Hore
Fórum » Pokec
 

"Vylepsenie" fotiek zo stuzkovej od "profesionalnej" fotografky?

xherics
xherics 2017-12-10 13:20:01+01
Ahojte,

musim vam napisatt tuto temu, lebo neverim vlastnym ociam... Nie som profesional, nemavam fotky s "WOW" efektom, ako vela fotografov napr. tu na ephote, ale jednoducho nechapem, ako moze niekto takto prijat fotenie stuzkovej... Mne by to svedomie takto nedovolilo...

Pribeh je nasledovny:

Minuly tyzden ma poprosil niekto z mojej vacsej rodiny o vylepsenie fotiek zo stuzkovej, co im nafotila ista nemenovana (nechcel to ani mne prezradit) profesionalna fotogarfka... zaroven ma poprosil o vytvorenie DVD obalu a napalenie fotiek na DVD, nakolko fotky dostali len "online".

Jedna sa o fotografku, ktora je z rodiny jedneho ziaka z danej triedy, tak "kseft" bol zial rieseny len na zaklade rodinneho vztahu... viem, toto je chyba celej triedy...

Nerad, ale slubil som, ze ak mi prinesie fotky, pozriem sa na to, co sa s nimi da spravit. Po pozreti prvych 10 fotiek mi bolo vsetko jasne, zacal som sa pytat...

Den po stuzkovej odovzdala fotografka nieco cez 300 fotiek cez uloz.to, povedala ze su to vsetky fotky, i ked celu noc cvakala ako stroboskop. Po pozreti si ziaci zacali riesit, lebo fotky boli otrasne, pytali si upravene aj ostatne fotky.
Nakoniec dostali cez uloz.to skoro 13GB fotiek, nieco cez 2000 kusov - bez upravy, tak ako fotoaparat ulozil JPG. Tento balik bol este horsi, ako tych prvych 300. Fotografka po odovzdani vsetkych fotiek dalej nekomunikuje.

Tak, profesionalita danej fotografky je na urovni:

- pouzivala Nikon D3300 DX (telo pre zacinajucich - do priestoru s tazkymi svetelnymi podmienkami)
- objektiv Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 (setovy objektiv)
- pouzivala len vstavany blesk
- podla exifu nafotila spolu 3211 fotiek, vsetko len do JPG
- ISO od 400 do 6400
- pouzity cas vacsinou od 1/10 do 1/80 a obcas kratsi

Fotky su otrasne, 2/3 rozostrena, na fotkach je viac sumu ako farieb...
Fotky na ktorych pouzila blesk su ako keby ziarici ludia z Cernobilu...

Na 2/3 fotiek su odrezane koncatiny, vacsinou chyba kus z hlavy fotenych osob, nehovoriac o totalne krivych fotiek a kompoziciu spomenut by som uz vobec ani nemal...

Z tej hromady h***a som nazbieral mozno 5 dobrych fotiek, co by som ja aj pouzil a odovzdal.
Ostatne sa nedaju ani vylepsit, je zbytocne ich aj vylepsovat.. i ked sa jedna o rodinu, toto sa vylepsit jednoducho neda...

Nechal som 710 fotiek na DVD, aby aspon nejake fotky boli a aby aspon priebeh a dej stuzkovej bol i ked v takejto "babka fotila" forme zdokumentovane...

Fotky z akcie nechcem nahrat, lebo ma poprosili, aby som to v takej forme nezverejnoval, nakolko sa jedna o "fotografku" z rodiny jedneho ziaka z triedy Nechcu aby sa to dostalo do noveho casu...
 
Lubo.Karch
2017-12-13 13:17:03+01
Je to zle ale čakal som horsie.
Tie orezane hlavy sú hrôza ale inak keby to je v rawe tak sa dá ešte veľa zachrániť.
To fotenie pred platnom že vidno aj stojany...wtf?
 
Guma
2017-12-13 16:34:52+01
tie fotky su hlavne zbytocne..mozno sa daju cez pp zachranit...no ale k comu je niekomu fotka, ako nejaki ludia idu po ceste pred nejakou budovou, alebo nejaki ludia stoja vo vestibule a ja ich odfotim cez dvere...alebo mlada kocka tuka do ntb..ak su toto tie situacie zivotne tak cest praci je mozne ze dotycna este asi stuzkovu nemala ja nie som profik ani sa nepasujem za top fotgorafa, je to moj nazor nezainteresovaneho cloveka..
 
marcel3032
2017-12-13 18:46:20+01
akože, čakal som o dosť horšie fotky, tieto by sa podľa mňa veľa amatérom ešte dokonca páčili... a je pravda, že som videl aj podobné fotky od reálneho "profesionála" čo sa tým živí... Napríklad: (tváre zamazané) na čo tam bolo to plátno? a keď už, tak tí ľudia vpravo? a tá taška vzadu? Ono, celé je to o tom, aký názor som raz počul: "A načo sú nám pekné fotky z XXXX (nejaká akcia)? Veď nám stačia len také, odfotené mobilom."
 
mab
2017-12-13 22:20:37+01
príspevok od: K1000
Úplne amatérske, to hocikto by také narobil, ešte aj ja.

Na rozdiel od mnohých, ja tých žiakov neviním. Keď to bol niekto z rodiny jednoho z nich, predpokladám, že jej dali dôveru z dobrej vôle. Iste mnohí by sme urobili to isté, aby sme nemuseli vyberať.
hm, ked som kupovala prvé auto, nie tínedžerka, obiehala som starostlivo bazáre, pri druhom som aspoň rok drilovala špeciálny časopis a to som vyberala z najlacnejšej triedy s horentnou ale požičkou...nedávno som kupovala najnovšiu verziu mojho posledného s tým, že to bude to isté len + kopa pre mňa zbytočnej elektroniky, a hop predajca mi nemohol okrem bodky v katalogu reprezentujúcej farbu auto predviesť /najmenší sektor nedržia na predajni nadupanej SUV-kami/ auto prišlo po pol roku a NIČ nebolo z povodnej verzie, hlavne sedačka na ktorej som pri objednávke priam bazírovala...takže otázka starostlivého výberu, sic vo svete slobodnej voľby a nekonečnej ponuky..
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()