Hore
Fórum » Pokec
 

les/krmitko/fotenie vtakov

quapor
2022-06-12 10:49:56+02
ahojte, otazka na "wildliferov"
mam zriadene v lese krmidlo na fotenie, vysekane v dreve, takze ked niekto prejde okolo, ani o nom nevie a znici mi ho len poziar lesa..
je tomu mozno mesiac od zriadenia, ponukana slnecnica
obsadila ho ale ze uplne "banda" glezgov
nepustia tam nic ine, 2m odtial sadne sykorka a uz lieta perie
mam ich nafotenych na par sto foto, plus video, ale nebolo by zle odfotit aj nieco ine...
zamenit slnecnicu za nieco ine? ci musim zmenit lokalitu, skoda by jej bolo..
alebo to neriesit a v zime sa tam ukaze "cely" les
d.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-12 11:05:14+02
Zriadiť ešte kŕmidlo v inom lese v okruhu bydliská a zvoliť iný druh krmiva. Možno skúsiť aj ihličnaté lesy i keď na snímkoch to už tak dobre nevyzerá.
 
quapor
2022-06-12 11:24:23+02
ihlicnatych tu vela nie je, a ked, tmave bez svetla, ale skusim
druh krmiva.. ? napr pseno ?
na ceresne chodi teraz vsetko, aj v lese na tie divoke drobne
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-12 11:43:40+02
Pozeral som a pre glezga obyčajného je slnečnica ideálna. Podla wikipédie: "semená bukov, javorov, brestov, puky, hmyz a so svojím silným zobákom dokáže lúskať kôstky čerešní[5], višní, sliviek, čremchy obyčajnej, kaliny, hraba, javora horského, lipy a iných druhov." Zisťoval som tiež a prišiel som na tento článok, v ktorom sa píše: "Zobák prezrádza, čo im chutí. Pri prezeraní a porovnávaní vtákov v atlase či v prírode hneď udrie do očí veľká rozdielnosť vtáčích zobákov. Jedny ich majú hrubé, druhé tenké, iné ploché či zakrivené. Je to vari na ozdobu? Príroda je veľmi účelná a vtáky obdarila takým „nástrojom“, ktorý najlepšie vyhovuje ich spôsobu prijímania a spracovania potravy." Z tohto dôvodu by som možno skúsil iný druh drobného krmiva. Treba skúsiť aj pšeno. Vtáctvo sa na miesto zvykne vracať opakované a asi by som krmídlo umiestnil na iné miesto.
zdroj: https://urobsisam.zoznam.sk/poradna/chovatelstvo/ako-prikrmovat-vtaky-aby-prezimovali-bez-ujmy
 
marianr
2022-06-12 13:37:37+02
Kamarátka živí spevavce, len slnečnica, a sú tam najmä rôzne sýkorky. Ešte dáva v zime tukové guľky. A kŕmidlá pravidelne dezinfikuje.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-14 07:35:49+02
Dajte potom vedieť, ako to dopadlo. Vaše postrehy a skúsenosti. Môže to pomôcť niektorých členom tohto portálu, ktorý sa fotografovaním vtáctva budú chcieť zaoberať alebo sa už zaoberajú.
 
martinchirila
2022-06-14 09:14:03+02
Riešienie je pomerne jednoduché. Ale musím ti napísať, že teraz by si prikrmovať nemal vôbec !!!! Nie je to potrebné. Vtáky majú veľa potravy a kvôli fotke by som to nerobil vôbec !!! Ak ti môžem teda poradiť, sprav si tam teraz nejaké mini jazierko kde môžeš fotografovať vtákov aj z odrazom vo vode. Budeš tam mať vodu a teda aj hmyz a vtáky budú mať aj aj.
 
quapor
2022-06-14 21:54:50+02
Co tym myslis
" kvôli fotke by som to nerobil vôbec !!!"
50% fotiek vtakov, ktore "boduju" na internete a aplikaciach su fotene na dosadovych plochach pri krmidlach, 30% su odsedene pri hniezdach, a ten zbytok je odslapane na nahodu a podobne.
Tym myslim beznu sk prirodu.
Velmo to chce clanok, kde to bude trochu popisane niekym, kto da von info z vlastnej kuchyne. Ubudne sklamanych inzeratov predam dva mesiace stare dlhe sklo...
Vidis vsade tie paradne foto, kupis kvalitnu zostavu, nakracas do lesa a ...

"
Existuje mýtus, ktorý hovorí, že kŕmenie vtákov cez letné obdobie robí z vtákov lenivé a závislé tvory na vašej potrave. Jednoducho povedané, zdomácnejú. Táto povera ale nie je pravdivá, nakoľko štúdie ukázali, že vtáky žijúce vo voľnej prírode príjmu maximálne 25 % potravín z krmív a pre mnohé iné druhy operencov je tento počet ešte nižší.
"
 
quapor
2022-06-16 16:14:05+02
Zamenil som slnecnicu za repku,proso,leknicu,lan.
Pridal som aj repku este v strukoch.
Glezg sa neukazal. Jedna sojka na 5s a tym to bolo na 3h ukoncene. Tak mozno na buduce.
P.s.
Neber Martin taketo krmitka ako nejaky vytah, ako sa rychlo dostat k foto, ak ma clovek za den cas 3h aj s cestou, je to taka barlicka.
Ps.2
ulozim si sem info, nie ku krmitku, ale k inemu vtaku, vcelarik je uz 2 az 3 tyzdne von z hniezda, rodicia ich krmia, a deti maju velkost dospelakov, farba oci ich zatial prezradza

P.s3
prekvapil som srnu v trave, tak bola blizko ze ani f8 mi takmer nechytila oci, videl som ju o 3s skor, ako ona mna. Uz viackrat sa mi potvrdilo, ze ked date fotoaparat pred tvar, nez vas zbada, zver okamzite neuteka, ale ostane stat a skuma vas
 
martinchirila
2022-06-22 08:50:41+02
príspevok od: quapor
Co tym myslis
" kvôli fotke by som to nerobil vôbec !!!"
50% fotiek vtakov, ktore "boduju" na internete a aplikaciach su fotene na dosadovych plochach pri krmidlach, 30% su odsedene pri hniezdach, a ten zbytok je odslapane na nahodu a podobne.
Tym myslim beznu sk prirodu.
Velmo to chce clanok, kde to bude trochu popisane niekym, kto da von info z vlastnej kuchyne. Ubudne sklamanych inzeratov predam dva mesiace stare dlhe sklo...
Vidis vsade tie paradne foto, kupis kvalitnu zostavu, nakracas do lesa a ...

"
Existuje mýtus, ktorý hovorí, že kŕmenie vtákov cez letné obdobie robí z vtákov lenivé a závislé tvory na vašej potrave. Jednoducho povedané, zdomácnejú. Táto povera ale nie je pravdivá, nakoľko štúdie ukázali, že vtáky žijúce vo voľnej prírode príjmu maximálne 25 % potravín z krmív a pre mnohé iné druhy operencov je tento počet ešte nižší.
"
V zime prikrmujem aj ja. Teraz nie. Nie je treba. Ako som písal teraz je fajn nejake napajadlo na vodu.
 
quapor
2022-06-24 14:06:23+02
Uz som mal naplanovane sa do toho pustit, ale zlty fesaci maju prednost, nebudu tu dlho
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()