Hore
Fórum » Pokec
 

Téma do uhorkovej sezóny: Na čo ste alergickí? :-)

K1000
K1000 2022-07-22 16:39:07+02
Mnohí fotografi sú alergickí na určité výrazy alebo vyhlásenia. Napríklad keď ti niekto povie: „Robíš pekné fotky, to musíš mať dobrý fotoaparát!“. Alebo keď ľudia predpokladajú, že čím väčšie objektívy niekto používa, tým je „profesionálnejší“ fotograf. Prípadne ak sa niekto o veľkom objektíve vyjadruje že „To je delo!“.

Iných zase rozčuľujú nesprávne technické výrazy alebo prirovnania. Fotografi čo fotia len pevnými objektívmi niekedy nadradene vyhlasujú: „Ja nepoužívam zoom, ja zoomujem nohami“. Musím priznať, že aj ja som to kedysi hovoril. Aź kým mi nebolo vysvetlené, že „zoomovať" znamená meniť ohniskovú vzdialenosť objektívu. Čo sa nohami nedá a priblížením k subjektu nedosiahneš rovnaký výsledok.

Tí, ktorí radi fotia krajinky teleobjektívom zase niekedy vyhlasujú, že teleobjektív „komprimuje perspektívu”. Aj to je vraj nezmysel, len neviem prečo. Tie kopce jeden za druhým sa teleobjektívom naozaj zdajú byť bližšie pri sebe.

Aj vás rozčuľujú nejaké podobné výroky?
 
lacikamo
2022-11-07 09:22:37+01
Som alergický, na prvú vetu v PR článkoch, ktorá začína : " Spoločnosť XY s potešením oznamuje, s potešením predstavuje..."
Mám pocit, ž jedna konkrétna "značka" to má obzvlášť v obľlube..
 
lacikamo
2022-11-07 09:32:11+01
príspevok od: lacikamo
Som alergický, na prvú vetu v PR článkoch, ktorá začína : " Spoločnosť XY s potešením oznamuje, s potešením predstavuje..."
Mám pocit, ž jedna konkrétna "značka" to má obzvlášť v obľlube..
- napríklad dnes..a vedľa seba. Prídem, že si niečo zaujímavé prečítam a skôr než sa potesím, má potešenie niekto iný.
 
K1000
2022-11-07 13:52:06+01
príspevok od: lacikamo
- napríklad dnes..a vedľa seba. Prídem, že si niečo zaujímavé prečítam a skôr než sa potesím, má potešenie niekto iný.
 
blahoslav J B Art
2022-11-07 21:46:54+01
ja som alergicky na vyplakavanie Slovakov na socialnych sietach, vratane Ephota
 
seifi
2022-12-01 18:34:38+01
Alergický som, keď je diskusia k článku, tlačovej správe o smartfóne v tomto prípade, a keď sa diskusia vyvíja, asi, neželaným smerom, vidím že bolo 5 príspevkov, tak sa diskusia neukončí, ale sa drsným spôsobom celá stiahne z obrazovky. Také milé, no nie ?
 
blahoslav J B Art
2022-12-02 00:18:08+01
príspevok od: seifi
Alergický som, keď je diskusia k článku, tlačovej správe o smartfóne v tomto prípade, a keď sa diskusia vyvíja, asi, neželaným smerom, vidím že bolo 5 príspevkov, tak sa diskusia neukončí, ale sa drsným spôsobom celá stiahne z obrazovky. Také milé, no nie ?
diskusiu podla mna zamkli preto, lebo niekto v komente siril hoax, ze najpredavanejsimi smartphonmi v Cine su Apple a Samsung
https://www.counterpointresearch.com/china-smartphone-share/
 
gytheio
2022-12-02 05:58:52+01
príspevok od: blahoslav J B Art
diskusiu podla mna zamkli preto, lebo niekto v komente siril hoax, ze najpredavanejsimi smartphonmi v Cine su Apple a Samsung
https://www.counterpointresearch.com/china-smartphone-share/
s teba je uz aj cinsky agent

https://www.gsmarena.com/counterpoint_iphone_once_again_the_best_selling_phone_in_china_after_six_years-news-52880.php
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()