Hore
Fórum » Pokec
 

Nikon D3200 s 24Mpx

Marek Janicko
Marek Janicko 2012-03-29 16:29:06+02
Nikon ma nove moresy, asi chce prebijat vyssiu triedu s nizsou.
V aprili nam chce Nikon oficialne ohlasit nove telo D3200 s 24Mpx.

Ak to tak pojde dalej predpokladm, ze D400 bude mat aspon 42 Mpx.
Rad by som vedel co za marketingovy tah je v tom.

http://nikonrumors.com/2012/03/28/nikon-d3200-coming-in-april-with-a-24mp-sensor-and-many-new-features.aspx/
 
Rastislav
2012-04-20 17:06:09+02
príspevok od: haplo602
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/dynamic-range.htm
Dík za link, prečítal som a je mi jasné, že na zobrazenie celého rozsahu ešte asi nie sú zariadenia, ale vývoj aj tu hádam ide dopredu. Mohli by to označovanie nejak ujednotiť. Mojá taká praktická skúsenosť (snáď to nie je len zdanie): moja staršia K20 má menší rozsah, ako nová K5 - je to vidieť na fotkách, zdá sa mi napr. že tam kde z k20 bola obloha cez deň už skoro biela a tieňe boli príliš tmavé je na fotkách z k5 pekná modrá obloha a tiene sú tiež ešte pekné farebné.
 
JOK3R
2012-04-20 20:28:30+02
príspevok od: @photomaro
pozeram na tu i5 v tvojom prispevku, mas pc, alebo mac? lebo ja upravujem 12 MPX z D300 v 14bit mode na 4 rocnom macbooku s C2D 2,2GHz, napojene na externy 24" monitor a stiha lightroom v pohode.. (ked potiahnem tiahlo v LR, reaguje hned)... uvazujem prave nad i5 iMac-om, tak sa mi to nezda.... viem, ze je rozdiel 12mpx a 16mpx, ale aj medzi tymi procesormi je priepast...
Mám PC, v najbližšej dobe kupujem iMAC 27"
Čakám na nové modely (pravdepodobne jún-júl)

Nevravím že odozvy v LR mám zlé, ale keď spravím veľa úprav (gradient, brushe, iné lokal úpravy) tak už to proste cítiť.
 
@photomaro
2012-04-21 19:29:48+02
príspevok od: JOK3R
Mám PC, v najbližšej dobe kupujem iMAC 27"
Čakám na nové modely (pravdepodobne jún-júl)

Nevravím že odozvy v LR mám zlé, ale keď spravím veľa úprav (gradient, brushe, iné lokal úpravy) tak už to proste cítiť.
ok, dik za info, tiez zhanam 27micku
 
filip.p3k
2012-04-26 20:15:55+02
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/1909151/dsc_0006?inalbum=nikon-d3200-preview-samples galéria s obrázkami z D3200..nevyzerajú zle!
 
markato1
2012-04-26 20:30:56+02
príspevok od: filip.p3k
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/1909151/dsc_0006?inalbum=nikon-d3200-preview-samples galéria s obrázkami z D3200..nevyzerajú zle!
co uz dnes vyzera zle?...aj tak je to somarina,neviem co nikon vymysla taketo blbosti,(dosla inspiracia?)mali ist radsej osvedcenou cestou a zakaznikov by mali aj tak istych..marketing ale robi svoje..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-04-26 21:09:17+02
príspevok od: markato1
co uz dnes vyzera zle?...aj tak je to somarina,neviem co nikon vymysla taketo blbosti,(dosla inspiracia?)mali ist radsej osvedcenou cestou a zakaznikov by mali aj tak istych..marketing ale robi svoje..
To nie je marketing, to je funkcny pokrok. Raz zacnes s takym rozlisenim pracovat a uz sa nebudes chciet vratit spat. DNes nikto ani necekne, ze ma Canon EOS 5D mark II 21 MPx a ake boli okolo toho reci. Vsetci, co si D3200 kupia zistia, ze sa s nim robi ako s hociakym inym amaterskym fotakom. Akurat sa daju s neho robit zvacsenini s bohatsimi detailami. CI to vyuziju alebo nie, je jedno. Netreba jednemu upierat, za to, ze to druhy nevyuzije.
 
calimero
2012-04-26 21:29:12+02
No s objektivmi, ktore si ludia kupuju k telam tejto triedy, tych detailov viac nebude. Ale na druhej strane, ludi, ktori kupuju tela tejto triedy, v prvom rade zaujima pocet MPx. Proste ludia dostanu to, co chcu. Keby bol sum meratelna velicina, alebo keby sa dynamicky rozsah uvadzal ako rovnocenny parameter spolu s poctom pixelov, mozno by sa vyvoj uberal inym smerom.
 
markato1
2012-04-26 21:36:31+02
príspevok od: Karol Srnec
To nie je marketing, to je funkcny pokrok. Raz zacnes s takym rozlisenim pracovat a uz sa nebudes chciet vratit spat. DNes nikto ani necekne, ze ma Canon EOS 5D mark II 21 MPx a ake boli okolo toho reci. Vsetci, co si D3200 kupia zistia, ze sa s nim robi ako s hociakym inym amaterskym fotakom. Akurat sa daju s neho robit zvacsenini s bohatsimi detailami. CI to vyuziju alebo nie, je jedno. Netreba jednemu upierat, za to, ze to druhy nevyuzije.
Ja si to osobne nemyslim,nevyuzivam bezne dokonca ani 18 Mpx rozlisenie v mojom pristroj ivecsinou a radsej si navolim 10Mpx a bohate mi to staci.90 precent buducich majitelov 3200ky nevytlaci ani 10 fotografii v rozliseni,kde by potrebovali nejake kvazi detaili. Drviva vecsina fotiek skonci na facebooku ,alebo roznych serveroch podporujucich podstatne nizsie naroky.A nemyslim si ani to ze sa s datami robi podobne prijemne ako so starsich modelov od nikonu ci ineho vyrobcu,vyuzivajuceho praktickejsie rozlisenia. Comu verim je ze to zaujme cielovu skupinu, ktora o foteni nema ani paru a nemaju predstavu ake subory,alebo udaje polezu z karty.Myslim ze vecsina by radsej privitala cistejsi obraz pri vyssich citlivostiach,co by sa dalo asi urobit pri mensom rozliseni lepsie aj v tejto triede.Ci sa chce nikon predbiehat v rozlisenim so 41MPx nokiou ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-04-26 21:45:36+02
príspevok od: markato1
Ja si to osobne nemyslim,nevyuzivam bezne dokonca ani 18 Mpx rozlisenie v mojom pristroj ivecsinou a radsej si navolim 10Mpx a bohate mi to staci.90 precent buducich majitelov 3200ky nevytlaci ani 10 fotografii v rozliseni,kde by potrebovali nejake kvazi detaili. Drviva vecsina fotiek skonci na facebooku ,alebo roznych serveroch podporujucich podstatne nizsie naroky.A nemyslim si ani to ze sa s datami robi podobne prijemne ako so starsich modelov od nikonu ci ineho vyrobcu,vyuzivajuceho praktickejsie rozlisenia. Comu verim je ze to zaujme cielovu skupinu, ktora o foteni nema ani paru a nemaju predstavu ake subory,alebo udaje polezu z karty.Myslim ze vecsina by radsej privitala cistejsi obraz pri vyssich citlivostiach,co by sa dalo asi urobit pri mensom rozliseni lepsie aj v tejto triede.Ci sa chce nikon predbiehat v rozlisenim so 41MPx nokiou ?
Opakuje sa situacia, kedy tu kazdy hovori pri zvyseni rozlisenia, ze staci menej. Bolo to u 6, 8, 10, 12 Mpx, situacia rovnaka ako teraz. 24 Mpx je normalne pouzitelnych, tak preco taky aparat nevyrobit. Tak ako si ti nastavis 10Mpx, ked nepotrebujes viac, moze urobit ktokolvek. Ale asi sa budem s tebou o tom len zbytocne bavit. Trochu nadhladu nezaskodi.
 
markato1
2012-04-26 21:58:58+02
príspevok od: Karol Srnec
Opakuje sa situacia, kedy tu kazdy hovori pri zvyseni rozlisenia, ze staci menej. Bolo to u 6, 8, 10, 12 Mpx, situacia rovnaka ako teraz. 24 Mpx je normalne pouzitelnych, tak preco taky aparat nevyrobit. Tak ako si ti nastavis 10Mpx, ked nepotrebujes viac, moze urobit ktokolvek. Ale asi sa budem s tebou o tom len zbytocne bavit. Trochu nadhladu nezaskodi.
Ja nevravim ze niesu pouzitelne,len ze nie su prakticke a 10Mpx si navolit mozes aj na D3200(dufam),ale hustotu pixelov tym nezmenis..,ale ok nemusim sa o tom bavit,mne je to jedno nic podobne si ja nastastie kupovat nebudem,len mam na to svoj nazor ,ktory nemusi zodpovedat tvojim predstavam .
 
wayne
2012-04-27 08:06:57+02
príspevok od: markato1
Ja nevravim ze niesu pouzitelne,len ze nie su prakticke a 10Mpx si navolit mozes aj na D3200(dufam),ale hustotu pixelov tym nezmenis..,ale ok nemusim sa o tom bavit,mne je to jedno nic podobne si ja nastastie kupovat nebudem,len mam na to svoj nazor ,ktory nemusi zodpovedat tvojim predstavam .
vsetci mame svoj nazor. akurat niektori si ho vytvaraju na zaklade predsudkov a niektori na zaklade skusenosti resp. vedomosti.
 
markato1
2012-04-27 14:31:15+02
príspevok od: wayne
vsetci mame svoj nazor. akurat niektori si ho vytvaraju na zaklade predsudkov a niektori na zaklade skusenosti resp. vedomosti.
a niektori len musia k tomu nieco napisat aj bez vlastnych skusenosti
 
Photograph33
2012-04-27 14:56:12+02
príspevok od: Karol Srnec
Opakuje sa situacia, kedy tu kazdy hovori pri zvyseni rozlisenia, ze staci menej. Bolo to u 6, 8, 10, 12 Mpx, situacia rovnaka ako teraz. 24 Mpx je normalne pouzitelnych, tak preco taky aparat nevyrobit. Tak ako si ti nastavis 10Mpx, ked nepotrebujes viac, moze urobit ktokolvek. Ale asi sa budem s tebou o tom len zbytocne bavit. Trochu nadhladu nezaskodi.
toto si napisal dobre, nepaci sa mi fotak nekupim ho , paci sa mi vyskusat, kupujem a fotim....a nebudem sa cudovat preco to ma 100Mpx a nie 5Mpx....... ...smejem sa na tom , ze najviac teoretikov je tu zo skupiny, ktora sa kupi fotak na min 50 rokov, ja som za 12 rokov vymenil 13 fotakov a zijem, no vlastne ich deriem.......
 
DanielDaniel
2012-06-10 21:43:10+02
príspevok od: markato1
a niektori len musia k tomu nieco napisat aj bez vlastnych skusenosti
Tak ja budem asi mlčať, ale plánujem ho asi kúpiť pozdáva sa mi oniečo viac ako 550d alebo 600d ( je to predsalen nový snímač a nikon mi proste viac sedí, aj nikonácka optika sa mi zdá oniečo lacnejšia a taktiež akoby solídnejšie postavená čo sa týka kvality vypracovania, možno je to len zdanie) ,dúfam že ak pred to buchnem 17 55 tamron tak vysledok nebude zlý, čo sa týka fotiek a dúfam že aj videa , dúfam že už bude aspoň jemne konkurovať (canonu) videom v entry level DSLR má kompletne manuálnu epozíciu vo video režime a dokonca nastavitelný audio input podobne ako canon 60d (ajkeď to je už iná káva) .....
 
jukobon
2013-03-12 11:15:50+01
načo 24Mp? ..predvčerom som cvakol časť húštini kde bol nejaký pohyb ,doma som z toho vytiahol statného diviaka v celkom dobrej kvalite/D 3200 ka/. presne toto sa rozprávalo pred rokmi..na čo 10, 5Mp úplne stačí...takže odporúčam
 
Marcel Rebro
2013-03-12 11:53:41+01
príspevok od: jukobon
načo 24Mp? ..predvčerom som cvakol časť húštini kde bol nejaký pohyb ,doma som z toho vytiahol statného diviaka v celkom dobrej kvalite/D 3200 ka/. presne toto sa rozprávalo pred rokmi..na čo 10, 5Mp úplne stačí...takže odporúčam
daj foto z toho vytahu
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()