Hore
Fórum » Pokec
 

POZOR na podvody - osobná skúsenosť

durko
2020-11-22 10:14:05+01
Dobrý deň,
Chcem sa s vami podeliť o moju poslednú skúsenosť s predajom fototechniky.
Pred nejakou dobou, cca pred mesiacom, som na bazár efota dal nejakú fototechniku, ktorú by som chcel predať. Po pár dňoch mi prišiel email, v angličtine, v správe boli niektoré veci z inzerátu a otázka či sú ešte dostupné. Začal som s dotyčným (volajme ho Tomas) komunikovať o spôsobe doručenia a platby. Chcel techniku poslať synovi do Česka a on mi pošle peniaze cez U.S. Bank. Tu som začal šípiť problém. Tomas chcel odomňa číslo účtu, kam mi pošle banka peniaze. Dal som mu číslo účtu, ktorý nepoužívam, nemám naň vystavenú kartu, mám tam len udržiavaciu sumu pár €. Krátko na to mi prišla konfirmácia z U.S. Bank o zložených peniazoch v prospech môjho účtu a mám poslať naskenovaný podací lístok s číslom zásielky a oni mi pošlú peniaze. Tá konfirmácia bola ale veľmi čudná a vŕtala mi v hlave. Jediný kontakt bol na us-bankmanagement.desk@usa.com. Nebolo tam ani len logo banky, čo je mimoriadne čudné. Začal som pátrať na internete a našiel som jednu krátku diskusiu, kde pán popisuje podobnú skúsenosť - predával foťák a presne ten istý scénár z júla 2020 (foťák poslať do synovi Rakúska a peniaze prídu z U.S. Bank), ešte aj záujemca si nechal hovoriť Tomáš. Tento pán poslal foťák ale s tým, že balík bude odoslaný po doručení peňazí na jeho účet. Priznám sa, neviem či taká služba existuje. Ale peniaze neprišli a foťák neodišiel. Toto ma utvrdilo v tom, že aj ja som urobil dobre, keď som nič neposielal. Aj keď som premýšlal, že pošlem nejakú pálenú tehlu , ale nakoniec som nechcel vyhadzovať peniaze len tak.
Chcem vás vyzvať - buďte opatrní a radšej byť paranoidný ako potom plakať nad stratenými peniazmi či technikou.
 
landov
2020-11-22 10:33:16+01
Clovece, taketo "finty" su tu uz roky a nie je to nic nove. Staci priemerna inteligencia, aby predavajuci hodil tieto ponuky do kosa !
 
francesco
2020-11-22 10:34:17+01
😊 Kto z Ameriky by hladal veci na bazosi.
 
landov
2020-11-22 10:56:31+01
príspevok od: francesco
😊 Kto z Ameriky by hladal veci na bazosi.
Ja som pred par rokmi zo srandy odpovedal na takyto zaujem o moj tovar (neviem uz co som predaval). Poslal som tej zenskej fiktivne cislo uctu v banke a ona mi potom zaslala "potvrdenie " o prevode. Potom pisala v tom zmysle, ze to musela stornovat vo svojej banke a posle to inak, aby som akoze "vratil" peniaze z prveho prevodu atd. Uz ma to potom prestalo bavit, tak som ju poslal do... Na to mi poslala nejaky papier s logom FBI, ze mam 3 dni na vratenie penazi No proste kovbojka. Ked potom videla, ze nic nebude, tak sa odmlcala.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-11-22 11:07:03+01
Je to celosvetovy problem. Uz roky sa podvodnici ozyvaju na inzeraty, nielen fototechniky. Kazdy s trochou mozgu hadze ich ponuky do kosa. Aj mne sa uz ozvali x-krat. Preco by niekto z Afriky, ci ineho konca sveta mal chciet odomna kupovat pouzity tovar a nasiel ho na slovenskom bazare?
Ako vidno, aj po rokoch im na to stale niekto skoci, alebo s nimi aspon komunikuje.
 
francesco
2020-11-22 11:10:28+01
príspevok od: landov
Ja som pred par rokmi zo srandy odpovedal na takyto zaujem o moj tovar (neviem uz co som predaval). Poslal som tej zenskej fiktivne cislo uctu v banke a ona mi potom zaslala "potvrdenie " o prevode. Potom pisala v tom zmysle, ze to musela stornovat vo svojej banke a posle to inak, aby som akoze "vratil" peniaze z prveho prevodu atd. Uz ma to potom prestalo bavit, tak som ju poslal do... Na to mi poslala nejaky papier s logom FBI, ze mam 3 dni na vratenie penazi No proste kovbojka. Ked potom videla, ze nic nebude, tak sa odmlcala.
Tak zrejme su ludia, ktori maju silnejsiu tuzbu predat ako zdravy rozum. Na druhej strane vynaliezavost podvonikov nema limity.
 
vlados
2020-11-22 14:04:07+01
teraz zas dost letia prezvanacie podvody. Prezvonia cloveka z cudziny z premioveho cisla a dufaju ze im zavola nazad a oni ho skasnu za volanie na audiotext....uz mam zablokovane asi 20-30 cisel z armenska.
 
IO-NR
2020-11-22 15:26:59+01
Toto je veľmi známy podvod a je dobre, že sa o ňom pravidelne píše.
Môže sa stať, že niekoho menej opatrného nachytajú. Áno, bola by to aj jeho chyba, no v prvom rade ide o podvod a treba naň upozorniť.
Na mňa to skúšali prvýkrát asi 15r dozadu, keď to ešte nebolo také známe a nenaletel som, no tiež som pre istotu písal o tom na fórum a dvaja ľudia mi vtedy dali vedieť, že im to pomohlo (vtedy boli v kurze Nigéria a Anglicko).
 
JohnNewton
2020-11-22 16:33:08+01
Keď si 30% učiteľov myslí, že ich pri očkovaní začipujú, tak čomu sa čudujete, Čo z takej školy môže vyliezť, naivita je slabý a slušný výraz.
 
JohnNewton
2020-11-22 16:34:28+01
príspevok od: francesco
😊 Kto z Ameriky by hladal veci na bazosi.
Trump !?
 
makul
2020-11-22 18:47:57+01
príspevok od: JohnNewton
Keď si 30% učiteľov myslí, že ich pri očkovaní začipujú, tak čomu sa čudujete, Čo z takej školy môže vyliezť, naivita je slabý a slušný výraz.
No a ak si nketo myslí, že za ten nástupný plat učiteľa, alebo aj plat po 20 rokoch učenia niekto získa kvalitu do školského systému je naivita tiež slušný výraz. Že roformy škostva....nechcem nikoho urážať ale študoval som ešte za sociaizmu a aj teraz, ale školstvo ide slušne povedané zlým smerom....
 
JohnNewton
2020-11-22 18:57:17+01
príspevok od: makul
No a ak si nketo myslí, že za ten nástupný plat učiteľa, alebo aj plat po 20 rokoch učenia niekto získa kvalitu do školského systému je naivita tiež slušný výraz. Že roformy škostva....nechcem nikoho urážať ale študoval som ešte za sociaizmu a aj teraz, ale školstvo ide slušne povedané zlým smerom....
To nevyrieši žiadny plat, tých 30% učiteľov sa minulo povolaním, nemajú tam čo robiť, nemajú na to mentálnu výbavu.
 
seifi
2020-11-22 18:58:29+01
príspevok od: JohnNewton
Keď si 30% učiteľov myslí, že ich pri očkovaní začipujú, tak čomu sa čudujete, Čo z takej školy môže vyliezť, naivita je slabý a slušný výraz.
tých 30% to sú začipovaní z prvej a druhej vlny testovania, tí sa už očkovať nemusia ; tak vysokým číslam neverím, 5% by som bral, ale 30% ? hoci dnes môže ísť na výšku každý a diplom sa dá, ako vidíme, kúpiť ... ale žeby to robilo 25% ?
 
JohnNewton
2020-11-22 19:01:33+01
príspevok od: seifi
tých 30% to sú začipovaní z prvej a druhej vlny testovania, tí sa už očkovať nemusia ; tak vysokým číslam neverím, 5% by som bral, ale 30% ? hoci dnes môže ísť na výšku každý a diplom sa dá, ako vidíme, kúpiť ... ale žeby to robilo 25% ?
Jedná sa o čerstvý výskum. Skúška odolnosti voči konšpiráciám asi nie je súčasťou diplomovky
 
makul
2020-11-22 20:25:39+01
príspevok od: JohnNewton
To nevyrieši žiadny plat, tých 30% učiteľov sa minulo povolaním, nemajú tam čo robiť, nemajú na to mentálnu výbavu.
Toto by som si nedovolil tvrdiť. A výskumy tiež nie sú vždy zrovna ani sprívne urobené a už vôbec nie interpretované. Iste plat to neyrieši, ale hlavne systém je zlý. Školy chcú veľa študentov a kvalita ich nezaujíma, resp.okrajovo. Akých učiteľov, resp. školu chcú rodičia? Kvalitnú alebo aby dieťa hlavne prechádzalo a spravilo si školu? Tu to končí ....Aké percento rodičov je natoľko rozumných aby h/ladalo kvalitu namiesto papiera?
 
Otecadams
2020-11-22 20:29:10+01
príspevok od: JohnNewton
Keď si 30% učiteľov myslí, že ich pri očkovaní začipujú, tak čomu sa čudujete, Čo z takej školy môže vyliezť, naivita je slabý a slušný výraz.
Síce to sem nepatrí, ale keď ste už načali...
Spôsob ako podávate informáciu Vás od konšpirátorov veľmi neodlišuje. Nešlo o výskum, ale prieskum, konkrétne agentúry Focus pre stranu Spolu a EPP (viac detailov som sa nedopátral). Otázka neznela, či si myslia, že ich pri očkovaní začipujú, ale či je to podľa nich príprava na čipovanie. A na koniec, rozhodne si to myslelo 8% opýtaných, zvyšných 23% sa priklonilo k "skor súhlasíte", ako "skôr nesúhlasíte".
Veriť prieskumom je podľa mňa podobná diagnóza, ako veriť konšpiračným teóriám. Za zamyslenie skôr stojí, prečo objednávateľov zaujímala práve táto skupina a práve tieto otázky? Každopádne efekt je známy. Na základe takejto správy budú mnohí ľudia považovať učiteľov za tupcov.
 
vlados
2020-11-22 23:35:40+01
hm
 
JohnNewton
2020-11-23 05:41:37+01
príspevok od: Otecadams
Síce to sem nepatrí, ale keď ste už načali...
Spôsob ako podávate informáciu Vás od konšpirátorov veľmi neodlišuje. Nešlo o výskum, ale prieskum, konkrétne agentúry Focus pre stranu Spolu a EPP (viac detailov som sa nedopátral). Otázka neznela, či si myslia, že ich pri očkovaní začipujú, ale či je to podľa nich príprava na čipovanie. A na koniec, rozhodne si to myslelo 8% opýtaných, zvyšných 23% sa priklonilo k "skor súhlasíte", ako "skôr nesúhlasíte".
Veriť prieskumom je podľa mňa podobná diagnóza, ako veriť konšpiračným teóriám. Za zamyslenie skôr stojí, prečo objednávateľov zaujímala práve táto skupina a práve tieto otázky? Každopádne efekt je známy. Na základe takejto správy budú mnohí ľudia považovať učiteľov za tupcov.
Ospravedlňujem sa za zámenu pojmov, ale prieskum nie je veštenie, má svoje pravidlá. Prvá vakcína bola použitá roku 1796, dosť dlhá príprava na začipovanie, nemyslíte ? Teda ak mám ja blízko myslením ku konšpiráciám. "Začipovaný" sú už všetci ktorí požívajú dnešné moderné technológie, a to úplne dobrovoľne . Kočner by Vám o tom vedel rozprávať No a samozrejme netýka sa to len učiteľov, Bukovský toho tiež vie natárať....
A prečo to objednávateľov zaujíma, veď je to prirodzené, kto má najväčší vplyv na vedomosti našich detí ?
 
JohnNewton
2020-11-23 05:57:06+01
príspevok od: vlados
hm
To sa tam dostalo cez kolonoskopiu
 
Otecadams
2020-11-23 10:41:52+01
príspevok od: JohnNewton
Ospravedlňujem sa za zámenu pojmov, ale prieskum nie je veštenie, má svoje pravidlá. Prvá vakcína bola použitá roku 1796, dosť dlhá príprava na začipovanie, nemyslíte ? Teda ak mám ja blízko myslením ku konšpiráciám. "Začipovaný" sú už všetci ktorí požívajú dnešné moderné technológie, a to úplne dobrovoľne . Kočner by Vám o tom vedel rozprávať No a samozrejme netýka sa to len učiteľov, Bukovský toho tiež vie natárať....
A prečo to objednávateľov zaujíma, veď je to prirodzené, kto má najväčší vplyv na vedomosti našich detí ?
"Prvá vakcína bola použitá roku 1796, dosť dlhá príprava na začipovanie, nemyslíte ?" No neviem, skúste sa opýtať na názor tých, čo tomu veria. S tým "začipovaním" modernými technológiami súhlasím a správne ste zdôraznili, že dobrovoľne.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()