Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

inšpiratívni fotografisti

martin milo
2013-02-19 17:07:08+01
takú ucelenú tému som na fóre nenašiel. ak súhlasíte že by mala jednotnú štruktúru (žáner + klik na www) a viete o niekom inšpiratívnom, prispejte. ďakujem

street a dokumentaristika:
http://www.jindrichstreit.cz
 
CambalJozef
2013-02-19 17:27:09+01
super dokument .. to bola doba realita .fotky top
 
Napster050
2013-02-19 17:36:05+01
ja tento "štýl" teda nemusím... dovolím si povedať že väčšina tých fotiek je len taký cvak. zopár ich je tam aj lepších. Podobné fotky mám doma na starých negatívoch čo robil môj starý otec a nebol žiadny fotograf.
To je podobné ako s dnešnými fotkami z konfliktných krajín, kde je čím väčšia bieda odfotená, tým "lepšia" fotka...
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-02-19 17:42:29+01
príspevok od: Napster050
ja tento "štýl" teda nemusím... dovolím si povedať že väčšina tých fotiek je len taký cvak. zopár ich je tam aj lepších. Podobné fotky mám doma na starých negatívoch čo robil môj starý otec a nebol žiadny fotograf.
To je podobné ako s dnešnými fotkami z konfliktných krajín, kde je čím väčšia bieda odfotená, tým "lepšia" fotka...
gratulujem staremu otcovi,nevahaj a predved ich svetu....je skoda nechavat si taketo Cvaky len tak niekde pod poklickou,vystav to a stane sa slavnym ako Maestro Streit )
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-02-19 17:46:18+01
príspevok od: Napster050
ja tento "štýl" teda nemusím... dovolím si povedať že väčšina tých fotiek je len taký cvak. zopár ich je tam aj lepších. Podobné fotky mám doma na starých negatívoch čo robil môj starý otec a nebol žiadny fotograf.
To je podobné ako s dnešnými fotkami z konfliktných krajín, kde je čím väčšia bieda odfotená, tým "lepšia" fotka...
a este jedna vec,,vyskusaj si niekedy podobny styl cvakania..rad by som videl vysledky
k tej druhej casti tvojho prispevku.....................
snazim sa pochopit taketo nazory,ale jednoducho to nejde
 
Napster050
2013-02-19 17:48:31+01
príspevok od: istvic
a este jedna vec,,vyskusaj si niekedy podobny styl cvakania..rad by som videl vysledky
k tej druhej casti tvojho prispevku.....................
snazim sa pochopit taketo nazory,ale jednoducho to nejde
ja k tomu len to, že každému sa páči niečo iné...
k tej poslednej vete myslím že sa prihlásia viacerí...
 
martin milo
2013-02-19 17:51:38+01
príspevok od: inkubbus
mea culpa, admin kľudne nech zmaže tému
 
FaFSn
2013-02-19 18:36:59+01
príspevok od: Napster050
ja k tomu len to, že každému sa páči niečo iné...
k tej poslednej vete myslím že sa prihlásia viacerí...
Áno, každému sa páči niečo iné, ale takéto fotografie ocenia Tí, čo vedia, čo je to reportážna fotografia so zmyslom pre správny moment a uhol záberu. Nehovoriac o tom, za akých svetelných podmienok a akou technikou to bolo robené. Ja tiež nemusím tie " World press photo štýly ", ale toto považujem za dokument doby. Tento link nie je inšpiratívny len pre fotografie, ale skôr ako výzva, či nechceš zachytiť terajší život vo svojom okolí pre budúce generácie. Skús to a čas Ti fotky preverí. Možno z Teba bude o 40 rokov " Pán Fotograf" - ale vážne potešilo by to možno viacerých, pretože sa mi zdá, že dokumentaristi pomaly vymierajú. PS: nechcel som sa Ťa nijako dotknúť.
 
Napster050
2013-02-19 18:52:48+01
príspevok od: FaFSn
Áno, každému sa páči niečo iné, ale takéto fotografie ocenia Tí, čo vedia, čo je to reportážna fotografia so zmyslom pre správny moment a uhol záberu. Nehovoriac o tom, za akých svetelných podmienok a akou technikou to bolo robené. Ja tiež nemusím tie " World press photo štýly ", ale toto považujem za dokument doby. Tento link nie je inšpiratívny len pre fotografie, ale skôr ako výzva, či nechceš zachytiť terajší život vo svojom okolí pre budúce generácie. Skús to a čas Ti fotky preverí. Možno z Teba bude o 40 rokov " Pán Fotograf" - ale vážne potešilo by to možno viacerých, pretože sa mi zdá, že dokumentaristi pomaly vymierajú. PS: nechcel som sa Ťa nijako dotknúť.
s týmto súhlasím, dnes by sa takéto fotky z tejto doby nedostali ani do top24, a nechcel by som vidieť tú kritiku ale za pár rokov, ked bude všetko inak sa na to budeme zase pozerať iným smerom.
Ja ked si fotím nejakú udalosť tak si vždy poviem, to budú len také dokumentačné premňa, aby som mal pamiatku... o "pár" rokov v tom nájdem možno aj druhý zmysel.
 
zdq
2013-02-19 19:25:26+01
príspevok od: Napster050
s týmto súhlasím, dnes by sa takéto fotky z tejto doby nedostali ani do top24, a nechcel by som vidieť tú kritiku ale za pár rokov, ked bude všetko inak sa na to budeme zase pozerať iným smerom.
Ja ked si fotím nejakú udalosť tak si vždy poviem, to budú len také dokumentačné premňa, aby som mal pamiatku... o "pár" rokov v tom nájdem možno aj druhý zmysel.
Dostali, nedostali ... To hovori viac o fotoportaloch ako o kvalite fotografii tohto zanru.
 
tomis.ales
2013-02-19 20:11:39+01
http://www.albertwatson.net/

 
Napster050
2013-02-19 20:18:28+01
príspevok od: zdq
Dostali, nedostali ... To hovori viac o fotoportaloch ako o kvalite fotografii tohto zanru.
skôr by som povedal, že o tom čo sa ľuďom páči. najviac tu vidíme krajinky, pomenej portréty, najmenej šport/reportáž. Ja by som bol tiež radšej, keby tu bolo viacej kreatívnych portrétov, ale s tým nič nespravím...
 
zdq
2013-02-19 20:48:27+01
príspevok od: Napster050
skôr by som povedal, že o tom čo sa ľuďom páči. najviac tu vidíme krajinky, pomenej portréty, najmenej šport/reportáž. Ja by som bol tiež radšej, keby tu bolo viacej kreatívnych portrétov, ale s tým nič nespravím...
Ved ano, ale drvivu vacsinu uzivatelov ephoto fotograficky formuje ... tazke sa necudujem ze nevedia nepoznaju, ked dokumentarnej fotografii sa tu dava minimalny priestor. Clanky rozhovory pravidelne s modnymi fotografmi otaznej kvality ale trendy v tak dolezitom zanri fotografie ako je dokument nula bodov.
 
Marek Vančo
2013-02-19 21:40:54+01
Perfektné silné fotografie. Už dávno som nevidel tak dobrý dokument. Veľmi sa mi páčia. Tým zvláštnym spôsobom - skrátka mám pocit že rozprávajú takým tajomným hlasom o dobe, o ľuďoch o živote, a ich hodnotách. Chce sa mi plakať aj počúvať zároveň.
 
Marek Vančo
2013-02-19 21:43:52+01
Myslím si že, o 40 rokov bude tento žáner ešte vzácenjší. Lebo disky za pokazia, pomažú, a z tejto doby bude málo fotografií, a budú o to vzácnejšie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()