Hore
Fórum » Pokec
 

Stránka na konštruktívnu kritiku fotiek od ľudí čo majú nafotené

GP
2011-09-18 22:27:15+02
Zdravím.
Vie mi niekto z vás poradiť, ktorá stránka je dobrá na upload fotografií na kvalitnú konštruktívnu kritiku?
Nemám problém prijať aj trvrdšie slová na svoju tvorbu, ale zaráža ma že naozaj kvalitný fotograf sa zastaví raz za uhorský rok a "fotograf" čo má nafotených 2 a pol fotky píše svoje "múdrosti" pod každú druhú fotku.
Jasné, všetci sa učíme a nikto z nás nie je dokonalý. Ale ak viete o stránke kde je vyššia úroveň prispievateľov môžete mi poradiť.
Sám viem, že som ešte len na začiatku cesty a moje samotné portfolio nie je top ale chcem sa zlepšovať.
Ďakujem.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-09-18 22:29:28+02
príspevok od: GP
Zdravím.
Vie mi niekto z vás poradiť, ktorá stránka je dobrá na upload fotografií na kvalitnú konštruktívnu kritiku?
Nemám problém prijať aj trvrdšie slová na svoju tvorbu, ale zaráža ma že naozaj kvalitný fotograf sa zastaví raz za uhorský rok a "fotograf" čo má nafotených 2 a pol fotky píše svoje "múdrosti" pod každú druhú fotku.
Jasné, všetci sa učíme a nikto z nás nie je dokonalý. Ale ak viete o stránke kde je vyššia úroveň prispievateľov môžete mi poradiť.
Sám viem, že som ešte len na začiatku cesty a moje samotné portfolio nie je top ale chcem sa zlepšovať.
Ďakujem.
no ak sa dostaneš na 1x.com tam je kritika rozsiahlejšia, ale aj tie foto zato stoja
 
GP
2011-09-18 22:34:22+02
príspevok od: DEVOTEE
no ak sa dostaneš na 1x.com tam je kritika rozsiahlejšia, ale aj tie foto zato stoja
Dík moc.
Je tam nejaký podmienený brutal registračný systém, čo?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-09-18 22:35:00+02
Ak si takeho kvalitneho fotografa najdes a poprosis ho o zhodnotenie galerie, myslim ze ta neodmietne.
 
lu_boss
2011-09-18 22:35:27+02
...obavam sa, ze ta doba uz je prec - ziadny profik ani pokrocily amater nema tolko casu, aby komentoval stovky ak nie tisice fotografii, ktore maju tie iste notoricke chyby...
Ak si pokrocily, tak internet Ta velmi neposunie - ak existuju vynimky, tak len ako potvrdenie tohto pravidla
 
GP
2011-09-18 22:36:18+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Ak si takeho kvalitneho fotografa najdes a poprosis ho o zhodnotenie galerie, myslim ze ta neodmietne.
Fotokluby napr?
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-09-18 22:37:52+02
príspevok od: GP
Dík moc.
Je tam nejaký podmienený brutal registračný systém, čo?
ani nie ved vyskušaj horšie to je s uverejnením foto.
 
GP
2011-09-18 22:38:13+02
príspevok od: lu_boss
...obavam sa, ze ta doba uz je prec - ziadny profik ani pokrocily amater nema tolko casu, aby komentoval stovky ak nie tisice fotografii, ktore maju tie iste notoricke chyby...
Ak si pokrocily, tak internet Ta velmi neposunie - ak existuju vynimky, tak len ako potvrdenie tohto pravidla
Pravda. Tiež ma to už napadlo, že naozaj dobrí fotografi nemajú čas vypisovať po fórach a odpisovať na kvantum fotiek. Preto ma zaujímalo či je nejaká stránka kde sa predsa len raz za čas zastavia. Ak je tam aj napr kritérium pridávania fotiek raz za mesiac jednu alebo tak...
Základné technické a kompozičné chyby si viem nájsť aj sám po dlhšom pozeraní na fotku. Išlo mi skôr o veci, ktoré odlišujú dobré fotky od tých skvelých. Tie sa už ťažšie hľadajú
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-09-18 22:38:27+02
príspevok od: lu_boss
...obavam sa, ze ta doba uz je prec - ziadny profik ani pokrocily amater nema tolko casu, aby komentoval stovky ak nie tisice fotografii, ktore maju tie iste notoricke chyby...
Ak si pokrocily, tak internet Ta velmi neposunie - ak existuju vynimky, tak len ako potvrdenie tohto pravidla
suhlasim
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-09-18 22:44:29+02
Na toto su vhodnejsie Portfolio review, vacsinou platene. Das si svoje fotky ohodnotit skupinou znalcov (fotografi, kratori a pod.). PR sa konaju napriklad aj na Foto Slovakia (oktober), alebo ich robia aj v SEDF, ci pri inych prilezitostiach.
 
GP
2011-09-18 22:48:10+02
príspevok od: Karol Srnec
Na toto su vhodnejsie Portfolio review, vacsinou platene. Das si svoje fotky ohodnotit skupinou znalcov (fotografi, kratori a pod.). PR sa konaju napriklad aj na Foto Slovakia (oktober), alebo ich robia aj v SEDF, ci pri inych prilezitostiach.
Ďakujem za radu.
 
lu_boss
2011-09-18 22:48:37+02
príspevok od: GP
Pravda. Tiež ma to už napadlo, že naozaj dobrí fotografi nemajú čas vypisovať po fórach a odpisovať na kvantum fotiek. Preto ma zaujímalo či je nejaká stránka kde sa predsa len raz za čas zastavia. Ak je tam aj napr kritérium pridávania fotiek raz za mesiac jednu alebo tak...
Základné technické a kompozičné chyby si viem nájsť aj sám po dlhšom pozeraní na fotku. Išlo mi skôr o veci, ktoré odlišujú dobré fotky od tých skvelých. Tie sa už ťažšie hľadajú
... treba fotit, fotit a este raz fotit... A potom mazat, mazat a este raz mazat
Ale vazne - stretnutia s rovnako postihnutymi mozu pomoct, fajn su aj fotokluby (ale tam Ta nik fotit nebude ucit - nazory inych vsak vela pomozu), dobre su aj kurzy, idealne viacdnove. Existuje moznost dat si zhodnotit portfolio - aj tu je niekde o tom PR clanok.
Ale hlavne je to na Tebe - fotka je uznana za umenie a ak mas ambiciu robit nieco viac nez len dobru fotku (hoci ani to nie je malo), mozu Ti byt niektore nazory aj na skodu
 
seifi
2011-09-18 22:51:54+02
Možno by sme si pomohli aj tu viac navzájom, ale ak tu bude samé skvelé a fajn a 3x7 a najhoršia 5 s ospravedlňovaním, nehnevaj sa, tak sa ďaleko nedostaneme a človek dostanene pocity ako ty, že z tohto tu nemáš žiaden osoh. Na iných serveroch ti budú hodnotiť podľa toho ako hodnotíš ty. Ak budeš písať spomínané a bodovať 3x7, máš pokoj. Zostáva to zaplatiť, ako bolo spomínané. Fotokluby akoby hodnotili samé okruhy a k svojej tvorbe sa nedostanú, to je tiež akýsi začarovaný kruh. Tvoje fotky hodnotia iné kluby ale ty nepočuješ nič. Daj potom vedieť ako si pochodil inde.
 
Jerry C.
2011-09-18 22:52:29+02
príspevok od: GP
Pravda. Tiež ma to už napadlo, že naozaj dobrí fotografi nemajú čas vypisovať po fórach a odpisovať na kvantum fotiek. Preto ma zaujímalo či je nejaká stránka kde sa predsa len raz za čas zastavia. Ak je tam aj napr kritérium pridávania fotiek raz za mesiac jednu alebo tak...
Základné technické a kompozičné chyby si viem nájsť aj sám po dlhšom pozeraní na fotku. Išlo mi skôr o veci, ktoré odlišujú dobré fotky od tých skvelých. Tie sa už ťažšie hľadajú
poradím ti niečo lepšie - skús nájsť vo svojom okolí nejaký fotoklub,tam určite stretneš lepších fotografov ,ktorí ti radi poradia ,keď budeš patriť medzi nich
hovorím z vlastnej skúsenosti
 
Jerry C.
2011-09-18 22:53:28+02
príspevok od: Karol Srnec
Na toto su vhodnejsie Portfolio review, vacsinou platene. Das si svoje fotky ohodnotit skupinou znalcov (fotografi, kratori a pod.). PR sa konaju napriklad aj na Foto Slovakia (oktober), alebo ich robia aj v SEDF, ci pri inych prilezitostiach.
teraz to tuším ponúka AKF ,keď som to dobre zachytil ...
 
GP
2011-09-18 22:54:29+02
príspevok od: lu_boss
... treba fotit, fotit a este raz fotit... A potom mazat, mazat a este raz mazat
Ale vazne - stretnutia s rovnako postihnutymi mozu pomoct, fajn su aj fotokluby (ale tam Ta nik fotit nebude ucit - nazory inych vsak vela pomozu), dobre su aj kurzy, idealne viacdnove. Existuje moznost dat si zhodnotit portfolio - aj tu je niekde o tom PR clanok.
Ale hlavne je to na Tebe - fotka je uznana za umenie a ak mas ambiciu robit nieco viac nez len dobru fotku (hoci ani to nie je malo), mozu Ti byt niektore nazory aj na skodu
Pravda. Mám nafotených na disku tisíce fotiek z rôznych fotení a nestíham ich ani poriadne premazať a vyhrať sa s nimi. Toľko fotiek a tak málo času...

Pridám tu v najbližšej dobe zrejme pár experimentov. Mám nejaké nápady, ktoré nie vždy kopírujú presne zaužívané postupy ale mne sa zdajú zaujímavé. Uvidím čo z toho bude...
Btw, ambície sú.
 
GP
2011-09-18 22:56:36+02
príspevok od: Jerry C.
poradím ti niečo lepšie - skús nájsť vo svojom okolí nejaký fotoklub,tam určite stretneš lepších fotografov ,ktorí ti radi poradia ,keď budeš patriť medzi nich
hovorím z vlastnej skúsenosti
Už som rozhodil siete že čo sa tu v ZA nachádza .)
 
ordek
2011-09-18 23:13:21+02
ono na fotku sa nepozeraju len profesionalni fotografi a ludia z fachu.... to ci sa fotka paci alebo naopak nepaci moze povedat hocikto, kto sa na nu pozera, bez toho aby rozumel tomu ako a za akych podmienok bola zhotovena. To, ze lajik vyjadri, ze mu na fotografii nieco nesedi, ta kludne moze posunut dalej.. pozret sa na to z ineho uhla... tak ako on. Fotografia je subjektivna zalezitost
 
total empty
2011-09-18 23:29:48+02
príspevok od: DEVOTEE
ani nie ved vyskušaj horšie to je s uverejnením foto.
Všade je to rovnako, len inde pred zverejnením foto prechádza rukami administratorov ktorý rozhodnú či zverejnia alebo zamietnú tvoje foto-napíšu ti aj dôvod zamietnutia do mejlu.
Ak je tvoja fotka super, tak ju vystavia na titulke na týždeň alebo urobia inú reklamu tvojej práci.

Neni problém zverejniť fotku na 1x ak splňa kvalitatívne a umelecké hodnoty.
Problém je v tom,že si nútený komentami ohodnotiť pár fotiek a až tak ti zverejnia tvoje-schválené adminom.Takže musíš komunikovať.
Najvätší problém je, že ONLY anglicky. A tam google prekladač nestačí, ak nechceš písať hovadiny a chceš rozumieť čo ti iný píšu.
Vyskúšaj aj http//:hebus.com tam najdeš fotky a grafiky vo veľkom rozlíšení 2450 pix až do váhy 2,5Mega. Ale nebuď zúfalý ak ti prvých 20 fotiek zamietňu-príde ti zdvorilostný mejl, že prečo aj z vysvetlením. Komunikuj tam zásadne francúzsky.
Takže tak nejak to chodí vo svete, zvlastných skúsenosti.
 
GP
2011-09-18 23:31:44+02
príspevok od: ordek
ono na fotku sa nepozeraju len profesionalni fotografi a ludia z fachu.... to ci sa fotka paci alebo naopak nepaci moze povedat hocikto, kto sa na nu pozera, bez toho aby rozumel tomu ako a za akych podmienok bola zhotovena. To, ze lajik vyjadri, ze mu na fotografii nieco nesedi, ta kludne moze posunut dalej.. pozret sa na to z ineho uhla... tak ako on. Fotografia je subjektivna zalezitost
Presne, fotografia je subjektívna záležitosť a to čo sa jednému páči sa druhému nemusí. A to či sa fotka páči alebo nie dokáže povedať hocikto. Aj človek čo v živote foťák ani nevidel. Ale taký človek mi nedokáže povedať prečo sa mu fotka páči alebo nie. Nedokáže dať konštruktívnu kritiku. Dokáže povedať úprimne len to "páči/nepáči". A ak to aj náhodou nejak sformuluje tak väčšinou napíše "múdrosti" vyčítané z netu od ostatných "odborníkov".
Keby som chcel len hodnotenie typu "páči/nepáči" tak tu vôbec nedávam fotky. Všetky fotky čo som tu dal sa mne samému svojim spôsobom páčia takže taká kritika zo strany druhých nemá zmysel.
Dík za koment btw.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()