Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Navrh na skvalitnenie ephoto.sk

sachmo
sachmo 2012-11-13 23:30:14+01
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
 
Timotej Jančár
2012-11-14 10:31:46+01
príspevok od: calven
Nehnevaj sa, ale absolútne nesúhlasím. Pracujem s ľudmi a viem aký sú. Ale NIKDY si klientovi nedovolím ani len náznakom ukázať, že si ho nevážim. Myslieť si môžem hocičo, ale vždy to bude človek ktorý má právo na svoj názor (nech je hocijaký), a ktorý ma v podstate "platí". Pozícia užívateľa tohto portálu je voči redakcii rovnaká - je to klient portálu a "platí" vás. Osobnostne mi pán Srnec vôbec nesedí, ale obdivujem ho za jeho profesionálny prístup. Ako tak sledujem, je na tomto portály z pozície redaktora osamotený.
Máš pravdu, pochybujem však, že klient zaútočí priamo na Tvoju osobu / orientáciu. To sa nerobí - aj keď sme na "anonymných internetoch". tweetinka nevyjadrila ani svoj názor. To bol len nejaký urážlivý výkrik do tmy.
2
5
 
calven
2012-11-14 10:42:13+01
príspevok od: Timotej Jančár
Máš pravdu, pochybujem však, že klient zaútočí priamo na Tvoju osobu / orientáciu. To sa nerobí - aj keď sme na "anonymných internetoch". tweetinka nevyjadrila ani svoj názor. To bol len nejaký urážlivý výkrik do tmy.
Tu súhlasím. Ale človek by sa nemal znížiť na úroveň toho, kto sa ho snaží uraziť. Ak je človek verejne činný, musí vedieť krotiť svoje vášne. Existuje kopec spôsobov ako inteligentne na takéto niečo zareagovať - od prejdenia mlčaním až po reakciu typu "Bazinga!". Opäť spomeniem Karola Srnce - berte si z jeho reakcií príklad, ako sa má reagovať na komentáre akéhokoľvek typu.
0
1
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 10:47:18+01
príspevok od: calven
Tu súhlasím. Ale človek by sa nemal znížiť na úroveň toho, kto sa ho snaží uraziť. Ak je človek verejne činný, musí vedieť krotiť svoje vášne. Existuje kopec spôsobov ako inteligentne na takéto niečo zareagovať - od prejdenia mlčaním až po reakciu typu "Bazinga!". Opäť spomeniem Karola Srnce - berte si z jeho reakcií príklad, ako sa má reagovať na komentáre akéhokoľvek typu.
Muska dostal pucung, budem dohliadat aby sa na ephote spraval profesionalnejsie.
0
5
 
seifi
2012-11-14 10:47:32+01
príspevok od: calven
K téme sa nebudem vyjadrovať, asi by to skončilo blokom účtu
Ale mám návrh k tým nešťastným palcom. Myslím, že by bolo vhodnejšie, ak sa zobrazoval počet plusových aj mínusových "bodov". Ak je pri príspevku nula, tak človek ani za toho oného neviem, či príspevok nikoho nezaujal alebo je tak 150 súhlasných a zároveň aj nesúhlasných bodov.
súhlas, ak ti dám palec hore, bude to v tejto chvíli -4, takže radšej písomne
0
0
 
calven
2012-11-14 10:51:36+01
príspevok od: seifi
súhlas, ak ti dám palec hore, bude to v tejto chvíli -4, takže radšej písomne
Tak nejako som to myslel... Dík
0
0
 
Dumaru
2012-11-14 11:10:54+01
príspevok od: sachmo
Tak sa pozri, ako konstruktivne pomahaju zaciatocnikom tie tvoje modly ako HM p. Srnec.
Chlapec môj ty musíš mať dáky komplex, čudujem sa sám sebe že vôbec na toto reagujem. A dám ti jednu radu, neznevažuj prácu, ktorú si ty nikdy nerobil. Ale na to aby si to pochopil musíš očividne dospieť, mal by si viac žiť ako sedieť za kompom a snažiť sa za každú cenu zhadzovať prácu a snahu iných. Želám príjemný deň,,,
2
4
 
sachmo
2012-11-14 11:22:36+01
príspevok od: Timotej Jančár
[b]sachmo /b] V prvom rade vďaka za príspevok a snahu - bez ohľadu na to, aký bol Tvoj skutočný motív. Odhliadnúc od toho, že problém, ktorý si tu načrtol je nereálny, niekto sem možno pridá aj nápad, ktorý by mohol reálne pomôcť. Ako napríklad Dumaru. Niečo som tu od Teba čítal o babkách demokratkách. Aby si na to mal právo, musel by si najskôr reagovať na príspevok, ktorý Ti napísal Karol Srnec. Nie len selektívne si vyberať odpovede, na ktoré vieš odpovedať. Zároveň Ťa preto prosím o reakciu na môj príspevok. Rozvitou vetou, ak sa prekonáš, aj súvetím. Pokiaľ tu ide o skupinu ľuďí okolo Karola - samozrejme, je tu, je to skupina ľuďí, čo vedia písať, často to robia zadarmo, nakoľko im na portáli záleží a chcú sa s ostatnými podeliť o svoje skúsenosti a zážitky. Áno, Mrco píše veľa, lebo má o čom. Áno, Izzino píše veľa, lebo má o čom. Každý kto chce, môže. Či už formou priamej spolupráce s redakciou, alebo cez užívateľské články. Tam nezakazuje nikto písať ani pánu Kozákovi - keby chcel.Vravel si tu aj niečo o konštruktívnom pomáhaní v komentároch. Nuž navrhujem, aby sme sa zamerali aj na tie Tvoje - www.ephoto.sk/uzivatel/beholder/komentare/moje-komentare/ . Spočiatku si sa aj celkom snažil, no potom to asi opadlo a obmedzil si sa na vyjadrenia alá Marek Trubač. Okrem toho - stále si anonym. Ani jedna fotka, profil prázdny ako študentské bankové konto. Rovnako, ako môžeš byť seriózny človek znalý veci môžeš byť aj hocijaký výrastok so slovníkom vedľa klávesnice.
Ak chceš ePhotu reálne pomôcť, tak pomôž. Začni písať, začni uverejňovať fotky, zvyšuj odbornú úroveň. Flamu v diskusiách viac nepotrebujeme.
Nema zmysel vyjadrovat sa na bajky Karola Srnca, ak chces poznat moje reakcie na jeho nazory, mozem ti preposlat nasu sukromnu korespodenciu, alebo ti ju moze preposlat on.
Spociatku som mal snahu komentovat, radit, pomahat, potom som nejako zistil, ako to tu funguje a vysledok je taky, ako je. Urob si hlbsiu analyzu aj inych clenov a zistis, ze nieco je tu zle.
A zistis aj to, ze spociatku to tu clovek berie seriozne, vyplni si profil, pridava fotografie, potom ho udrie do tvare kruta realita, stiahne fotky, stiahne info, a uz len anonymne komentuje.
Ale pseudopochvalne komentare pod kazdym clankom, a palce hore spravnym ludom bez poosudenia komentara vcam asi nedovoluju veci vidiet slobodne. Bohuzial.
A ak sa chystas pouzit argument, ze kazdy je spokojny, len mne to tu vadi, tak to si tiez na omyle, vadi to aj inym a je ich dost, ale asi ja som len jeden z mala, ktory aj povie, co sa mu nepaci, hoci viem, ze sa spusti lavina protinazorov a minusiek a podpory svojich modiel.
2
2
 
kovacmj
2012-11-14 11:37:47+01
Mám len otázku. URL adresa môjho verejného profilu je: www.ephoto.sk/uzivatel/kovacmj/
Zodpovedá to môjmu nicku.
Prečo má sachmo URL adresu profilu: www.ephoto.sk/uzivatel/beholder/ ???
0
0
 
sachmo
2012-11-14 11:38:04+01
príspevok od: Martin Brojo
Treba si uvedomiť kto je zodpovedný za chod portálu, koho peniaze v tom sú. Tým zodpovedným je redakcia, jej šéfredaktor a majiteľ. Ak im niekto nezapadá do predstavy o tom ako má portál vyzerať, nevidím nič zlé na tom, ak jednoducho tohto človeka do redakcie nechcú, alebo ho nevolajú.

Môžeme mať svoj názor na chod portálu, môžeme ho vyjadriť, môžeme sa snažiť niečo navrhnúť, kritizovať redakciu, ale nemôžeme im to prikázať.

Koniec koncov každý má z nás má priestor na vyjadrenie / napísanie článku v sekcii Články užívateľov. Zatiaľ som od uvedeného pána žiadny príspevok v tomto smere nevidel, čiže zrejme ani nemá záujem na tento portál takýmto spôsobom prispievať.
Ine by bolo, ak by Srnec napisal, ze Martin Kozak pise zle, nezrozumitelne, malo nazorne, velmi odborne,... Ale uvadzat ako dovod, ze Kozak skritizoval Srncovi clanky?
Nechcel som nikoho do nicoho nutit, mozno by Martin Kozak aj taku ponuku odmietol (uz teraz by som sa cudoval ak by nie), ale takuto detinsku reakciu som necakal.
2
2
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 11:47:26+01
príspevok od: sachmo
Ine by bolo, ak by Srnec napisal, ze Martin Kozak pise zle, nezrozumitelne, malo nazorne, velmi odborne,... Ale uvadzat ako dovod, ze Kozak skritizoval Srncovi clanky?
Nechcel som nikoho do nicoho nutit, mozno by Martin Kozak aj taku ponuku odmietol (uz teraz by som sa cudoval ak by nie), ale takuto detinsku reakciu som necakal.
Stale nechapem, co riesis. Dal si mi navrh, ci neoslovim KM aby fungoval na ePhote ako redaktor. Ja som ti napisal, ze nie a uviedol som niektore dovody preco nie. Otazka bola zodpovedana. Mozes sa nad mojimi dovodmi cudovat, mozes s nimi nesuhlasit. V kratkej SS nebudem a ani nehodlam anonymovi dopodrobna vysvetlovat svoje dovody. Nemusim to zdovodnovat nikomu, okrem svojich nadriadenych, ak by stali o vysvetlenie. Ja som sa ti to snazil vysvetlit aspon ciastocne. Asi to bola chyba, zacat diskusiu s niekym, kto nevie prijat logicke argumenty alebo prosty fakt, ze mam pravo sa rozhodovat podla seba a amt vlastny, mozno aj nepopularny nazor.
2
7
 
rk.
2012-11-14 11:50:28+01
príspevok od: kovacmj
Mám len otázku. URL adresa môjho verejného profilu je: www.ephoto.sk/uzivatel/kovacmj/
Zodpovedá to môjmu nicku.
Prečo má sachmo URL adresu profilu: www.ephoto.sk/uzivatel/beholder/ ???
Mas moznost nahradit adresu svojho profilu, ktora konci ... /uzivatel-cislo za taku, ako si sam vyberies (tusim v profile sa to meni) a da sa to spravit len raz, ak ma pamat neklame.

Ale presny dovod, preco to sachmo spravil, ci chce beholderovi poskodit tym, ze bude vystupovat ako on, alebo sa mu len tak velmi paci jeho tvorba, to uz vie len on sam ... pockame si na vyjadrenie aj s nejakou-tou diagnozou.
1
4
 
kovacmj
2012-11-14 11:57:22+01
príspevok od: rk.
Mas moznost nahradit adresu svojho profilu, ktora konci ... /uzivatel-cislo za taku, ako si sam vyberies (tusim v profile sa to meni) a da sa to spravit len raz, ak ma pamat neklame.

Ale presny dovod, preco to sachmo spravil, ci chce beholderovi poskodit tym, ze bude vystupovat ako on, alebo sa mu len tak velmi paci jeho tvorba, to uz vie len on sam ... pockame si na vyjadrenie aj s nejakou-tou diagnozou.
Aha. Teraz chápem. Dokonca viac, ako som chcel.
0
0
 
pridalamichal
2012-11-14 12:04:13+01
po prečítaní tejto témy by som len napísal môj názor.keď skrátka p.Srnec nechce niekoho ako redaktora, stále môže byť redaktorom dakde inde. veď neexistuje len toto fórum.ak si chcem prečítať názor iných, prečítam si ich inde.ja som tu zaregistrovaný kvôli pričuchnutiu k fotografií,ktorá ma baví a nie pre to , aby som sa tu išiel s niekým hádať o volovinách.
0
0
 
sachmo
2012-11-14 12:18:55+01
príspevok od: Dumaru
Chlapec môj ty musíš mať dáky komplex, čudujem sa sám sebe že vôbec na toto reagujem. A dám ti jednu radu, neznevažuj prácu, ktorú si ty nikdy nerobil. Ale na to aby si to pochopil musíš očividne dospieť, mal by si viac žiť ako sedieť za kompom a snažiť sa za každú cenu zhadzovať prácu a snahu iných. Želám príjemný deň,,,
Ked je nieco na prd, tak sa nebudem tvarit, ze je to super len preto, ze som to nerobil.
3
3
 
sachmo
2012-11-14 12:23:39+01
príspevok od: rk.
Mas moznost nahradit adresu svojho profilu, ktora konci ... /uzivatel-cislo za taku, ako si sam vyberies (tusim v profile sa to meni) a da sa to spravit len raz, ak ma pamat neklame.

Ale presny dovod, preco to sachmo spravil, ci chce beholderovi poskodit tym, ze bude vystupovat ako on, alebo sa mu len tak velmi paci jeho tvorba, to uz vie len on sam ... pockame si na vyjadrenie aj s nejakou-tou diagnozou.
Ber to ako demonstraciu kvality prace timu ephot.sk
6
1
 
sachmo
2012-11-14 12:26:03+01
príspevok od: pridalamichal
po prečítaní tejto témy by som len napísal môj názor.keď skrátka p.Srnec nechce niekoho ako redaktora, stále môže byť redaktorom dakde inde. veď neexistuje len toto fórum.ak si chcem prečítať názor iných, prečítam si ich inde.ja som tu zaregistrovaný kvôli pričuchnutiu k fotografií,ktorá ma baví a nie pre to , aby som sa tu išiel s niekým hádať o volovinách.
Pozri si tvrobu Martina Kozaka, pozri si jeho referencie a potom otvorene povedz, ci by si si tu neprecital rad nejaky zaujimavy clanok typu 'making of ...' alebo hoci len reportaz z fotenia toho alebo toho. O tom je tato debata.
1
0
 
slinti
2012-11-14 12:30:48+01
OK, a vie o tejto iniciative aj Martin Kozak?
0
0
 
LukiK
2012-11-14 12:30:52+01
príspevok od: sachmo
Ber to ako demonstraciu kvality prace timu ephot.sk
asi urobis lepsie ked tu prestanes chodit. Za toto by si si zasluzil aby ti zmazali ucet. V tvojich prispevkoch vobec nevidim snahu pomoct ephotu iba tu pridavas nezmyselne komenty. Nikto na to nie je zvedavy. Kazdy kto tu chodi, chodi tu dobrovolne. Ak mas problem, tak tu prestan chodit. Usetris nervy sebe aj ostatnym.
0
0
 
Marcel Rebro
2012-11-14 12:37:14+01
Dal som si záväzok, že na príspevky nicku sachmo nebudem reagovať. Ale keďže sa tu priamo spomína moje meno (na rozdiel od sachma ho mám v profile) spravím výnimku :

Ak mi v reštaurácii niečo nechutí upozorním (slušne) personál (ak je to zle pripravené). Ak som sa pomýlil vo výbere, dám si nabudúce niečo iné. Ak to ani pri ďalšej návšteve nebude podľa mojej predstavy asi podnik vyškrtnem zo svojho zonamu - varia zle a / alebo jedlá ktoré pripravujú mi nevyhovujú. Skrátka nemám dôvod na ďalšiu návštevu.

Ale chodiť opakovane do steak housu a v kuse sa sťažovať, že mi nič nechutí a mali by pripravovať niečo iné (lebo ja som vegetarián) a mali by vymeniť kuchára (lebo môj obľúbený kuchár pracuje v šalátovom bare oproti) ... to mi príde na diagnózu. Možno forma masochizmu.

Nuž a rozčuľovať sa nad tým že iní návštevníci napísali niečo pozitívne do knihy návštev / sú s reštauráciou spokojní, tvrdiť že to je všetko len preto lebo si nechcú pohnevať šéfkuchára a / alebo sú to jeho kamaráti ... tak na toto už neviem či vôbec diagnóza existuje.
0
17
 
LukiK
2012-11-14 12:41:30+01
príspevok od: sachmo
Pozri si tvrobu Martina Kozaka, pozri si jeho referencie a potom otvorene povedz, ci by si si tu neprecital rad nejaky zaujimavy clanok typu 'making of ...' alebo hoci len reportaz z fotenia toho alebo toho. O tom je tato debata.
Martin Kozak je clenom ephota cca 1,5 roka. Ak by mal zaujem nieco tu uverejnovat, davno to urobi. A to aj bez toho aby ho k tomu niekto pobadal.
Skus si prejst komentare, ktore dava Martin. Keby mali naozaj edukacny charakter typu: toto sprav inac, skus to nabuduce takto, ja by som zvolil takuto kompo atd... tak verim, ze by ho aj redakcia ephota zavolala aby prispieval.
Ale ked tie jeho komentare su napr:
Ano, smazat a foťák zahodit nebo darovat potřebnějším/šikovnějším
K tomuto netreba ziaden komentar. Co sme... na pokeci?
0
10
 
Strana 3 z 8
1 2 3 4 5 ... 7 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()