Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Fotograf - povolanie snov?

Marcel Rebro
2019-04-25 08:35:28+02
Podľa stránok cereercast.com (taká americká profesia.sk) je povolanie fotograf na 195. mieste z 220 vyhodnocovaných profesií :

https://www.careercast.com/jobs-rated/2018-jobs-rated-report?page=9

Povolanie fotograf sa tak zaradilo medzi profesie ako poštár, zvárač, novinár, pokrývač a DJ. Medzi faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú poradie patrí vysoká úroveň stresu, nízky plat (priemerná ročná mzda fotografa v USA je 32.490 USD) a malá perspektíva profesného rastu.
 
kamikzi
2019-04-25 08:44:09+02
šťastný človek ako ja čo to robí preto lebo ho to baví a nie preto že ho to živí
 
Marcel Rebro
2019-04-25 08:47:53+02
príspevok od: kamikzi
šťastný človek ako ja čo to robí preto lebo ho to baví a nie preto že ho to živí
Súhlas. Ale ešte lepšie je keď ťa živí to čo ťa baví.
 
tom-o
2019-04-25 09:34:04+02
príspevok od: Marcel Rebro
Súhlas. Ale ešte lepšie je keď ťa živí to čo ťa baví.
Otazne je, ze ked ta to zacne zivit, ako dlho ta to este bude bavit...
 
kamikzi
2019-04-25 10:40:47+02
príspevok od: Marcel Rebro
Súhlas. Ale ešte lepšie je keď ťa živí to čo ťa baví.
to je jasné lenže z môjho pohľadu a vecí čo fotím by som sa na slovensku (asi) neuživil aj keby sa pokrájam čiže som spokojný že sa mi vracajú náklady a beriem to hlavne ako hobby
 
Ferdo
2019-04-25 13:18:34+02
Ked vidim ceny svadobnych a eventovych fotografov v USA, myslim ze tento konkretny zaner vie aj za oceanom zarobit slusne peniaze ktore su daleko od mizernych 32.000 USD / rok.
 
Marcel Rebro
2019-04-25 14:02:21+02
príspevok od: Ferdo
Ked vidim ceny svadobnych a eventovych fotografov v USA, myslim ze tento konkretny zaner vie aj za oceanom zarobit slusne peniaze ktore su daleko od mizernych 32.000 USD / rok.
Mám známeho v Bangladéši. Tiež fotí svadby. Najväčšiu zákazku mal za 20tis USD. V krajine kde ľudia bežne robia za 2.5 USD na deň.
 
PeCh
2019-04-25 14:13:38+02
Stále je to +/- rovnako hodnotené ako vojenský generál na 189 mieste. Veď ten nemá prakticky žiadnu možnosť rastu a tak si doživotne bude musieť vystačiť s platom približne $215K.

Inak celkom zaujímavá je aj opačná strana rebríčka - matematik, štatistik, poistný matematik, univerzitný profesor... Chceš byť šťastný, študuj matiku...
 
Marcel Rebro
2019-04-25 16:39:55+02
príspevok od: PeCh
Stále je to +/- rovnako hodnotené ako vojenský generál na 189 mieste. Veď ten nemá prakticky žiadnu možnosť rastu a tak si doživotne bude musieť vystačiť s platom približne $215K.

Inak celkom zaujímavá je aj opačná strana rebríčka - matematik, štatistik, poistný matematik, univerzitný profesor... Chceš byť šťastný, študuj matiku...
Odkážem manželke, nech motivuje študentov. Ale ani SW developeri nie sú na tom úplne zle. Nie je tam síce plat generála ale 102tis USD a 11. miesto v rebríčku je fajn.
 
seifi
2019-04-25 20:20:19+02
za socíka v priemernej fabrike, nie hutníctve či baníctve, v 80-tých nech mal VŠ s 10 ročnou praxou 2,7000 /11.tr. či 3.000,- / 12.tr. či 3,600,- 13/tr. K platu Nemca 2000-3000 DM to bolo kdesi na úrovni 5-10%, ale rozdiel v životnej úrovni nebol u Nemca 10 násobný; všetko je to relatívne; začnete viac zarábať, musíte viac míňať, k tomu pribúda majetok a jeho údržba stojí prachy; vy si už ani nemôžete dovoliť zarábať menej aj tých 30.000 v Amerike má hodnotu podľa toho, kde žijete. Iné je mať 30 tis. € Mníchove, iné v BA a iné v Brezne
 
Ferdo
2019-04-26 07:00:12+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mám známeho v Bangladéši. Tiež fotí svadby. Najväčšiu zákazku mal za 20tis USD. V krajine kde ľudia bežne robia za 2.5 USD na deň.
Ano to su tie krajiny obrovskych kontrastov.. India, Banglades.. a dalej smerom na vychod Tam sa taketo anomalie daju najst bezne a niekto musi aj tych extremne bohatych fotit.
 
Porubo
2019-04-27 10:25:17+02
príspevok od: PeCh
Stále je to +/- rovnako hodnotené ako vojenský generál na 189 mieste. Veď ten nemá prakticky žiadnu možnosť rastu a tak si doživotne bude musieť vystačiť s platom približne $215K.

Inak celkom zaujímavá je aj opačná strana rebríčka - matematik, štatistik, poistný matematik, univerzitný profesor... Chceš byť šťastný, študuj matiku...
Cau,
hej to ma pobavilo na tom clanku. Lebo ucil som na univerzite matematiku, a platy tam boli mensie nez slovensky priemer. Velmi rychlo som usiel odtial. Po case som stretol kolegynu s katedry a povedala ci by som sa nevratil. Povedal som ze hej, ked mi daju rovnaky plat ako mam vo firme. Odvetila ze to nie je mozne.
Neviem ake su realie v USA, ale na Slovensku citat tie hodnotenia bolo pre mna ako citat Sci-fi.

Ale plne suhlasim ze ked chce clovek byt stastny ma studovat Matematiku ako v tom vtipe:
Stretne sa matematik a pravnik, matematik sa ho pyta ze preco studuje pravo, kedze pride mu take nezazivne. Pravnik odveti to je lahke, lebo ked vystudujem pravo budem mat dobre platenu pracu. A preco chces mat dobre platenu pracu? Pravnik mu odveti: Lebo potom si zarobim penazi. A naco su Ti tie peniaze pyta sa matematik? Lebo potom si mozem dovolit drahy dom a drahe auto. A to Ti naco bude? No aby som lahsie zbalit dievca. Matematik pokracuje: A preco ho chces zbalit? No lebo potom budem s nou zit v tom drahom dome a budeme mat deti a viest rodinny zivot. A preco chces viest rodinny zivot? Pravnik odveti: Lebo ked budem viest rodinny zivot tak potom budem mat stastie! Vtom sa rozjasnia oci matematikovi a zasmeje sa: Vidis Ja to mam uz v prvom kroku!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()