to su proficke foto.
 
photox
2019-11-12 04:12:04+01
príspevok od: vladdo
tak ja ti poviem preco. Lebo ten rozdiel je minimalny az my je s toho zle.
Lebo naozaj iba o par percent horsia fotka z mobilu(akurat tam dolu vlavo, inac stromy, prepaly domy vzadu vo vazci uplne rovnake) a nemusim sa srat z troma brasnami, menit objektivy, davat stativy a este sa bat ze dostanem po hube a okradnu ma o 100 vky euro.
Takto vytiahnem mobil a je to.
Galeriu neporovnavaj tu, to su proficke foto.
Kazdy ktoremu sa neleni naucit sa fotit manualom, pochopit ako to funguje, ktoremu nie je na tarchu nosit stativ, objektivy fotak.... kazdy spravi lepsiu fotku ako si ty spravil. Ty neovladas zaklady fotografie preto by ti aspom nieco v hlave malo branit napisat taku blbost. Daj toto spravit niekomu kto vie fotit, potom porovnavaj.
 
flico.sk
2019-11-12 06:49:47+01
príspevok od: photox
Kazdy ktoremu sa neleni naucit sa fotit manualom, pochopit ako to funguje, ktoremu nie je na tarchu nosit stativ, objektivy fotak.... kazdy spravi lepsiu fotku ako si ty spravil. Ty neovladas zaklady fotografie preto by ti aspom nieco v hlave malo branit napisat taku blbost. Daj toto spravit niekomu kto vie fotit, potom porovnavaj.
Ale tu ide o to, že bežný človek odfotí niečo lepšie mobilom ako zrkadlovkou, aj keby bola profesionalna za niekoľko tisíc eur. Hlavne v interiéri, kde je málo svetla, ak má tmavý setový objektív.


Pokrok vo fototechnike smartphone je oveľa rýchlejší ako pri zrkadlovkách. Majú nočné režimy, ktoré nacvakajú niekoľko (desiatok) záberov a "naskladajú" výsleddú fotografiu. S D3400 by som musel použiť minimálne statív a v postprocese výsledné fotografie upraviť a "naskládať" .. trvá to určirý čas na rozdiel od smartphone, kde je výsledok za pár sekúdn. A výsledná foto aj tak skončí niekde na sociálnych sietiach s rozlíšením 2048px na dlhšej strane ... Stojí ten čas a námaha s D3400 pre bežného človeka za to ? Podľa mňa ani veľmi nie. Takže pre bežného užívateľa bude smartphone jednoznačne lepšia voľba a bude s ním mať aj lepšie výsledky ...
 
puresk
2019-11-12 07:03:24+01
Ked som sa zacal ucit fotit s mojou gx80 so setakom..tak vela fotiek v zlych podmienkach bolo naozaj horsich v porovnani s fotkami zo smartfonu (a este ani teraz to nie je ziaden zazrak). Co mna ale aj tak drzi, je moznost sa naucit vela veci. Myslim si ze vela fotografov tesia nove znalosti a hlad po vedomostiach. Pre niekoho kto o nieco podobne nema zaujem, nema zmysel kupovat pokrocilejsi fotak. Akurat sa bude hnevat preco mu fotka na instos tak zle vyzera. Ziadna pekna fotka by nebola bez znalosti a chuti sa ucit. Ak ide ale iba o to mat fotky na socialnych sietach..
 
pirhi
2019-11-12 07:39:37+01
Môj názor na danú tému je taký že aj keď najlepší telefón nastavíš manuálne, a fotíš do raw, aj tak za fotografa spraví kopu vecí.. Kým fotoaparát v manuále je nekompromisný... Tak isto fyzyka sa oblbnúť zatiaľ nedá... Väčší snímač potrebuje kvalitnejší vstup, aby vyprodukoval kvalitnejší výstup. Ten vstup môže byť objektív, ale aj znalosti a skúsenosti fotografa. Pre mňa na fotenie je top stále foťák... A mobil je len taký digitálny zápisník, bez väčšej ambície na kvalitu, či nebodaj umenie
 
fatality
2019-11-12 11:33:31+01
príspevok od: vladdo
tak ja ti poviem preco. Lebo ten rozdiel je minimalny az my je s toho zle.
Lebo naozaj iba o par percent horsia fotka z mobilu(akurat tam dolu vlavo, inac stromy, prepaly domy vzadu vo vazci uplne rovnake) a nemusim sa srat z troma brasnami, menit objektivy, davat stativy a este sa bat ze dostanem po hube a okradnu ma o 100 vky euro.
Takto vytiahnem mobil a je to.
Galeriu neporovnavaj tu, to su proficke foto.
ak nevidis rozdiel medzi KVALITNE nafotenou fotkou zo zrkadlovky/csc a mobilom..tak je pre teba jednoznacne najlepsi...mobil..
 
zlobath
2019-11-13 19:02:23+01
Myslim ze toto je debata, ako presvedcit spokojneho majitela Favoritu, ze Mercedes je lepsi, ale jemu staci aj Ten favorit

mobil = zapisnik
fotak = lepsi vystup, pruznejsie raw, tazsie

Kazdy si je panom svojho fotografickeho vystupu
 
K1000
2019-11-14 22:39:25+01
Toto som písal pred dvoma rokmi a myslel som to ako žart. Ak to niekto nepochopil, sorry.

Tie fotky boli z iPhone 7, myslím. Odvtedy som prešiel na 11 Pro Max. Na obrazovke mobilu vyzerajú fajn, ale na 27" monitore sa stále ešte nedajú porovnať s výstupmi z môjho starého Nikonu D750 s dobrým objektívom.

Čo sa mi na fotení mobilom páči je to, že za teba porobí všetky tie úpravy čo by si musel robiť vo Photoshope. Nie síce tak dobre ako by si ich urobil ty sám, ale zato v reálnom čase za zlomok sekundy.
 
K1000
2019-11-14 22:43:41+01
Ešte zopár fotiek z mobilu, aj keď vidím, že tu ich to dosť komprimuje.

Ten 13 mm objektív na iPhone má obrovské súdkovité skreslenie.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()